César pracuje jako vrátný v bytovém domě v Barceloně. S úsměvem otevírá dveře nájemníkům a vyřizuje jejich stížnosti. Není to sice ta nejlepší práce na světě, ale on o změně místa neuvažuje. Jeho práce mu totiž umožňuje poznat všechny nájemníky domu, jejich denní harmonogram a zvyky. Ví o všech jejich příchodech a odchodech, zná jejich slabé stránky i tajemství. Může dokonce ovládat jejich životy, jitřit otevřené rány a ponořit se do nich. A to vše, aniž by proti němu vzniklo jakékoliv podezření. (oficiální text distributora)

stration

Spíše thriller než horor, ale i tak vcelku originální a zábavné. Hlavní podíl na tom má představitel hlavní role a jeho vcelku sympatická "známost". Konec mě překvapil svojí syrovostí a hnusotou. ()

vanadium

Když já nemůžu být šťastný, tak ani vy ne! Ale možná mě udělá aspoň trochu šťastným to, že vás udělám nešťastnými! No, jak by řekla Jolanda, to je zlá nemoc todleto. Luis Tosar odvedl v roli domovníka skvělou práci, což na mě ale zapůsobilo dvojsečně - k tak vzhledově a natož povahově nesympatické osobě se mi nepodařilo najít si cestu, byl to ten ze záporáků, který vám k srdci nepřiroste a jehož činy se vám protiví (a pokud se s ním někdo dokáže ztotožnit, budiž politován!). A protože hodnotím subjektivně, je to i důvod, proč tomuto jinak skvěle natočenému, cynickému a místy fakt napínavému filmu dávám jen 3*. Ale je fakt, že třeba to, jak domovník zatočil s tou malou vyděračkou, se mi líbilo. I jsem mu přál, aby se bez odhalení dostal ven z Klářiného bytu (btw, převlíkací scény Marty Etury stály za to!). Ale chudák domovníkova matka. Chudák Veronika. Chudák uklízečka a její syn. A největší chudák Klára - zvlášt v tom vyvrcholení domovníkovy pomsty. Takže bacha na to, komu svěřujete klíče od svého bytu a s důvěrou ho požádáte o nakrmení svých psů. A před spaním raději zkontrolujte prostor pod svou postelí. Nemusí tam totiž být schované žádné nadpřirozené strašidlo, ale prachobyčejný domovník - který dokáže být daleko horší noční můrou a denním švábem než kdejaké strašidlo... ()

runner85

veľa som od tohto filmu čakal, no nakoniec prišlo sklamanie ! hlavný hrdina je narušený imbecilný psychopat ktorý robí zle krásnej susedke, a dokonca tak sofistikovane že o tom sama nevie, takýchto chlapov obesiť za gule ... ()

Hamaradža

Áno bol som napätý, ako žánrovka to funguje dobre, ako spoločenská výpoveď však už nie. Prišlo mi to ako akýsi pseudo-Haneke - pokus o zachytenie existenciálneho zla v ľudskej podobe. To je však príliš sofistikované, až neľudské, na to, aby mi prišlo uveriteľné. César je patetický voyeur, no v nepredvídateľne stresujúcich, hraničných situáciách sa správa ako ľadovo pokojný stratég. Tým pádom to vyvoláva pomerne silné emócie, no na úkor výpovednosti. 3,5* ()

hygienik

Tak tento film nezachránil v mojich očiach ani charizmatický Tosar. Bolo to vleklé, predvídateľné, proste zbytočné. Thriller áno, horor v nijakom prípade. ()

Skip

Není to vůbec špatný psychothriller. Dobrá atmosféra, dobře zahrané, ale problém je, že tohle už tu jaksi bylo a Španělé nepřišli s ničím novým. No ale rozhodně neprohloupí ten, kdo tomu věnuje čas. ()

Petroff

Nevybavuju si moc filmů, kde by hlavní postava byla sympatickým zmrdem. Fakt šmejdem a zlým člověkem. Je tu i jakási výmluva, okecávka - že to tak prostě cejtí... blábláblá... ale třeba takovýmu Dexteru Morganovi (Dexter) jsem tenhle jeho stav - určitý (po)citový prázdno - věřil. Tady tomu hajzlíkovi ne. Každopádně šmejd je to ukázkovej a popravdě jsem si průběžně představoval právě svět, ve kterym si Dexter tohohle zlýho hajzla najde a trochu na něm zapracuje. Zasloužil by, aby si s nim taky někdo hrál. ()

kalap odpad!

No to bol kurva španielský hnus, asi kamera bola dobrá zo spodu z boku z riti do riti a strich, ani nehovorím, také nožnice ste ešte nevideli a film , tak toto mohol natočiť jeden skurvený španielský úchyl, ktorého hrdina je trafený španielský pako s prestreleným mozgom, ktorý týra prekrásnu ženu, vraždí a ten z riti porodený španielský hnoj s dvojcentymetrovým údom toho kúúúúúúúrva vraha vynesie na piedestál a film ukončí šťastným úsmevom vrahuňa a tyrana a nechá ho odísť do skurveného španielského katolického raja plného posratých býkov.Howg. ()

GILLWANDER

Odpudivá sila až k záverečným titulkám. Hlavný hrdina nepochopený a nešťastný z toho, že nevie byť jednoducho šťastný tak zvolí stratégiu ako sa ním za každú cenu stať. Aj keby mal priniesť tú najvyššiu obeť. Vidieť ľudí s úsmevom na perách mu zrovna dvakrát neuľahčovalo už tak nudnú prácu bez potrebného šťastia, rozhorčený a "ukrivdený" volí cestu proti § a stáva sa opakom §. Cynický, chladnokrvný obraz výslednej stratégii s predpokladom naplniť diváka zmiešanými pocitmi, či si obľúbiť hlavného zvrhlíka alebo ho za to zatratiť. Ja volím prvú možnosť, z hrdinov, ktorí neustále zachraňujú svet a potierajú zločin sa mi už pomaly robí zle... 75% ()

easaque

není to hezký film, ale je dobře natočený. Napětí je tam udržováno po celou dobu a tak mají thrillery vypadat. Hlavní hrdina mě celou dobu štval, že mu vše vychází, ale takhle je to podle mne typicky španělské - zdá se mi, že tam často záporňáci mají navrch. Ale přesto stylové a 4 hvězdy si jakžtakž zaslouží. [ PŘÍBĚH: 2 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

berusche

Ne dlouho po sobě jsem měla čest porovnat dva stejné náměty v jiném provedení. Ačkoli je v podstatě španělská verze oproti americké typicky (pro kraj) daleko více utahanější, není to rozhodně na škodu. Naopak. Spád americké verze budí dojem lacinosti a nepromyšlenosti, na rozdíl od něj tahle verze jde dál a u jejího sledování jste nuceni přemýšlet skutečně nad tím, zda nemáte v bytě díry tam, kde by být neměly, či nemáte psychopatického bytného nebo recepčního. V závěru už to došlo tak daleko, že jsem myslela, že budu s hlavní hrdinkou taky tlouct hlavou o zeď. Takže, jedině palec nahoru. Jedna odebraná za těch pár záběrů, kde se zapomněla skriptka, a za poněkud ochuzenou psýchu recepčního, vešlo by se toho do mě ještě o fous více. ()

Fíla

Kvalitní Španělský thriller. Dostal si mě hlavní postavou poněkud zápornějšího Tosara. Zajímavé jak se okolnosti vyvíjejí okolo vztahu Césara ke smutku a nebo štěstí. Zajímavá " honička " v bytě " pronásledované ". Zvláštní pojetí thrillerového žánru. Myslím, že se většina shodne na kvalitním a nenudném filmu, ve kterém vcelku exceluje hlavní postava co by záporák Luis Tosar. 8/10 ()

Caminzind

Napínavý psychothriller, který jsem si nějak nedokázal užít vinou distribuční společnosti FILM EUROPE, která nepokrytě krade a kopíruje obsahy z ČSFD a vydává je za své. Pěkně děkujeme. Mé hodnocení z tohoto důvodu berte prosím se stejnou rezervou jako beru já ta vaše. Filmu bych vytknul asi jen absenci vražd a Césarův výběr oběti. To já bych se spíš chtěl skamarádit s tou malou ďáblicí, která o zásun vyloženě škemrala a sejmul bych toho otravného dědka. Celkově snímek vyzní skoro jako telenovela, což je pro mě u psychothrilleru docela novum. No nakonec jsem si film přece jen užil. ()

Havaj8

Tak tahle úchylárna mi absolutně nic neřekla, nějak sem ty španěly přecenil. Celkově jejich tvorba není špičková, a přitom tenhle režisér udělal REC. Nepochopil jsem, co tímhle dílkem chtěl básník říci. Týpkoví se nedivím, slečna Klára byla fajn holka, takže si trošku užít není od věci, ale že se jí pokoušel smazat úsměv z tváře? Nevysvětleno...Jako jestli to je tajná láska během pár tejdnů, no až na ten konec, kdy se doopravdy ukázalo jak to všechno je, takovej průměr. ()

Martin741

Reziser Jaume Balaguero /Darkness, REC/ natocil dalsi ultimativny horor, ktoremu niet co vytknut. Strasidelna atmosfera, rezia, herecke vykony, kulisy, interiery a exteriery - to vsetko je na urovni. Luis Tosar vyborny psychopat. 90 % ()

Rajesh_K.

Španělé opět bodují. Je to skvěle natočené, skvěle zahrané (Luis Tosar to zahrál na výbornou!) a má to spád. Už jen samotná představa, zda-li se s člověkem v noci neděje nic zvláštního během spánku, je docela silně znepokojivá...:-) Španělé zkrátka umí vystihnout onu atmosféru a dodají na autentičnosti i hereckými výkony, což se o hororovém žánru či thrilleru v podání Američanů říct nedá. ..(85%) ()

honajz2

HOROROVÝ VÝBĚR, ZEMĚ Č.44 - ŠPANĚLSKO - Můj dlouho odkládaný hororový rest by mě dokázal solidně vycukat, kdyby se Césarovi vše tak magicky nedařilo. Sice to nepřekračuje míru důvěryhodnosti svého světa, ale že zrovna na římse uvidí co uvidí, že se mu vše tak hezky daří a že holka na čas mlčí jak kdyby se nic nedělo... Vadilo mi to tam, protože takhle to sklouzlo do průměrného thrilleru, který sice má, jak je u Španělů typické, působivou atmosféru, ale scénář je celkově krapet tuctový, byť chytře pospojovaný. Nemusel by tak působit, kdyby byl v těchto věcech víc dotažený - ostatně, díky tomu spousta španělských thrillerů funguje. Jenže se nestalo a tak ve mě závěr moc nezanechal a pokusy o psychologii sociopata mi zase připomněly, jak moc je v tomhle Bennyho video nepřekonatelné. Ono to v rámci svého žánru sice není špatné, ale subjektivně mě to nechalo chladným. 3* ()

shyster

Trošku mě zklamalo, že to jak velký to je parchant, vyšlo v podstatě najevo až na konci. Možná to bylo i tím, že film je natočený tak, že i mu fandíte. Ale jinak vše suprově zvládnuté. ()

Španělé, kam se podíváš

Španělé, kam se podíváš