Výborné herecké obsazení! Přímo hvězdné. Ale hrozná kravina. Děj úplně o ničem. Respektive děj neoriginální, předvídatelný a ohraný. Navíc je to hrozně dlouhé a vleče se to. Tři hvězdy jen díky hvězdným účinkujícím.(21.5.2015)

• DEXTER099

Noo tak tohle mě teda neoslovilo ,kriminálka o hledání zmizelého v hlavní roli s hipíkem Joaquinem Phoenixem.Nic co by mě na filmu zaujalo se nenajde,maximálně účast známých tváří.Navíc délka filmu je opravdu až příliš dlouhá a ke konci už chcete co nejdřív titulky.Za mě 40 % a dvě hvězdy.(19.2.2015)

• Slasher

cotokurvabylo(16.10.2016)

A já pořád neviděl Až na krev, hanba mi. Paul Thomas Anderson se mi začíná zamlouvat čím dál víc, zatím to vypadá, že jsou pryč ty doby, kdy svými zvláštními filmy zaujal masy, u tohoto snímku by to vlastně v principu ani nešlo, podle toho, co jsem o postmoderním Thomasi Pynchonovi četl, se režisérovi podařilo ve filmu jeho styl vystihnout. I před stopáž naprosto perfektně sladěný příběh, kde se něco tak racionálního, jako vyšetřování pohřešované osoby, mísí s hypnotickými okamžiky monologů, hodnotícími děj, scénami situačního i slovního humoru, pomrkáváním na diváka a drsnými a (skutečně) romantickými pointami jednotlivých linek. Přitom nevidíš zaškobrtnutí, nebo snad mezery v tempu a celé to dlouhé vyprávění uteče jako voda. I když chápu, že snímek by netrhal divácké rekordy, v přítmí kinosálu by to na ty dvě a půl hodiny byl daleko intenzivnější, téměř až magický zážitek. Líp to prostě doma nejde. 90%.(30.3.2015)

• Chrustyn

Tak tady to Andersonovi poprvé opravdu ujelo. Mám rád jeho styl, i když určitě nesedne každému, ale dvou a půl hodinová retro detektivka s příchutí humoru a mysteriózna, byla v jeho podání i na mě moc. Phoenix je zajímavý a občas i zábavný, ale filmu chybí tempo, zajímavý příběh i cokoliv poutavého, co by diváka udrželo v pozornosti.(3.4.2015)

• - Do hlavní role měl být původně obsazen Robert Downey Jr., ale režisér Paul Thomas Anderson se rozhodl pracovat znovu s Joaquinem Phoenixem. Downey později sdělil, že roli nedostal kvůli tomu, že si Paul myslel, že je na roli příliš starý a ne kvůli svému nabitému programu. (TammiLargo)

• - Herečce Reese Witherspoon (Penny Kimball) trvalo natočit její scény pouhé 4 dny. Režisér Paul Thomas Anderson si natáčení s ní natolik oblíbil, že chtěl pozměnit příběh, tak aby v něm měla větší prostor. Herečka ho však přesvědčila, že to není dobrý nápad, a tak se od návrhu upustilo. (TammiLargo)

• - Pro Jonnyho Greenwooda je tento snímek již třetím Andersonovým filmem v řadě, ke kterému komponuje hudbu. (Sharlay)