Pan Peabody je geniální jako Einstein, vtipný jako Oscar Wilde, odvážný jako Indiana Jones, má deduktivní schopnosti Sherlocka Holmese, styl oblékání Jamese Bonda a kulinářské dovednosti Zdeňka Pohlreicha. Je také světově proslulou celebritou, držitelem Nobelovy ceny, olympijským vítězem ve skoku a desetiboji. A navíc je pes. Díky svým schopnostem a navzdory tomu, že je šelma, adoptoval pan Peabody malého kluka Shermana, kterého od plenek vychovává tak, jak nejlépe umí. Přesto si občas musí přiznat, že je to snad jediná věc, která mu tak úplně nejde a že má co dělat, aby se Shermanem vůbec udržel krok. Sherman je totiž velmi zvědavý a upřímný, díky čemuž se často dostává do různě velkých průšvihů... I proto, aby ukojil synkovu touhu po poznání historie, vynalezl pan Peabody úžasný přístroj jménem Časomat. A díky tomu mají přístup kamkoliv do minulosti. Společně tak zažívají neskutečná dobrodružství, která si člověk nebo pes dokáže sotva představit, poznávají slavné postavy i okamžiky dějin. Na cestách časem musí dodržovat pár zásadních pravidel jako „nikdy se nesetkat sám se sebou", nebo „jen minimálně ovlivňovat minulost nebo raději vůbec", což se jim daří do chvíle, než Sherman potajmu vezme na divokou projížďku Časomatem svou spolužačku Penny, na kterou chce udělat dojem. Nechtěně zamíchají několika nejdůležitějšími událostmi světových dějin a nakonec jim pan Peabody musí přispěchat na pomoc a zachránit je, než se navždy změní minulost, přítomnost i budoucnost. Můžete se těšit na velkou legraci a pár zábavných setkání s velikány světových dějin, při kterých občas může tuhnout krev. Komu by neztuhl úsměv, kdyby se ocitl před branami Tróje ve finální fázi dobývání tohoto města, nebo v Paříži v době Velké francouzské revoluce? (CinemArt)

Makky

Brilantne nápaditý animák plný nepredvídateľnosti a zábavy pre menších i väčších. Azda tisíckrát obohraných klišoidných prvkov mohlo byť pomenej, napriek tomu ide o príjemnú rozprávku plnú zábavy a ponaučenia. 3/4* ()

ABLABLABLA

"Ve svém volném čase jsem vynalezl pěstní pozdrav, planking, strhávací kalhoty a zumbu." Tak tohle byl mazec (pardon za mluvu náctiletých). Tento snímek mě fakt překvapil, říkala jsem si, že to zas bude nějaká konina, kde naplácali všecko, co se dá /což teda pravda je/, ale byla to super zábavná konina, kde nacpali všecko, co v průběhu dějin našli. Narvali to tam s takovým důvtipem a rafinovaností, že se mi to neskutečně líbilo. Spousta a spousta různých gagů a hlášek a povedených scének např. když sfinga vyprdla loď nebo když Tut (faron) přistál na čelním skle z profilu a pak byl setřen stěračem. "Odhoďte kord a ustupte od té futuristické koule." Jo a teda Peabody je jiná liga... nejinteligentnější pes - a nejen to - i člověk na světě. Ani Indymu tyhle věci nedocházely tak rychle jako rozluštit jak se dostat z kobky. No a na konci, jak na ně padal trojský kůň, Titanic i florentská katedrála se sfingou... Kapku mi to připomnělo Zataženo, občas trakaře - taky tak nápadité. P. S. Žlutý meloun je nejsprostější druh ovoce!!!! (což je pravda - viz tady) ()

Toyotomi

S minimální znalostí původního seriálu jsem se jen tak nazdařbůh rozhodl vrhnout na vody tohoto filmu. A byl jsem profackován úžasností. Zápletka sama o sobě nebyla nějaká bůh ví jaká, ale musím říct, že scénář byl napsán vskutku mistrně. Série geniálních gegů, odkazy na kultovní filmy i místy absurdní vtípky - navíc hezky kompromisně postavené tak, aby se bavili jak děti tak dospělí - já musím říct, že tak takhle jsem se u animovaného filmu už dlouho nebavil. ()

salalala

Animovaný Návrat do budoucnosti se podle mého tak úplně nevyvedl a selhal hlavně v ústředním příběhu, který ne že by byl špatný, ale je tak nějak dost chaotický, i když se tvůrcům nedá upřít snaha o atraktivitu. Je poměrně fajn, že zapojují několik historických období, ale trochu se obávám, že moc dětí nebude znát Tutanchamona, Da Vinciho a tak dále. Nicméně pro dospělého jsou tyto vtípky velmi příjemné a osvěžující, nicméně nejsou úplně vytěžené. Většina jich prošumí a postrádá lepší pointu. Na druhou stranu oceňuji, že infantilních fórků je tu minimum a když už se tu objeví, je na ně předem upozorněno, takže se stávají vlastně takovou přiznanou parodií samy na sebe. Vydařený je i český dabing, kde se hlavně Ivan Trojan "vyřádil" a evidentně si roli užil. Z technického hlediska asi nelze mít větších výhrad - všechno je barevné, pořád se něco děje, animace je perfektní. Jen je škoda, že tempo je nevyrovnané a příběh zbytečně překomplikovaný, neboť to strašně rozptyluje pozornost. Nezbytné morální poselství nechybí, ale není podle mě moc zvládnuté, protože s blížícím se závěrem až příliš vyčnívá. Mr.Peabody & Sherman je víceméně sázkou na jistotu, která se vlastně vyplatila, rozhodně nikoho neurazí a dospělého chvílemi pobaví. 60% ()

Foma

Opravdu asi jeden z nejvtipnějších a nejinteligentnějších kreslených dětských filmů za poslední dobu. A z plna hrdla se i něj smějou i dospělí. Tedy aspoň u nás v kině to tak bylo :-). ()

TominoLa

Tohle dobrodružství je podobně zábavné a plné nápadů jako Lego. Nejsem fanda dabingu, ale Trojan to je prostě extratřída. ()

grogodil

Do poslednej grotesknej historickej postavičky vymazlený a šialene rychlý tobogán lietajúci krížom-krážom dejepisom v štýle Návratov do budúcnosti. Asi ani rovnako správne uletené LEGO svojou hravosťou a množstvom nápadov tento rok tak nepobavilo. ()

Dont

Kromě skvěle vymyšlené hlavní postavy pana Peabodyho těží tenhle animák především z toho, že je velmi vtipný a drží si svižné tempo po celou dobu. Nedokážu v tomto případě posoudit, jestli budou tak plesat i děti, ale dospělí se nudit fakt nebudou. Cenu o nejlepší hlášku u mě vyhráli Robespierre a Spartakus. :-) ()

kajas

Dlouho jsem neviděla tak zábavný a boží animák. Pan Peabody vynalezl kromě stroje času taky zumbu, peče křepelky (a jeho kuchařské umění mi připomnělo "Ratatouille") a se svým adoptivním synem prožívá neskutečná dobrodružství. Taky se mi hodně líbily ty přelety nad Florencií, opravdu krásně "namalované". Nuže, kvalitní podívaná pro malé i velké diváky. ()

GILLWANDER

Zábava ako sa patrí. Od samého úvodu skvelý animák, ktorý rozhodne mal čo ponúknuť. Chytrý pes a adoptovaný chlapec, ktorý sa všetko učí od svojho otca - psa. To sú Mr. Peabody a Sherman. Veľká jazda od prvých sekúnd, prístroj na cestovanie časom neostal na ocot, Egypt, Da Vinciho Florencia, Trója, to všetko musel stroj času uskutočniť. A ešte k tomu sa stretávame s veľkými osobnosťami celej éry ľudstva či už s Einsteinom, DaVincim je tu aj samotná Mona Lisa, ktorá sa ani za Boha nechcela usmiať, Tutanchamon a jeho nevydarená svadba. Všetci sú ešte humorne sparodovaní takže sa dá zasmiať skoro na všetkom. Stroj času je znovu najväčším lákadlom filmu, cestovanie v čase? Kto by nechcel. No všetko sa začína opäť komplikovať keď nie je pes chytrák na obzore. Spanilá jazda v časopriestore a rôzne zvraty a nečakané komplikácie, útek do prítomnosti, ktorý skoro nie je možný. To a ešte oveľa viac ponúkne tohtoročný hit, ktorý vás obkľúči nesmierne bohatým arzenálom. Stačí skočiť do kina alebo počkať na BluRay a môžte to roztočiť. Veľký kandidát na animák roka. Ja mu držím palce. 80% ()

easaque

jeden z těch lepších animáků z poslední doby, za což si odnáší slabší čtyři hvězdičky. U tohoto můžu vyzdvihnout inteligentnější humor, originální dobrodružný příběh a nepřehnanou dávku sentimentu a morality. Tohle můžu bez uzardění doporučit celé rodině. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

M.i.k.e

ale jo...zkraje mě Pan Peabody úplně nepřesvědčil,ale postupem času jsem mu přišel na chut a i když to není kousek,který by nějak extrémně vybočoval,ať už popkulturními odkazy,nebo (ne)standardním rodiným klišátkem,svoji hravostí a nápaditostí se mu vyrovná snad jen Zataženo občas trakaře.Díky příjemné stopáži a mnohdy až šílenému spádu navíc ta hodinka a půl uteče jako nic...80% ()

Wiikii

Příjemný animák, takový neobvyklí oproti ostatním. Dokáže zaujmout nejen vtipnými gagy, které jsou mnohdy inteligentní, ale i příběhem a také rodičovským poutem. .. Jak už jsem psal, příjemný animák, který je udělán pro celou rodinu. .... HODNOCENÍ: 75% (4*) ()

honajz2

Zpočátku mi to vůbec nesedlo, ale nakonec to bylo celkem fajn. I tak se to nudě neubránilo a celkový dojem na víc než průměr rozhodně nevidím. Žádná z postav mi nevadila, ale ani jsem si tady žádnou vyloženě neoblíbil, zápletka nebyla nejhorší, ale bůhvíjaký dojem na mě taky neudělala, navíc mi ve finále přišla už přehnaně překombinovaná. Co se humoru týče, párkrát jsem se pousmál, ale jinak nic víc. Pro děcka možná i fajn výukový materiál ohledně pár věcí z historie lidstva, ale pro mě osobně poněkud průměrný animák. Jsou i lepší. Mnohem lepší. 3* ()

Streeper

Začátek moc nezajímavý. Chytlo mě to až když se začalo cestovat časem, což bylo docela zábavné, ale ne tak dobré, aby se to odklonilo od průměru. Na jedno podívání dobré, ale zítra už nebudu vědět o čem to bylo. ()

C0r0ner

Nebýt toho dějepisu, tak by to byly dobré čtyři hvězdičky. Takhle je to plná palba, protože to byla skvělá jízda plná úžasných vtipů pro všechny věkové kategorie. Nemůžu si pomoct, ale jako předloha prostě musel sloužit Phineas a Ferb, protože ten rukopis byl hodně čitelný. Příjemné překvapení a hodně slušná sranda. 90% ()

mortak

Jakmile Peabody, Sherman a Penny běhají někde v minulosti, je to docela zábava, i když celá Florence mi spíše připomněla Willisův komediální fail Hudson Hawk. Jenže v druhé půli se dostane ke slovu naprosto standardní mix morální výchovy a rodinného sentimentu, a nadšení z grotesky a honiček bylo najednou pryč. ()

StanislachKo

Normálne som v šoku, že čo som to práve videl... Trochu sentimentálne, ale faktže inteligentné a rodinne roztomilé cestovanie časopriestorom, v ktorom najprv musíš nenávidieť úplne všetko... do chvíle kým si ťa to všetko získa a ty si ani neuvedomuješ od ktorej minúty si sa začal škeriť od ucha k uchu až film neskončil... a vlastne ešte minimálne hodinu po tom! ()

otík

Vynikající a hlavně zábavný animák sázející na cestování časem a prolínání minulosti s přítomností. Naprosto skvělá první polovina je prošpikována báječnými odkazy pro dospělé diváky, ale i malý divák si přijde na své. Druhá polovina už je sice slabší, děj trochu ztratí na tempu, ale i tak hodnotím tuto animovanou zábavu jako jeden z nejlepších animáků poslední doby. ()

chelseaman22

Devítiletý klučina získá ruku princezny a půl království k tomu! Jak už to u filmů animovaných bývá, tak LOVE IS ALL AROUND. Otázkou zůstává, proč si devítiletý prevít chce získat srdce namyšlené blondýny, jež již ve svém útlém věku prohání procesor A4 tím prokletým FEJSBUKOVÁNÍM pomocí Messengeru. Otec toho malého pobudy je čokl, z čehož dozajisté budou dětem v kinosálech vlhnout víčka - co je lepšího, nežli mluvící pes, že?! Poněkud otravným faktorem je vděčné téma "Leonardo da Vinci". Divákům je opět servírovaná ta genialita gaye z Benátek, což zejména členové fanklubů "Flynn Carson na Hrad!" či "Milujeme TV NOVA" ocení. 80% Celosvětový výdělek k 30. 5. 2014: $267,108,255, což je 1,84 násobek budgetu..........376. nejvýdělečnější snímek historie ()

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST