Delfín, příběh o snílkovi

• Peru

El delfín: La historia de un soñador

• Německo

Der Delfin - Die Geschichte eines Träumers

(Německo)

Dolphin: Story of a Dreamer, The

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný

Peru / Německo / Itálie, 2009, 86 min

Eduardo Schuldt
  • gouryella

Silene kycovita animace, ale jinak vcelku snesitelne(29.1.2012)

• civalII

I tříleté dítě to nudí. Dvě za snahu a animace.(22.8.2012)

Mě osobně stačila Fotogalerie v bonusu. Ale pro malé děti je to určitě úžasný příběh. Z pohledu mé dcery za 3 hvězdy. Natočeno podle nejprodávanější knihy The Dolphin - Story of a dreamer, kterou napsal Sergio Bambarén, který má spoluprodukci. ....byla doba, kdy svět byl ze snů....(7.11.2010)

• ivishka

Bože já jsem asi úplně mimo, když tady vidím takovou velkou spoustu hvězd....ne já ne...vy všichni jste mimo. Jako za co ty hvězdy? Upustím od faktu, že jakási pofidérní ryba je poskládaná z dílů těchto žijících i možná fiktivních živočichů: dinosaurus, krtek, úhoř...ok...ale z toho všeho se najednou v záblesku zelené záře stane delfín a i ten s odpuštěním největší h**zl přijde na to, že mít sny je krásné a přestane najednou mít hlad a stane se z něj podmořský vegetarián? A ty dialogy???Pan režisér bude asi břídil...to snad ani není možný, že takový "skvosty" existují. Jedna věc je moralizovat, ale druhá věc je, když celou dobu ve filmu moralizuje nějaká nesprávně anatomicky zobrazená ryba(žralok s jazykem?! wtf).(22.12.2012)

Nakonec zvyšuji na pět. Je to celkem milý a příjemný film na odreagování a hodně se mi líbí hlavní myšlenka filmu, že si každý má jít za tím co má rád, a ne dělat otrocky to co dělají všichni ostatní.(17.9.2010)

• - Snímek byl natočen podle knihy "The Dolphin - Story of a Dreamer" Sergia Bambaréna, kterou napsal v roce 1996. (Terva)