Tisíc a jedna noc

• Turecko 1001 Gece (více)
Telenovela / Drama / Romantický
Turecko, (2006–2009), 117 h 26 min (Minutáž: 68–104 min)

Režie:

Kudret Sabancı

Kamera:

Tolga Çetin

Bergüzar Korel, Halit Ergenç, Tardu Flordun, Ceyda Düvenci, Metin Çekmez, Tomris Incer, Ergün Demir, Hazal Gürel, Sennur Kaya, Ahu Sungur (více)

Série(3) / Epizody(90)

Krásná Šeherezáda má těžce nemocného syna. Na jeho léčbu však nemá dostatek peněz. Majitel společnosti, v níž pracuje, je ochoten jí peníze půjčit. Ovšem jen pod podmínkou, že s ním stráví noc. Od té chvíle touží po její přítomnosti stále víc... (TV Prima)

D.o.D odpad!

Ten 1 díl mi bohatě stačil... Možná časem hodnocení změním, ale zatím je to na mě trochu moc... ()

carl.oesch odpad!

Nevybavuji si, že bych viděl byť jen jeden jediný turecký film, ale občas něco arabského nebo i třeba svého času i nějaký ten film íranské nové vlny. A nevnímal jsem rozdíl v herectví mezi třeba oněmi Iránci a našimi herci. Nezdálo by se mi, že by hudbu používali jinak, že by měli specificky odlišné pojetí kamery. Ale tady jsou ty herecké výkony tak neuvěřitelné a prkené, ty dialogy tak neumělé a hloupé (možná je lecos "ztraceno v překladu..."), ta hudba tak udpuzující svojí vřískavou přítomností a ty střihy tak děsivé, že by se za ně musel stydět i novopečený prvomajitel videokamery, že se musím omluvit i těm ošklivkám katkám, marianám a já nevím čemu ještě. Zlatá latinská Amerika a teprve tady člověk vidí, jaká je ve skutečnosti třeba Ulice nebo Ordinace technické a herecké veledílo. Poctivě jsem shlédl asi tak půl hodiny pilotního filmu, pak jsem začal přepínal a po hodině jsem definitivně přepnul. Já nevěřím, že to na Slovensku mělo takový úspěch,. Slováci jsou normální lidé a nevěřím ani že na tom Balkáně to byl takový hit. Spíš má Nova problémy s penězi na investice, reklamní trh šel dolů, na lepší pořady nejsou peníze a tak jejich mediální masáž má přinést nějaké ty hejly, kteří roztočí peoplemetry. ()

bobin

Hlavní hrdina vypadá jako sériový vrah a Šeherezáda stále pláče. Do toho zpívají housle a citera. Je to naproto zvráceně zábavné a proto dávám hvězdičku. U mé pozdní večeře to chutná výtečně . Podívejte se na to , s takovou zábavnou debilitou se jen tak brzy nepotkáte. ()

gefr odpad!

Umím si představit že se Tisíc a jedna noc několika lidem líbí, obvzláště pokud jsou diváci 60+, ale umístit tuhle kulturní vložku na úrovni dlouhé, otravné reklamy v hlavním vysílacím čase je prostě nesmysl. Pryč s tím. 0% ()

Toumyk

Novácká recese? Nehodlám tuto telenovelu hodnotit, protože na to nehodlám koukat, udivuje mě kolik odpadů to tady schytává...pouze po pár dnech vysílání. (Slováci, kteří měli tu čest to vidět první to prý milovali, takže pochybuji že to byl před půlrokem nějaký 10. nejhorší seriál) Model televize jsem již dávno zavrhnul, takže s podobnými záležitostmi starosti nemám. Dle mého názoru útočí Nova na demenci svých diváků a drze strká tento paskvil do hlavního vysílacího času. Vznikají stovky skupin, které (jak sami říkají) budou seriál bojkotovat...No zkrátka je to neuvěřitelné, co jedna dementní telenovela může natropit za paseku. Argument, že Slováci ji milují mi nepřijde relevantní a jsem si zcela jistý, že zcela normální člověk se na toto koukat ani nemůže...toto je přesně ta krávovina, které se vysílají od 9 do 11 hodin...kdy většinou televize běží, ale nikdo na ní nekouká... Neuvěřitelné, za týden se počet hodnocení zvýšil více než o 1000 a to ten seriál teprv začal...zkrátka neuvěřitelné... ()

Muff

Jděte už do ... s těma odpadama. Chrochtaje blahem nad akčními řežbami, uřezanými hlavami a naporcovanými těly, dávaje vysoká hodnocení, pasouce se na každém pseudouměleckém kusu dáváte odpady ... já hodnotím v rámci kategorie. Proč dva? Po sladkobolných prvních dílech a pochopení, že to přeci jen v Turecku funguje lehce jinak než u nás, jsme někde kolem 40. dílu a příběh se veze na přirozenější rovině. Bohužel letmým shlédnutím několika dalších dílů v originále je mi jasné, že ani tohle mýdlo neunikne zesračkovatění vyčpěním nápadů, neuvěřitelnými twisty a podobnými zvěrstvy. Jenže pak by to nebyla telenovela, ale seriál :D No, v každém případě mě docela překvapují ti, co neviděli nic a už odpadují, není nad to svézt se s vlnou. V tuto chvíli to není horší než první série Ordinace nebo první díly Ulice, které už jsou naprosto vyčerpané, ubohé a nekoukatelné. Vidím tu tedy větší sračky, které ovšem oplývají - nechápu - vyššími hodnoceními. Takže u 40. dílu (ve slovenské verzi 80.) říkám za dva, z toho jednu dávám krásné Bergüzar Korel, vyloženě pohádkové ženě, krásné, inteligentní, sebevědomé, taktní, milující, citlivé, mateřské, dokonale oblékané s dokonalou postavou a přesto tak skromné, ach :). A též za dabing, jak český, tak slovenský pozvedly přitažlivost postav do nebeských výšin, neboť originální hlasy, zvláště pak Onura, jsou tragické. No a jednu za facinující extrémně dlouhé dramatickou hudbou podbarvené scény plné oduševnělých pohledů, co Ošklivka měla na 10 vteřin a Ordinace na 5, turečtí tvůrci dokážou natáhnout na 50 a TO JE TŘEBA OCENIT! ()

Hululin odpad!

Seriál, který mne nijak neoslovil. Určitě se najde spousta lidí, kteří si v těchto telenovelách lobují, ale pro mne je tento seriál naprosto nezáživný a nudný. Ohraný romantický příběh, který není ničím okořenění. No a co se týká hereckých výkonů, není to žádný Hollywood. Prostě podprůměrný seriál, který nikterak nezaujal. ()

Prechytraly odpad!

Viděl jsem všehovšudy asi 15 minut. Tento seriál mi totiž dělá fyzicky špatně. Neuvěřitelně rychlé sledy detailních záběrů na xichty, trhaná kamera, záběry osob snímané přes uši či dokonce půlky hlav ostatních herců...Podobný zážitek a nevolnost ve mně naposledy vyvolala nějaká pouťová atrakce, které je tato fraška nejvíce podobná. ()

infernet odpad!

Že je to slátanina, o tom se asi nemá cenu zmiňovat, ale mně nejvíc štve, že do takového "skvostu" autoři naroubovali hudbu Nikolaje Andrejeviče Rimského-Korsakova a to je prostě zločin! ()

Ltblue odpad!

Jéé,ono aj také seriály existujú? já som ešte o takých nepočul.A tie mená,škoda že som sa tak nevolal :) ()

brtko odpad!

Mrzí ma, že sa nájdu ľudia (žial aj v mojom blízkom okolí) ktorí tento seriál sledujú. Kinematografická hodnota je nulová a viac vlastne už ani netreba písať. ()

Rediik odpad!

Já osobně na to koukat nemohla, i když pár lidí znám, co to vydrží. No, prostě mě tenhle turecký seriálek nechytl za srdíčko:(..:D ()

futbalista odpad!

juhu.....Hmm.... aha mám komentovať:D Akurát mi napáda jedno slovo ODPAD! Čím sme si zaslúžili telenovelu v hl. vysielacom čase?? Pre tých, ktorí komentovali, že to ľudia nevideli a hodnotia mám odkaz, že aspoň ¾ videli aspoň jednu či dva časti a to bohato stačí (ja som bol nútený vidieť viac ako je dobré). Kamera odpad, herci sú ako, no to sa nedá povedať. Hudba, ktorá sa nemení 180 časti musí byť zlá. Scenár písal dajaký čudák, keďže moslimovia asi (nie všetci) neprejavujú lásku tak...a tak umelo... V percentách -100% 0/5 no proste Odpad! Vážne pozor na mŕtvicu ako vás upozornila pufina! ()