poster

Útok na věžák

 • Velká Británie

  Attack the Block

 • Francie

  Attack The Block

 • Slovensko

  Útok mimozemšťanov

Horor / Komedie / Akční / Sci-Fi / Thriller

Velká Británie / Francie, 2011, 88 min

Režie:

Joe Cornish

Scénář:

Joe Cornish

Kamera:

Thomas Townend

Hudba:

Steven Price

Producenti:

Nira Park, James Wilson

Střih:

Jonathan Amos
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • D.Moore
  ***

  Inu, není všechno zlato, co se britsky třpytí. S Útokem na věžák mám jeden základní problém: Skupinu ústředních, ehm, no, řekněme hrdinů. Nebyli mi ani za mák sympatičtí, nebyli vůbec vtipní a nebyli vlastně ani natolik směšní, abych se jim mohl občas zasmát. Celou dobu jsem jen čekal, kdy a na koho z nich nějaká ta chlupatá příšera vyskočí a nadělá z něj fašírku, co bude konečně mlčet a nebude neustále pronášet „cool hustý hlášky“. Ne. To, že někdo neustále hulí trávu a pak s divným výrazem v obličeji pronáší divné věci, mi opravdu vtipné nepřijde. Zrovna tak jako sledování namachrovaných puberťáků, jejichž vtipnost zřejmě pramení z něčeho, co jsem ani nezachytil. A když se do děje přimíchala sympatická dívka, kterou tahle parta na začátku okradla, a díky které se někteří z nich začali dokonce polidšťovat, bylo bohužel pozdě na to, abych jim fandil. Ano, je chvályhodné, že Útok na věžák má dobrou atmosféru a přitom se obejde bez supernáročných efektů, je dobré, že v závěru vyznívá úplně jinak než byste čekali, ale já chtěl něco úplně jiného a lepšího.(4.2.2012)

 • Dever
  ***

  // Production Companies: StudioCanal // Tak takto vtipné a vulgárne hlášky ako sú práve v Attack the Block som už veľmi dávno nepočul. Banda faganov killujúca gorilopsov z vesmíru ktorý chcú pretiahnuť samičku svojho druhu je nápad naozaj kreatívny, no ale že by ma to špeciálne zaujalo tak to ani nie.(7.9.2011)

 • sheen
  ***

  Mno, na tak mladé děcka trošku drsné, příjemná sci-fi komedie s dobře udělanýma nestvůrama.(16.9.2011)

 • Šakal
  ****

  Zapamatujte si dobře jméno Joe Cornish. Tenhle týpek by si s M. Bayem, R. Emmerichem, J.J. Abramsem a podobnou sortičkou lidí hravě vytřel prdel a taky tak (v tomto jeho režijním debutu) dělá. Tohle je „akční-sci-fi nářez“ s NOTNOU dávkou humoru, pořádným nadhledem a (světe div se) jasně čitelným sociálním přesahem (poselstvím) a nastolenou otázkou. Uživ verbal má pravdu. Otázka zní, co si počít s tímhle „bordelem“, když ani tyhle „nevinní fosforeskující chlupáči“ (co si nemohli pro své sex. hrátky vybrat horší místo než zdejší block) neporadí s místním osazenstvem v čele s ninjou Mosesem? Možná by to vyřešil O. Stone a jeho „boys“, co milují vůni napalmu po ránu.... Attack the block je VELMI svěžím „osvěžením“ v současné záplavě všech těch „velkolepých akčních-scifi“ a navíc musím přiznat jedno, musel bych zapátrat HODNĚ hluboko v paměti, kdy naposledy jsem se u snímku (nejen) podobného ražení takhle královsky bavil s dovětkem překvapivě přirozených hereckých výkonů všech mladých představitelů, až člověka (nejednou) napadne otázka, jestli J. Cornish pouze nenavšívil (inkognito) jedno takovéto ghetto a nestiskl pouze tl. play na kameře..... Napoprvé zůstanu u 85% (ikdyž nezastírám, jsem v pokušení vytasit i 5-tou *) s tím , že opakovaná projekce rozhodně bude.... p.s. a to jsem šel s kámošem původně „pouze“ na pivko a do kina vlezl „omylem, nic netušíc a zcela nepřipraven“, zvlašť na toto. Inu, občas se zadaří. („OKO NASLEPO“ 21.9.2011) zajímavý komentář: uživ. verbal(22.9.2011)

 • paascha
  odpad!

  Fuj, nesnáším filmy, ve kterých špína z (k)análu, navíc černá, zabírá víc místa, než rohožka. Tady je to jen o negrech, z nichž někteří mají svítící zuby. Jako rodák z Ústí nad Labem si můžu dovolit malou vsuvku: Kdy už konečně někdo rozezná ty ROMOALIENY mezi námi? Řešení se nabízí.....(25.9.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace