Markie Trattman (Ray Liotta) pořádá soukromé karetní hry jen pro pozvané. Jednoho dne se rozhodne najmout pár zlodějíčků, aby jeho tajné kasino přepadli. Všichni okradení se zprvu cítí značně poškozeni, ale celá záležitost nakonec utichne po pěšině. Co víc, Markie se posléze v opilosti dokonce ke všemu přizná a hráči mu s úsměvem na rtech jeho prohřešek odpustí. Markie má však přece jen průšvih, a to když karbaníky přepadnou podruhé. Historce, že s tim Trattman nemá nic společného, samozřejmě nikdo nevěří. Dát vše do pořádku má za úkol Jackie Cogan. (TV Nova)

MontyBrogan

Brad Pitt pre divákov, scenár proti divákom. Prečo? Neviem. Možno sa pán Andrew Dominik nevedel rozhodnúť medzi filmom-noir bez klobúkov a tarantinovsko/coenovskou konverzačnou gangsterkou. Na to druhé ale nemá. Takže tam môže byť problém. Alebo možno je na vine predloha. O tom ale pochybujem. Skôr problémy s jej spracovaním. Aj keď ten koniec bol cool. A réžia mala silné momenty. Preto za mňa benevolentné 4 hviezdičky. ()

BMW12

Na tehle film jsem se podíval jenom proto, že v něm hraje Brad Pitt a i přes nízké hodnocení filmu, jsem si říkal, že přeci Brad Pitt nebude hrát v nějaké sračce. No bohužel opak byl pravdou. Hned od úvodu bylo jasné, že je to sračka největšího kalibru. Náš slavný Brad se na scéně objevuje až ve 24. minutě a podává stejně špatný výkon jako ostatní herci. Ve 34. minutě už vypínám film. ()

honajz

Zbytečně zdlouhavé ukecané scény, které nemají co říct, ani nemají charisma prvotních Tarantinových "ukecaných" filmů, asi dvě akční scény a zcela zbytečná historka o jednom nepovedeném přepadení a odplatě za něj. Do toho prolínající se proklamace předvolebního prezidentského boje v USA, jež mají působit kontrastně. Je to nudné, ani jedna postava sympatická, žádné zvraty, napětí, atmosféra, nic, co by stálo za zapamatování. ()

poz3n

Až je mi líto, že musím dát jen 3 hvězdy, poněvadž v detailech bývá síla a v těch je Killing them softly opravdu skvělý. Režie Andrew Dominika je výborná a najde se i pár opravdu luxusních scén, které mě utvrzují v tom, že Dominik to v sobě má, a že čekání na jeho další film bude mít smysl. Killing them softly mě bohužel minul tématem (politická a společenská situace USA) a atmosférou, která není nikterak přívětivá a postrádá jakékoliv světlo na konci tunelu. Stejně jako Paul Thomas Anderson je ale i Andrew Dominik má velká naděje do budoucna a pevně doufám, že další Jesse James ještě přijde. Každopádně 57 procent? Neblbněte lidi. 6/10 ()

HellFire

Moc nechápu tak nízké hodnocení. Příběhově to samozřejmě není nic světoborného, ale film má něco, co spoustě dnešních filmů chybí - dobré herce a atmosféru. ()

SOLOM.

Příběhově nic extra zajímavého, nad čím bych si „sedl na prdel“. Objeví se tu ale několik zajímavých vtipných i drsných hlášek a situací. V Americe se asi ve velkém kradou čivavy a krysaříci, no a přepadávají nelegální herny…Co se děje týče, viděl bych to na podprůměrnou záležitost, ale musím uznat, že taková scéna s odprásknutím ve které zařval Ray Liotta byla velmi pěkně udělaná a ani efekty nebyli špatné. Brad Pitt se však objevil v mnoha lepších filmech a zároveň i jeho výkon byl dost průměrný. Když zavřu oči, tak tomu ty průměrné 3 hvězdy vlepím, ale vidět už to znovu nepotřebuju. ()

ARI50

No na pár drobnosti jsem se očividně dokázal bavit ale přesto názor jednou a dost nezměním. Bylo toho málo za zpomalenou scénu plus. ()

JASON_X

Nejednoznačně zařaditelný kriminální film... Pro jednoho otravná, rádoby artová nuda, plná rádoby hluboké, ale přitom banální konverzace, pro druhého noirová a existenciálně silná filmová meditace. Já jsem ten třetí, který na to čuměl bez nějakých výrazných pocitů a jen zvědavě čekal, co z toho nakonec vlastně vyleze... Slušná atmosféra, nevěrohodný Pitt, znamenitý Gandolfini, hodně zajímavé duo dvou malých gaunerů. Víc nic. Za měsíc (a možná už za týden) si vůbec nevzpomenu, o čem že to vlastně bylo. ()

Morholt odpad!

Vydržel jsem do půlky. něco tak nskutečně nudně ukecanýho už jsem dlouho neviděl. Jenže zkrátit to o ty hlody, vyšla by celková stopáž tak na půl hodiny. Tedy za předpokladu, že i v druhé polovině by vše pokračovalo stejným tempem. Od odpadu to nemůže zachránit ani víc než slušné obsazení. ()

ScarPoul

Na to aby sa film dostal pod kožu, presne tak ako má, je nutné pristúpiť na jeho pravidlá. Nie je to žiadny Guy Ritchie ani Scorsese. Dominik je umeleckejší. Dokázal to Jesse Jamesom a dokazuje to aj v Killing Them Softly. Film je mozaikov osudov z odvrátenej strany Ameriky. Tej, ktorá si uvedomuje povrchnosť a nefunkčnosť celého systému. Je veľmi zaujímavé, ako dokázal Dominik na tak malom priestore vykresliť postoj k americkému národu a k jeho vedeniu, ale aj ku skutočným hodnotám, ktoré hýbu touto krajinou. Scenár môžno neplynie tak trefne a zaujímavo ako by si film zaslúžil, ale niektoré dialógy( v bare, alebo celá sekvencia s Gandolfinim) sú nezabudnuteľné. Hlavne vďaka hercom. Nejedná sa o žiadny šokujúci alebo prevratný film. Príbeh sa dá vyrozprávať dvoma vetami. Ale aj tak je to spravené inak. Pomalá, alebo nezaujímavá scéna je nahradená vždy scénou, ktorá hraničí takmer s dokonalosťou. A takto si režisér pohráva s divákom stále. Pre mňa skvelá záležitosť. Kto by to do nej pri takom hodnotení povedal? ()

6thSun

Objektivně je to na tři lepší hvězdy, ale mám dva zásadní důvody, proč dám o jednu víc: 1. Za Brada Pitta, jehož vidím daleko raději v roli gangstera než např. v nějakým akademickým Moneyballu. 2. Za Jamese Gandolfiniho, jenž tady v podstatě hraje Tonyho Soprana v důchodu a já si díky tomu uvědomil, jak moc mi dnes chybí nějaký podobný seriál a podobně geniální herecký výkon, jaký předváděl právě v legendárních Sopranech (Buscemi mu v Boardwalk Empire nesahá ani po malíčky). 75% ()

maseer2

hrozně cool Pitt v převážně konverzační stylovce o tom, že co si nadrobíš, to si taky pěkně vyžereš.. a k tomu pár poselství o dnešní Americe.. sice nenápadná, ale hodně povedená záležitost :) ()

BoPo

Dosť ukecaný film. Mal však zvláštne príjemnú atmosféru. Páčil sa mi jeho vizuálny štýl. Vlastne sa mi veľmi páčil. A záverečný monológ je viac než výstižný. Dokonca ani nevadili tie politické kecy, čo slúžili v niektorých scénach ako podmazy. Nejako som ich nebral moc na vedomie. Zvláštny dojem, ale rozhodne dobrý. ()

malylada

Film se snaží jít po stopách Tarantinovkám, což se docela daří. Některé dialogy jsou dobře vystavěny, ale některé hůře a celé je to zasazeno do jednoduché gangsterské zápletky. Bohužel tomu chybí ta šťáva a skvělí herci na vlně sarkastických vtipů, hlášek nemají možnost, film posunout dál.......6/10 ()

Terva

CITÁT - Každý z nás má svobodu vytvořit si z života to co chce.................. Jedna malá zlodějnička a co víc, odnese to někdo jiný. Russell (Ben Mendelsohn) je fakt číslo. CITÁT - Sakra ta kára je skvělá............je jako vobejvák a ještě skvěle šlape.............(Russellův komentář k autu) Dialogy jsou úžasné, zaujmou a pobaví. Řval jsem smíchy. CITÁT - Ty vole ta se rozjela jak nějaká mimozemšťanka z Planety Oral...............hohoho......... Jenže lidi nemaj rádi, když jim někdo bere peníze a tak povedená loupež musí být potrestána. Duo Russell a Frankie (Scott McNairy) je prostě bomba je poslouchat. Kamera nic moc, spíš skoro nic, jen snad zpomalené záběry jsou povedené, hudba je dobrá a mix skoro všech žánrů se do příběhu prostě hodí, zvláště, když je hudba pojatá jako doprovod různých nálad, námět a scénář je přesně dle mého gusta. Jsem asi v půlce příběhu a už vím, že míň jak čtyři hvězdy tomu nedám. Jen škoda, že do příběhu nezasahuje nějaká třetí osoba svým komentářem, bylo by to dokonalé. CITÁT - Amerika není země, je to jen byznys a teď mi zaplaťte............. Natočeno podle románu "Cogan´s Trade" George V. Higginse. ()

moviesfan

Pro mě to byla spíše ztráta času. Snímek mě místy nudil a bohužel ani Brad film nezachránil. Naštěstí se objeví vcelku dobrá akce. ()

Chermy

V momentě kdy padla opona a začaly se rolovat titulky mě napadlo, že tenhle film vznikl možná jen kvůli posledním pár větám, které pronesl Brad Pitt. Jinými slovy mi tenhle rozvážný, zdlouhavý a ukecaný pokus o černou komedii, přijde jako naprosto zbytečný film, který si nejvtipnější scénu vyplácal už v traileru. ()

Zeebonk

Plejáda známých ksichtů, teplých účesů a dlouhých dialogů v režisérově typickém tempu, které lehce připomíná třívrstvý toaletní papíře - nezáleží jakou rychlostí či intenzitou si ním hoblujete otvory, vaše řiť je vždy jako v bavlnce, čímž se snažím říci, že u Killing Them Softly může nuda zaklepat na vrátka nanejvýš osmiletému Asiatovi na pervitinu. Fakt je, že stejný druh dialogů na nás už léta vrší monsieur Tarantino, Ayer nebo Ritchie a všichni jejich smetanu chlemtají po hektolitrech, tak buďte tak laskavi a narvěte si ty zaujaté hemzy do prdele, jelikož, přestože Dominik svůj předchozí počin nepřekonal, v současnosti těžko najdete stylovější, propracovanější, brutálnější a inteligentnější gangsterku. Ruce na pytel. ()

Pittův Cogan nabírá posily

Pittův Cogan nabírá posily

11.01.2011

Produkce krimikomedie Cogan´s Trade, díky které opět spojí síly Brad Pitt a scénárista a režisér Andrew Dominik (natočili spolu Zabití Jesseho Jamese bla-bla), začíná lákat další zvučná jména. Prvním… (více)