Pan Peabody je geniální jako Einstein, vtipný jako Oscar Wilde, odvážný jako Indiana Jones, má deduktivní schopnosti Sherlocka Holmese, styl oblékání Jamese Bonda a kulinářské dovednosti Zdeňka Pohlreicha. Je také světově proslulou celebritou, držitelem Nobelovy ceny, olympijským vítězem ve skoku a desetiboji. A navíc je pes. Díky svým schopnostem a navzdory tomu, že je šelma, adoptoval pan Peabody malého kluka Shermana, kterého od plenek vychovává tak, jak nejlépe umí. Přesto si občas musí přiznat, že je to snad jediná věc, která mu tak úplně nejde a že má co dělat, aby se Shermanem vůbec udržel krok. Sherman je totiž velmi zvědavý a upřímný, díky čemuž se často dostává do různě velkých průšvihů... I proto, aby ukojil synkovu touhu po poznání historie, vynalezl pan Peabody úžasný přístroj jménem Časomat. A díky tomu mají přístup kamkoliv do minulosti. Společně tak zažívají neskutečná dobrodružství, která si člověk nebo pes dokáže sotva představit, poznávají slavné postavy i okamžiky dějin. Na cestách časem musí dodržovat pár zásadních pravidel jako „nikdy se nesetkat sám se sebou", nebo „jen minimálně ovlivňovat minulost nebo raději vůbec", což se jim daří do chvíle, než Sherman potajmu vezme na divokou projížďku Časomatem svou spolužačku Penny, na kterou chce udělat dojem. Nechtěně zamíchají několika nejdůležitějšími událostmi světových dějin a nakonec jim pan Peabody musí přispěchat na pomoc a zachránit je, než se navždy změní minulost, přítomnost i budoucnost. Můžete se těšit na velkou legraci a pár zábavných setkání s velikány světových dějin, při kterých občas může tuhnout krev. Komu by neztuhl úsměv, kdyby se ocitl před branami Tróje ve finální fázi dobývání tohoto města, nebo v Paříži v době Velké francouzské revoluce? (Cinemart)

aquiver

Originální zápletka a naprosto skvěle napsané postavy. V zásadě nemám nic, co bych vytkl, je to krásné, dojemné a poučné. Z amerických mainstreamových animáků řadím ke špičce. 95 % ()

prezdivaka

Ještě více žánrů do toho filmu! Pochopitelně slečinka musí být podle nových genderových pravidel úplně jako kluk a obráceně. Scénář je jako když pejsek s kočičkou vaří dort a dají do něj vše, Výsledkem je paskvil. A nezachrání to ani konec - Já jsem Spartacus. ()

seko0408

Rozpravka ktorej deti nemozu pochopit a ktora by sa mne ako decku absolutne nepacila. Kde to sme aby pes vychovaval cloveka -_- ? Totalne zvratene, .. a ten otecko pes bol strasne nesympaticky. Navyse tam boli take veci ako Lincoln, Troja, faraoni, Da Vinci a pod, o ktorych deti nemaju ani sajnu a ako rodicovi by sa mi to vysvetlovalo riadne tazko. Po grafickej stranke tiez ziadna slava a ani mi to vtipne neprislo... hold 100 ludi 100 chuti, u mna ale slabe 2*. ()

kritiklon

Originální a nápaditý animák na oblíbené téma nabízí zábavu i ponaučení. Příjemná pohádka pro děti i dospělé s množstvím vtipů a zvratů zcela splňuje nálepku "Rodinný film". 4* za 76% ()

filipvrbik

Nechtěl jsem se na to původně vůbec dívat, ale nakonec je tu jedno z největších pozitvních překvapení vůbec.. Skvělý animák, navíc poučný - taková opravdová škola hrou. Pro fanatiky historie naprostá bomba, jen ten konec, jak už to tak bývá, byl poněkud přeplácaný, ale nevadí...90% ()

Wancohoff

nesympaticke postavicky, slaby humor.a pribeh o cestovani v case tu bol v rozpravkach x krat.naposledy s moriakmi. jedina dobra scena bola v troji... 45% ()

Hepy13

So Clever! Originální, vtipné a poučné. Pan Peabody nemá chybu (libový jméno) :-) stejně tak jeho český hlas Ivana Trojana. Troja, Egypt a další časové zastávky na vás čekají. Perfektní zábava a velmi vysoký animakový nadprůměr. ()

Martinius

vysoko ambiciozny, radoby nerdovsky posobiaci animak, ktory akoby sa snazit vytazit z uspechu big bang theory. premudrelost jednotlivych pasazi ci myslienok vsak ostro koliduje s predvidatelnymi klise-scenkami sklzavajucimi az skolkarskej infantilnosti. problemom su aj postavicky samotne, z ktorych ani jedna nie realne zaujimava, ci sympaticka a vo svojich rolach posobia casto neprirodzene a nasilu. jeden z najslabsich animakov vobec. ()

Matli

Konečně animák jak má být a který tu dlouhou nebyl. Vtipný, svižný a pro cestování časem mám taky slabost :-) 78% ()

Puol

Neuveriteľná jazda plná gagov (ktoré rozhodne nie sú len pre deti) a nebyť tradične trápneho záveru dal by som aj plný počet. Ani nie mesiac po Legu ďalší podarený animák, ktorý som si s dcérkou v kine fakt užil. ()

Brousitch

"Lidé se nás v počátku ptali, jestli budeme nějak čerpat z té Jay Wardovy záměrně primitivnější a hrubé verze animace, to ale nikdy nebyl náš záměr. Film by se pak vlastně stal jakýmsi komentářem originálu. My ale chtěli vzít obsah a koncept seriálu a udělat z toho samostatný celovečerní film, který téměř s neochvějnou vážností ctí původní postavy a bere je smrtelně vážně." - Rob Minkoff ()

owwidius

Nezaujal ma trailer, ale tak dali sme na pomerne slusne ohlasy, aleee, neoslovilo ma to. Prislo mi to dost detske, epizodne a mal som pocit ze dabing to tiez dost zabil (bolo citit krkolomny preklad Peabody-ho hlasok). Take Lego Movie u mna minimalne o triedu vyssie (uletenejsie, originalnejsie, dospelejsie).. [#26/2014] ()

Ydrosten

Výborně. Další vcelku originální animák. Potěšila celá sekvence u Leonarda DaVinciho. Doporučuji starším vyhledat originál bez dabingu ( z titulky ) 4 hvězdy. -- .Dream Works má našlápnuto více než svižně a začíná dohánět Disney studio, nebo spíše DisneyPixar. Trochu to zkazil ten pomatený konec - proto ty 4 hvězdy a ne 5. No jo je to pro děti, takže každý může být pes a všechno se vyvrbí do mrálního konce. ()

Qeo

Více pro dospělé než byste čekali. Více inteligentnější než je u animáku zdrávo. Vysvětlování některých matematicko-fyzikálních patálií trochu připomíná Sherlocka :) a dokonce se dokázali vymanit i z vždy nevděčném cestování v čase... ()

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST