Pan Peabody je geniální jako Einstein, vtipný jako Oscar Wilde, odvážný jako Indiana Jones, má deduktivní schopnosti Sherlocka Holmese, styl oblékání Jamese Bonda a kulinářské dovednosti Zdeňka Pohlreicha. Je také světově proslulou celebritou, držitelem Nobelovy ceny, olympijským vítězem ve skoku a desetiboji. A navíc je pes. Díky svým schopnostem a navzdory tomu, že je šelma, adoptoval pan Peabody malého kluka Shermana, kterého od plenek vychovává tak, jak nejlépe umí. Přesto si občas musí přiznat, že je to snad jediná věc, která mu tak úplně nejde a že má co dělat, aby se Shermanem vůbec udržel krok. Sherman je totiž velmi zvědavý a upřímný, díky čemuž se často dostává do různě velkých průšvihů... I proto, aby ukojil synkovu touhu po poznání historie, vynalezl pan Peabody úžasný přístroj jménem Časomat. A díky tomu mají přístup kamkoliv do minulosti. Společně tak zažívají neskutečná dobrodružství, která si člověk nebo pes dokáže sotva představit, poznávají slavné postavy i okamžiky dějin. Na cestách časem musí dodržovat pár zásadních pravidel jako „nikdy se nesetkat sám se sebou", nebo „jen minimálně ovlivňovat minulost nebo raději vůbec", což se jim daří do chvíle, než Sherman potajmu vezme na divokou projížďku Časomatem svou spolužačku Penny, na kterou chce udělat dojem. Nechtěně zamíchají několika nejdůležitějšími událostmi světových dějin a nakonec jim pan Peabody musí přispěchat na pomoc a zachránit je, než se navždy změní minulost, přítomnost i budoucnost. Můžete se těšit na velkou legraci a pár zábavných setkání s velikány světových dějin, při kterých občas může tuhnout krev. Komu by neztuhl úsměv, kdyby se ocitl před branami Tróje ve finální fázi dobývání tohoto města, nebo v Paříži v době Velké francouzské revoluce? (Cinemart)

Gaia.M

Tak tohle bylo veliké překvapení. Po traileru jsem byla rozhodnutá, že film musím vidět, ale spíš kvůli tomu, že se mi líbilo, že bude jakoby o historii, že bude pro děti dejme tomu i poučný a něco se dozví. Nakonec jsem nejvíc spokojená byla ve svých 23ti letech já :D a nikoliv děti :D Film si tak zvesela plyne, netlačí nic nikam, je zábavný. Opravdu, jsem moc spokojená. Letos jeden z nejlepších animáků! :) ()

BOURQUE

Zábavný, dostatočne sci-fi technický so spomienkami na Back to the Future. Ja jednoducho mám rád Mr. Peabodyho. Mne to bavilo a myslím si, že tento animák je aj pre dospelých dobrou voľbou. Zhruba na 90 minút som zabudol na svoje problémy a aspoň som si trošku osviežil znalosti z dejepisu. Záverečné snímky pred titulkami sú veľmi nápadné. PS: „Ja som pes!“ „Aj ja som pes!“ „Aj ja som pes!“ „Ja som pes!“ „Ja som Spartacus!“ Osobné hodnotenie: 83% (****) ()

kerkulka

Naprosto úžasnej animák!! Děti se u toho můžou i něčemu nenuceně přiučit, má to spád i vtip a navíc to není klasickej vymejvač mozku. 5* ani nemrknu :) ()

rekkky

Podařený film, který nezkazí náladu a dokáže připoutat pozornost svým propojením s historickými milníky, přičemž taky nabízí vcelku pospolitý děj. Cestování v čase jako námět hlavní zápletky servíruje hlavním postavám jedno překvapení za druhým a vyústění se úspěšně snaží o odbourání předsudky o souznění ve vztahu mezi Mr. Beabodym a Shermanem. Celkově je to líbivý rodinný film a v porovnání s ostatními animovanými filmy si v ničem nezadá. ()

char_t

Pes co adoptoval kluka a cestuje časem? A pak že už nejde vymyslet originální animák... Pěkná animace (stylem připomíná víc klasiku z devadesátek než současný zbytečný realismus), vyvážené dětské vtípky s dospělejšími džouky, i trochu té akce se najde. Příjemné překvapení. ()

Kiisaki

Primitivní humor, hloupý děj a nesympatické postavy. Nedokážu nad tím přivřít oko jenom proto, že jde o animovaný film - vždyť spousta animovaných filmů má dost vysokou úroveň a svým obsahem dokáží zaujmout lidi všech věkových kategorií. Příběh přegeniálního mluvícího psa a jeho adoptivního syna by mě neoslnil ani kdyby mi bylo deset. ()

radaza

Těším se na další pokračování. Svižný příběh plný vtipu. A hláška: "Tomu nerozumím" mě v podání mých synů bude zřejmě pronásledovat. ()

PEZ

Animak s inteligentnym dospelackym humorom. Neskodnym vsak pre deti - tie maximalne nepochopia sarkasticke narazky pana Peabodyho, inak sa zabavia na dobrodruznej ceste casopriestorom. Mimochodom, prave vdaka ceste do historie a faktov o nej je tento animak zaroven skvelym poucnym filmom pre mensieho divaka. Tomu sa vravi sklbenie zabavy s vyucbou. Mna potesila velka kadencia vtipkov pocas celej dlzky filmu a neprekonatelny Leonardo da Vinci - najvtipnejsia postavicka, navyse paradne nadabovana. 3D bolo fajn, sem tam pekny 3D efekt (napr. cesta v casopriestore), ale urcite nie je nevyhnutne ist do tretieho rozmeru. Podstatny je scenar a ten sa vydaril. Mr. Peabody je paradoxne prikladom vyspeleho a vzdelaneho ludskeho ducha. Potrebujeme viac takych psov. ;) ()

ZackSawyer

Vynikající animák, hodně inteligentní, spojující prvky historie, velmi vtipný. Parádní animace, příběh a "epizodní" detaily. Chci pokračovaní, stejně vtipné, ale na paškál další etapy historie. Jen pro zajímavost, to už je druhá zajímavá blond Penny kterou jsem viděl ;-) ()

Torgal

Nefunguje to. Teda aspoň na mňa. Na začiatku som sa nechytal, totálne chýbalo uvedenie do deja a predstavenie postáv. Potom, keď sa konečne objasnilo o čom bude zápletka stále pretrvával problém s tým, že postavy sa mi absolútne nedostali pod kožu. A samozrejme tony nelogickostí, ktoré takto chytro sa tváriacemu filmu neodpustím (čierna diera chrlí historické postavy na zem z kilometrovej výšky a nikomu sa nič nestane). Vtípkov je tu dosť, ale stačí to len na priemerné hodnotenie, animácia tiež značne podpriemerná. Čakal som teda viac. 6-/10 ()

pepa3rd

Pěkně vyvážený animák, kde tvůrci správně dávkují míru dětského infantilního humoru a humoru pro dospělé diváky, takže v kině si přijde každý na své a sledování spolu s dětmi nebude pro rodiče vysloveně utrpením. Nicméně nic, u čeho bych se řezal smíchy se tu vlastně nevyskytovalo. Děj je vcelku zajímavý, už jen proto, že mám tématiku cestování časem opravcu rád, ale závěr mi to maličko pokazil. Celkově lehký nadprůměr. 65 % ()

Dm1tr1j

Námet s cestovaním v čase nebol ešte v rozprávke lepšie využitý, výborne pán Peabody! Určite sa nedá ľutovať pozretie tejto jazdy časom :) ()

GlamourCat

Mně se líbil ten - na dětský film - docela odvážný humor a celé to bylo prostě milé, jen - a co mi překáží na snad každém animovaném filmu tohoto druhu - strašně zběsilý, neuhlídaný konec (...Einstein spadne do dortu Marii Antoiniettě...), který mohl být, škoda, v stejně decentním a dobrém duchu jako zbytek filmu. ()

Hpatrik

Parádní animák spolehlivě pobaví i dospělého, je inteligentní, neskutečně zábavný, má nádhernou stylizovanou animaci, a hlavně, jeho svět má obrovský potenciál pro vymýšlení mnoha nových, originálních dobrodružství pro další možná pokračování. Skvělé! ()

FeriusParfax

Moc jsem nepochopila myšlenku, kdy pes adoptuje chlapce. Jestli to měla být narážka na něco, nebo to mělo být vtipné? Mně to teda vůbec nedávalo smysl a nechápu, proč tahle zbytečná myšlenka vznikla. Přiznám se, že mi pan Peabody nebyl úplně po chuti. Vadilo mi, jak si furt nad ostatními honil ocas a jeho všeználkovství, které se teda rozhodně nesnažil skrývat. Velmi mi připomínal neoblíbeného člena mé rodiny. Jinak byl ale animák plný akce se snahou vzbudit v dětech trošku zájmu o dějiny a o vzdělání. Takové ambice každá pohádka nemá. Konec byl slátanina, takže to děti nikdy v životě nemohly pochopit. Humor byl spíš dětský, ale celkem milý.  Lepší 3* ()

Brinkley

Po katastrofálních Letadlech, nuceně protrpěných včera, zase něco příjemného i pro rodiče (hlavní cílová skupina nadšená pětihvězdičkově). Za mě slabší 4 hvězdy, výsledný dojem vyrovnává hlas Ivana Trojana). Rozhodně mě bavila samotná postava Pana Peabodyho, jeho monology, myšlenkové pochody a vůbec samotný námět. Zkousnout jsem musela pitvořícího se Leonarda (například jeho podoba á la Futurama mě bavila mnohem víc) nebo Marii A., nepravděpodobný přerod malého holčičího monstra v prima kámošku a "dojemný" proslov na téma "my všichni jsme pes". ()

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST