Výborná taškařice, silná v detailech a odkazech na věci na kterých jsem vyrůstal. Alfa a omega je tady sice fuckující méďa, ale v celku jde o klasický příběh o opuštění chlapeckých bot. MacFarlane výborně vrství vtipné scény a balí je do formátu, který přijmou masy s úsměvem a ovacemi. Škoda, že šťastně končí jenom pohádky. Kdy ty mě koupíš prstýnek ty sráčí, co?(3.8.2012)

// Distribútor: Universal // Počet premietajúcich kín v USA: 3,239 // Otvárací Víkend USA: $54,415,205 // .......SAY THESE MAGIC WORDS: FUCK YOU THUNDER,YOU CAN SUCK MY DICK, YOU CAN´T GET ME THUNDER, COS YOUR JUST GODS FART........ Slušný záhul, a Mila Kunis? no coment.(6.11.2012)

Ja by som povedal, že je priam zázrak, že takýto námet sa dokázal tak dokonale premietnuť na skvelý dej, ktorý je plný neopozeraných situácií, originálnych dialógov a netradičných zvratov, ktoré hollywoodsku mainstreamovú komédiu obchádzajú vždy aspoň na sto honov. Samozrejme nechýba divácky záver, ale aj ten bol zvládnutý tak, aby si ho aj kritickejší divák mohol užiť. Komediálnych prvkov tak akurát, potenciál mal tento film väčší, dramatická línia nebola zlá, ale mohla ostať viac v úzadí. Každopádne by bolo zaujímavé pozrieť si tento film ako priamočiaru komédiu a ako čistokrvnú drámu. Ale keď sa nad tým zamyslím, tak asi tá kombinácia bola lepší výber. 80%.(21.8.2013)

• Flipper

Som tu asi jediný, ktorý nevidel ten banálny ľúbostný trojuholník, v ktorom si postavy nárokujú pozornosť toho druhého citovým vydieraním, manipuláciou s akcentom na svoje potreby ( ted - huliť , Kunis - (papuča) chce len chlapa, jej šef - len sex) a ani len neuvažujú o koexistencií, kompromise? Že gradácia deja a zápletka deja sú bludne predvídateľné, americky slizké v závere s absolútne nufungujúcou akciou a dojemnom? Jediné za čo dávam hviezdy je "family guy" humor MacFarlane, ktorý však tiež neosloví publikum neznalé v narážkach na americký gossip life, alebo slovných hračkách. MacFarlane jedine v kratšom griffinovskom formáte, lebo na celovečerák nedospel.(12.11.2012)

Může být film, ve kterém se 1) mlátí děti, 2) objeví Flash Gordon a 3) zahraje Indyho motiv (a není to Křišťálová lebka) jiný než geniální?(25.7.2012)