César pracuje jako vrátný v bytovém domě v Barceloně. S úsměvem otevírá dveře nájemníkům a vyřizuje jejich stížnosti. Není to sice ta nejlepší práce na světě, ale on o změně místa neuvažuje. Jeho práce mu totiž umožňuje poznat všechny nájemníky domu, jejich denní harmonogram a zvyky. Ví o všech jejich příchodech a odchodech, zná jejich slabé stránky i tajemství. Může dokonce ovládat jejich životy, jitřit otevřené rány a ponořit se do nich. A to vše, aniž by proti němu vzniklo jakékoliv podezření. (oficiální text distributora)

Evziiik

Zajímavé, ale nenadchlo mě to. Konec byl divný, o ničem. Nebo jsem to nepochopila, to je taky možné a asi i dost pravděpodobné. Nechápu třeba tu jeho matku, tam to bylo nějaký podezřelý, pořád jsem čekala, co se z toho vyklube a nic. Všechno to bylo hodně nadějný, ale nedotažený do konce. ()

lineker

Luis Tosar co by psychicky narušený domovník. Marta Etura co by moderní pozitivně naladěná žena. A to je ten problém. Zádrhel. Na jejímž základě vystavěl Balagueró, spíše než horor psychologické drama. Marně pátrám po příčínách, proč toto Španělé umí, jedním z důvodu je osobité charisma, kterým disponují nejen herci, ale i režiseři, které ho beze zbytku dokáži přenést na filmové plátno. ()

Ardath

Jaume Balagueró by si zasloužil poplácat po zádech za to, že se vzpamatoval z tvorby sraček typu Fragile a Darkness a natočil žánrovou pecku [Rec]. Já nicméně cítím, že Mientras duermes je ve své podstatě mému srdci bližší. Instantní španělská perverze podávaná na stříbrném podnosu! ()

Purish

Po vzhliadnutí tohoto filmu by som povedal, že sa jedná o európsku klasiku. Inými slovami dôraz sa kladie jednoznačne na dej, postavy, herecké umenie ako také bez potreby vysokých finančných nákladov a najmä na vytvorenie tej správnej atmosféry, ktorá tejto snímke rozhodne nechýba. Na druhú stranu nemôžem povedať, že by si toto dielo zaslúžilo plný hviezdičkový zisk a preto dávam štyri hviezdičky. ()

Swantos

Dokonalý psycho film.. Ten večer co jsem se na něj koukal, jsem nemohl usnout. Neustále jsem musel přemýšlet jak, proč.. Co jsem to viděl? Až mi z toho běhal mráz po zádech. Netušil jsem, že to bude až takovéhle psycho.. Výborný španělský "horor", kde si člověk uvědomí, že se to mlže stát vlastně úplně každému! Teda samozřejmě jen těm co mají místo pod postelí.. Jinak film mě dokonce vnukl nápad vystrašit podobným způsobem kamaráda, který koukal se mnou, bohužel neúspěšně. Velice se mi to líbilo! ()

Va33ek

Díky bohů, že bydlím v rodinném domku :-D . Ale abych se přiznal, tak mi bylo hlavní postavy docela líto. Originální a hrůzu nahánějící nápad. Mohu jen doporučit :-) (rozhodně ne před spaním :-D ). ()

sun.eagle

No horor to není v žádném případě. Ale César je dokonalý magor co by si zasloužil audienci u pana Wallace a led lampu si může donést svoji. Není moc postav ve světě filmu ze kterých mi bylo lehce nevolno. Boužel film samotný přináší jen málo napětí a vzrušení což by asi měl být hlavní cíl tohoto žánru. ()

tennessie

Musím říct, že u tohoto thrilleru jsem byla hodně na nervy... psycho od začátku až do konce, které se jen stupňovalo. Totálně úchylnej, ujetej a pošahanej domovník, prostě slizoun. Ke konci jsem stále čekala na nějaký zvrat, kdy i na něho dojde... strašně jsem si přála nějaké zadostiučinění a ono houby :-) takže pro mě dost překvapivý a dost mrazivý závěr. ()

shakeXL

Správce domu, který je sympaticky asi jako plíseň mezi prsty u nohou - konečně si však našel holku - ona ani ostatní o tom ale neví - a stejně ji zprzní - a graduje to v podstatě celý film - jo, a není tam happyend - a to se mi líbí, moc se mi to líbí. ()

klejtopajda

Tak tento film mě velmi překvapil. Do teď jsem neviděla nic s podobným námětem, takže mě to bavilo, jen to, podle mě, není horor :) ()

poppy75

rozhodne to nie je horor ani thriller..ked na to hlupe distribucne zaskatulkovanie zabudnete,budete sa pozerat na prijemny filmik s mnohymi vtipnymi momentmi ...luis tosar ako psychopaticky domovnik,ktory suka zensku a ona o tom nevie, je jednoducho neodolatelny... ()

ciapok

vysoké hodnotenia pri európskych filmoch sa mi natískajú akosi automaticky, lebo je to takmer vždy osviežením v mnohých prvkoch oproti americkej tvorbe. Nejak tak tomu bolo aj tu, no časom som bol už trochu neutralizovaný. Jedna z vyhrotených scén bola natočená zručne, ale bola nereálna, ako v podstate celý film. No a záver som absolútne, ale totálne nepochopil .... pozrel som sa aj na seba dosť kriticky a nebolo to preto že by som nedával pozor... tak možno nie som zladený so španielskou náturou, alebo boli zle spravené titulky :) Ničmenej, film som dopozeral (čo u mňa rovná sa dvom hviezdam ako základ) a viem si predstaviť že ho niekedy aj odporučím. ()

mdf

Zajímavý námět a dobře natočený cynický,rádoby thriller( domovník lapen v bytě),ale jinak mě to na kolena nedostalo,to ale neznamená,že takový žánr španělé neumějí,právě naopak..... ()

laurinq

Toto bol tak fantastický zážitok. Myslím že toto bol môj prvý španielsky film ale vôbec to pôžitku z pozerania neubralo, práve naopak. Maximálne nepredvídateľné, neustále sa stupňujúca atmosféra. Po psychologickej stránke je to veľmi dobre premyslené a prepletené: keď sa nám v živote nič nedarí a pohľad na dokonalé šťastie u druhých v nás vyvoláva neznesiteľne silné emócie ktoré nás dokážu dohnať k rôznym činom.. veď už nemám čo stratiť, nie? ()

Dalajlada

Nádherná pohádka o magorovi, co chce dělat světu zle. Nakonec s ním jeden začal i sympatizovat. Film má skvělou myšlenku, vynikající herce /ta malá holčička byla fakt hustá) a super příběh. Škoda jen pár nelogických věcí. ()

HombreT

Čo ja viem. Mne ten koniec proste nestačil. Pekne odsýpajúci film, ale asi iba kvôli tomu, že som sa tešil na nejakú pointu, nie len niečo, čo sme už prakticky od začiatku vedeli....No a také tie do očí bijúce nelogické scény, kvôli scenáru ( v tomto filme tvárové pretláčanie namiesto riadneho kopanca do ksichtu )mi vždy otvárali nožík vo vačku. ()

Španělé, kam se podíváš

Španělé, kam se podíváš