Delfín, příběh o snílkovi

• Peru

El delfín: La historia de un soñador

• Německo

Der Delfin - Die Geschichte eines Träumers

(Německo)

Dolphin: Story of a Dreamer, The

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný

Peru / Německo / Itálie, 2009, 86 min

Eduardo Schuldt
  • ivishka

Bože já jsem asi úplně mimo, když tady vidím takovou velkou spoustu hvězd....ne já ne...vy všichni jste mimo. Jako za co ty hvězdy? Upustím od faktu, že jakási pofidérní ryba je poskládaná z dílů těchto žijících i možná fiktivních živočichů: dinosaurus, krtek, úhoř...ok...ale z toho všeho se najednou v záblesku zelené záře stane delfín a i ten s odpuštěním největší h**zl přijde na to, že mít sny je krásné a přestane najednou mít hlad a stane se z něj podmořský vegetarián? A ty dialogy???Pan režisér bude asi břídil...to snad ani není možný, že takový "skvosty" existují. Jedna věc je moralizovat, ale druhá věc je, když celou dobu ve filmu moralizuje nějaká nesprávně anatomicky zobrazená ryba(žralok s jazykem?! wtf).(22.12.2012)

• Kacounek

Možná, že příběh není tak špatný. Totálně mne však odradila animace.(23.6.2012)

• Trustme

Animovaný film podle, cituji: "nejprodávanější knihy na světě". Už to je samo o sobě hodně odvážné tvrzení. Nu, asi žiji v jiném světě, protože o tomto zhovadilém literárním díle slyším poprvé. Nevím co tím chtěl spisovatel -scénárista říct, ale takové věci by se neměly dostávat až tak daleko, že podle jeho předlohy natočí film. Protože jaké bláboly se valí z rybích úst, to se jen tak neslyší. Na malé děti je to příliš uvědomněle nucené k čemusi nepochopitelnému v rámci nízkého věku a ostatní se unudí u "propagandistického" příběhu a scénáře na úrovni mladého novice snažícího světu předat své pomatené poselství. Graficky je tento snímek na úrovni spořičů Windows 98, či zaplé vizualizace u přehrávání mp3 ve Winampu. Jako divácký úlet nebo obrazovou kulisu při žehlení však vřele doporučuji. P.S.: že tento film má zvukový certifikát a zpracování v THX kvalitě je rouhání!(2.10.2010)

Nakonec zvyšuji na pět. Je to celkem milý a příjemný film na odreagování a hodně se mi líbí hlavní myšlenka filmu, že si každý má jít za tím co má rád, a ne dělat otrocky to co dělají všichni ostatní.(17.9.2010)

• gouryella

Silene kycovita animace, ale jinak vcelku snesitelne(29.1.2012)