Vrtěti ženou

• Velká Británie Hysteria (více)

Mladý doktor Mortimer Granville, snažící se bojovat se zastaralými metodami používanými v medicíně na konci 19. století, se kvůli špatné lékařské péči a špíně na oddělení pohádá se svým šéfem ve Westminsterské nemocnici a opět se ocitá na dlažbě. Přestože mu jeho nejlepší přítel, syn jeho poručníků Edmund St.John-Smythe, nabízí peníze, začne si hledat nové místo. Nakonec nabídne své služby doktoru Robertu Dalrympleovi, který se specializuje na ženské nemoci, především na v tu dobu velice oblíbenou „hysterii“, kterou vykládá jako důsledek „přecitlivělé dělohy“ a vypracoval si i vlastní léčbu. Ta spočívá ve vaginální masáži, kterou si jeho pacientky – bohaté paničky, které jejich manželé zanedbávají – nesmírně chválí … Brzy do své „metody“ zaučí i Mortimera … Ten se seznamuje i s jeho dcerami, z nichž starší Charlotte pracuje v útulku pro potřebné a je to velice sebevědomá, moderní a vše nové propagující mladá žena. Naopak mladší Emily je poslušná dívka, vedená k práci v domácnosti, o níž její otec soudí, že se jednoho dne může stát výbornou manželkou nějakého lékaře. (TV Prima)

bluefoxi

Vrtěti ženou - Tento film většina mužů nehodnotí moc kladně. Možná už jen proto, že je vynález vybrátoru vyděsil myšlenkou, že už je ženy nebudou potřebovat. Ale tak to přeci není =) ... Tento film mě velice pobavil. Ženy na které jejich bohatí a stálepracující muži neměli čas, byli nařknuty z Histerie a museli navštěvovat lékaře, který jim měl vyvolat orgasmus a tím z nich Histerii částečně uvolnit. Ženy v té době ještě neměli svá práva a lidé nikde nechtěli uznávat pokrok ve vědě. V této době se právě objeví mladý doktor, který se snaží uplatnit nové poznatky v lékařství, ale bohužel nikde nepochodí. Nakonec mu nic jiného nezbyde, než se stát pomocníkem zkušeného lékaře a pomoci mu léčit Histerii. Mladý lékař se tedy odstěhuje od svého kamaráda vynálezce, který v našem filmu hraje velikou roli, a stěhuje se do domu, kde bude vykonávat své nové zaměstnání. Zde poznává 2 doktorovi dcery, které jsou obě velice rozdílné.... Ve filmu nechybí napětí, zpoura, krása, ale ani láska a některé scény jsou velice zábavné =) ()

Nightmure

Moc dobře jsem se při sledování filmu bavila a jestli je to opravdu podle pravdivé události, tak i dozvěděla něco nového z historie.. :) ()

SNCF

Téma velmi zajímavé a neobvyklé. Trailer super. Ale film poněkud pokulhává. Na můj vkus poněkud rozvláčné a celkově poněkud nudné. Ale za celkový dojem a zvolené téma si film stále zaslouží 4 hvězdičky... ()

Borin.P

Čekal jsem zábavný, hravý příběh o vzniku vibrátoru a dostal jsem jen nezajímavou ukázku sociálních poměrů a hygienických návyků anglické společnosti konce 19. století. Promrhaný potenciál, horší 3* ()

david666

Vtipný pohled na počátky sexuálních pomůcek. Zejména v první polovině (než se přejde do romantiky) jsem se fakt u "lékařských zákroků" bavil. Navíc jsou zde dobří herci a pěkně zobrazena dobová Anglie. ()

Blombik

Příjemná a celkem pěkně odsýpající romantika. Zápletka je bohužel celkem průhledná, ale to mi moc nevadilo. 4* ()

Sever

Celkem mě to pobavilo, ale místo to bylo nudný. Postava s vynálezy byla asi nejvtipnější, jinak asi taková omletá písnička. Chvílemi mi to přišlo hodně uchylný, ale na druhou stranu proč ne. Zdejší doba si tohle vyžaduje. ()

Scaevola

Příjemné a vtipné, ale musím podotknout, že přesně takhle se dělá propaganda... Nadhodíte vábivé théma, přidáte spoustu milých tvářiček, drobet (ne)korektního humoru a jen tak mimochodem - aby si toho nikdo nevšiml - mluvíte vážně o revolucích. Klidně mne diagnostikujte jako hysterku, ale je to tak. ()

MorraEddie

Průměrná romantická komedie o ženské nadrženosti a vzniku vibrátoru. Zajímavý nápad na film to se rozhodně nemůže upřít,ale v tomto případě je potenciál prostě nevyužitý. ()

StinkingPooh

Tenhle film u mě doplatil na svojí žánrovou rozstříštěnost. Jako komedie mi připadl málo vtipný, romantické to taky moc nebylo-ústřední dvojice mi k sobě moc nepasuje a navíc se ve filmu vidí tak 3x?! A z historického hlediska mi to nepřijde zcela důvěryhodné. Nebavilo mě to. ()

MarryW

Po přečtění obsahu a shlédnutí traileru jsem si říkala, co tohle bude zase za blbost, ale výsledek hodně předčil moje očekávání. Bavila jsem se od začátku do konce, v podstatě na tomhle filmu nevidím žádnou chybu. Pokud chcete příjemný film na odreagování a pěkný večer, tak tohle je ta správná volba. Film má všechno - humor, drama, lásku, a hlavně nadsázku, která tomu všemu dodává punc originality. No prostě, jsem z tohohle filmu nadšená :-). A, pro fajnšmekry, doporučuju vidět v originále, čermý humor má větší grády. ()

kolodej1

až překvapivě kvalitní. Abych řekl pravdu, tak jsem měl dost obavy, vzhledem k tématu, aby to nebylo spíš trapné, než cokoliv jiného. Nakonec měl film úplně jiné vyznění. I přes dost lechtivé ústřední téma, šlo vlastně o decentně vyprávěný příběh, na který se velmi příjemně kouká, nenudí to, poutavá role pro Maggie Gyllenhaal, to bylo vážně půvabné, jak její filmová postava, tak ona jako žena. Jinak, pro mě je to především dobrá komedie, skvěle jsme se pobavil. Jeden z filmů, při kterém opravdu člověka nenapadne koukat na hodinky ()