The Hunter

• Velká Británie The Hunter

Martin (Willem Dafoe) je nájemný lovec. Je najat jednou anonymní biotechnologickou společností, aby v tasmánské divočině pátral po legendárním tasmánském tygrovi. Tygr je všeobecně považován za mýtus, ale v dané oblasti byl prý viděn. Martin se ubytuje v domě osamělé Lucy (Frances O´Connor), jejíž manžel je přírodovědec a před časem záhadně zmizel. Začne klást první pasti a zápasí z pochybnostmi, zda je tygr reálný tvor nebo jen výplod představivosti. A pokud žije, jak dokáže odolávat útokům civilizace. (Terva)

Brodequin

Souhlasím s Duotone28. Ten film si zaslouží víc než tohle. Už jen za tu přírodu. Příběh nic moc....ale bavilo mě to od začatku do konce. Nechapu jak někdo může dát odpad!! ()

naytsirk

Willem jede kamsi, kde má být cosi. Jednou je v lese a připravuje pasti, podruhé je v baráku, kde se stará o cizí děcka, jejichž otec zmizel, nikdo neví kam… Takové Sweet, Soft And Lazy, v dobrém slova smyslu….4/10 ()

zekon

Přišlo mi to jako němý film. Nic extra se neděje, a to co se stane nikdo nijak nediskutuje. Zatímco ve skutečnosti by lidi řešili a debatovali tady se mlčí a nikdo s nikým nemluví :) Zvláštní film s nádhernou přírodou. Nejsilnější je závěr, který je jako z jiného filmu, celkově ovšem němý zmatek. ()

Svadbos

Nie je to až také stupídne, ako to tu niektorí píšu. Ale vzhľadom na referencie (niečo v štýle "terrific thriller" a pod.) som čakal trochu viac. Všeobecne sa mi to zdalo nedotiahnuté a Sam Neill vo svojej úlohe stratený. ()

Wartord

Tazmánská pátračka se zmateným Dafoem a odporným střihem! Tak by se dal shrnout tenhle film do jediné věty. Problém je v tom, že si tohle říkáte po celý film, kroutíte hlavou nad těma plkama, tou jeho rolí náhradního otce rodiny, který občas chce zmizet na dvanáct dní, ale vrátí se hned večer. Postupně ale sesbíráte jednotlivé střípky skládačky souboje mezi přírodníma hipíkama a ekonomickou situací obyvatel, touhou megalomanských korporací ovládnout trh s výrobky, které mají spasit lidstvo a... a na to si přijdete sami. Celkově špatné filmové provedení však přestanete řešit, až přijde ten odzbrojující konec, kdy si to zvíře samo uvědomí, že když chcípne, tak už nikdo nikdy nikoho do Tazmánie nepošlou, protože právě v opačném případě budou posílat další a další Huntery, jen aby práce byla splněna. ()

BruceTichac

Film mě trošku zklamal, těšil jsem se na osamoceného lovce uprostřed divočiny, který je vydán na milost a nemilost, ale šlo spíše o rodinné drama. Hodnotím jako průměrný film, který si podruhé nemáte důvod pustit. ()

MrClansman1

Normálne by som dal 4*, ale vzhľadom k tomu, že som film pozeral v Southwest National Park v campervan(e), uprostred Tazmanskej divočiny, tak film mal pre mňa veľmi špeciálny nádych. Niektorí tamojší obyvatelia Tazmanie stále veria, že tasmánsky tiger nie je vyhynutý ()

Jackof25

Tento film mě svým způsobem zklamal, čekal jsem že Willem přijede do přírody kde si udělá zásoby a vyrazí do kruté přírody lovit tasmánského čerta/tygra.Bohužel zásoby nakoupí jen jednou a pak jezdí sem a tam což mi přijde divné. Čekal jsem přežívání v přírodě,stanování,stravování a jiné strasti. "Jediné" čeho jsem se dočkal bylo opakované kladení pastí a něco jako romantického příběhu. Přes docela chytlaví začátek jsem se po 3tím vrácení do chatky začal nudit. Film je natáček v úzasné přírodě kterou bych mohl vidět znova a znova, ale film bohužel ne. Willem Dafoe je můj oblíbený herec, a jeho drsná tvář,vousy a velké prsty mi zkrátka sedí k pobytu v divočině. Doporučuji tento film 4/5 za tu přírodu. ()

cezero

Tenhle film je pro mě velkým zklamáním, skvělý námět, který se nepovedl přetvořit do dokonalého filmu jak bych očekával. S živým tasmánským tygrem si grafici mohli taky dát větší práci. Co se však musí nechat, je nádherná příroda Tasmánie. 4/10 ()

soulless

Pěkná příroda, člověk by si řekl, že z toho něco muže být, ale v podstatě není. Nějak nechápu, proč se poslední dobou lidé okolo filmu snaží svým dílům vdšchnout nějakou umělou myšlenku, nebo pseudoposelství. Já se spokojím s lineárním a kvalitním dějem, kterého je dnes bohužel jako šafránu. Takže další komplikovaný výtvor, který jsem zrovna dvakrát nepochopil a ještě k tomu mě bohužel i nudil. Prostě se zase nic nestalo. 5/10 ()

Saigon

Ale ano, takéto filmy môžem. Najlepšie zábery sú samozrejme kombinácia Dafoe + les, má to také meditatívno mystické pozadie. Skoro máte chuť sa postaviť, čmajznúť dedovi vzduchovku a vybehnúť do karpát :) Trošku vadili zbytočné scény z civilizácie a aj zbytočná postava Sama Neilla. Škoda, že sa s filmom nepracovalo viac, takýto námet má určite potenciál. Jednotkou u mňa zatiaľ zostáva Medveď. ()

hypnos11

Zajimavy film pomalejsiho tempa, sic s jednoduchou zapletkou, ale zato s willemem dafoe a predevsim nadhernou, divokou prirodou. Jesteze jsem nedal na zdejsi slabe hodnoceni, natozpak na stupidni komentar jednoho uzivatele. ()

Cyklistka

Dalo se na to dívat hlavně kvůli Willemu Defoeovi, sporadickým okamžikům se Samem Neillem a krásným scenériím. Ale celou dobu jsem čekala na něco zásadního, co pořádně spojí všechny ty jednotlivé ostrůvky, a ono pořád nic. A najednou byl konec. ()