John (Mark Wahlberg) byl jako malý velmi opuštěný, i proto pronesl to pošetilé přání, aby jeho plyšový vánoční dárek začal mluvit. Stal se zázrak a mluvící medvěd se stal mediální hvězdou a miláčkem davů. Jak roky ubíhaly, chlupatému Tedovi zůstal jediný fanoušek – John. Ti dva si náramně notují v pohledu na život (maximální pohoda), na holky (divošky mají přednost), na práci (jen když není zbytí) a John i díky tomu velkoryse přehlíží, že okolí se na jeho soužití s méďou dívá čím dál rozpačitěji. Sežrat mu to dává především jeho holka Lori (Mila Kunis), která je sice nadmíru tolerantní, ale i u ní platí přísloví o chození se džbánem pro vodu. Takže když se ucho utrhne, dostává John nekompromisní ultimátum. Buď Lori, nebo plyšák. A tak se John ocitá na zásadní životní křižovatce, ze které vede jen jedna cesta. Nebo to tak aspoň vypadá. (oficiální text distributora)

MareT.

Já si s radostí přihodím i tu pátou hvězdu. Zbožňuju humor tvůrců Family guy a byl jsem strašně zvědav, jak se jim bude dařit na poli hraného filmu. A povedlo se jim to na výbornou. Tolik odkazů, hlášek a absurdního humoru (jak jsme od nich ze seriálu zvyklí) se jim podařilo vecpat do 106 minut, že jsem to nečekal ani já. Místama jsem zapomněl, že sedím v kině a měl pocit, že se dívám na Family guy s živými herci, protože se ve filmu objevuje hodně podobných rysů (kuřecí bitka, celý Ted je vlastně na stejném principu jako Brian ze seriálu-dokonce i jeho přítelkyně je podobná těm od Briana, John je zase Peter-nezodpovědný s blbýma nápadama). ()

Sancty

Nechutne predvídateľná story s množstvom odkazov na filmovú pop-kultúru a s dokonalými očami Mily Kunis. Až do akčnej roviny na cvrknutie (nie na pošťanie) zábavná nakladačka, od Macíkovho úteku ale prudký pokles. Keby ostalo čisto len u konverzačky fakol by som plné gule. ()

Oblivion

Tento počin měl nadějný potenciál. Typický macfarlaneovský humor, 80s feeling, reference, swing v pozadí. Škoda přestřelené vulgarity a zbytečného sexuálního podtónu. Scéna s Norah Jones naprosto nevkusná. Detaily, které dokážou naprosto zhnusit celkový dojem. Nebo jsou možná jen něčím, co zkousnete v méně povedeném skeči, ale už ne tak moc v celovečerním filmu? I guess.. ()

Milan25

Prozatimní 3*. Jestli se na to podívám někdy jindy a v klidu, tak uvidíme co se s hodnocením stane. Každopádně totální úlet ten film. ()

xmozek

Nebýt toho debilně amerického konce dal bych 5* . I když za mejdan s koksem a bitku s Mingem a jeho husou bych snad dal i 5*. Škoda konce jinak celý film sranda. ()

Orthank

S komédiami je to veľmi komplikované. Propagačne vás dokážu špičkovo naladiť, no po návšteve kina ste niekedy poriadne rozčarovaný. Tak nejako som dopadol aj ja. Nadšenie vystriedal akýsi prázdny úsmevný pocit, s myšlienkami na pár vydarených gagov. To, že všetky vtipné situácie sme už videli v traileroch, by som nejako pochopil, ale akonáhle som zistil, že v skutočnosti fungujú len sami za seba, môj úsmev spadol. Navyše stupídne jednoduchá zápletka (Tedov únos a trable s polovičou) absolútne nestačí ani na komédiu. Najviac ma však mrzí, že všetká tá omáčka okolo je vymyslená pomerne slušne. Ted je bravúrne trikovo zvládnutý a Wahlberg sa v komédii perfektne udomácnil. Medvedík je na popukanie už po prvých slovách, a neverím, že bude niekomu nesympatický. Škoda tých samostatne fungujúcich gagov nastavených stále na tú istú tému, odlišujúcich sa len v stupni odvážnosti. Tak snáď nabudúce. ()

mankamanka

Tak takový zklamání jsem už dlouho nezažila. Seth MacFarlane, Mila Kunis, Mark, sprostej zhulenej plyšovej medvěd... myslela jsem si, že je to zaručenej recept na to, aby se mi něco hodně líbilo. Evidentně to tak není, a já se zasmála jen jednou za čas, a to ještě ze slušnosti. Občasnej vtípek utopenej v romantickym blábolu mi prostě nestačí. ()

AdamesWWE

[8/10] Režisér musel mať dobrú odvahu aby si dovolil prvý celovečerný film hned´v podobe komédie, ale podarilo sa mu to výborne, najmä tým že Tedovo správanie, vystupovanie a vyjadrovanie zaujme už od úvodu. Určite som čakal dobrú komédiu, ale je to lepšie než som čakal. Macík je výborná komédia, s takým humorom, ktorý mám rád, množstvo humorných situácií, nadávky, narážky na filmy alebo známych ľudí sú tiež dobré a Mark Wahlberg ma tiež milo prekvapil spolu so svojej hereckou patrnerkou. Najlepší je ten humor a ked má priestor Ted tak to fakt stojí zato. ()

Guzmicz

Velmi překvapivý film. Trailer působil převládajícím fekálním a hrubým humorem. Ale toho v závěru není tolik, aby přebil jistý citový nádech. Navíc je tento humor poměrně dobře vsazených do daných situací. Bavil jsem se skvěle. ()

Stružák

Slátanina různých žánrů – chvílemi komedie, chvíli pohádka, jindy drama, jindy honička v autech a akční film. Jakoby režisér sám nevěděl, co chce natočit. Ale ve výsledku jsem se vlastně bavil, proč ne. ()

lukasch

MacFarlana žeru. Svět takový film potřeboval. "Hey Lori, can you turn the alarm to 11 AM? I've got a lot of stuff to do tomorrow." ()

Speedy01

Já tedy nevím, ale více jak za 3* to prostě být nemůže. Některé vtípky dobré, ale jinak docela nuda. Celkově námět je samozřejmě uhozený, ale když se nad tím člověk zamyslí... Dala by se z toho natočit dobrá komedie, to se ale podle mého názoru extra nevydařilo. Beru to spíš jako pohádku, kde je spousta vulgárních výrazů a komplet natočeno po Americku... Pro mě docela zklamání. 3/5 ()

macuzuz

Uznávám, že je to originální příběh, ale asi po deseti minutách už mi přestal plyšový medvídek s bongem v ruce a pěkně drsným slovníkem připadat vtipný. Příběh byl vlastně o ničem jako celek mi film přišel celý dost slabý a zvrácený. Už ten film nechci nikdy vidět. ()

farfalla

Kluci udělali film pro kluky. Drsný slovník, drsné vtipy, řešení problémů s holkou a toho, jak si ponechat medvídka. Medvídka má každý rád, může mít na kterou se podívá, děvčata včetně Norah Jones, na něj vzpomínájí jako na milence. Novým kamarádem se stává Flash Gordom. Vypravěčem příběhu je Patrick Stewart. Své cameo má i Tom Sherritt. ()

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

11.06.2021

Nová česká komedie Kapitán Říp se představuje

Nová česká komedie Kapitán Říp se představuje

05.05.2020

Už tuto neděli 10. května startuje nový český projekt od tvůrců Petra Cífky, Daniela Zemana a Filipa Brouka. Seriál Kapitán Říp bude vyprávět bláznivý příběh comicsového superhrdiny, který drží… (více)

Hvězdy ve dvojce Médi

Hvězdy ve dvojce Médi

25.09.2014

Berg, Wahlberg a sága o drogovém králi

Berg, Wahlberg a sága o drogovém králi

02.07.2013

Mark Wahlberg a Peter Berg právě dotočili válečný thriller Lone Survivor o Talibánem obklíčené a zlikvidované jednotce amerických mariňáků, a už si brousí zuby na další skutečný příběh. American… (více)