PTA má všechno velmi dobře promyšlené, uznávaní herci po spolupráci s ním slintají, protože vědí, že i otevírání konzervy umí natočit skutečně podmanivým způsobem, takže ten, kdo její obsah sní, má nominaci na nějakou hereckou cenu téměř jistou. Jenže tady, stejně jako u předchozího Mistra, dle mého tak trochu přecenil své možnosti (a možná i schopnosti). Atmosféra, herci, dialogy, detaily, aranžmá scén – všechno je znovu vypiplané, všechno je opět v takové konstelaci, že z toho musí být divácký superzážitek. Jenže alespoň v mém případě není. Znovu je to poměrně „těžký film“ na sledování, který toho nedá moc zadarmo. Leccos jsem nepochytil, nestydím se za to, holt si tenhle děj-neděj dám třeba za pár let znovu. Další one-man show Joaquina Phoenixe, tenhle herecký klenot nám ještě ukáže!!(26.3.2015)

Narkotická a komediální wtf kriminálka postavená na plejádě slavných jmen. Dvě a půl hodiny dlouhý kompilát Jáchymových xichtů mě vede k zamyšlení, že krom postav ve filmu, museli brát drogy především autoři. A tak nevím, jestli bych tomu neměl dát druhou šanci také pod vlivem :D.(3.5.2015)

Film o generaci rodičů samotného PT Andersona (film se odehrává v roce jeho narození) je po boku Nejhledanějšího muže a Map ke hvězdám tím nejzajímavějším a nejlepším z celého loňského roku, včetně mimo-hollywoodské produkce (a všechny tři filmy svým způsobem mluví o Americe... a všechny tři filmy svým způsobem přehlédli na Oscarech). Zfetovaná matka Amerika aneb s Larry "Doc" Sportellim triviálně řečeno: "Jak dlouho už pracujete pro Golden Fang?". "Peace" + vztyčený prostředníček knižním vydavatelům - Pynchona je tu málo! (a repete distributorům - proč to nešlo do českých kin!?) Skvělá filmařina, skvělá komedie, skvělá hudba a především krásný film o lásce! (PS WillBlake: s Cassavetesovým bookmakerem to nemá nic moc společného a tempo už vůbec ne! :-)(26.4.2015)

Tak čisté, barvami inteligentně podkreslené halucinační drama, jenž jakoby z oka "Strachu a hnusu" vypadl, dokáže natočit jen Anderson. Bůh dnešního filmové nebe, u nějž se ty jointy vyplatí balit. Kumšt.(3.8.2015)

Někdy si budu muset tohodle PTA zopakovat, protože jsem se docela ztrácel a dost jsem toho nepochytil. Film toho rozhodně hodně nabízí, teď už záleží jen na divákovi, jak se k tomu postaví. A zhulenej Joaq byl boží.(15.3.2015)