Inherent Vice

• Česko Skrytá vada (více)

Ve filmu Skrytá vada, který se odehrává v roce 1970, exceluje Joaquin Phoenix v hlavní roli Larryho "Doca" Sportella, soukromého očka z kalifornského města Gordita Beach. Jeho bývalá přítelkyně Shasta Fay Hepworthová Doca přesvědčí, aby vyšetřil zmizení bohatého realitního makléře, kvůli kterému ho opustila. Doc během svého podivného pátrání v marihuanovém rauši odhalí síť vzájemně propojených spiknutí, do nichž je namočená policie, neonacisté, gangsteři, drogoví dealeři, zubaři, rehabilitační zařízení, rockeři, federální vláda i tradiční novoanglický establishment. (Cinemax)

rashaverak

Obcas zabavne, obcas prijde se zajimavym ozvlastnenim, ale predevsim je tento film strasne zmateny, nejspise bych ho potreboval videt jeste jednou, ale to se nestane. ()

CrazymanM

Ať jsem se snažil sebevíc,tenhle film mě prostě nebavil a bylo skoro utrpení sledovat ho až do konce,z 2 a půl hodiny bylo minimálně 3 a půl,jak mě to nebavilo!!! ()

BoKo_CzT

Je to tak, ako píše Radek99, až pri prečítaní knihy by vznikol ten správny vhľad. Ide každopádne o unikátny noir s dobrými hercami. ()

Saxos

Lehká moc dlouhá hippies krimi se soukromým detektivem Larrym, jeho špinavýma nohama a stálým špekem v hubě. ()

rigby

Ještě před polovinou filmu jsem se začal ztrácet. Tohle tempo vyprávění a vůbec tento způsob se mi nelíbí a uspává mě. Nějak jsem se nemohl chytit, i když to svoje kouzlo mělo a některé okamžiky byly výborné. Ale jako celek to nemusím. ()

987Castiel

Podľa traileru som čakal niečo úplne iné, chýbala mi uvoľnenosť. Film si vyžaduje obrovskú pozornosť, pretože každý detail, rozhovor a mená ktorých bolo neúrekom sú dôležité. Nájdeme vo filme všetko... retro atmosféru, duše lahodiacu hudbu, hippie, politiku, korupciu, kriminalitu, humor, nazretie do histórie amerického životného štýlu až po naozaj hlbokú a obetavú lásku... problém je že z každého rožka len troška! 149 minút je naozaj dlhá doba a čakal som viac plynulých úletov než sústredenie na neustále rozhovory. Voice-over mám rád, ale žiaľ často som sa strácal o čom je reč. Obsadenie veľkým pozitívom. Dal som 3 oveľa horším filmom a 4 oveľa lepším... Čert to ber, radšej ostanem kritický pri mainstream fimoch ako originálnych! ()

esmoke

Paul Thomas Anderson natočil film, ve kterém soukromé očko vyšetřuje kam zmizela jeho bývalka a k tomu spoustu dalších věcí. Za mě zatím jeho nejslabší a nejnudnější počin. (2D dabing) Rozpočet: $20 miliónů, Tržby: $11,110 miliónů. ()

karnifex

Už po pár minutách jsem přestal tušit, co vlastně sleduju - a nevím to ani teď, takže nemá smysl hodnotit.. Každopádně mě to moc nebavilo. Možná si přišli na své ti diváci, kterým působí potěšení, když mohou při sledování odhalovat odkazy na jiné filmy - ale na to já nejsem. Odškrtávat si, kolik odkazů jsem zachytil/poznal mi nepřináší takové uspokojení, jako mnohým, takže sledovat filmy, které jsou na této zálibě založené, je pro mě ztrátou času.. ()

topvideo

Úvod ma absolútne nedostal, takmer som nevedel, o čom je reč....a tým pádom to okolo mňa preletelo bez stopy, ktorú by vo mne zanechal tento film. ()

BigBrother

I přes pozlátko atmosféry drog, sexu a smradlavého detektiva v podání Joaquina Phoenixe tohle není žádný odpočinkový film. Je to náročná záležitost točená pro velká kina a náročného a soustředeného diváka. Neříčetně dlouhé, ale je obtížné přestat se dívat. Holt stará dobrá magie filmového plátna. ()

VLADEK

Tak tohle byla jízda. Bavil jsem se i vzhledem k délce filmu. Zhulenej byl zjevně i českej distributor, když termín "Inherent Vice" přeložil jako "Skrytá vada". Je to cokoliv, ale rozhodně ne vada. ()

BarVo

Tak tu mi niečo ušlo. P.T. Anderson zrejme nie je zlý režisér, ale bohužiaľ po zážitku s Masterom a týmto tu mu už šancu znova nedám. Zvládla som to pozerať celých 149 minút, keďže som čakala na pointu. Asi od polovice som tušila, že zbytočne. Zhulený Phil Marlow a jeho psychedelický prípad - neprípad ma minul. ()

bonovox

Ďalší netradičný PTA. Nebyť skvele vykreslenej a podanej atmosfére, bolo by to horšie, herci sú ako je už u PTA zvykom jedineční. Skrytá vada však určite nie je pre každého. ()

Dacsus

Extrémne zašmodrchaný, prekombinovaný, no napriek tomu v podstate jednoduchý nezmysel, bez zaujímavejšej pointy, bez vtipu, bez pamätihodných scén. To chce rýchlo psychickú záplatu vo forme L. A. Confidential, alebo Chinatown. ()

Wade W.

Noir film, kde viac ako finálne rozuzlenie je zaujímavé spracovanie a zasadenie do doby hipisáckej éry, kde hl. postava je taktiež večne nadrogovaný hipík. Z toho následne vychádza mnoho nevšedných situácií. V podstate film je niečo medzi Lethal Weapon 1, Fear and Loathing in Las Vegas a The Big Lebowski. A je celkom viditeľné že Joaquinovi Phoenixovi takéto mierne pošahané role sedia viac ako dramatické. ()

argo.smile

Sejmul jsem tě? 😁 . Celý film je postavený na dialógoch, ktoré sú viac menej pekne zfetované. Všetko sa krásne prepojí na konci. Stopáž je prepálená ale je určená pre užšie publikum, ktorá si zahulí pri tom viac menej. Ja som sa pri tomto bavil s whisky v ruke a s dútnikom v hube. ()

kolly13

Filmový duch plesá nad hereckými výkony, logický duch brečí. Psychedelický příběh o zhuleném soukromém očku a jeho pátrání, kdy máte pocit, že velmi brzo narazí. Přechody scén, dialogy a reakce postav vás vytrhnou z racionálního světa a rada proto zní: "V rauši si film užijete". ()

veverysiak

Ťažká magorina so spleťou mätúcich mien, nezrozumiteľných konaní, zmátožených postáv, bľabotajúcich monológov, kopcom hlbokých myšlienok bez akejkoľvek zmysluplnosti a skvelým Joaquinom, takže 35%. ()

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

16.08.2017

Vetřelec vs. Katherine Waterston

Vetřelec vs. Katherine Waterston

18.12.2015

Pokračování Promethea nás čeká v říjnu 2017 a bude se jmenovat Alien: Covenant. To nejsou žádné nové informace a pár týdnů už známe i zápletku, která se bude točit kolem nové vesmírné lodě a jejího… (více)

Oscary 2015 - výsledky

Oscary 2015 - výsledky