Komentáře uživatelů k TV seriálu (20)

Dokonalé knižní zpracování trilogie Stiega Larssona a já mohu jen doporučit, aby si to pokud možno každý raději dřív přečetl, protože pak si to opravdu teprve patřičně vychutná. Osobně jsem si ověřila, že bych měla asi místy zmatek v ději, či osobách. Když k tomu přidám geniální výkony Noomi Rapace a Michaela Nyqvista, tak nemohu jinak hodnotit, než pětkou a vůbec se to nedá srovnávat s americkou verzí, kde mně stejně irituje fakt, že když se objeví někde jinde něco skvělého, tak se musí za každou cenu snažit o ještě větší originalitu. Ne, tohle je originál a to se v mých očích nezmění.(4.11.2014)

1. + 2. díl: platí, co jsem napsal o filmu. Jelikož už jsem viděl švédskou i Fincherovu verzi, chyběly momenty překvapení a napětí, ale nelituju. Pro Larssonovy čtenáře je to bonbónek v podobě dodatečných scén oproti filmu, který ač nemá prázdná místa, byl ještě rozšířen o detaily. Neznalým bych ale spíš doporučil film, protože "seriál" je rozvláčnější, pomalejší a "seriálovitější". Ale za mě spokojenost. # 3. díl opravdu paráda, 4. trochu rozvláčnější. I přes scény navíc se najde pár míst, kde se člověk neznalý knihy může divut, jak na to přišli. # příběh 9 | hudba 7 | humor 0 | akce 2 | napětí 6 | pustil bych si znovu 8(29.4.2012)

Mnohem komplexnější a výživnější nežli samotné filmy. Výborná série.(25.6.2013)

Hromadné shrnutí všech tří vynikajících švédských krimi filmů o Lisbeth Salander s Noomi Rapace.(3.8.2015)

Filmy mám moc ráda, ale seriál je ještě lepší. Jsem moc ráda, že vedlejší postavy dostanou více prostoru, a celý příběh tak dostává větší logiku. Faste a spol, plus výslech Miriam Wu fakt nemá chybu.(22.1.2013)

Tahle série je zcela dokonalá. To, co se dalo vytknout třídílnému zpracování, tady mizí. Nedotaženosti, divnosti a nelogičnosti náhle do sebe zapadají a Lisbeth Salander je absolutní hrdinka (skoro komiksová) čnící nade všemi. Osobně mě seriál velmi bavil, právě proto, že pomalu plyne, jsou tam dějové odbočky, dost prostoru pro ostatní postavy. Millenium je nepochybně žánrová klasika, která předurčila natáčení seriálů jako Broen, Killing či True Detective. 100%(14.2.2016)

Oproti filmům mnohem více stopáže! Na rozdíl od filmů dávám pětku.(11.1.2012)

Podle mého názoru to mělo být celé zpracované jen jako seriál, který je o něco lepší než samotné filmy. Seriálová forma je přesně to, co téhle filmové adaptaci neskutečně svědčí. Co mi nebylo úplně jasné ve filmu jsem si v seriálu ujasnila a dokonce jsem si všimla i několika chyb.(8.7.2013)

(1. a 2. díl) - Pokud jste nečetli knížku, tak v rámci severských detektivek je to určitě nadprůměrná podívaná (být natočená u nás, jedná se určitě o film roku). Díky neznámým hercům je těžké odhadnout, kdo může vrahem a celková atmosféra je super. Na druhou stranu mě zarazilo několik zbytečně načrtnutých dějových linek, které jsou zbytečné nebo ukončené debilně (viz níž spoiler a srovnání knihy a americké verze). Solidní průměr. Spoiler: Pokud jste četli knihu, určitě vás zarazí, že hlavní hrdina je oproti skvělému knižnímu Blomkvistovi takový hodný trouba strejda a že Salanderová je jen trochu výstřední hackerka. Což je oproti knížce dost mínus, protože na charismatu těchto postav hodně stojí čtivost celé trilogie a v rámci castingu americká verze výrazně válcuje švédskou ... Některé scény jsou načrtnuté a nedokončené, případně ve filmu vyzní dementně - redaktor co donáší, jak Salanderová k penězům došla a celkově narychlo uzavřený případ pomluvy atd... Bez znalosti knihy bych byl asi zmatený. Proto hodncení tři hvězdičky, knížka za 5*, americká verze taky za 3*(2.5.2015)

Občas zdlouhavé. Film běží svižněji...(25.12.2012)

Totálna chuťovka, vrchol škandinávskej krimi. Šesť dávok 90 minútového napätia plného perfektne prepracovaného a vymysleného príbehu obohateného o neuveriteľne charizmatické a zapamäteľné postavy.(28.12.2014)

Na rozdíl od samostatných filmů, ve kterých mi vadila častá zkrakovitost děje (nebýt znalosti knih, tu a tam bych tápala), mě seriál dokonale uspokojil. Chyběl mi pouze byť jen náznak pro zbabělý útěk jinak otrlého Ronalda Niedermanna před skoro nemohoucí a krvácející Liz.(30.6.2016)

Stejně kvalitní jako jednotlivé filmy. Tu a tam přibude nějaké scéna, kterou ve filmu vynechali, protože se nezdála pro děj tak důležitá. Já bohužel nejprve četl knihu, viděl film, pak americký remake a potom teprve seriál, takže se dost těžko hodnotí, když už děj dopředu znáte.(20.8.2013)

Výborný krimi seriál, ktorý začal nesmiernou peckou a bohužiaľ postupne k záveru slabol, respektíve sa už len držal v lepšom nadpriemere. Evidentne sa oplatí si prečítať aj knižnú predlohu, ale herci a celkovo sfilmovaná verzia stála za to. Mne osobne chýbal trochu vygradovaný záver a happy-end sa dal čakať. Mysteriózna postava Lisbeth sa pekne postupne odhaľovala a objasňovali sa súvislosti, ale aj tak ostala stále zahalená istou hmlou podivnosti. Takmer za plný počet.(11.3.2015)

Teď už jenom reanimovat Stiega Larssona... :-((18.2.2012)

Ani knihy som necital, a dokonca som sa rozhodol ze si pozriem rovno predlzene verzie filmov, lebo som vedel, ze ak skuknem filmy, nebude sa mi chciet pozerat serial. Som spokojny. 9 hodin vybornej kriminalky, mnozstvo kladnych, zapornych postav, a hlavne dokonala Lisbeth Salander, ktorej minulost sa casom odkryva a zaver v sudnej sieni je uplne filmove vyvrcholenie, ako pan doktor Teleborian a statny zastupca Ekberg nemohucne sleduju, ako sa im pred ocami ruca domcek z karat. Uz viem, preco mam rad Noomi Repace. 60% casu tu bola vyzorovo odpudiva, ale aj tak ma fascinovala, predviedla skvele herecke predstavenie.(6.2.2014)

1. diel: Muži, ktorí nenávidia ženy (http://www.csfd.cz/film/247369-muzi-kteri-nenavidi-zeny/) 2. diel: Dievča, ktoré sa hralo s ohňom (http://www.csfd.cz/film/269883-divka-ktera-si-hrala-s-ohnem/) 3. diel: Dívka, která kopla do vosího hnízda (http://www.csfd.cz/film/269884-divka-ktera-kopla-do-vosiho-hnizda/) P.S.: Uz som len cakal, kto kedy to hodnotenie dokazi :D(17.2.2011)

Dělení na filmy není přesné: seriál je 6 dílů/=tv filmů/ po 90 minutách (oproti filmům delší, ač přesná stopáž se liší dle médií a eshopů). Úvodní sekvence pro seriál - kreslená. Původně vysíláno švédskou Svt 03-04/2010. http://www.youtube.com/watch?v=7mGte-8PXHM http://img812.imageshack.us/i/vlcsnap2010122405h20m17.png/ http://img266.imageshack.us/i/vlcsnap2010122405h24m49.png/(17.2.2011)

Filmy miluju nadevše, ale při sledování prvního a druhého dílu jsem přímo uchcával blahem. Mám depresi z toho, že nemohu nikde sehnat další čtyři díly s českým dabingem. Já je prostě musím vidět....(1.4.2013)

velmi dobra seria, kazdy diel je spracovany v dvoch 90minutovych castiach. v jednotke spozname hlavne postavy ktore sa snazia objasnit zahadu zmiznutia mladej zeny z bohatej rodiny; dvojka je o lisbeth a jej minulosti; trojka o podivnej tajnej skupine a obhajobe lisbeth pred sudom. postavy su sympaticke a tak nieje problem zhltnut tych 9 hodin za den ci dva. velka skoda ze larsson nestihol napisat aj dalsie planovane diely.(11.2.2014)