Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva

• Francie Astérix et Obélix au service de sa majesté (více)

Římské vojsko v čele s Juliem Césarem se chystá podmanit si Británii. Už se mu podařilo rozdrtit ¾ armády a královna začíná mít obavy o osud země. Povolá si na poradu Jaxitaxe, jenž jí pověděl o Galech, kteří Césara porazili pomocí kouzelného lektvaru. Kouzelná moc lektvaru spočívá v tom, že kdo ho vypije, získá neuvěřitelnou sílu. Královna zpočátku nechce Galy požádat, ale situace se stále zhoršuje, proto nakonec souhlasí. Jaxitax se tedy vydá na cestu. Galové Asterix a Obelix jsou přátelé a od náčelníka dostali za úkol udělat z jeho synovce Zničehonixe pravého muže. Zdá se, že je to velmi nesnadný úkol. Do toho přichází Jaxitax se svou prosbou o pomoc. Galové připraví celý sud kouzelného nápoje a rozhodnou se jej osobně dopravit královně. Na cestu se vydávají ve čtyřech – Asterix, Obelix, Jaxitax a vezmou s sebou i Zničehonixe, aby získal zkušenosti. Na lodi pak ještě objeví Škrabopise, který se z Indie vypravil do Británie s malým keříkem čaje a doufá, že zbohatne… Mezitím mají Římané v Británii dost práce. Britanové, jak si říkají, se nehodlají jen tak vzdát, proto se Římané rozhodnou najmout si žoldáky Normany, aby za ně udělali špinavou práci. Normané souhlasí jedině pod podmínkou, že se dozvědí, co je to strach… Pětice se dostane do Británie a Jaxitax vezme nové přátele ke své snoubence Ofélii. Jako správný džentlmen se jí už roky dvoří, ale nedovolí si k ní žádnou důvěrnost. To Zničehonix žádné obavy z porušení bontonu nemá, a protože je Ofélie pěkná dívka, políbí ji – a Ofélii se to očividně líbí. Její společnice a vychovatelka slečna Macintoshová dbá na přísné dodržování společenských pravidel, a i když není zrovna kráska, Obelixovi padne do oka. Je však velmi neohrabaný a u slečny Macintoshové nemá šanci. Římané se dozvěděli o sudu plném kouzelného nápoje a hledají ho. Parta přátel se rozhodla ho ukrýt v hospodě, aby nebyl nápadný, ale Římany to napadne také. Rozhodnou se zabavit všechny sudy a ochutnávat do té doby, až najdou ten pravý… (TV Prima)

Als.D

Tak tohle je naprostá hrůza. Vtip je tak suchý, že z vína udělá rozinky. Herci nudní a nezachránil to ani Gerard Depardieu. Ze ságy Asterix a Obelix nejhorší film včetně všech kreslených. I můj malý synovec u toho usnul a to po obědě nikdy nespí :). Jednu hvězdu dávám jen ze sentimentu a označení odpad si Gerard Depardieu nezaslouží. ()

texxik

Kvoli slabym recenziam som od filmu necekal vela, ale spolu s priatelkou sme sa cely cas dobre zabavali. Nie je to oskarova drama, ale je nie je to ani zle. Typicka oddychovka ()

cveta

Smíchat dva kreslené díly do jednoho? to jako fakt?! Oproti minulým dílů je tento opravdu hodně slabý!! Na tento film jsem opravdu koukala s otevrenou pusou. ZKAZILI TO!! člověk za ten film snad ani neusmeje... jen si rika, kdy prijde to lepsi.. ale nedocka se. Jsem z tohoto filmu opravdu hodne zklamana. ()

Kuthy1

Asterix v Británii je můj nejoblíbenější příběh...beru brokovnici a jedu najít tvůrce tohoto snímku. Toť vše. ()

Shadowrat

Na komixy to nebude mít nikdy. Animované verze byly také zvládnuté mnohem lépe a hrané... prostě odnášejí to, že jsou hrané a montuje se do nich stále moc rádobyvtipných situací a narážek, které místo aby vše pozvedaly naopak srážejí. Za sebe můžu říci, že jsem se obával, co provedli tentokrát, ale s drobnými připomínkami můžu říci, že už je to alespoň skousnutelný průměr s několika dobrými momenty. ()

Bernice

Film je teda totální katastrofa. Kdybych se v ten osudný večer, kdy jsem tuto slátaninu viděla nenudila, byla bych ušetřena očirvoucího smíchání edvardovského, galského a středověkého oblečení+ Cézara alias starého hnusného dědka. Asterix je už kategorie sama pro sebe, jelikož vypadá naprosto strašně. Měnit herce se nevyplácí ! ()

topol999

Tento film je jasný důkaz toho, že když si nějaká holka přeje film s Asterixem, tak ho nějaký režisér udělá, je jedno za jak dlouho, jak moc bude kvalitní, kdo tam bude hrát, hlavně, že něco bude a holka bude spokojená. Klady jsou asi jen dva: Obelix je dobrý, pořád stejný dobrák, (ovšem Jirák nic moc), vykreslení Anglánů je velice trefné, musím si rýpnout (studený čumáci), postava Zničehonixe byla odpad!! Jenom se divím, že tolik skvělých dabérů se nechalo přemluvit na tuhle hrůzu. 30% ()

Atom84 odpad!

Bože, to je snad ten nejhorší Asterix co byl natočenej. Depardieu už je tak tlustej, že ani nepotřebuje vycpávky do kostýmu a doslova z něj vytejká. Asterixe hraje nějaký dvoumetrový čahoun. Humor aby člověk v "komedii" pohledal. Sice se scénáristé snaží držet původního kresleného filmu, ale nabalují na to zbytečnou nudnou omáčku. Tenhle díl se měl jmenovat Asterix Obelix ve službách filmových diletentů. ()

DarkSikorski odpad!

Ne... prostě ne. Asterix jsem měl rád jako děcko a popravdě ho mám rád teď. Ale tohle? Za prvé to jsou dva příběhy sesekané do jednoho filmu. To by ani nevadilo, ale celé je to příšerně toporné. A dabing? Tak ten se ani nedá popsat, protože slušnými slovy to nejde. Tenhle "počin" je prostě hnus. ()

Alagaesie

Fregaty luxusně udělaný. Plavobok mě rozřehtal. Ta římská želva nic nevydrží... „Britské“ ‚ou‘ mě fakt sralo – takhle britové ne-mlu-ví (možná, když sou totál na plech). Obelix a ženy – achjo… Nečekal jsem, že Římani (zase) objeví lektvar. Zlatej S. P. Q. R. s křídlama se povedl. Smrtelné louže - bože můj... ()

trollfjord

Rozhodně nejslabší ze serie ale také žádná tragedie. Tragický je jen dabing a myslím že by stálo za zvážení předabování. Ten pseudobritský dialekt trhá uši. ()

JannieS

Za mě rozhodně nejslabší Asterix z hrané série. Mám mnohem radši Christiana Claviera v roli Asterixe. Příběhu chybí lepší nápad - pár vtipných okamžiků na mě až tak nezapůsobilo. Český dabing můj zážitek z filmu ještě zhoršil. Přesto hodnotím poměrně kladně, oceňuji snahu, výkony herců, ale spíše se přikláním k tomu, aby další pokračování už nebylo. ()

PanIncognito

Film má opět dvě hodiny, což je ničivé. Navíc si tvůrci nedávají záležet, co se spojitosti s předchozími díly týče... každý díl nese zcela odlišné herce. Přijde mi, že i komiksové předlohy se tento díl drží nejméně. Příběh je nejistý a tak zde lze pochválit akorát několik parodických a vtipných scén. Ty umí vykouzlit úsměv na tváři. Na závěr jen něco k českému znění. Britské postavy se snaží napodobit přízvuk, což zde dost kazí vtipnost a jde o zbytečnost. :-| (viděno s dabingem - TV) ()

Rangifer odpad!

To je ale blbost. Se starší animovanou verzí se to nedá vůbec srovnávat. Za celou dobu jsem se ani jednou nezasmál. Depardieu hraje Obelixe už jen z povinnosti. Předchozí hrané filmy byly dobré, ale tohle je černá ovce. Taková smět trapných momentů je snad jen v české vládě! ()