César pracuje jako vrátný v bytovém domě v Barceloně. S úsměvem otevírá dveře nájemníkům a vyřizuje jejich stížnosti. Není to sice ta nejlepší práce na světě, ale on o změně místa neuvažuje. Jeho práce mu totiž umožňuje poznat všechny nájemníky domu, jejich denní harmonogram a zvyky. Ví o všech jejich příchodech a odchodech, zná jejich slabé stránky i tajemství. Může dokonce ovládat jejich životy, jitřit otevřené rány a ponořit se do nich. A to vše, aniž by proti němu vzniklo jakékoliv podezření. (oficiální text distributora)

Dawe2

Film patří k jedněm z mála, před kterým musím fakt smeknout, ale je pro mě tak hnusný, že už ho nikdy nechci vidět znovu. To není styl dramatu jako lidské drama (něco se někomu stane, něčím si musí projít a třeba i někdo na konce nebo na začátku zemře), tohle je cílená sviňárna Césara ne neskutečné úrovni. On dokáže být šťastný jen když někdo trpí a bohužel se mu hodně daří toho docílit. Podle popisu tak film vůbec nevypadal, proto jsem se na něj koukal. Tak toliko varování ode mne slabším povahám. Jinak mistrovsky natočené, zrežírované, zahrané. Ale pět mu nedám, to prostě nemůžu. ()

johnnie78

Výborně!!! Úchylný sociopatický zmrd Cesar je superhrdina podle mého gusta, celou dobu jsem mu fandil a nenudil se ani minutu. Škoda jen, že SPOILER se mu podařilo kardinálně vyjebat se všema, jen s tím otravným dědkem, kterému jsem to přál nejvíc, ne. SPOILER END. Jinak horor to není ani náhodou, thriller nevím no, spíš takové psycho drama s komediálními prvky. ()

linger

Nieco medzi trilerom a dramou (horor skor nie), ktoremu sa dari vyvolavat v divakovi sympatie s hlavnou postavou, aj ked si zasluzi skor zmlatenie a par rokov basy. ()

topvideo

Španielsky Kohák, pre mňa veľmi nesympatická postava, zachádza až príliš do súkromia...povedzme nájomníčky v dome, kde robí vrátnika-domovníka. Popritom tento zamindrákovaný odpad robí ostatným len a len "radosť" zo života. ()

hony23

Pokud se vám líbí nějaká slečna, máte 2 možnosti. Buď ji začnete nadbíhat, zahrnovat ji květinami, dary a společnými večeřemi, tady je ale úspěch značně nejistý. A nebo si pořídíte lahvičku s chloroformem, který jí zaručí nerušený spánek a vám sexuální hrátky s jejím tělem. Náš hrdina César zvolil 2.možnost a všechno by dopadlo k všestranné spokojenosti, kdyby se neobjevil na scéně dívčin přítel. ()

Emperor1

Spíš než horor takový zábavný thriller se záporákem, kterého vám je občas skoro líto. Jako větší psychopat mi spíš připadala tak holčička, která ho vydírala. ()

de-andre

Již od prvních "postelových" záběrů mrazí a atmosféra je postupně zahušťována, např. postavou malé sousedky, jež ví o Césarovi víc než kdokoli jiný (škoda, že nepodala o něco věrohodnější výkon), nebo posíláním textových zpráv a dopisů. Nezbývá tedy jen čekat, jak si s originálním nápadem tvůrci poradí a podle mne závěr ustáli velice dobře a psycho-logickou(-patickou) hru nepokazili. Je vidět, že ke stalkerské hře není zapotřebí kamer a moderního vybavení jako například ve Sliver. Pokud máte tedy v domě nějakého domovníka/vrátného, možná si začnete dávat větší pozor. A minimálně si před spaním zkontrolujete pod postelí. ()

snupko13

Kým vo väčšine terorizujúcich filmoch, si obete za svoju smolu môžu sami, čiže ich k nešťastiu privedie ich zvedavosť, či prílišná zainteresovanosť. V tomto prípade ide o číru zlomyseľnosť a škodoradosť k hocikomu bez akýchkoľvek osobných pohnútok, ústiacu až do hrozných rozmerov. Nič netušiace obete netušia, ale ich prehreškom voči narušenému Cézarovi je ich šťastie. Takže dávajte si pozor na koho sa usmejete. ()

susanna.

Horor to nie je určite, podľa mojich kritérií ani thriller nie. Príbehu o osamelom mužovi, ktorý manipuluje životmi druhých ale nechýba napätie ani poriadne čierny humor. Amélia z Montmartru naruby. ()

montel

César (Luis Tosar) pracuje jako domovník v jednom bytovém domě v Barceloně. Nájemníci jej mají ve velké oblibě, nejvíce asi krásná Clara (Marta Etura), která udržuje nadálku vztah se svým přítelem Marcosem (Alberto San Juan). Clara ovšem netuší, že César je ve skutečnosti muž trpící vzácnou chorobou, která ho nutí dělat hrůzné věci. Jelikož má César klíče od všech bytů v domě, noc co noc se tajně vkrádá do Clařina bytu. Následky Césarova jednání jsou strašlivé...Vyníkající thriller, který nenechá ani na chvíli vydechnout. Dějová linie se opravdu ani na chvíli nezastaví a vše do sebe perfektně zapadá. Škoda jen toho, že je film takovou druhou variací na Intimní past. Jinak bych určitě dal větší hodnocení. 75% ()

Mukade

tá malá bola zlatá :)) SPOILER: velmi chujový záver lebo žiadne zadosťučinenie, zato 3 hviezdy dole :p . takto je ten film sktátka ako nedorobok, na hovno ()

ELDoctorow

Maléry pána domovníka. Životopis na miesto domovníka, kde robí moja tajná láska je už zaslaný, takže držte palce nech mi to vyjde a ja sa čo najskôr ocitnem pod jej postieľkou, čakajúc na jej večerný návrat z práce. Film je veľmi slušné inštruktážne video, svoje som si z neho zobral a naučené sa určite budem snažiť aplikovať aj v praxi. Dúfam, že bude aj ďalšia časť tohto španielskeho Receptára prima nápadov, kde sa budú hlbšie venovať neočakávaným problémom, ktoré sa môžu pri tejto spoločnosťou nedocenenej práci/hobby vyskytnúť (posteľ bez nôh, odstránenie semena z jej, ako my morský biológovia vravievame, mušle a pod.) a možnostiam ako ich aj podomácky riešiť. ()

uuuuups

Nenapíšu nic originálního a tak podotýkám....že....chrochtám!Temné, ostré, bolavé, kouzelné, citlivé.....Prostě parádička se vším všudy na jakou jsem od španělů už zvyklá.Ačkoliv obětí byla ona, v momentě kdy je v jejím bytě spolu s jejím přítelem a snaží se utéct aniž by jej viděli, chytla jsem se , jak mu držím zarytě palce.Ačkoliv on byl nemocný, maniak, paranoik a vrah, člověk se nedokáže ubránit a bát se s ním.Nejste v její kůži, ale jste s ním, jste na jeho straně a cítíte strach a bolest za něj.....Tak nějak bych popsala svoje pocity...Takže ještě jednou chrochtám radostí nad tímto počinem! ()

Shaman::..

Španělé dokazují, že v hororovém žánru dokazují současnou převahu. I když u tohoto filmu je vhodnější mluvit o thrilleru. ()

Bobik99

No tak dost zajímavé. Úchylností není nikdy dost, a když vás ještě režisér donutí prožívat úchylákovo chvilky s napětím a zájmem, aby to pro něj dopadlo dobře. ()

StanGoodspeed

Mě v tom prostě něco chybělo. Čekal jsem napínavý thriler - možná něco ve stylu la Cary Oculty, ale ta tenhle snímek i přes delší rozjezd naprosto předčila. Tu byl sice rozjezd dobrý a celkem sem se těšil co bude dál, ake hrůzu ani napětí to ve mě fakt nevyvolávalo. Pro mě slabých 60% ()

Španělé, kam se podíváš

Španělé, kam se podíváš