Nel vyrostla v odlehlé chatrči v lesích Severní Karoliny a nikdy nepoznala nikoho jiného než matku, která měla vážnou poruchu řeči. Nikdy tak neslyšela skutečnou angličtinu a vytvořila si svůj nesrozumitelný jazyk. Po matčině smrti ji objeví místní lékař a snaží se jí ve zdejším prostředí pomoci. Vlivný Alexandr Payle ji však chce „studovat" v laboratoři. Soudce nakonec nařídí, že adeptka psychologie Paula ji bude „pozorovat" tři měsíce v lesích, a teprve pak se rozhodne o Nellině dalším osudu. (oficiální text distributora)

dessa

Mám rád ve filmech logiku, tady nebyla... Nic to ovšem nemění na tom, že Jodie Foster je top herečka... ()

bono22vox

K dokonalemu zazitku jeste neco chybi ale i presto je to muj velice oblibeny film s Jodie Foster, ktery mi dlouhou dobu nejakym nedopatrenim unikal, ale ke kteremu se rad vracim podobne jako k fimlu Belasek... pro me toto melodrama ma zaslouzene 4 hvezdy ()

haWranka

Nádhera, dlouho se mě žádný film tak emocionálně nedotknul. Jodie Foster hrála báječně, opravdu jsem jí věřila. Tím samozřejmě nechci shazovat ostatní herecké výkony! Nečekejte žádnou velkou akci. Nell je film o sbližování a o přehodnocení některých postojů. ()

mira.l

Krajina krásná, potěšila Natasha Richardson (Ta tu sakra měla být delší dobu než těch 45 let!!), ale ten příběh? V dnešní době?? Celé mi to přišlo takové přitažené za pačesy postupně čím dál víc, to nesrozumitelný žvatlání mi lezlo na nervy rovněž čím dál víc a ten konec "po pěti letech"?? To jako slavný soud jak ze Soudkyně Barbary slavně rozhodl, že polodivoška se může vrátit zpátky do divočiny a všichni budou dělat jakobynic?? I když ji předtím objevili novináři? A najednou jí dali pokoj? A živí ji jako kdo? Armáda spásy?? No nic, už těch dotazů nechám. Ve mně to žádný zásadní dojem nezanechalo, stejně jako pořád nějak nemůžu přijít na chuť Jodie Foster. Snad krom Mavericka. ()

Petus

Osamělé polodivoké dítě-žena uprostřed hlubokých lesů ve strhujícím podání Jodie Foster a pár sympatických doktorů na jedné straně a systém, který nepřipouší a neodpouští odlišnost na straně druhé jsou hlavními atributy velice něžného a hlubokého diváckého zážitku, který nezbývá než doporučit. ()

Rodin

Moje ženská složka volá - DEJ 4! Ale nejsem žena, tudíž se přes těch 70 % nepřehoupnu. Líbilo se mi to. Jodie byla opět výborná. A jak říkám - moje žena z toho byla naprosto nadšená. U mě ovšem zůstaly obě oči suché. ()

marek29

Asi první pětka film co nebude mít extra přesah. Feral children problematika celkem chytila ale hlavně prvni film, který jsme viděli spolu, takže hádám přesah tu přece jen bude. Mladej Liam Neeson a mladá Jodie Foster celkem válí. Prostě 113min, který chytnou nepustí. Pusť si to ()

natalanka

Od tohoto filmu se Jodie zařadila mezi oblíbené herce. Její "nepakíí..." se zařadilo do našich hlášek. To s jakou něhou a věrohodností zahrála Nell se mi vrylo do paměti. Její herecké vyjádření mě naprosto uchvátilo a okouzlilo. Je škoda, že nám naše televize nenabízí v programu tohleto dílko. A na dvd bych to taky ráda uvítala. P.S. Liam Neeson se tady taky blýsknul, ale marná sláva Nell byla prostě dokonalá. :-)) ()

lobo87

Krásny, čistý film. Apted sa snažil zobraziť kontrast medzi človekom naturálnym, prírodným a moderným (t.j. konzumným), čo sa mu naozaj podarilo. Myslím si, že nie je nikto, kto by s Nell nesympatizoval a neželal jej pokoj od nášho skazeného sveta. Tento film ma donútil zamyslieť nad tým, či by som ja, alebo hocikto, koho poznám, dokázal žiť tak ako Nell - bez internetu, televízie, nákupných centier a všetkých tých "vymožeností", ktoré z nás robia iba prázdne bezduché nádoby konzumu. Asi nie. Ak sa raz človek do takéhoto prostredia narodí a je v ňom vychovávaný, nedokáže sa ho natrvalo a úplne vzdať. A o tomto je ten film. Aby nás prinútil zamyslieť sa. Jodie Foster bola skvelá a podala veľmi prirodzený a uveriteľný výkon - tie zvuky, strach v očiach, jednoducho skvelé herecké umenie... 75% ()

Grim

...je to rozhodne pekný film. Originálnym spôsobom zobrazuje lásku medzi ľuďmi...naozaj originálnym...lenže chýbalo mi tam zobrazenie začleňovania sa Nell do spoločnosti...chýbalo mi tam tých 5 rokov...a preto dávam *** ()

jopal

Zo zaciatku sa to zdalo, ze to bude bomba, ale po case ma to prestalo nejako vynimocne bavit. Moje sukromne hodnotenie skor 3*, ale pre vyborny herecky vykon Foster dam 4*. ()

veverysiak

Pekný film, aj na zamyslenie, aj na slzu vytisnutie, aj na hromženie na špinavých lazníkov s inteligenciou mloka riečneho, aj s bravúrnou Foster, aj s peknou hudbou, akurátže toto nie je môj preferovaný žáner a aj keď si niečo také viem občas vychutnať, nemôžem často, takže 60%. ()

Stealth2

Opravdu hodně silný zážitek...J.Foster je prostě tak přesvědčivá, že jsem poprvé po shlédnutí tohoto filmu ani nedýchal. ()

Wixenn

Nádherný film. Na začiatku by som nepovedala, že mu dám plný počet hviezdičiek, ale musím. Jodie zahrala Nell neskutočne dobre a ten pocit, ktorý po skončení v sebe mám (a asi ešte dlho vo mne zostane). Na základe čoho určujeme či je niekto normálny alebo nie? Jej povaha bola taká čistá, nenarušená spoločnosťou. Priala by som si poznať človeka ako je ona. Že toho vie veľmi málo a veľa sa toho musí naučiť? To oni by sa mali učiť od nej. ()

foils

Midcultově klišoidní příběh, ve kterém padne spousta dramaticky znějících otázek, jež se nakonec magicky vyřeší samy, stojí hlavně na hereckých výkonech Liama Neesona a Jodie Foster, jejíž obdivovatelé si přijdou na své. Na druhou stranu už jsem viděl i nudnější a hloupější filmy. ()

Natasha Richardson podlehla zranění

Natasha Richardson podlehla zranění

19.03.2009

...které utrpěla v pondělí během lekce lyžování na začátečnickém svahu v Kanadě. Ačkoli krátce po pádu tvrdila, že je v pořádku, pracovníci lyžařského střediska naléhali, aby navštívila lékaře.… (více)