Reklama

Reklama

Z moře začnou vylézat obrovské příšery Kaiju, které napadají města a terorizují lidstvo. Přicházejí trhlinou mezi dvěma tektonickými deskami na dně Pacifiku. Inteligentní netvory dokáží zastavit jen obří roboti zvaní Jaegers, řízení lidskou posádkou. Jenže roboty nelze řídit samostatně, v každém z nich musí být dvoučlenná posádka a oba piloti se spolu musí spojit myslí. To přináší problémy s výběrem posádek, ne každá mysl se dokáže s druhou spojit, aniž by to nepřinášelo vedlejší účinky. Zpočátku jsou roboti velmi účinní, ale postupem času se příšery zdokonalují a začnou mít nad lidmi převahu. Civilizace stojí na pokraji porážky a nezbývá než spoléhat na posádku zastaralého robota složenou z vysloužilého pilota a nezkušeného nováčka. Dva nepravděpodobní hrdinové se stávají poslední nadějí před hrozící apokalypsou. (TV Nova)

(více)

Videa (12)

Trailer 1

Recenze (1 846)

Dadel 

všechny recenze uživatele

Když jsem psal, že si chci po Varech vymýt mozek, nemyslel jsem to tak doslova. Transformers měli ještě příběh, i většina počítačových stříleček má složitější příběh než tenhle film, který je jen porno pro kluky, co si chtějí užít bitky obřích robotů a příšer. Bohužel i ty bitky jsou skoro pořád ve tmě či pod vodou. Sice šlo o digitální projekci, ale jsem přesvědčen, že kdyby promítač prohodil uprostřed filmu dva pomyslné kotouče, nevšiml bych si toho. Oproti počítačovým hrám má ten film výhodu jen v tom, že v žádné hře neuvidíme Rona Perlmana a Rinko Kikuchi (sekretářka Omako). ()

JFL 

všechny recenze uživatele

Del Toro servíruje čistokrevné mecha anime v hrané podobě s řádně umocněným wow efektem. Nicméně je potřeba si uvědomit, že "Pacific Rim" v prvé řadě má fungovat jako představení mecha žánru pro mainstreamové západní publikum. Proto když budeme hledat v rámci anime adekvátní ekvivalenty k filmu, tak rozhodně nemůžeme brouzdat do extrémních pólů žánru typu psychologicko-existenciálně-teologického unikátu "Neon Genesis Evangelion" ani okázale sebereflexivní a žánrově karikaturní šílenosti "Gurren Lagan". "Pacific Rim" je spíš ekvivalent průkopnických titulů žánru, který si vystačí s poctivě přímočarým příběhem a staví v prvé řadě na novosti (v rámci hollywoodského blockbusteru) svého základního konceptu okázalých soubojů velkých robotů s velkými monstry. Lidé, kteří se otřeli o anime, potažmo japonskou popkulturu a viděli hrstku nejvychvalovanějších, a tudíž taky zcela výjimečných titulů, můžou lkát nad tím, že přece existují co do profilace postav, jejich dramatických oblouků a komplexnosti světa lepší mechárny než první americké blockbusterové osmělení se v rozlehlých vodách žánru. Ale berme to prostě tak, že cílem nebylo udělat ekvivalent "Evangelionu", ale prostě natočit historicky první hraný mecha film, který nebude mít podobu papundeklových tokusacu bijáků a seriálů, nýbrž epického hyperrealistického spektáklu, kde hlavními atrakcemi budou rozměry a proporce mechů. Podobně jako v případě "Hellboye" nepřichází del Toro s osobitým uchopením existující tradice, nýbrž si vystačí s fanouškovským nadšením z faktu, že dostal na hraní své vysněné figurky. Více v recenzi pro Cinepur. _____ Ještě dovětek k tržbám a přijetí filmu: Na základě prvních víkendových tržeb v USA někteří filmu prorokovali smutný osud, ale Pacific Rim se nyní několik týdnů po uvedení i v jiných zemích světa ukazuje jako projekt orientovaný nikoli primárně na americké publikum, ale naopak se silným mezinárodním potenciálem, obzvláště pak v Asii. V Koreji si v premérovém víkendu uzmul 44,3% veškerých diváků (konkrétně 1160636 diváků), ale opravdovým masovým hitem se stal v Číně, kde se po tři týdny drží na špičce žebříčku návštěvnosti a odolává i atakům očekávaných domácích hitů a má našlápnuto, aby překonal i tržby počínšťovaného "Iron Mana 3". Zatímco u jiných hollywoodských sezónních blockbusterů jako např. "Iron Man 3" či "Fast & Furious 6" tvoří domácí tržby polovinu celosvětových, u "Pacific Rimu" momentálně (půlka srpna) je to zatím třetina vůči dvěma třetinám ze zahraničí. ()

Reklama

RedAK odpad!

všechny recenze uživatele

Z moci božské, která mi byla svěřena nafetovaným bezďákem před squatem, uděluji tomuto bezprecedentnímu opusu ODPAD!, neboť byl uznán vinným ve všech bodech obžaloby, a to z obecného ohrožení, zločinného spolčení a zejména trestného činu proti lidské důstojnosti. Proti tomuto rozsudku se nelze odvolat! Dále navrhuji všem poškozeným neodkladné psychiatrické vyšetření, beznadějným pětihvězdičkovým případům s pokročilým stádiem infekce pak promptní euthanasii. ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Oldschoolově vyvedený blockbuster, špinavý a umouněný, se zvláštním retro nádechem připomínajícím třeba Spielbergovu Válku světů. Guillermo del Toro nezklamal ani po přestupu ke komerci. Škoda slabšího scénáře, ten ovšem k blockbusteru tak nějak patří, ty vizuální orgie ovšem vše vrchovatě vynahrazují... ()

Kryšpín 

všechny recenze uživatele

Guillermo, Guillermo, Guillermo... Kde jsou ty charismatické postavičky z filmů jako Faunův labyrint, kde jsou ty krásné vizuální bitvy jako v Hellboyovi, kde je ta temná atmosféra jako v Princovi bez království? Místo toho se snažíš o jakési čínské Transformers, kde mladej hrdina je bohužel nevýraznej a já o jeho postavě nevím téměř nic. Pohled na Rinko mi vždycky zvedne náladu, ale ta se tam taky vůbec nějak neprojeví. Kupodivu nejvíc mě bavil bláznivej vědec, kterej je schopnej udělat všechno proto, aby se z něj stal hrdina, ale jinak je posranej strachy až za ušima. Hvězdičky máš jen za jeho hlášky. Ta využitá klišé byla jen k smíchu, v tom špatném slova smyslu. ()

Galerie (163)

Zajímavosti (68)

  • Režisér Guillermo del Toro se rozhodl upustit od natáčení ve stereoskopickém 3D formátu, protože by skutečný 3D efekt u obřích robotických obleků velikosti 20 stadionů byl v podstatě neznatelný. 3D efektu bylo dosaženo postprodukčně. (Hawaj)
  • Siluety všech kaiju (velkých monster) ve filmu mají vzdáleně humanoidní tvar. Del Toro totiž z nostalgických důvodů chtěl, aby monstra vypadala tak, že by je bylo reálné ztvárnit technikou suitmation. Tedy pomocí herce v kostýmu, jako tomu bylo u japonských kaiju filmů, kterými je Pacific Rim inspirován. Nejvýrazněji je to vidět u Knifeheada (kaiju, který bojuje s první verzí Gipsy Dangera), který svým designem člověka v kostýmu vysloveně připomíná. (Israha)
  • Guillermo del Toro sa snažil odlíšiť film od skutočnosti aj jeho vizuálnym štýlom, pri natáčaní daždivých scén používal zvláštne super-farebné svetlá osvetľujúce dážď, takže to vyzerá ako oživený komiks. (Eoin)

Související novinky

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

06.06.2016

S pokračováním sci-fi Pacific Rim: Útok na Zemi to chvíli vypadalo bledě. Celý projekt se v létě 2015 skoro zrušil, letos v únoru byl ale vzkříšen a příští rok by měl jít do kin. Už nějakou dobu víme… (více)

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

04.05.2016

Jurský svět vydělal 1,67 miliardy dolarů, takže vás asi nepřekvapí, že nás čeká kupa nových "monstrfilmů". V březnu 2017 se vrátí King Kong ve filmu Kong: Skull Island od Jordana Vogta-Robertse … (více)

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

18.03.2016

Guillermo del Toro nám nadělil dva díly Hellboye nebo Pacific Rim, teď se ale hodlá na dobro vrátit k menším projektům. Alespoň to tvrdil loni v říjnu, když propagoval svůj horor Purpurový vrch, a… (více)

Uvidíme Pacific Rim 2?

Uvidíme Pacific Rim 2?

18.09.2015

Nad pokračování sci-fi rubačky Pacific Rim - Útok na Zemi, se pomalu stahují mračna. Režisér Guillermo del Toro (Hellboy: Zlatá armáda) ho připravuje na 3. srpna 2017, teď to ale vypadá, že se datum… (více)

Reklama

Reklama