Dr. Ludsky

Slovensko, 2011, 8 h 55 min (Minutáž: 51–58 min)

Kamera:

Martin Žiaran

Hudba:

Martin Hasák

Tomáš Maštalír, Vladimír Kobielský, Martin Mňahončák, Jana Kolesárová, Dominika Kavaschová, Vanessa Biermannová, Ondřej Daniš, Tibor Vokoun, Róbert Jakab (více)

Epizody(10)

Pôvodný seriál televízie JOJ prináša medicínske príbehy úplne inak ako doteraz. Fiktívne príbehy o lekárskych pochybeniach či zlyhaniach sa v mnohých prípadoch inšpirovali skutočnými udalosťami. Tomáš Maštalír ako MUDr. Daniel Ludsky je odborník na diagnózy a zanedbanie lekárskej starostlivosti. Ako súdny znalec často spolupracuje s políciou. Dr. Ludsky nie je  hrdina, na akých sme zvyknutí – je inteligentný, nekompromisný, arogantný a netrpezlivý. Neznáša lajdáctvo a neschopnosť, takže medzi kolegami veľa priateľov nemá. Ale verí v pravdu a v právo pacienta na slušné zaobchádzanie. Ani v súkromí nie je veľmi šťastný. Je rozvedený a popri práci sa snaží nájsť si čas na svoju dospievajúcu dcéru. (TV JOJ)

Giggs

Mam pocit, že väčšina tu pritomnych je zaujata voči všetkemu čo vzniklo u nas ešte predtym ako to vôbec videli a je to apriori odsudene do pozicie odpadu. Nehovoriac o hodnoteni "až" po prvej epizode. To môže urobiť len idiot a pokrytec. Nie, nie je to žiadny špičkovy serial, ale ak by bol zahraničny (najlepšie americky), väčšina hodnoteni s odpadom by tu nebola. Na to dam krk. A že je to vykradačka Housa a inych serialov? No a čo. Koľko serialov asi vykrada House? No to akosi nikomu nevadi. Ako vravim, pokrytci... ()

IceQueen

Všetky postavy sú permanentne napružené, bezdôvodne po sebe bliakajú a správajú sa podivne a nelogicky. Rádoby vtipné dialógy vyznievajú trápne a absolútne neadekvátne v danej situácii. Ludsky dostáva do držky už len za to, že sa objaví na obraze (čo z hľadiska diváka môže byť oprávnené, ale v rámci deja to nesedí). Možno bude ťažké tomu uveriť, ale máme aj horšie seriály, takže Ludsky to má za trasľavé dve. Update: Český dabing slovenského seriálu, určite dobre využité peniažky. No na druhej strane, včera som si zo zvedavosti pozrela kúsok prvého dielu a konštatujem, že ten dabing ubral našim hercom trochu afektovanosti, čo je celkom ku prospechu veci. ()

Mr.Atsor

Já jsem asi opravdu trochu jiný člověk. Nechápu to nízké hodnocení a ty otrávené komentáře. Já mám Dr. Ludskyho rád. No a co, že je to skoro kopie Dr. House? No a co, že je to americký námět? Furt je to lepší než české seriály typu Ulice, Ordinace v růžové zahradě a podobně. Slovensko ukázalo, že umí natočit inteligentní, vtipný a zajímavý seriál, jehož díly mne baví od začátku až do konce. Rád se na to dívám a doufám, že dílů bude co nejvíce. Tleskám slovenské produkci! ()

sehe odpad!

Videla som iba časť jedného dielu,kde pri operácii tehotnej ženy stoja 5 chirurgovia? v jednorazových rúškach,čapiciach,plášťoch a minimálne 4 chirurgických rukaviciach a hneď za nimi stojí Dr.Ľudský s niekoľkými ľudmi už bez čapíc a rúšok.Slovník doktorov je napr.,,radšej si pozriem pod mikroskopom svoje hlieny´´alebo,,moja žena tyčkuje´´Nie,nie,nie,to sa nedá pozerať. ()

vesper001

Ale kdepak, nesnaží se vypadat jako dr. House. To jsou ošklivé a zlé pomluvy. Dr. Ludsky jen mluví hlasem dr. House, obléká se jako on a snaží se chovat jako on. Jinak je tu spousta rozdílů. Letecké pohledy se například rozpadají do kostiček, Ludského kamarád není onkolog, ale policajt, a soundtrack stojí za houby. ()

• Seriál mal pôvodne vzniknúť v roku 2009 s plánovaným nasadením v roku 2010, no jeho nakrúcanie začalo až 12. júna 2010 a premiéru mal na jar 2011. (fugyx)
  • V osmém díle s názvem "Sterilná pravda" má v jednom ze záběrů Ludského (Tomáš Maštalíř) BMW jinou poznávací značku než obvykle, a to českou 9S3 4819 namísto slovenské BA 316KM. (jirka.jindra11)