Talisman

• USA The Lucky One (více)

Loganův život ovlivnily tři vojenské mise v Iráku. Fakt, že je stále naživu, považuje za dílo náhody. Vždy unikl smrti jen o vlásek. Při první misi, když se po útoku s jednotkou shromáždili v troskách domu, tam uviděl ležet v prachu fotografii dívky. V okamžiku, kdy pro ni šel, explodoval na místě, kde stál, granát a tři jeho přátelé zemřeli. Logan si nechal snímek jako talisman a byl přesvědčený, že ho ochraňuje. Od té doby totiž neměl ani škrábnutí. Po návratu domů se rozhodl, že dívku vyhledá a poví jí o tom, jak byla jeho strážným andělem. Zjistí, že žena na fotce se jmenuje Beth, najde její adresu. Nechá se najmout do psího centra, které vede její rodina. I když mu Beth zpočátku nevěří a sama má v životě komplikací dost, rozvine se mezi nimi románek, který dává Loganovi naději, že by Beth pro něj mohla znamenat víc, než jen obrázek pro štěstí. (TV Nova)

moriero

Dalo se z toho vytřískat víc. Mnohem víc. I u romantického filmu může být člověk zdravě napjatý, co se bude vlastně dít dál. Tady si pamatuju jedinou takovou scénu: když se Taylor Schilling snažila opatrně vymanit z rukou svého zhrzeného exmanžela talířek. Říkal jsem si, panebože, rupne mu v bedně a on ten talířek fakt rozbije! Jinak nic. ()

Veeria

Důkaz toho, že život je jako na houpačce - jednou jste dole, jednou nahoře. Člověk si musí prožít špatné chvíle, aby našel ty dobré a dokázal je ocenit do hloubky. Stejně jako Logan, který najde svůj talisman....osud chtěl tomu, aby fotku našel a následně aby našel onu ženu z fotografie. Cesta mnohdy bývá složitá, život nám klade do cesty různé překážky, které musíme překonat....stejně jako postavy v tomto filmu. Pro mne příjemná podívaná. ()

Sofia_Straw

Romantika ako má byť. Vojenské prostredie, vytrvalé hľadanie jednej lásky, prvé zamilované pohľady a dotyky, zbližovanie.... a samozrejme konflikt. Oddychovka, ktorú si veľmi rada pozriem večer pred spaním, keď sa cítim ako zbitý pes po celodennom štúdiu. Atmosféra, ktorá nezaťaží, film nijako neurazí, neobsahuje nadmieru hlučné efekty. Mám rada filmy tohto .. rodinného typu práve preto, že ničím neprekvapia, sú ľahko stráviteľné, hrajú v nich príjemní herci. Na tento snímok je zrejme potrebná správna nálada a ak niekto romantiku nemá rád, nebude to preňho tá správna šálka kávy. ()

FEAR99

Po celou dobu filmu mě to absolutně nevadilo. Sparks je v tom vidět na sto honů, Scott Hicks zvládá prakticky vše, co se ve "Sparks-filmech" zvládnout musí (slunce, kamera, osudová romantika, zakomponování pěkných písniček), ale přesto to prostě tak nestrhne a je to slabší než většina filmů od Sparkse, možná i nejslabší. A je to škoda, protože Efron už dávno vyrostl (ke všemu zvýšil herecký um) a svoji postavu zvládl s přehledem (jen v českém dabingu má hlas 13letého puberťáka!). Navíc Sparks zvládá tuhle romatinku vždy (chápu však kritiku na něj) a pouze se u mě stačí přenést přes "osudové" dialogy ("byla si anděl v mém pekle" atd.). Docela mě to bavilo, ale když to srovnám s tím ostatním, co tento americký rodák nabízí, tak na mě Talisman působí spíš jako to "horší" zboží. Zejména nevhodnost herců, kdy se castingové oddělení hodně seklo a to hlavně s výběrem ženské role => Taylor Schilling je nudná, vypadá tak o 10 let starší než Efron a vůbec mě do filmu nepasovala. A podobně to mám s představitelem syna a "záporáka" aneb i ten Efronův vlčák podává lepší herecký výkon. Mínus i za závěrečné rozuzlení, kde se prakticky vůbec nic nestalo, jak kdyby žádná zápletka ani neexistovala. Celkově 2 a půl * směřující spíš dolů. 5/10 ()

zuzzz.man

Tak tohle mě dostalo. Jediné, co bych tomu vytkla, je věkový rozdíl mezi hlavními protagonisty. Příliš mladý Zack, kterému jsem nevěřila víc než 22let.. ()

v.indruchova

No, taková sexy romanťárna s předvídatelným dějem. ALe kvalitně natočené a zahrané. Obrazové efekty, krásná příroda a klidné prostředí. Na tohle je třeba mít tu správnou náladu. Drama. ano, Napětí. ano, Romantika. ano, Akce. ne, Humor ne. Celkem uvěřitelné, že se tohle opravdu může stát v životě. ZAcovi to opět sluší a blondýnka taky není k zahození, takže si každý přijde na své. Pár chybiček by se našlo. Trochu natahované. Jasná volba pro něžnou náladu, ve žlutých autobusech. :) ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

NinaRicci

Povodne som chcela napisat, ze "taky studentsky scenar", ale hadam by som aj niektoreho nadanejsieho studenta filmarciny urazila. Dve * za peknu prirodu, celkom fajn hudbu a psov :) ()

XTrader

Romantika podle klasického scénáře, herecké výkony dobré, ale zápletka až moc tradiční na to abych tomu dal víc jak průměr :) ()

Meg348577

Adaptace Sparksových knih mám docela ráda (v tomto žánru patří určitě k těm lepším, ne-li nejlepším). The Lucky One je ovšem - podle mě - nejslabším filmem inspirovaným jeho knihou. Zápletka až příliš jednoduchá, naprosto předvídatelná od samého počátku. Ani výběrem hlavních hrdinů nejsem nadšená - Efron sice překvapivě svou roli celkem zvládl (naprostý ideál:), Schilling taktéž, nicméně žádnou chemii (pro filmy tohoto typu tak důležitou a příznačnou) mezi nimi necítím a navíc Schilling vypadá spíš jak Efronova matka :) "you should be kissed every day, every hour, every minute..." mluví samo za sebe... a konec to zabil celý... ()

Patricia...

Zac Efron v dráme, v roli seržanta? Nevedela som si to vôbec predstaviť aj keď som si musela zvykať na túto jeho novú interpretáciu, ale celkom ma prekvapilo ako stvárnil veterána, ktorý hľadá ženu z fotky, ktorú našiel uprostred púšte a zachránila mu život. Viem, že to je typický romantický film, ktorý konči šťastným koncom, ale aj napriek tomu moje hodnotenie je aké je. ()

Teen.AGE.r

Zase další holywoodská romantická sra*ička, podpořená jak jinak než válkou v Iráku. Říkám si proč? Není toho už dost? Z války ve Vietnamu holywoodstí filmaři těžili skoro 40 let, tak jen doufám, že to nebude stejné s Irákem a s 11. zářím! Ikdyž si samozřejmě myslim, že jo... Jinak to není zas až tak hrozné. Zvládl jsem to dokoukat, ikdyž poslední půlhodina filmu mi dala pěkně zabrat. ...40% ()

kinderko

Povedala by som, že mám nový obľúbený film. Zac Efron ma osobne príjemne prekvapil. Vždy to bol pre mňa ,,ten chalan z toho trápneho muzikálu" ale tu sa naozaj predviedol. Rola mariňáka mu úprimne sadla. Je mi jedno, že je to len film, stále si budem myslieť že duša vojaka je stále o niečo viac ako duša obyčajného človeka. Už len z toho dôvodu, ako sa Logan zachoval voči postave Keith-a, ktorého predstavil Jay Ferguson, práve v posledných minútach filmu. Táto scéna ma skutočne dohnala k slzám, o to viac, keď som si predstavila ako by som sa zachovala asi ja na Loganovom mieste. Kto má rád klasické romantické drámy ako ja, bez zbytočných rečí len odporúčam. ()

martinexa

Efron je v tomhle filmu kus. Nechápu, kdy se to s ním stalo, ale vyrostl z něho chlapák. Za něj dávám hvězdu navíc!:D ()

Dataminer

Přiznám se, že jsem čekal trochu více. Je to až moc přímočaré a jako drama bych to v žádném případě neoznačil. Dramatické momenty jsou jen na začátku (záběr v války) a na konci (při bouřce) a to ještě jen már ani né minut. To mezi tím je poznávání a zbližování Logana s Beth a jejím synem. Film to rozně není špatný. Je to čistá romance, která má ale do dramatu tak daleko asi jako do akčního filmu. Konec filmu je pak jeho naprosto nejslabší část. Tam byl potenciální prostor pro trochu dramatu, ale autoři to prostě nedokázali. --- P.S. Film na mne částečně působil, jako by ho sponzorovala NAVY, protože se zdá, že mariňáci jsou téměř dokonalí - hodní, slušní, vše dokážou spravit, .... Z vláště u veteránů je to docela srandovní, protože hlavní hrdina Logan se jako veterán chová jen u své setry, kdy díky traumatům z boje není daleko k neštěstným "nehodám" na základě reflexů. Pak je ale až neskutečně vyrovnaný, že by mu i psychiatr záviděl. ()

opiumka

Odpočinková, poutavá zábavička. Film neaspiruje na drama roku, ale není to totální "shit". Znovu mě překvapil Zac Efron. Po High School Musical se z něj vyklubal docela dobrý herec. ()

Sathine

Na začátku musím napsat, že jsem film překliklala. I tak myslím, že mi to ale nebrání v tom, realisticky tento film zhodnotit. Sice se jednalo o negativní komentáře, ale strašně moc jsem se těšila na sladkobolnou podívanou, která bude tak strašně kýčovitá, až to nakonec bude pěkné. Přiznejme si to, každý občas takový film potřebuje. Po přečtení knížky jsem opravdu něco extra romantického čekala, ale film mě dost zklamal. Nemůžu si pomoct, i když Efron dospěl, pro tuto roli se nehodí. Ani mezi hlavními postavami není ta správná chemie. Samozřejmě, nemůže to být slovo od slova převzaté z knihy, ale zas na druhou stranu nebyla napsána tak špatně, aby se z ní muselo čerpat pouhé minimum. A to mi přišlo, že právě v tomto filmu byla velká škoda. ()