Zabiják Joe

• USA Killer Joe (více)

Má každý lidský život svou cenu? Takovou otázku si klade dvaadvacetiletý Chris Smith (Emile Hirsch – Útěk do divočiny, Milk), drogový dealer z malého města, který by se nejraději na svou špinavou práci vykašlal. Když ale Chrisovi jeho vlastní matka ukradne všechny zásoby, nezbývá mu než někde sehnat 6 tisíc dolarů, a to rychle, jinak zemře. V zoufalství požádá o pomoc svého otce Ansela (Thomas Haden Church – Bokovka, Spider-Man 3) a společně vymyslí plán: Chrisova matka, pochybná existence bez jakýchkoliv dobrých vlastností, uzavřela životní pojištění, které by víc než pokrylo její dluh. Má to jen jeden háček. Aby mohly být peníze vyplaceny, ona musí nejprve zemřít. Joe Cooper (Matthew McConaughey – Obhájce, Lemra líná, Jak ztratit kluka v 10 dnech, Čas zabíjet) je nejen detektiv, ale také vášnivý nájemný vrah s šarmem a chováním pravého gentlemana z jihu. “Zabiják Joe” by se úkolu s velkou chutí zhostil, ale spoušť nezmáčkne, dokud na stole neuvidí 25 tisíc dolarů v hotovosti. Tolik ale Chris s Anselem nemají, proto v beznadějné situaci kývnou na Joeovu “laskavou” nabídku. Ten je ochotný odložit platbu výměnou za Chrisovu přitažlivou a zdánlivě nevinnou mladší sestru Dottie (Juno Temple – Dirty Girl, Temný rytíř povstal, Tři mušketýři), kterou si nechá v zástavě až do chvíle, kdy bude vyplaceno pojistné a on obdrží svou odměnu. Všechno se zdá jednoduché, ale zdání klame. (oficiální text distributora)

JohnSmith

Pro mě to bylo velké zklamání. McConaughey je sice perfektní, ale čekal jsem nějaké pořádné zvraty a rozhodně jsem nečekal konec téměř ve stylu parodie. ()

zdenny

McCounaghey zde hraje fakt úchylného zabijáka. Z některých scén mi bylo až nevolno a trochu jsem se za ně i styděl. Každopádně u dosti velké části publika tento film své opodstatnění má. Já jsem jej jen sjel a nic moc oduševnělého jsem v něm nehledal. ()

Eleanor05

Fakt zábavně natočená, dobře zahraná a občas i docela nechutná béčková úleťárna, která sama sebe nebere příliš vážně... :P ()

ghatos

Zdejší hodnocení je nesmyslné. Žádné zvraty, úchvatné dialogy či nadprůměrné herecké výkony jsem neviděl. Rodina skládající se z bílého odpadu předváděla ohňostroj marnosti, i když fotr byl fakt svým způsobem zábavný. Nic šokujícího tam není, vlastně jo je, nedojíst KFC je fakt nemorální. 50%. ()

cpt.Lynch

Klasický příběh o chlapíkovy, co dluží nesprávným lidem a čím víc se snaží situaci vyřešit, tím hloub se ocitá v prdeli. Vše v hekticko-brutálních kuisách Texaského buranova. V hlavních rolích sociopatická vidlácká rodina a pošahaný policista - nájemný zabiják. ()

J-o-k-e-r

Nenápadný, ale velmi originálně natočený thriller se skvělým M. McCounaugheym v hlavní roli. Příběh trochu profláknutý, ale díky dalším hereckým výkonům, drsnému prostředí a vidláckou atmosférou jsem se opravdu bavil. Chvíli jsem chtěl dát i plný počet - ale k tomu přece jen něco scházelo... ()

Kurikmoon

Filmy z tohto súdku ma moc netešia, ale nedá sa tomu uprieť naozaj zaujímavo vyprofilované postavy (skvelo zahrané) i ťažko predvídateľný dej. Čo znamená silný filmový zážitok. Slušná kôpka špiny však vymedzuje publikum. Slabším povahám sa páčiť nebude, pretože moc krásy tu neuvidíte. Nevinnosť Dothy to nevyžehlí. ()

Zagi20

Poněkud brutální pohled na nemalé finanční problémy jedné vidlácké americké rodinky. Zaplatíme si nájemného vraha, on zabije macechu a my schrábnem prachy. Ale přece to nepůjde tak jednoduše ne ??? Sešla se tu neuvěřitelná sestava postav a jejich charakterů, ze všech z nich ale nejvíc vyčnívá McConaughey, který je slizký jako had v Travoltových vlasech. Nekorektní podívaná, pro silné žaludky. PS: zajímalo by mě, který chorý mozek přišel na tu scénu s KFC. ()

Myrreczech

Snad ještě nikdy jsem neviděl film, kde by se něco dělo bez naprosto žádné atmosféry, vtažení do děje nebo nějakého očekávání další scény. A přesně tohle Killer Joe přinesl. Podle traileru jsem se moc těšil a čekal jsem nahláškovanou akční podívanou. Místo toho jsem dostal bobra, hodinu ničeho a jednu slušnou kuřbu stehna. Jediné co na tomhle snímku stojí za zmínku jsou herecké výkony. Poprvé zklamání z mojí tabulky "Na co se do budoucna těším". ()

MI-380

Velmi, velmi, velmi krvavá a ošklivá historka o jednom magorovi a rodině zoufalců odněkud z texaské periférie, jejichž citová výbava je na úrovni pavouka číhajícího v koutě jejich vybydleného doupěte: 70% (průměr 3303 hodnotících přede mnou je na tom podobně - 68%). ()

blackJag

Vůle byla, o catering se stylově postaral kolonel z Kentucky, není to úmorně dlouhé, jen přirozenosti (neplést si s přirozením, to se tu nějaké najde) špetka chybělo. Mattovi třeba polohu psycho-cop celekm věříte, ale Emil svého vidláka zbytečně přehrává. 70% ()

klima777

Jižanská gotika. Bizarní a totálně vykolejená. Oceňuji a cením čtyři zubaté smajlíky pocákané umělou krví (tomu poslednímu sice chybí půlka hlavy, ale co už...). ()

Hollohlaway

Rodinka buranů jako živá, ekipa figurek zahraná slušnými herci, ale děsivý scénář a střih, kdy děj nedává zejména ke konci dobrý smysl to sráží dolů. V honbě za efektem film v závěru nadužívá přemíru brutality v podstatě beze smyslu,a postavy se chovají jako chovanci ústavu pro choromyslné. ()

milancecil

282. Hra začíná, přisedněte si, já jsem Joe, úředně policejní detektiv, jinak ale nájemný zabiják, vyšinutý psychopat bez jakýchkoliv zábran lidskosti, a pak tady ti ostatní, jmenovitě, pro dluh pronásledovaný drogový dealer Chris, jeho mladší sestra Dottie, jejich otec Ansel a nevlastní matka Sharla, a ten poslední, v pozadí vyčkávající Rex, jde nám o peníze, snadné peníze, o mnohatisícovou výplatu ze smluvního plnění životní pojistky Adele, té ženy, která vlastně nikomu z nás vůbec nechybí a chybět nebude, ani jako bývalá manželka, ani jako matka, ani jako partnerka, ani jako člověk, nikomu, ale právě peníze, peníze, peníze nám pomohou mnohé změnit, jen se k nim dostat, tak se před námi začne rozvíjet mimořádně silné vztahové drama, kruté, nelítostné, bezuzdné, tak násilím překypující porce hnusu, že se nám chce z toho všeho dávit, ano, tak zlí lidé dokáží být, jen mít tu vhodnou příležitost a podlehnout bezmezně pokušení, děsivě pravdivé, takové filmy si patrně nikdo nepromítne pro potěšení, ale měl by je určitě zhlédnout pro závažné poučení, už pro ten pohled do nejhlubší temnoty lidského nitra, vždyť život nikdy nebude mít vyčíslitelnou hodnotu, ta je mimo jakýkoliv rozsah, děsivé, odporné, otřesné, přesto mohu jen všem doporučit !!! (9/10) Spřízněný komentář: mat.ilda ()

Šakalík

Killer Joe je strašně divný film. Zpočátku působí až komicky, pač hlavní osazenstvo je vytříbená sebranka lidských trosek a jejich životní styl coby variace na americký sen je vážně k popukání. Když se pak na plátně zjeví Matthew McConaughey, pečlivě upravený a sofistikovaně mluvící, vypadá mezi sockama z balíkova jako opravdový satanáš. Vůbec titulní postava je impozantní. McConaughey zde předvádí jeden z nejlepších výkonů své kariéry a z jeho tichého verbálního projevu jímá hrůza. Film postupně potemňuje a dospěje až k nevyhnutelnému, nesmírně vyhraněnému finále, které nenechá diváka vydechnout. Tímto filmem zkrátka William Friedkin opět dokazuje, že je mistrem svého řemesla. ()

OughJay

Matthew McConaughey v roce 2011 dokázal, že se s nim pořád musí počítat. A co víc, možná hraje líp než kdy dřív a můžeme ho vidět i v o něco serióznějších rolích. Killer Joe je dle mýho soudu jeho doposud nejlepší. Celýmu filmu jen a jen prospěl rating PG-17, takže jsou na plátně konečně vidět pořádný bobry a s krví se taky nešetří. Vymyká se to běžný produkci a to je vždycky, alespoň dle mýho vkusu, ku prospěchu. O scéně s kouřením kuřecího stehna už tu řeč byla, tak bych chtěl jen dodat, že to rozhodně neni jedinej důvod proč během nějakýho nudnýho večera sáhnout zrovna po tomhle filmu. Naprosto ultimátně to tu rozsekával Thomas Haden Church, Juno Temple by zase za ztvárnění frigidní a hloupoučký Hirschovy sestry snad zasloužila Oskara. A konec pak jednoznačně patří do kategorie must see... Killer Joe Cooper: "Tuna casserole! May I serve?" Dottie Smith: "How are you gonna kill my mama?" Killer Joe Cooper: "That's not appropriate dinner conversation, Dottie." ()

ZkuKol

Film plný kokotů - je jedno jakého pohlaví, postavení, či vzdělání- klasická posrávací zápletka + plus kokotské postav a Friedkin z toho vaří parádní podívanou!... 70% ()

sedm.1

Hned od úvodní scény, kdy na mě vykouknul bobr Giny Gershon, mi bylo jasný, že tady nepůjde o úplně běžný filmový zážitek a že se tedy rozhodně nebudu v případě Killer Joe nudit. A nemýlil jsem se. Zápletka a vlastně i celá struktura filmu ve mně po celou dobu evokovala pocit, jako bych sledoval další z počinů bratrů Coenových, tedy především z jejich počáteční tvorby, jen s tím rozdílem, že Killer Joe je o něco více syrovější a špinavější a naopak o něco míň absurdnější, což mi tedy ovšem oboje přišlo navíc přijatelnější a lahodnější mému filmovému vkusu. A stejně jako u Coenů i zde krom zápletky hrají tu nejdůležitější roli herecké výkony všech zúčastněných a ty jsou zde též naprosto bezchybné a dokonalé. Nemá cenu tady ty jména tedy zmiňovat, všichni byli jednoduše bravurní a strhující, snad bych mohl jen podotknout jméno Emile Hirsch, kterého jinak vyloženě nesnáším, ale i on zde byl prostě skvělý, což jen svědčí o neoddiskutovatelném hereckém příspěvku k celkové vysoké úrovni snímku. Já vlastně nemám tedy ani nic moc co tomuto filmu vytknout. Parádní zápletka, skvělá atmosféra, napětí, nečekané zvraty, úžasní herci, dokonce i několik opravdu vtipných momentů, výborná hudba, celkově se zkrátka jedná o hodně nápaditý, nevšední a zajímavý filmový zážitek, který si jistě mohou vychutnat stejnou měrou jak filmový gurmáni, tak obyčejný filmový ,,plebs“ :-). William Friedkin prostě ukázal, že i na stará kolena stále umí. ()

Arkanoid

Drsný príbeh ťažil najmä z primitívnosti postáv, toho, ako sa nevedia vymotať zo svojich mizerných životov. Dlhé scény a dialógy s nimi dokážu oboznámiť dokonale. Zmena v myslení tejto rodiny nastane až vtedy, keď na scénu nastúpi detektív-zabijak Joe. Dominuje svojím imidžom, rozhodným prístupom, pohľadom, ktorý bolí, v neposlednom rade najvyššou inteligenciou a výkonom Matthewa McConaugheyho, ktorý nastupuje do prvej hereckej ligy. Aj ostatní stvárnili svojich hlupákov tak dokonale, až je namieste pochybovať, či vôbec hrali. Výborná ukážka života redneckov, ktorí nevidia za svoje činy. ()

pavcas

Matthew a jeho polda/zabiják mně bavil, pořád jsem čekala až přejde z cool chlápka v kovbojským klobouku na ujetýho magora a v závěru jsem se i dočkala. Konec to rozjel ve stylu Pulp Fiction a nebylo to vůbec špatný, i když celý takový trochu ujetý.. Ale zábavně ujetý. ()

Zemřel režisér William Friedkin

Zemřel režisér William Friedkin

07.08.2023

William Friedkin míří k vojenskému soudu

William Friedkin míří k vojenskému soudu

30.08.2022

Je tomu už dlouhých jedenáct let od doby, kdy legendární oscarový režisér William Friedkin (Francouzská spojka, Vymítač ďábla) natočil svůj zatím poslední hraný snímek Zabiják Joe s Matthewem… (více)

Trierova sága o souložení

Trierova sága o souložení