César pracuje jako vrátný v bytovém domě v Barceloně. S úsměvem otevírá dveře nájemníkům a vyřizuje jejich stížnosti. Není to sice ta nejlepší práce na světě, ale on o změně místa neuvažuje. Jeho práce mu totiž umožňuje poznat všechny nájemníky domu, jejich denní harmonogram a zvyky. Ví o všech jejich příchodech a odchodech, zná jejich slabé stránky i tajemství. Může dokonce ovládat jejich životy, jitřit otevřené rány a ponořit se do nich. A to vše, aniž by proti němu vzniklo jakékoliv podezření. (oficiální text distributora)

gumolit

Skvelý psycho thriller španielska filmová tvorba má u mna dalšie plus a herec Luis Tosar z neho ide ešte vatší strach než v Cele 211!!! ()

LBsmoke

velký obrovský mínus.. že není ve filmu ani šance vytvořit si k nějaké postavě vztah.. je ti uplně nakonec jedno co nějaký slizoun s obočím dělá nějaké nebohé usměvavé ženské protože ti ani na jednom z nich nezáleží.. od půlky se stane divák apatický, je ti fuk jak to dopadne co se stane.. jen sleduješ jaké hnusárny provádí.. nevíš proč se nesměje na plešce se mu nezračí žádný trpký osobní příběh .. je prostě divákovi ukradený.. proč by ho ten film nakonec měl vlastně zajímat a bavit.. sleduje se pak jen fikanost slizáren. ()

katchi

Čtyři hvězdičky pro nechutnýho prasáka žijícího ve strachu z toho, že by někdo z jeho okolí mohl být šťastný. Spíše než horor, bych tento počin zaškatulkovala do kategorie "psychologické drama", jelikož je zde naprosto zřejmé, že záměr tvůrců nebyl diváky ani tak vystrašit, jako spíše je znechutit lidskou zvráceností a vynalézavostí. Pokud máte podobné šmíračské prasarničky rádi, vřele doporučuju, stejně jako doporučuju se (preventivně) koukat před usnutím pod postel, jelikož zjistit SPOILER!! že jste v jináči a vaše dítě bude pěkný "hajzlík" po jeho "roztomilém" tatínkovi, není zrovna příliš povzbuzující. ()

Milky.

Film, ve kterém nebudete mít problém fandit šílenému psychopatovi. Ale když se podívám na Martu Eturu tak se mu ani nedivím. Kromě pár logických blbostí (otisky na obálkách, cákance po bytě z osprchovaného oblečení) dobré pokoukání. ()

bobstock

Zvrhle, upřímná výpovědˇ o té dnešní patologické společnosti. Hlavní postava má jedinou motivaci. Stále existuje způsob, jak být šťastný. Stačí ho najít.. zatímco spíš. Skutečně perfektní film pro ženy před spaním. :) plus za hudbu. 80% ()

aLPaC

Tak odporného, slizkého padoucha jsem už dlouho neviděl. Psychologický teror, ten mu teda šel. Nesnáším podobné typy chlapů, kteří neuměj holce cokoliv říci a radši jen doma teskní a tenhle to ještě vyupgradoval tím trestným činem. No a ten závěr? Krutej, ale představoval jsem si ho jinak. ()

ursinko

Nepríjemný pocit. Ešteže nemáme v paneláku vrátnika či takéhoto domovníka. Postupné dochádzanie toho, o čo išlo hlavnej postave, ma bavilo a prekvapovalo. A tá záverečná šupa, bŕŕ... Ani nemyslieť. Vynikajúco vystavaný a uveriteľný príbeh. ()

poet

"Nikdy som nebol šťastný" - César asi by sme mali spoločné témy :D. No dobrý vrátnik je na nezaplatenie aj keď mať bubáka pod posteľou nie je bohviečo. Od podobného snímku by som čakal viac napätia aj keď v závere sa to trochu vylepší, ale ako celok to malo zvláštny nádych a niekto sa tu zrejme inšpiroval Psychom aj keď len okrajovo, ale to je už film inej kategórie... ()

Illy

Výborné. Jen mě děsí, že jsem fandil domovníkovi. "Nepoznal jsem štěstí a pomáhá mi když jsou i ostatní nešťastní..." Moje sociální fobie to chápe. Tu babu setřel hustě. ()

Martinius

solidny, komorny, "mily maly" nizkorozpoctovy, ale nie lacny a prvoplanovy. mientras duermes vas vtlaci do gauca a rovnako sa vam vtlaci do pamati i dojmov. takto si predstavujem triler s hororovymi prvkami - s napatim a nie s otrepanymi lakackami. a cesar? budete mu drzat palce. ci uz chcete alebo nie :) ()

Standic1

Další bod pro Španělsko, nevím jak to dělají, ale vždycky příjdou s něčím, co mě dokáže překvapit. Záporák, teda jestli se teda úchylný recepční, který se schovává pod postelí s lahvičkou chloroformu, injekcí, občas si vezme i pilku, nůž a provaz, dá nazývat záporák - prostě je takový McGayver ve světě úchyláků, i přesto je jeho role šílená a přesvědčivá. Nemluvě o holčicce, která se už ve svých 12 letech může profesionálně živit vydíráním. Na závěr snad řeknu jen to, že kdo máte v domě recepčního, tak po shlédnutí tohoto filmu už asi klidně spát nikdy nebudete :P ()

Silviaxx

Spočiatku som Luisa vnímala ako bezcharakternú sviňu. Dokonca istý čas som sa ironicky pousmievala pri myšlienke, že človek častokrát nie je taký ako vyzerá. Navonok sladký, slušne vychovaný, ba priam poľutovania hodný. Vo vnútri však prehnitý až do špiku kosti. Následne som si však uvedomila jeho psychológiu a pri scéne na streche som sa fakt vžila do jeho myšlienkových pochodov. Proste po celý čas sledovania filmu som k nemu zaujímala protichodnejšie a protichodnejšie názory.. Vo finále som ostala ohromená a zamrazená zároveň. Konečne neprišiel žiaden happy-end, čo ma donútilo byť fakt naštvanou, a to som rada ! Skvelé prevedenie a Luis Tosar je podľa môjho názoru veľký sympoš ! ()

bolan

Minimalisticky chytrý thriller s prvky hororu. Velmi doporučuji a preventivně bych se podíval pod postel. ()

M1k9

Super scénář, neokoukaní herci, precizní zpracování. Žít, nebo skočit, toť otázka. Tento maník si vymyslel docela svérázné zpestření pracovní doby. Mohlo to být jen o chloupek zamotanější. Dnes jsou diváci chytřejší a předvídavější. 7/10 ()

Atheas

Správně nechutný film, kde hlavnímu antihrdinovi jsem tak nějak rozuměl. Bohužel, nebo bohudíky nevím. Zjistil jsem, že tento film není pro všechny a může vyvolávat ve zjemněných povahách pocit hnusu a proto si myslím, že je to skvělý film na nějakou party, kde může vyvolat vášnivou diskuzi. Marta Etura dostala roli, která jí hodně sedla a jsem si jistý, že mnoho věcí ani nemusela hrát a jednoduše byla sama sebou. Luis Tosar naopak ukazál, jak člověku dokáže vzít dech. Skvělé herecké výkony. Koukali jsme společně po hororu Sinister. ()

Španělé, kam se podíváš

Španělé, kam se podíváš