Zabiják Joe

• USA Killer Joe (více)

Má každý lidský život svou cenu? Takovou otázku si klade dvaadvacetiletý Chris Smith (Emile Hirsch – Útěk do divočiny, Milk), drogový dealer z malého města, který by se nejraději na svou špinavou práci vykašlal. Když ale Chrisovi jeho vlastní matka ukradne všechny zásoby, nezbývá mu než někde sehnat 6 tisíc dolarů, a to rychle, jinak zemře. V zoufalství požádá o pomoc svého otce Ansela (Thomas Haden Church – Bokovka, Spider-Man 3) a společně vymyslí plán: Chrisova matka, pochybná existence bez jakýchkoliv dobrých vlastností, uzavřela životní pojištění, které by víc než pokrylo její dluh. Má to jen jeden háček. Aby mohly být peníze vyplaceny, ona musí nejprve zemřít. Joe Cooper (Matthew McConaughey – Obhájce, Lemra líná, Jak ztratit kluka v 10 dnech, Čas zabíjet) je nejen detektiv, ale také vášnivý nájemný vrah s šarmem a chováním pravého gentlemana z jihu. “Zabiják Joe” by se úkolu s velkou chutí zhostil, ale spoušť nezmáčkne, dokud na stole neuvidí 25 tisíc dolarů v hotovosti. Tolik ale Chris s Anselem nemají, proto v beznadějné situaci kývnou na Joeovu “laskavou” nabídku. Ten je ochotný odložit platbu výměnou za Chrisovu přitažlivou a zdánlivě nevinnou mladší sestru Dottie (Juno Temple – Dirty Girl, Temný rytíř povstal, Tři mušketýři), kterou si nechá v zástavě až do chvíle, kdy bude vyplaceno pojistné a on obdrží svou odměnu. Všechno se zdá jednoduché, ale zdání klame. (oficiální text distributora)

Doudis19

Špinavá gangsterka plná zvratů, která výrazně evokuje styl bratří Coenů. Oproti nim však postádá patřičnou atmosféru i přesvědčivějšího hrdinu. Naopak co do brutality s erotikou by letos Killer Joe marně hledal soupeře. Kapitola sama pro sebe, hlavní tahák a trumf jinak naprosto neobjevného snímku je psychopatický zabiják bez špetky morálky v děsivém podání idola dívčích klínů McConaugheyho. Jeho Killer Joe je zdrojem veškerého napětí, obou šokujících scén, které se nejvýrazněji zasloužily o přístupnost 18+ i nemalého množství proklatě černého humoru. Navíc se tvůrci šikovně vyhli pachu samoúčelnosti této ikonické postavy, jelikož nejvíce hýbe dějem a slouží i jako vypravěč respektive dovysvětlovač. Šílené finále zpočátku spíše zmate, s odstupem času ale dotváří dojem nekompromisního díla, které si žije ve "vlastním světě". ()

Lamprea

Ta snaha za každou cenu šokovat je až moc okatá. Vrcholí to samozřejmě poslední scénou, díky který jdu s hodnocením ještě níž. Jediný štěstí tohohle snímku jsou herecký výkony. O tom jak zahrál Matthew McConaughey, se asi ani nemá cenu bavit, jedním slovem: tleskám! Ale hlavní důvod proč jsem si tenhle film pustil byl Emile Hirsch, ten nezklamal, ale zároveň bohužel ani neohromil. Velice příjemně mě překvapila Juno Temple, ta už mě zaujala v Trhlinách, ale tady doopravdy excelovala. Její role mi přišla dost podobná s rolí Juliette Lewis ve filmu Kalifornie. *** ()

Qitek

Vtipná zlým způsobem a ve své celistvosti velmi tvrdá podivnost. Matthew McConaughey v doposud nejlepší formě a prozatím i životní roli. A až mi někdo řekne, že 77letý dědeček Friedkin bude točit orální sex s kuřecí nohou z KFC s ženskou co dostala před chvílí po rypáku, neřeknu ani muk a jdu pryč. Je to prostě svým redneckovským způsobem dobrý a ten nejvíc WTF (myšleno v dobrém) happy end za poslední dobu dělá z Killera Joea záležitost, kterou by byla chyba si nechat ujít. Jestli se bude líbit je ovšem věc druhá. ()

Sfinkter

Friedkin netočí špatné filmy. Jen bylo příliš málo akce, dialogy mě moc neoslovily, i když herci (hlavně Hirsch) hráli na jedničku. Posledních 15 minut je však hodně povedených. ()

flawi.f

Tak tohle........bylo teda něco! Zabiják Joe není filmem, jehož děj a zápletka by člověka posadila na zadek. Ale to ostatní, co dominuje svojí zvráceností, brutalitou, mrazivou atmosférou a zatraceně silným závěrem, mi zalezlo pod kůži tak hrozně moc, že jsem ze sebe stěží dostala půl slova.......na závěr jen dvě věci - můj pohled na Matthewa McConaugheyho už nikdy nebude jako dřív a to, že jsem vegetarián, už od teď nebude jediný důvod, proč se na křidýlka z KFC ani nepodívám. ()

kinghome

Ve většině filmů násilí žeru a baví mě. Jenže to je většinou účelný násilí a prostě se do toho filmu hodí. Tady mi to přišlo totálně zbytečný a scéna s kuřetem je prostě o hovně a zbytečná. A k tomu asi začínám nesnášet Mekkonagjua nebo jak se ten žalud jmenuje. Vůbec mě to nebavilo a totálně mě to zklamalo. ()

ivan_drago

Pornografická scéna s kuřbou stehýnka z Kej-Fry-Cí je vrchol této bizarní storky z buranského Texasu, ve kterém se to jenom hemží podivíny a úchyláky... Pomalé tempo vyprávění a nesmyslnost veškerého jednání postav filmu sedí a nechávají vyniknout všem úchylárnám a podivnostem, které jsou exponenciálně spojené s primitivismem a neinteligencí... Právě jakási "Zbytečná krutost" pramenící z debility a ignorance, chybějící míra základní lidské slušnosti je alarmující a nakonec snad pro všechny fatální a vysvobozující... ()

Johnny.ARN

Tak takúto jazdu som nečakal. Síce sa to pomalšie rozbieha, ale ani sa nenazdáte a ste uprostred deja, kde nikdy neviete presne odhadnúť, čo sa kedy stane. Bolo to krvavé, malo to najlepšiu scénu ( od teraz si na ňu vždy spomeniem, keď budem jesť kuracie stehno ) malo to sadistického McConaugheyho, ktorý ma bavil a bol hlavným ťahúňom. Gershon a Temple viac vyzlečené ako oblečené, Hirsch totálny blbeček a Church len do počtu. Ale tá atmosféra, dialógy, zápletka a ten záver.... No jednoducho 4 z 5 ()

DaUr

Ten neoficiální název filmu - "Killer Joe: A Twisted Redneck Trailer Park Murder Story" - vypovídá o filmu víc, než jakákoliv recenze. Lehce zvrácený thriller o těžce zvrácených buranech, mezi které se vetře ultimátně zvrácený McConaughey, vedoucí herecký koncert všech přítomných. Úžasně nepředvídatelné, roztomile nekompromisní. ()

Bobik9

Šokovanost! Totální šok po shlédnutí tohoto filmu. Jedná se o neskutečnou úchylárnu, ale ty herecké výkony jsou úchvatné! Matthew McConaughey předvádí top výkon své kariéry. Tenhle herec zraje jako víno a v tomto filmu exceluje. Je naprosto šílený! Juno Temple je druhou největší hvězdou. Předvedla také dokonalý výkon bez chybičky a navíc je ještě rozkošně krásná. Emile Hirsch, Gina Gershon a Thomas Haden Church jsou také skvělí. Šílený film, který se musí vidět. Dal bych i 5*, ale zase tak bláznivý snad nejsem. ()

uiu

Rodinka vidláků, co se rozhodne najmout detektiva, který si bokem vydělává jako nájemný vrah, aby zabil matku - ex-manželku. Vrah je ale trochu pedo, jako zálohu si řekne dvanáctiletou trochu dementní sestru našeho hrdiny, se kterou souloží a spolu s inteligencí vidlácké rodiny asi každý divák chápe, že nebude žádný happy end. Na film jsem se moc těšila a bylo to pro mě obrovské zklamání. Matthew McCounaughey měl být "hrdina" filmu, ale sympatie jsem si k pedofilnímu zvrhlému násilníkovi nezískala, stejně tak k upištěné mimózní Juno Temple ani věčně smolařskému Emile Hirschovi. Ostatní tu hází 4 až pět hvězd, já se kloním k hodně slabým 3 hvězdám. ()

marvan

Noir film ve stylu Jima Thompsona, jehož předlohu se rok před tímto filmem pokoušel s neúspěchem natočit Winterbottom. Ten by si měl dát Friedkinův kousek povinně. Plejádě úchylných a primitivních postav z texaského buranova vévodí úchylně uhrančivý McConaughey v roli Joea. Na rozdíl od Winterbotttoma se Friedkin ubránil jednostrunnému nihilismu přesně dávkovaným humorem, obzvlášť ve skvěle vypointovaném finále. ()

venison

Tak tohle mělo hodně velkou šťávu - nemůžu vytknout absolutně nic! :-) Tempo jsem chytla od první sekundy a nepustila ho až do té poslední :-) Všichni herci skvěle vybraní a naprosto bravurně odvedli sou práci! Matthew McConaughey vystřihl skvělého ouchyla, Emile Hirsch super sígra ztroskotance, Juno Temple poloretardovanou lolitku, Gina Gershon sexy maminu z karavanu a Thomas Haden Church vidle až na půdu.. Hodně jsem se nasmála, i když je to hodně temné, syrové, naturalistické, krvavé :-) Rozhodně si to musím šlehnout minimálně ještě jednou :-D ()

elanius

(127/2012, DVDRip) / Po tom, ako som tuším minulý rok videl The Lincoln Lawyer ma McConaughey zase poriadne zabil. Ako je možné, že tento skvelý herec hrá väčšinou v takých sračkách? To čo predvádza ako Killer Joe by smelo mohlo byť súčasťou tych najlepších Tarantinoviek alebo Cohenoviek. Samotný film je neskutočne milo nekorektný a čo ma potešilo asi najviac, najvýraznejśia je práve komedionálny feeling. Snáď celý film som sa priblblo uchechtával. Dialógy sú jednoznačne druhá najväčšia devíza, pomaličké, tarantinovské, ironické. Škoda záveru, tie otvorené sú občas nie na škodu, tentokrát to ale chcelo nejakú tú bodku. (8/10) ()

PiLgRiM

McConaughey je démon a bezesporu předvádí jeden z nejpřesvědčivějších hereckých výkonů vůbec. Ale opravdu nejsem až tak velký uchyl, abych si toto dokázal nějakým způsobem užít.. Objektivně za tři subjektivně o jednu méně. ()

noriaki

Malá, tak trochu coenovská kriminálka s perfektně napsanými a úchvatně zahranými postavami. Pětice herců se poprala o čest být tím nejlepším a pro mě je vítězem, trochu překvapivě, Juno Temple. Skvělí jsou ovšem všichni a každý jeden z nich by utáhl celý film v suchém triku. Vůbec to není potřeba, protože Killer Joe se může pochlubit nejen silným obsazením, ale taky chytře napsaným scénářem a neodolatelně zanedbanou atmosférou života white trash. William Friedkin se doopravdy vytáhl, v jeho věku jsem od něho takovou nekompromisnost a zároveň hravost rozhodně nečekal. Tenhle snímek si hlasitě řekl o zařazení do mojí nejlepší desítky. A vlastně proč ne. Top 10 za rok 2011. ()

0lie

Bobr, krev a bobr od krve..film, jakoby natočil kříženec mezi Lars von Trierem a Quentinem Tarantinem..necenzurované, brutální žně s fantastickým slizákem Matthew McBlabla a oduchovněle provokativní pannou (aspoň do půlky filmu) Juno Temple..určitě něco na co bude dlouho vzpomínat, ale nevím jestli v dobrém:) ()

Mishqo

wuf no niečo málo tomu ešte chýbalo aby som bol z toho úplne paf ale parádny film...zvrátený, znepokojujúci, totálne odzbrojujúci s výbornými hereckými výkonmi a fakt precíznym scenárom, no jednoducho výborný film...must see! ()

hroubek

Killer Joe je zvláštní podívaná. Ze začátku si myslíte, že víte co bude v další scéně a jak bude příběh dál pokračovat. A ve spoustě případech to trefíte. Co, ale neuhádnete je to, že to celé bylo jen tak. Asi po hodině přichází ke slovu věci, které Vám dokážou, jak moc jste byly naivní, kdy jste si mysleli, že víte co bude dál. Nebudu tady rozpitvávat co se stane, ale věřím, že až to uvidíte, tak nebudete věřit svým očím, co jste právě viděli. A tohle všechno je podpořeno skvělou atmosférou, prostředím, kde neexistují nadějné vyhlídky a postavami, které nemají žádnou morálku, čest a sebeúctu. Ve filmu je pět hlavních postav, které každý herec obdařil výborným hereckým výkonem. Matthew McConaughey už není jen hezká tvářička z romantických filmů. Emile Hirsch je opravdu talentovaný a to samé platí i Juno Temple. Gina Gershon a Thomas Haden Church představují jeden z nejšílenějších filmový párů, jaký jsem za poslední dobu viděl. Neuvěřitelně progresivní film, který se Vám svým koncem zaryje do paměti. ()

Zemřel režisér William Friedkin

Zemřel režisér William Friedkin

07.08.2023

William Friedkin míří k vojenskému soudu

William Friedkin míří k vojenskému soudu

30.08.2022

Je tomu už dlouhých jedenáct let od doby, kdy legendární oscarový režisér William Friedkin (Francouzská spojka, Vymítač ďábla) natočil svůj zatím poslední hraný snímek Zabiják Joe s Matthewem… (více)

Trierova sága o souložení

Trierova sága o souložení