Delfín, příběh o snílkovi

• Peru

El delfín: La historia de un soñador

• Německo

Der Delfin - Die Geschichte eines Träumers

(Německo)

Dolphin: Story of a Dreamer, The

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný

Peru / Německo / Itálie, 2009, 86 min

Eduardo Schuldt
  • Kacounek

Možná, že příběh není tak špatný. Totálně mne však odradila animace.(23.6.2012)

• gouryella

Silene kycovita animace, ale jinak vcelku snesitelne(29.1.2012)

Film neurazí, ale ani nepotěší. Vhodný je snad pro úplně malé děti (naší tříleté dceři se líbilo, že jsou v něm rybičky), jinak není zajímavý ani příběhem, ani zpracováním. Hlavní myšlenka je poměrně zajímavá (jít si za svým snem), ale nikterak rozvinutá. Delfín Daniel nemusí na cestě za svým snem vůbec nic obětovat, jen vždy poslechne "hlasu moře" o tom, kam má plout a kde najde tu nejlepší vlnu. Hrdinství v tom tedy moc není a nijak mě to nenalákalo číst si s dětmi ten údajný bestseller, film jsme tedy jednou (a naposledy) zvládli...(30.3.2012)

Nakonec zvyšuji na pět. Je to celkem milý a příjemný film na odreagování a hodně se mi líbí hlavní myšlenka filmu, že si každý má jít za tím co má rád, a ne dělat otrocky to co dělají všichni ostatní.(17.9.2010)

• castor

Snesitelné, u skoro tříleté to účel splnilo.. teda, i když vlastně jen na několik minut..(17.6.2012)

• - Snímek byl natočen podle knihy "The Dolphin - Story of a Dreamer" Sergia Bambaréna, kterou napsal v roce 1996. (Terva)