Extrémně zašmodrchaný případ, kdy drogově závislý soukromý detektiv vyšetřuje na počátku 70. let v Los Angeles zmizení několika osob, je ironickou kritikou hnutí hippies. Hra s diváckou pozorností spočívá v tom, že máme dojem, že se hlavní hrdina nemůže v ničem orientovat a musí skončit špatně, zatímco on, přesto, že je většinou pod obraz, dovede být ve správnou chvíli v obraze.(28.8.2015)

Nekonečný film, trochu by som ho skrátila. A veľký kopec mien, treba dávať pozor kto, kde, s kým, kedy a prečo. Ale ináč bol naozaj pozerateľný a mal fantastický hudobný podmaz .. kopec, kopec muziky.(16.12.2016)

Tak čisté, barvami inteligentně podkreslené halucinační drama, jenž jakoby z oka "Strachu a hnusu" vypadl, dokáže natočit jen Anderson. Bůh dnešního filmové nebe, u nějž se ty jointy vyplatí balit. Kumšt.(3.8.2015)

• Wacoslav1

Neskutečně nezáživnej film. Téměř dvou a půl hodinovým dějem nedějem jsem se doslova pronudil. Neříkám, že je to vyložená sračka, ale tahle lehce sjetá a lehce konverzační záležitost mi moc nesedla. A to podobný typy filmů můžu. Nicméně tenhle šel mimo mě. Vidět a zapomenout. Toť vše.25%(20.2.2015)

Film o generaci rodičů samotného PT Andersona (film se odehrává v roce jeho narození) je po boku Nejhledanějšího muže a Map ke hvězdám tím nejzajímavějším a nejlepším z celého loňského roku, včetně mimo-hollywoodské produkce (a všechny tři filmy svým způsobem mluví o Americe... a všechny tři filmy svým způsobem přehlédli na Oscarech). Zfetovaná matka Amerika aneb s Larry "Doc" Sportellim triviálně řečeno: "Jak dlouho už pracujete pro Golden Fang?". "Peace" + vztyčený prostředníček knižním vydavatelům - Pynchona je tu málo! (a repete distributorům - proč to nešlo do českých kin!?) Skvělá filmařina, skvělá komedie, skvělá hudba a především krásný film o lásce! (PS WillBlake: s Cassavetesovým bookmakerem to nemá nic moc společného a tempo už vůbec ne! :-)(26.4.2015)

• - Mapa, kterou můžeme vidět na stěně v kanceláři doktora Blatnoyda (Martin Short), je takzvaná  "Goode´s homolosine projection". Jedná se o mapu světa navrženou geografem jménem John Paul Goode, která bere v potaz poměry velikostí mezi kontinenty a vodními masami. Protože všem známá klasická atlasová mapa světa je v důsledku špatného rozložení značně deformovaná - například Grónsko je na této mapě větší než Austrálie. Ve skutečnosti je ovšem Austrálie 3,5x větší než největší ostrov světa - Grónsko. (cze.Oi)

• - Nakrúcanie sa začalo v máji 2013 v kalifornských mestách San Bernardino, Los Angeles a Pasadena a skončilo v auguste 2013. (classic)

• - Herečce Reese Witherspoon (Penny Kimball) trvalo natočit její scény pouhé 4 dny. Režisér Paul Thomas Anderson si natáčení s ní natolik oblíbil, že chtěl pozměnit příběh, tak aby v něm měla větší prostor. Herečka ho však přesvědčila, že to není dobrý nápad, a tak se od návrhu upustilo. (TammiLargo)