Černé zlato

• Francie Or noir (více)

Na počátku dvacátého století se vůdcové dvou nepřátelských kmenů v Arábii po letech války rozhodli uzavřít mírovou smlouvu. Hobeiský emir Nesib (Antonio Banderas) a salmaahský sultán Amar (Mark Strong) se dohodli vytvořit mezi jejich říšemi tzv. území nikoho, neboli „Žlutý pás“, který bude oddělovat jejich země. Bude to zóna, na kterou si nikdy nikdo z nich nebude dělat nároky. Na znak zpečetění dohody svěřil Amar své dva syny Saleha (Akin Gazi) a Audu (Tahar Rahim) do Nesibovy péče, aby je vychovával se svými dětmi Tarikem a Leilou. Patnáct let míru ale změnil obrovský nález bohatých ložisk ropy právě ve Žlutém pásu. Moderní a liberální emir Nesib vidí v nabídce společnosti Texas Oil šanci zlepšit život svého kmene, vybudovat školy a nemocnice. Americká společnost zahájí těžbu ropy, a tím poruší pakt. Nesib vyšle svého zástupce, aby se dohodl s fundamentalistou sultánem Amarem, on však nabídku nepřijímá... (JOJ Cinema)

Guran

Tak z tohohle filmu se vyklubala pěkná kravina, přitom začátek byl slibný, vtáhl do děje a divák napjatě čeká co bude dál, ale bohužel dál nic nebude. Jenom nuda, nuda, nuda. Žádné akce se zde nedočkáme, ani překvapivých zvratů a kromě Banderase, Stronga a krásné Pinto se nedočkáme ani přesvědčivých herců. Příběh mohl být zajímavější a akčnější, ale bohužel. Annaud klesl dolů, což je na jeho režisérské kvality škoda. ()

Hawaj

Teda původně jsem si myslel, že to byla typická německá produkce, ale vono ne. Hele storka celkem dobrá, ale nějakej hlubší ponor nečekejte. Ale příběh myslím stojí za to a kdyby se udělal líp tak by to moh bejt pořádnej zážitek. Chtělo by to dopsat pár scén. ()

Mikecat

Boj, lepšie povedane natahovanie sa o ropu v pusti, nezmyslene prechody z jednej strany na druhu, proste chaos bez príbehu, ani som to nedopozeral. ()

Sakulnikov

Nebýt to tak zajímavé téma tak to nedokoukám. Obsah tady uvedený je hodně smyšlený, s realitou jak by z něj mohlo vyplývat, film nemá mnoho společného. Život kmenů je ale ukázán pěkně. Škoda, že herecké výkony z toho dělají sebeparodii. ()

Adhol

Drama/ Dobrodružný to tomuhle filmu rozhodně nesedí je to spíš pohádka, která si na již zmíněné žánry hraje. Tudíž kdo se jde koukat na pohádku bude zklamán a kdo na dobrodružný film tak možná také. Já nečekal ani jedno tenhle film jsem viděl úplně náhodou na HBO aniž bych před tím věděl o co jde. A výsledek? Byl jsem příjemně potěšen. Megalomanská výprava filmu přidávala na epičnosti, která byla ještě umocněna HD rozlišením. Scénář je pravda trochu dost ulítlý (zmrtvýchvstání hlavního hrdiny se mi opravdu nelíbilo), ale vzhledem k tomu že jsem neměl žádná očekávání, tak mi to ani nevadilo. Hodnocení hodně pomohlo, že film se odehrává v islámském světě na který se většina z nás dívá skrz prsty, ale zde je ukázána i druhá strana mince. O historické autentičnosti nemůže být řeč, ale oddechový zážitek to byl pěkný a sám se divým svému vysokému hodnocení. 75% ()

brasek

Púštne dobrodružstvo, ktoré ma veľmi nemá ako osloviť. Dokonca pri niektorých momentoch vo mne film vyvoláva negatívne emócie. ()

gizi

Na film jsem se díval kvůli režisérovi. Ne že by mě zklamal, ale rozhodně nestojí za zapamatování nebo snad opakované shlédnutí. Dějově zajímavé, ale délkově už poslední půl hodiny nudné a zbytečné. 70% a 3*, 22.6.2014. ()

Montmorency

Z původních tahanic o ropná pole se stalo pohádkové putování nesmělého prince (jakýsi klon Ryana Reynoldse), který sjednotí snad všechny obyvatele Arábie, zlého tchána pošle Ewingům do Texasu a otevře dveře západnímu pokroku, ropa rockt :-) ()

hajner

Šikovný príbeh zrady a hlavne ako ropa, moc a peniaze dokážu robiť zlobu vo svete. Dejovo slušné ale trošku naivne ukončené, pokiaľ by to tvorcovia ukončili reálnejšie tak by to bolo na 4. Banderasov výkon postačujúci, osobne sa mi veľmi páčila herečka Freida Pinto. ()

Gagin

Tohle by unudilo i jinak čilé lidi. Stejně jako StarFan i já jsem trpěl a vydržel jsem to něco přes hodinu. Zajímavé téma, zajímavý herci, to je bohužel vše co může tento film nabídnout. ()

OtokPag

Dalo se to vyladit, od sundání druhýho letadla se to nějak nepovedlo. Teda, až na poslání pantáty do správní rady v Texasu 😂 ()

Annaud našel černé zlato

Annaud našel černé zlato