Markie Trattman (Ray Liotta) pořádá soukromé karetní hry jen pro pozvané. Jednoho dne se rozhodne najmout pár zlodějíčků, aby jeho tajné kasino přepadli. Všichni okradení se zprvu cítí značně poškozeni, ale celá záležitost nakonec utichne po pěšině. Co víc, Markie se posléze v opilosti dokonce ke všemu přizná a hráči mu s úsměvem na rtech jeho prohřešek odpustí. Markie má však přece jen průšvih, a to když karbaníky přepadnou podruhé. Historce, že s tim Trattman nemá nic společného, samozřejmě nikdo nevěří. Dát vše do pořádku má za úkol Jackie Cogan. (TV Nova)

Boogeyman

Skvělé scény střídají obyčejné, ubral bych na debatách o análu a především politice. Těch Obamů tam bylo tolik, že mně to chvílema vyloženě vadilo. Když dojde na akci, je bombasticky syrová. Není to klenot, ale hodně poctivá gangsteřina. ()

Madsbender

Podivná, neuveriteľne nudná, takmer poloartová žánrovka s istým puncom autentickosti, pretkaná správami o ekonomickej situácii za veľkou mlákou a prejavmi politikov v rádiách a televízii, točiaca sa okolo lúpeže v herni, dvoch debilov, jednej "veverky", miestnej mafie a jedného nájomného zabijaka. "Amerika nie je národ, je to len biznis". A to je bohužiaľ aj tento film, len honoráre a čistá filmárska prácička, ktorá vás však dokonale unudí na smrť. ()

Indiana

Takhle nudnou kriminálku sem nečekal a je to škoda. Jediný co stojí za zmínku jsou skvělí herci (hlavně Pitt) a pár určitě povedenejch scén, ale ve finále je to bez života natočená nuda, kterou si podruhý asi jen tak nezopakuju. A přitom trailer vypadal fakt dobře, škoda... ()

Cappuccino

Miestami podpriemerné, miestami nadpriemerné, výsledne priemerné. Niektoré scénky stoja za to, pri druhých som si z chuti špáral v nose, ale posledné Pittové slova na konci filmu stáli naozaj za to. "Já žiju v Americe. A v Americe jsi na všechno sám. Amerika není země, je to jen byznys. A teď mi kurva zaplať!" ()

kingik

Brad Pitt v roli nájemného zabijáka razí metodu tichého zabití bez emocí. Dva životní ztroskotanci (Scoot McNairy+Ben Mendelsohn) dostanou tip na přepadení karetní herny ve které se točí slušné peníze. Přepadení se jim povede, ale od té doby se jim na paty pověsí najatý chladnokrevný zabiják Jackie (Brad Pitt) patřící ve svém oboru mezi špičku. Přibere k sobě ještě větší legendu, než je on sám, jistého a oplzlého zabijáka Mickyho (James Gandolfini), který má to nejlepší za sebou, a více než zabíjení, holduje prostitutkám a alkoholu. Film, který jako by vypadl z nezávislé produkce zaujme vedle Brada Pitta (sám se na filmu také jako pruducent podílel) velmi dobře zvládnutou režií Andrewa Dominika, ale ke vší smůle byl k dispozici pouze průměrný scénář s banální zápletkou. Nečekejte nic zběsilého s dynamickým posunem vpřed, ale konverzačku s občas sáhodlouhými dialogy proloženou efektně natočenými brutálními scénami. Všechny postavy jsou bez výjimky negativní a je velmi těžké k nim pocítit sympatie. Asi nejvíce to odnesl nechutný Gandolfini, který zřejmě měl představovat vedle Pitta druhý vrchol filmu, ale ve filmu jen oplzle a planě kecal a nikoho nezabil. Film se pak otíral poněkud neodůvodněně o americkou politiku a její ekonomiku a nebylo výjimkou, kdy v barech, a i jinde, běžela zapnutá televize s Barackem Obamou ještě coby senátorem. Film by se bez toho klidně obešel, také bez Gandolfiniho a také bez dlouhých dialogových scén neustále zpomalujících tempo filmu. Film se nedočkal příliš velké odezvy a vedle jiných a možná lepších filmů bez problémů zapadne, ale kvalitní režie s kvalitní technickou stránkou, několik velmi dobrých a originálních scén a v neposlední řadě skvělý Pitt, stojí za vidění. A třeba ve filmu objevíte ještě mnohem více, než já. Klady: Brad Pitt + výborná režie + skvělá technická stránka filmu + pocit nezávislého filmu + scéna brutálního zmlácení Ray Liotty + efekt zpomalené letící kulky do hlavy oběti + řada originálních scén + uvěřitelný policejní zásah při zatýkání + zcela nečekané zmizení některých postav z děje. Zápory: průměrný scénář - přepálené dialogové scény -zbytečný James Gandolfini - slabší interakce málo sympatických postav s divákem - zbytečné politické proslovy v televizi - absence orchestrálního hudebního doprovodu - nevyrovnané tempo. Mé hodnocení: 70% ()

dr.horrible

Natoľko drsné, efektívne natočené a výborne zahrané, že som ochotný tomu odpustiť všetko to pozérstvo. Druhý Killer Joe. Cool až to bolí. ()

Šakal

Staré dobré úsloví říká: „opakovaný vtip není vtipem“. Věřte, že tady se nikdo smát opravdu nebude. Nejméně potom R. Liotta. Killing them softly je mj., snímek o tom, že s mafií se rozhodně nevyplatí vyjebávat. To za žádné situace a v žádné době. A třeba taky o tom, že finanční krize se dotkla skutečně všech, ano i nájemných zabijáků. Pryč jsou doby hojnosti, kdy jste si na účet firmy užili (pracovní) dovolenou, prošli památky, (strip)bary... a za jednu (přesnou) ránu vyinkasovali 80 tisíc $. Nynější (nemilosrdná) realita? 15 resp.10 tisíc $ (inkognito) na otočku tam a zpět. Žádný div, že z toho jeden začne chlastat a hroutí se mu pod rukama i soukromý život.... Téma mě blízké resp. zaslíbené, více než slušné herecké obsazení, oblíbení uživ. (FlyBoy, Gilmour93) s více než navnazujícími pozvánkami, sympatický retro look, příjemný (mému uchu) hudební doprovod....přesto (si) musím přiznat určité zklamání hraničící (v pár momentech) s rozčarováním. Na můj vkus je (na to, že hlavní motto snímku je „zabít rychle a tiše“ ) B. Pitt přespříliš ukecaný. Osobně dávám přednost tomu typu málomluvných deratizérů, na které je stoprocentní spoleh popř. tomu typu, co splňuje výše zmiňované podmínky a navíc rádi sklenici mléka po ránu a až s chorobnou pečlivostí opečovávají svojí kytku. P.S. přesto chlapi, žádné výčitky, žádná zahořklost, silné momenty jsem (si) našel i já a ostatně vše je věcí vkusu. Nenechám se odradit a (někdy) příště se opět (a rád) nechám pozvat (inspirovat) a třeba....kdoví :-) ()

Jordan

dokáže to vzbudiť nervozitu, pekne to pracuje s napätím, je to brilantne natočené aj veľmi dobre zrežírované, zapáčil sa mi aj soundtrack, ale 2 veci tomu musím vytknúť: tá téma ekonomickej krízy je tam skrze všetky rádiá a televízory tlačená až príliš okato a miestami nasilu; tie 2 scény s Gandolfinim výrazne spomaľujú tempo - sú nudné (nie je to nezaujímavý charakter, len bohužiaľ vyznieva nudne); ()

Anderton

Povedal by som, že miestna mafia a aj tí pricestovaní na pár dní za prácičkou by sa rovnako chovali aj počas najsvetlejšieho obdobia amerických dejín a kríza s tým nemá až tak veľa spoločné. Ale vlastne aj o tom je tento film, že toto je Amerika a šlus. Iba škoda, že niektoré veci, ktoré by mohli vyplynúť prirodzene z deja sú nám podávané doslovne, čiže v dialógoch. Taktiež sa trochu zbytočne kecá aj o iných veciach, s dejom nesúvisiacich, napríklad o kurvách. Raz by stačilo. Killing them softly sa tvári ako taká luxusná jednohubka, ale so závažným posolstvom. Svojim spôsobom aj je, ale jej výpoveď ani coolovosť nemá takú silu, akou sa mohla v konečnom dôsledku pýšiť. ()

AppleCore

Hodně lidí se na filmy zcela evidentně neumí dívat. Ono totiž samotný koukání nic neznamená, o to víc, když se jedná o film, jako Killing Them Softly. Stylová pecka, násilná gangsterka, koncert několika osob odehrávající se na pozadí současných politicky-ekonomických událostí v USA, protkaná bizarními, ale o to zábavnějšími dialogy. Když se pak na tohle divák pouze dívá, nedostane nic víc, než "příběh" spějící odnikud nikam. Tady se musí vnímat, myslet a snažit se hledat významy. Neni to ovšem žádná coenovka (ač to stylem i tempem právě jejich tvorbu připomíná), takže komplikovanej děj tu neni, tak se v klidu usaďte, připravte na depresivní atmosféru, načněte k tomu pivko a film si užijete. ()

Ant

Dominik je bůh, kterého uctívám už od Zabití Jesseho Jamese a ani tentokrát mě nezklamal. Stylové krimi drama bez jasně dané hlavní postavy. Není moc komu fandit, protože žádná z postav není divákům nakloněná. Hlavní postavou jsou prachy a příběhem se prolínající ekonomická krize. Každopádně všechny postavy jsou skvěle napsané a Pitt je jako nájemný vrah, co své vraždy neprožívá, úplně parádní. Jeho vstup na scénu podbarvený Johnny Cashem je geniální. Stejně jako celá kamera. Moje cinefilské srdce zase jednou zaplesalo. "America is not a country. It's just a business. Now fucking pay me!" ()

cukorek

Tuto kriminálnu historku veľmi pekne vystihuje úryvok piesne Daniela Landu "strieľanie je dneska v móde hlavne pre tých z cudziny, tak ostaňte radšej doma a nerobte kraviny". Takýchto konfliktných príbehov medzi amatérmi a profesionálmi, už bolo sfilmovaných ozaj dosť a tento patril k tým lepším. Podanie filmu pôsobí komornejšie, treba si všímať každý dialóg a každý moment podáva dôležitú informáciu a k tomu ostro servírované príznačné črty povahy jednotlivých postáv. Po Zabitie Jesseho Jamesa znovu Andrew Dominik zvolil alternatívu nespútanej streľby a schémy prežije ten najlepší. Opakovaná spolupráca s Bradom Pittom vyznela slušne a potešilo ma ho znovu vidieť s kvérom v ruke. V jednú chvíľu som mal z toho fakt skvelí pocit, aký som mal naposledy pri pozeraní Road to Perdition, ale tento potenciál si film bohužiaľ neudržal. Dosť nevkusne, alebo umelo vyznela opakovaná pozornosť ekonomickej situácie v USA, ktorá sa šírila prostredníctvom televíznej siete. Aj keď poprava Trattmana na križovatke bola výborným momentom, film v konečnom čísle u mňa obstál na 70%. ()

Happens

Komentář od "Lima" mi bere slova z úst (""Já žiju v Americe. A v Americe jsi na všechno sám. Amerika není země, je to jen byznys. A teď mi kurva zaplať."___Nevím, jak se tohle poslouchá neo-liberálům, ale tyhle věty bych tesal do kamene...."). Tak elegantně charismatický film nabitý přesnými dialogy a nenucenou akcí, já se jen divím hodnocení (chybí lidem love story, nebo zrady z vášně, krutý příběh neodlučitelného přátelství, nepochopení rozervané duše?..mně ne). Za mě 85%. ()

SeBig

Docela jsem se těšil až si po dlouhé době zase pustím nějakou gangsterku a nebyl jsem zklamaný. Ale pozor pro to aby vás film bavil musíte se opravdu vžít do těch dialogu a konverzací co tam probíhají pak ten film je oto zajímavější :) když si vpulce filmu řeknete že je to ukecaný.. pfff.. prostě vžít se dotoho otom to je :) Akce tam sice moc není, ale vzato je to napínavý jak svina treba to přepadení nebo postava Brada Pitta mi přijde zajímava a chladnokrevná až jsem si vjednu chvíly říkal co asi udělá ted? Proste dle mého gusta parádní gangsterka ale vzato né nejlepší. ()

korbitch22

Řemeslně nadprůměrně odvedená práce, bohužel na bezvýznamném a průměrném scénáři.Přišlo mi to jak 20 minut dialogů napsaných Tarantinem, rozvlečených do neuvěřitelné stopáže 97 minut.Co na tom že dialogy a hlášky mají sílu, když to celé vyzní do ztracena.Naprosto nedotažené dějové linky ( vše kolem zabijáka Mickeyho, zatčení a osud toho špinavýho lovce psů ) iritující vsuvky s proslovy amerických prezidentů, které ve finále dají tomu mafiánskému guláši jakýs takýs smysl a tak na půl vám řeknou, co tím vším chtěl Andrew Dominik vlastně říct.Osobně si myslím, že se s Bradem jen hrozně nudili a chtěli si natočit svoje vlastní Gaunery řízlé Pulp Fiction a nakonec jim to celé ve střižně vošukali bratři Weinsteinové, jinak si za ty nedotažené věci a plytký scénář zaslouží Dominik spíš ironický úsměv a ne pochvalu.Momentky to mělo ovšem slušné a je k nevíře, že to docela uteklo a moc to nenudilo.Lépe natočené vymlácení duše ( z Liotty ) jsem dlouho neviděl a to je přesně to, co dělá celý film....výkon pitta, drsná eRková akce a hlášky. ,,Zlato, jestli chceš spropitný tak příště nasazuj kondom pusinkou a nedělej ze svý prdele národní poklad, jsi kurva pro krista!´´ 65%. ()

Chrustyn

Andrew Dominik, který se zatím nejvíce předvedl poetickým vyprávěním ve stylu Terrence Malicka ve filmu "Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem", opět spojil své síly s Bradem Pittem a tentokrát se vydává do vod drsných, krvavých gangsterek. Rozehrává jednoduchý příběh o amatérské loupeži, která odstartuje krvavý kolotoč, když se po stopách ukradeného balíku peněz, vydává profesionální vymahač v Pittově podání, který přes klidný, neměnný výraz, nejde pro kulku daleko.. Film nepůsobí tak svižně, jako výborně sestavený trailer ale i přes vlažnější tempo (Dominik už není poetický ale svižný také ne) nenudí a díky zdařilým a v mnoha případech atypickým hereckým výkonům, dokáže zaujmout, i když si na konci divák uvědomí, že se ve své podstatě ve filmu moc nestalo a o gradaci děje nemůže být řeč, jelikož počáteční tempo ani ani na chvíli nezrychlí a film si ho udrží až do závěrečných titulků. Těšil jsem se moc, překvapen nejsem, zklamaný jen mírně. ()

Arsenal83

Je mi ľúto, ale keď postarší človek s nadmernou plynatosťou vypustí jemný závan v preplnenom autobuse, tak tomu sa hovorí Tichý zabijak. Zámerom tvorcov tohto filmu bolo teda asi už názvom naznačiť, že sa bude podobať skôr spomenutému plynu. Každý kúsok scenára, každý dialóg zaváňa amatérstvom a snaží sa pôsobiť len drsne a vulgárne, pretože nemá čo priniesť a čím prekvapiť. Úplne zbytočný film. ()

Yardak

Filmová óda na správně odvedenou práci gangstera! Dobré dialogy, zajímavá herecká skvadra (Pitt zase dokazuje, že stále umí) a super kamera. Silné 4 hvězdy. ()

mat.ilda

Taková lapálie s vybranou černou hernou a co to udělá parády! :-) Potřebujete k tomu jen dva kouzelné břídily, z nichž jeden zatouchá i přes obrazovku, nešťastníka provozního výše zmíněného brlohu, prudu zabijáka, co nesmí opustit město kvůli nehlášené brokovnici k lovu hus, Brada Pitta, který si potrpí na stylové a něžné popravy, kapku coenovského stylu a zábava je na světě! Události se odehrávají na pozadí rozhraní vlády dvou prezidentů a začátku finanční krize, která aktéry formou antivlastenecké agitky provází na každém kroku a v nevábných lokalitách, kde bych proti své vůli určitě bydlela, kdybych ve Státech toužila zapustit kořeny. O navýšení slušného průměru rozhodly raušové zatmívačky (které jsem si musela vrátit dvakrát), několikanásobně pojištěný a hutně zpomalený Trattmanův konec a věty typu "nejsme jediní chytří na světě", což korunoval Brad konečným výrokem, hned po tom, co ošklivě pomluvil Thomase Jeffersona: "V Americe jsi na všechno sám, Amerika není země, je to jen byznys. A teď mi kurva zaplať!" ()

mcb

Absolutně jiné než jsem od Dominika čekal. Tentokrát žádná meditativní hypnotická atmosféra, ale pořádně syrová a realistická gangsterka, nyní aktuálně zasazená v okovech ekonomické krize. Hodně si to bere ze Scorseseho, Tarantina nebo Ritchieho, ale zároveň se to svým zvoleným pojetím naprosto vymezuje podobným srovnáním. Nepřistupovat k filmu především jako k zábavě, nabídne Killing Them Softly nečekaně depresivní konverzační perlu, v níž vynikne hlavně skvělý Pitt, několik nápaditě zrežírovaných scén a nekompromisní brutalita spolu s trefnou kritikou současné Ameriky. Když o tom tak přemýšlím, stylisticky je film vlastně hodně podobný Driveu - hlavně v ladných přechodech mezi klidnými a drsnými polohami snímku. ()

Pittův Cogan nabírá posily

Pittův Cogan nabírá posily

11.01.2011

Produkce krimikomedie Cogan´s Trade, díky které opět spojí síly Brad Pitt a scénárista a režisér Andrew Dominik (natočili spolu Zabití Jesseho Jamese bla-bla), začíná lákat další zvučná jména. Prvním… (více)