Není nic snazšího než vyvolávat duchy v domě s velmi temnou a pohnutou minulostí. Přesvědčila se o tom Debbie, která ke své smůle nerespektovala základní pravidlo „hry" Ouija. To praví, že by ji člověk v žádném případě neměl hrát sám. Z blonďaté krásky, která měla život před sebou, se kvůli tomu stal oběšenec, jenž už to má za sebou. Truchlící přátelé její náhlý odchod nemůžou pochopit a při pátrání po možných důvodech v Debbiině pozůstalosti narazí i na dřevěnou desku Ouija. Není nic snazšího než se na to zeptat přímo Debbie. A ještě lépe – zeptat se na místě, které bylo němým svědkem jejího tragického konce. Asi žádný z účastníků spiritistické seance ale ve skutečnosti nevěří tomu, že by se od kamarádčina ducha něco dozvěděli. Jenže pak s nimi začne deska komunikovat. Výjimečný a nečekaný zážitek však pro některé z nich může být úplně posledním v jejich životě. Otevřený komunikační kanál do záhrobí je totiž mnohem nebezpečnější, než by se mohlo zdát a někteří duchové si nechtějí s živými jen popovídat. (Cinemart)

draxxi

No dobre, parkrat jsem se lekl... Ale logika spi hlubokym spankem, mlady hysterky lezou do mist, kam by i Bruce Willis vahal, herci nebyli, takze vykony desive, pohrbene nepovedenym ceskym dabingem... Krev netece, aby nam tu mohly vriskat teenagerky...ano, mou 12tiletou dceru to bavilo... A tak nas ceka i dvojka... 18/12/2021 52% ()

Milo384

Dost průměrný a rutinní horor. Pár lekaček ve filmu je. S napětím už je to horší. Film nenadchne, ale neurazí. Mladšímu publiku, okolo 15 let, by se mohlo líbit. 2-3* ()

Little_Sawy

Katastrofálny herci, katastrofálné některé scény, děj mírně otřelej, ale koukatělné to za mě bylo i když za některé scény jsem měla chuť si vyškrábať oči. ()

Destoroyah

Film má prekvapivo strašidelnú atmosféru ktorá v niektorých scénach naozaj vyniká a je tu aj veľa ľakačiek ktoré ja v hororoch veľmi nemusím. No príbeh je celkom nudný a scenár je dosť slabý a neoriginálny. Hlavné postavy sú pre mňa nesympatické a bolo mi úprimne jedno keď niektorá z nich umrela. Smrti sú taktiež neoriginálne a je ich málo. Horor o spoločenskej hre ktorá ma od mala fascinovala ale vidieť taký debilný film o nej...No škoda že sa to nepodarilo. HODNOTENIE: 6/10 ()

Sonjoe

Ludia nenechajte sa odradit zlym hodnotenim. Horror bol dobry. Jeden z tych lepsich tento rok. Od zaciatku do konca sa nieco deje. Je tam dostatok lakaciek, dejovo klasika. Klasicky dobry ducharsky horror. Nehladam nic hlboke a preprelatne, len ciste lakacky, duchov a bubu a tom to presne je. Takze ak mas rad duchov, lakacky, temny hudbu, tak kukaj a necitaj tieto hlbokomyselne hodnotenia. Stale je to zabavny priemysel a nie umelecky ()

Goodlike

Zase nečekaně hodnocení hluboko pod hranici co jsi to zaslouží. 70% csfd 41% Příběhově to opravdu není nic nového, což u horrorů vymyslet něco nového není tak jednoduché jako u dramatu, kde je škála možností mnohem větší. Klasická duchařina, točena hodně klasickým způsobem, spíše už oldschoolem, což by mělo kritiky nadchnout, ale bohužel. Příběh se ze začátku vleče a první smrt opravdu klesá na bod mrazu, sice je později vysvětlena proč byla taková oničem, ale to už to nezachrání. Dále se příběh klasicky vyvíjí a postavy ví toho moc, ale rozumně to nabírá na otáčkách. Když už jsi myslíte že je konec nalajnovaného příběhu, film mile překvapí a dodá velké finále, které je bohužel zpackané, proto pouze 70%. Jinak film má dobrou atmosféru a mrazení po zádech se dostavuje. Lekačky jsou sice celkem předvídatelné, ale dobře zpracované. Sledovat příběh a film jsi mile užijete na podprůměrné hodnocení, které jsi nezaslouží. ()

gfrusvk

No čo, kúpili dom, prebudili duchov, ale našťastie, ako to už býva, je vždy v susedstve stará indiánka ktorá im dá presný návod ako s tým všetkým skoncovať. Pomedzi to všetko až neskutočne nelogické jednanie postáv a zopár smrtí. Nakoniec, tento film ani nedal moc priestoru na rozmýšlanie, keďže divák dostane z tých blbých dialógov všetko naservírované priamo pod nos, takže váš mozog môže kľudne vypnúť a užívať si film v kine s návštevníkmi, ktorí majú vekový priemer 16 rokov a očividne si to užívajú - pozdravujem tú cca 16r dievčinu, čo sedela vedľa mňa, ktorá bola do tej sedačky snáď pribitá a zľakla sa každého zavŕzgania dverí. Ale rozhodne viac hororovosti, ako v o 90 minút neskôr videnej Jessabelle. ()

Ruzzyen

Tento rok jsem navštivil už mnoho hororových filmů a musím říct že OUIJA bych hodnotil jako nejlepší za tento rok. Není to žádna sláva ale tohle hororové klišé? Má to vše co horor má mít. Lekací scény, atmosféru, napinavé momenty. Jediné co to nemá je šmrnc a trošku originality a rozhodně! Rozhodně se od toho nesmí čekat příběh, ale to už po těch hororových blafech za tento rok celkem očekávající. Tady se narozdíl teda od Annabelly neustále něco děje! Nudné konverzace jsou nahrazeny lekačkama (sice všechny očekáváme a známe) a momentama kdy prostě čekáte že se lekačka stane! Pokud má člověk náladu na lekání a strach tak tenhle film službu udělá. ()

leiin

Taková lekavá duchařina, průměrná, ale dá se na to koukat žádný nový nápad tam není, ani nějaké překvapení dá se říci, že už od poloviny filmu jsem věděl, jak to skončí .A ten konec. S otevřeným koncem mě už začínají unavovat, herecké výkony nic moc, kulisáci si moc záležet nedali, skrytý vchod za přepravku no asi ne,ale jo dávám *** ()

Hansk75

Za posledních 14 dní jsem viděl asi 4 horory - At the devil´s door, Annabelle, Jessabelle a tento. Z těchto čtyřech mě nejvíc "zaujal/bavil" právě Ouija. Vyvolávání duchů, používání spiristických tabulek a další nesmysly mě zajímají, aj mě z toho příjemně mrazí a i když jsem ohledně této otázky značně skeptický, sám bych se do této "hry" nikdy nepustil. Mám z toho trochu respekt. Nicméně film nepřinesl z hola nic nového, sem tam leknutí, občas taková ta "k*rva, co teď přijde" atmosféra, ale jinak nic. Ovšem v porovnání se zbytkem dám alespoň 2*. ()

Maky18

Tento film mě opravdu zklamal. Líbil se mi námět filmu, ale už v polovině jsem věděla, že jsem od toho čekala asi až moc. Navíc většina filmu byla až moc tmavá, občas bylo velice težké se zorientovat např. v prostředí. ()

Keledaia

Tempo fajn, atmosféra místy velmi dobrá, herecké obsazení .. no, kdo by si nedal říct.. nic extra, ale špatné to není. Zabitej čas v tom nevidím, naopak jsem ráda, že jsem po dlouhé době viděla něco koukatelného. ()

Esty

Byl by to velice dobrý příběh, kdyby v těch svých ufňukaných dialozích, které sem většinou nepochopila nemluvili, jako kokoti. A taky si nejsem jistá, jestli sem správně pochopila pointu matka vs dcera. Co to bylo? Vůbec se tam nic jako velice nevyřešilo a velmi mě pohoršilo, že to pořádně neanalyzovali ten případ, co se v domě stal. Ono takové bádání je mnohdy zajímavější, než ty scény, u kterých byste se měli leknout. Kdyby místo všech těch sraček, co tam nakecali radši pořádně hráli a hledali odpovědi bylo by to zajímavější k lepšímu pochopení. Z toho jsme byla zklamaná. ()

majasobalova

Jelikož miluji horory, tenhle jsem si nemohla nechat ujít. Avšak, jak to bývá, když se člověk na něco moc těší, čeká ho zklamání. Ve filmu jsem se bála snad jen v jednu chvíli. Jinak to byla dlouuuuhá nuda, která se snažila nás "ohromit" svými efekty, které nestály za moc. Čím novější horor, tím horší... To jsem četla už snad všude, ale snažím se zůstat optimistická, protože například Annabelle se mi líbila. Takže celkově k filmu, nápad dobrý a dost lákavý pro milovníky hororů, ale k celkovému dojmu chybí strašidelné chvíle a to je u HORORŮ docela problém. Chyběl tomu jakýsi děj. Ale za skvělý nápad a jednu "strašidelnou" chvíli dávám 2 hvězdy. ()

Aerilynn

Hodně předvídatelné, taková "oddechovka" na víkend. Ovšem jestli se chcete bát, budete muset sáhnout po něčem jiném ()

nolitimere odpad!

OUIJAjajááj .... v tej amerike asi fetujú nejaký nový druh zelenej rastliny , pretože si neviem inak vysvetliť jak môže niekto natočiť / v produkcii s Michaelom Bay-om!!! čo ma vyslovene šokovalo/ takúto ,, sprosťárnu ,, ...práve som 84 minút svojho života spláchol do hajzla. ()

leo_kure

Skvělý film se super příběhem a atmosférou... Když se ke konci odhalila skutečnost zápletky tak se mi čurák obtočil kolem pasu... Ale finální bossfight byl asi nejlepší 😂😂 ()

k.rakonos

Nerozumím tak přehnaně nízkému hodnocení. Pro mě a nás, co jsme to viděli, povedená duchařina, atmosféra, ruchy, pár lekaček, inspirace spiritismem. Bez nějakých hektolitrů krve či vnitřností zajímavě natočený duchařský horor, v daném sektoru pro mě nadprůměr. Pokud člověk u tohoto filmu nedělá další jinou činnost, má volume více doprava, tak nemůže být zklamán. Jediná škoda, že ta hezká lolitka zemřela hned na úvod :-) ()

inhotep

Film je průjem, ale zdravotní problémy nezpůsobuje a je vcelku neškodný. Dostalo mě ale že tahle ptákovina vytěžila z kin 100 mega (stála 5 mega) + něco utrží na DVD, BR a kabelovkách. Slušný zisk, pásová výroba sequelů, prequelů atp. se už asi rozjíždí naplno. ()

Legendární Osvícení bude mít druhý díl

Legendární Osvícení bude mít druhý díl

29.01.2018

Ano, čtete dobře. Hororová klasika Stanleyho Kubricka by měla nafasovat pokračování, a to celých 38 let po premiéře. Koho za něj můžete vinit? Samotného Stephena Kinga! Autor knižní předlohy totiž v… (více)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga