// Distribútor: Universal // Počet premietajúcich kín v USA: 3,239 // Otvárací Víkend USA: $54,415,205 // .......SAY THESE MAGIC WORDS: FUCK YOU THUNDER,YOU CAN SUCK MY DICK, YOU CAN´T GET ME THUNDER, COS YOUR JUST GODS FART........ Slušný záhul, a Mila Kunis? no coment.(6.11.2012)

,,NA TOM MEDVÍDKOVI BYLO NĚCO, DÍKY ČEMU CÍTIL, ŽE MÁ KONEČNĚ PŘÍTELE, SE KTERÝM SE MŮŽE DĚLIT O SVÁ NEJVĚTŠÍ TAJEMSTVÍ. ,,PŘÁL BYCH SI, ABYCH S TEBOU MOHL MLUVIT DOOPRAVDY....“ /// Asi nejvíc mě zajímalo, jak moc asi bude muset bejt ulítlej film vo pětatřicetiletým týpkovi, kterýho nejlepší kámoš je plyšovej medvěd, aby překonal třeba takovou ,,pnojmatiku“. Jasně, gumu nepřekoná (asi) nic, ale vlastně se mi zdá ten svět, kde potkávate mluvícího plyšovýho Méďu, Justina Biebera, Flashe Gordona či teplýho R.Reynoldse naprosto normální. Humor je přisprostlej, jsou tu drsnější slova (věty) a někdy to jde kapku ,,přes čáru“ (jasně, taky mi ty některý fórky připadaly spíš z trapnějšího soudku…). Ale každopádně příběh vo kouzelným přání, který navždy změnilo život třech skvělejch přátel, určitě potěší duši nejednoho zvrhlíka, toužícího píchat s plyšákem (v tandemu vole! V tandemu!!…) A ti co ztratili fantastický vize dětských očí? – hlavně se z toho neposerte! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zdrhám z práce, abych se mohl zhulit se svým medvídkem. 2.) Nepřeju si nic jinýho, než SMRT MINGOVI! 3.) Páč tajně toužím po tom bejt medvídkem . 4.) Thx za titule ,,unchained“ a ,,toprharley“ /// PŘÍBĚH *** HUMOR *** AKCE ne NAPĚTÍ ne(30.8.2012)

telefon a Imperial March, ucho a Indy theme, závěrečný výčet a twilight gag - už jen za tyhle tři věci by si Méďa zasloužil bezkonkurenčních pět s hvězdičkou. A opravdu šíleně zábavných momentů je tu daleko víc. Ptáte se proč tedy dávám o jednu méně? Nu, dějový plytkost se i u takhle nářezové do současné generace se opírající komedii prostě nedá odpustit. A nepomůže tomu ani nechutný, dřevorubač-like sprostý a hulící Méďa, který je naprosto k sežrání. O Mile nemluvě. Na druhou stranu závěr ve stylu dobrodružných filmů vůbec nevadil i přes tu klišoidnost. Vlastně mám pocit, že důvod, proč se nedokážu odhodlat o metu dál, je prostě čistě z celkové koncepce a žánru filmu vycházející.(22.11.2012)

Velký tvůrce (mého oblíbeného) Family Guye by měl raději zůstat u dvacetiminutových, odvážným humorem prošpikovaných, jednohubek, než se zakousnout do celovečerního sousta, které nedokáže spolknout (asi je to taky "classy broad" jako Mark Wahlberg). Což o to, hlášek by se pár našlo, pohodová atmosféra staromládeneckého života dokáže uvolnit a ještě více potěší popkulturní odkazy v čele se skvělým Flashem, nicméně... Nicméně na tom nedokáže stát celý film, ne pokud má místa, která se zoufale snaží být dramatická a přitom nefungují. Samotný závěr je pak třešničkou na dortu zamaskovanou za hovno prostitutky před vaší obrazovkou - od MacFarlaneho bych takhle otravné klišé nečekal... 6/10(11.11.2012)

Typicky 80's komedie, ke kterým odkazují jak všemožnými popkulturními narážkami (Star Wars, Knight Rider, Flash aaaaa-a), tak i samotnou výstavbou příběhu, kdy se zamrzlý puberťák snaží dospět. Ale stěžuje mu to ten všivý plyšák. Od 80's tu taková komedie chyběla. Ale až dalším filmem MacFarlane dokáže, zda je skutečně géniuspivson.(16.8.2012)