Chlastem a drogami poháněná kariéra zpěváka s chraplavým hlasem se více jak čtyři desetiletí protíná s mnoha mezníky v dějinách rockové hudby. Viděl Beatles v Cavern Club, jezdil jako roadie s Jimim Hendrixem, důvěrně radil Sidu Viciousovi a hrál v rockových kapelách Merseybeat a Psychadelic předtím, než spojením punkových a metalových prvků s kapelou MOTÖRHEAD inspiroval vznik thrash metalu. Na své cestě se stal věčnou inspirací takovým legendám, jako Dave Grohl, Slash, Metallica - ty všechny ve filmu uvidíme, spolu s Ozzym Osbournem, Alice Cooperem a mnoha dalšími... Po dobu tří let sledovala kamera tohoto neklidného rockového válečníka na cestě z jeho zaneřáděného hollywoodského bytu na evropské stadiony. Zachycuje Lemmyho při klidných, sebeodhalujících chvílích doma, při jam sessions s Davem Grohlem i jako rockového hrdinu, řidiče válečného tanku. Odhalí muže, který je osobitější, filozofující a má větší smysl pro humor, než by většina lidí očekávala... (Atlantis Entertainment)

dr.fish

Jedna vě je, že Lemmy je asi opravdovej rocker. Je to pozoruhodnej týpek, nic proti němu nemám, je mi v jádru sympatickej a hlavně má za sebou poctivou práci a hitů pro spoustu celebrit a dohromady o tom nikdo neví. Takže Lemmy dobrý. Tento dokument se ale podobá "Legendě o svatém Václavovi" a to je rockera velmi nedůstojné. První čtvrthodinu posloucháme různé celebrity, které už před lety "prodaly svou kůži" a nejradši by proto Lemmymu tu jeho stáhly. Tyhle odkvétající typy nás intenzivně přesvědčujou o tom, jakej je Lemmy "Bůh" a jak ho žerou. To to tedy žeru taky....haha! Pak se tam objeví Dave Grohl, bez kterýho se dneska nikdo v Americe neuprdne a ten dokument posvětí jak arcibiskup bigbítu. Řekne, že Lemmy patří do rodiny a tím je vymalováno. Vyprávění B.B.Thorntona jak dostal šek na miliony dolarů- se divím, že mu Lemmy nerozbil hlavu kríglem....a tak dál a tak dál. Tohle fakt není známka punku...to je přesně to, proti čemu se bigbít celý ty léta bouřil. Prachy! 50% ()

arbitr

Sex, Drugs and Rock´n´roll ve své nejryzejší podobě. A také chlast, gamblerství, nejtvrdší, nejhlasitější a nejrychleší muzika, ale i jedno velké otevřené heavy metal srdce. Čeho si hodně cením, že mu sláva, na rozdíl od některých jiných, nevlezla na mozek. Pěknej oslavnej dokument, kdo by takovej o sobě nechtěl jednou vidět? ()

rockwoman

"Lituješ něčeho? Ničeho. Život je příliš krátký." ...Rocker z L.A., milovník Beatles a Elvise, kmotr heavy metalu, hardrockovej motorkář, model z druhý světový války, mix kovboje, metalu a rock'n'rollu, trochu motorkář, trochu punker, bůh. Takhle tu Lemmyho vnímají lidé, kterým se poštěstilo spolupracovat s ním, nebo jen být v jeho blízkosti. Marlboro, Jack Daniels, rychlé striptérky a hazardní hry. To je to, co se mu líbí. Doma má pekelný muzeum a jeho oblíbeným místem je Rainbow. Za svůj nejcennější majetek považuje syna Paula. Musím říct, že tohle sledování jsem si užívala od začátku až do konce. A jak na mě tady zapůsobil Lemmy Kilmister? Jako osobnost, ze které cítím určitý respekt. Byl mi sympatický jeho názor na drogy, ženy, život. Muzikant, který i přes svou obrovskou slávu působí skromně, přátelsky a lidsky. ()

Compadre

Hellyeah !! Tenhle dokument je delikatesa, jako ostatně všechno, do čeho se tenhle starej ďábel pustí. Prostě muj vzor. Sympaťák :)) borec...no coment. ()

Brain-D

Tvrdost, energie, životní moudra a nesmrtelnost. Tahle všechny témata v jednom dokumentu, který se věnuje tvůrci žánru Heavy-metalu. Ještě tak být zdraví posluchač téhle hudby. Za dokument nemám vítky. ()

vyfuk

Je v celku smutné, že jsem se ke sledování filmu "přemluvil" až nyní... teoreticky asi dva měsíce poté, co jsem začal aktivně a pln lásky poslouchat tvorbu Motörhead a v den smrti pana Lemmyho. Co říct o tomto člověku? Byla to inspirativní osobnost plná celoživotních zážitků a osoba, která žila asi svůj život zcela na plno. Smekám před jeho formátování smyslu pro humor (vyprávění o tom jak Paulova matka přišla o panenství mě dostala do kolen). Smekám, před jeho geniálním a progresivním způsobem hraní na basovou kytaru, která ovlivnila tisíce hudebníků. Smekám před jeho způsobem života, který byl sice zcela hříšný, ale nějakým kouzelným způsobem uspořádaným. V podstatě zde komentuji Lemmyho život a netento dokument jako takový, ale vlastně komentuji obojí, jelikož tenhle film byl prostě Lemmy takový jaký byl. K tomu se nedá nic říct. Krásné memento, na otce heavy metalu a jednoho z největších osobností rock'n'rollu. Děkujeme Lemmy. ()

Autogram

Dosť neortodoxný rocker a ešte odviazanejší dokument. Lemmy jazdí na tanku, obdivuje esesácke uniformy, ale tvrdi, že nie je nácek. V byte má neuveriteľný bordel, ale poriadok má vo svojej obrovskej zbierke nožov, pričom je v nej hrdý aj na slovenské exempláre. Dosť ma pobavilo, že v kapele mali problém s drogami v tom, že každý bral iné drogy a tak vznikal nesúlad, lebo bol každý na inej vlnovej dĺžke. Lemmy je stelesnením reklamy na drogy a chľast, a napriek všetkému je v pohode, jeho syn ďaleko od stromu nepadol a obaja si tak rozumejú. Tento životný štýl mi je vzdialený, ale na dokumente sa dá pobaviť, niektoré hlášky stoja za to. –––– Já jim říkal, že mám tlak dobrej. Kdykoliv se říznu, teče to fest. ()

mandlova

Hodně dobrej dokument o nepopiratelně velké personě hudební scény. Překvapil mě hned začátek s úvodem do největšího soukromí Lemmyho a to první nahlédnutí do jeho bytu, fakt skromnej borec a podle všech a všeho i neuvěřitelně vřelej vůči ostatním, žádná hvězda s nosem nahoru. Maximum by ten dokument dostal, kdyby nebyl tak zatraceně dlouhej. ()

giovanni3

Lemmy je jen jeden a zná ho snad každý na světě. Nikdy nepochopím co vše dokázal přežít a pozřít, když si ho porovnám s Ozzym tak život měli určitě podobný a z Ozzyho je plápolající se troska a Lemmy je stále v kondici. Nejsem zatvrzelý fanda Motörhead, ale bylo mi ctí je vidět na živo a tento dokument jsem hltal od začátku do konce. Parádní práce. 5z5 ()

Maynard.

Lemmy, slyšeli sme o tobě, že si měl něco kolem 2000 ženskejch? To sou kecy, měl sem jich jen něco kolem 1000 :o). Tak nějak takle začal tenhle dokument o chlapíkovi, kterej určoval chod metálu na celým Světě. Jo, byl to právě Lemmy, kterej začal hrát tvrdou muziku ještě před Black Sabbath (potvrdil to i sám Ozzy, takže to musí bejt pravda). Rozhovor 17tiletýho syny s otcem (Lemmy) - Chlapče, slib mi, že nikdy nebudeš zkoušet heroin nebo koks! Vem si rači speed, ted tě mnohem víc nakopne :o). Motorhead nejsou zrovna uplně mým šálkem kávy, ale beru je jako legendu, kterej berou jako legendu i největší hudební legendy všech dob (Metallica, Megadeth, Slayer, Ozzy, Guns n´Roses, Alice Cooper). Prostě všichni, kteří mají co dočinění s tvrdší hudbou minulého století... Lemmy je prej jeden z mála lidí, který vůbec neovlivnily prachy. Sice jich prej má dost, ale nepotřebuje je, prostě žije už od svýho mládí pořád stejně skromně a na nic si nehraje, což je obdivuhodný! Ozzy o něm tady prohlásil - Lemmyho sem nikdy neviděl, že by ho složil fet nebo chlast, ten chlap má snad kosti ze železa nebo co! Doporučuju samozřejmě všem, který chtěj nakouknout pod pokličku tohodle tvrdýho chlápka, kterej by podle statistik už měl bejt 3x po smrti :o) ()

Sdoom

Přiznám se, že jsem před zhlédnutím tohoto dokumentu neměl ponětí, jak moc respektovanou figurou na rockovém poli Lemmy doopravdy je. Dokument pěkně udělaný, o Lemmym se dozvíme docela dost, nicméně uvítal bych trošku odstup a nadhled, alespoň v určitých chvílích. Lemmy si mě však docela získal svými životními postoji, skromností, respektem k rockovým průkopníkům a hlavně hudbou. Pěkné 4 hvězdičky. (HD, orig.) ()

Forsberg11

"Keď som mal asi 16 alebo 17 rokov otec ku mne prišiel a s vážnou tvárou mi povedal: Nikdy neber kokain, nikdy. Zober si radšej speed, je omnoho lepší." Známu heavy-trash metalová kapelu Motorhead som nikdy nepočúval, ale som veľký fanúšik rocku a metalu všeobecne. Preto som si chcel tento dokument o "Krstnom otcovi" heavy metalu pozrieť, a vyplatilo sa. Lemmy Kilmister je žijúci a chodiaci rock n roll sám. Fajčí jednu od druhej, celý deň pije Jacka s colou, vyskúšal všetky možné drogy (okrem heroinu) a mal v posteli 1000 žien, čo je podľa neho ešte slabý priemer v prepočte na jeden rok. Kto by tochto chlapíka nemal rád. Naviac je to ešte aj dobrák s veľkým srdcom a nemá žiadne hviezdne maniere. Robí si čo chce, kedy a chce a ako chce. Parádny dokument a zrejme sa do Motorheadu predsa len pustím. 75 %!! ()

netahlo

Motörhead sli vzdycky mimo me, ale Lemmyho clovek proste tak nejak vzdycky bral. Tenhle dokument se ale moc nepovedl. Kdyz jsem pri jeho sledovani asi po tisici slysel kolik vypil Jacka, kolik sezral speedu a opichal cubek, zacalo me to nudit a jen z respektu k Lemmymu jsem to dokoukal. Nejzajimavejsi byla urcite jeho sbirka artefaktu Treti rise. Stejne je to paradoxni, ze po nacistickych predmetech se Amici muzou utlouct, zatimco po tech od takzvanych vitezu, nestekne ani pes. ()

Metal Lord

Naprostá pecka, ke které není co dodat. Lemmy byla osoba, která definovala žánr a která dokázala rozproudit davy. Ať už jste hudebně spřízněni nebo ne, koukněte a nebudete litovat. Neposlouchejte názory o přestárlých a nudných rockerech. Kdo vám něco takového řekne, ví hovno o tom, co to je rocková muzika. Spíš názory takového člověka jsou nudné, než tahle hudba. Takový člověk, ať si doma poslouchá Biebera a nechá pořádnou hudbu těm, co si to umí užít. Za mě to je za plný počet. ()

Tjaden

Lemmy je neskutečnej sympaťák. Celej život chlastá a fetuje, ale přesto z něj čiší klid a vyrovnanost. Tento poučný a zároveň zábavný dokument doporučuju nejen fanouškům Motörhead. ()

Lukoboss

Vůbec bych se nedivil, kdyby slovní spojení "sex, drogy a rock'n'roll" vzniklo podle tohoto pekelníka. To nebyla žádná póza a stylizace, on tak prostě žil a vůbec se s tím nesral. Cigáro v hubě, lahev Jacka v ruce, naboostrovanej zvuk u basy(!) a mikrofon vysoko - naprosto typický znaky Lemmyho, kterej svojí tvorbou ovlivnil takřka celou metalovou scénu (ve své době pochopitelně). V dokumentu potěší víc momentů, od těch vtipných zážitků z turné až po jeho zájem a znalost vojenské techniky (zmínka naší vlasti). A když vidíte, s jakou pokorou s ním mluví členové Metallicy, běhá skoro mráz po zádech. Taková persóna to byla... a vlastně furt bude, tak si ho budeme pamatovat navždy. P.S.: "I see it in your eyes, take one look and die, the only thing you see, you know it's gonna be the Ace Of Spades!" ()