Útok na věžák

Thomas Townend

Steven Price

Nira Park

Jonathan Amos

// Production Companies: StudioCanal // Tak takto vtipné a vulgárne hlášky ako sú práve v Attack the Block som už veľmi dávno nepočul. Banda faganov killujúca gorilopsov z vesmíru ktorý chcú pretiahnuť samičku svojho druhu je nápad naozaj kreatívny, no ale že by ma to špeciálne zaujalo tak to ani nie.(7.9.2011)

Nářez i s pouhými dvěma pivy v hlavě, takže Cival iba klame. Muzika film dokonale nakopává (naštěstí žádný pravověrný hip hap hop), hlášky jsou převážně netrapné, figurky hezky vyprofilované (bílý negřík a mladý přírodovědec největší sympaťáci) a černější než černý mimozemšťani k sežrání (plyšák by byl stylovej, kam se hrabe Gizmo). Kvalitní zakončení Varů.(6.7.2011)

Takový District 9 v britském podání, kde hlavními hrdinové jsou děti z gheta, jenž nečeká žádná budoucnost. Oproti jiným režijním debutům, kde se snaží zaujmout Hollywood a otevřít si bránu do filmových studií, si tento film na nic nehraje. Sci-fi s humorným nádechem a neokoukanými herci jsou skvělým filmem na sobotní večer.(17.12.2011)

Ještě že my nemusíme lítat do vesmíru, abychom oplodnili samičky. Hlavní hrdina přeci nemusí být pokaždé hodný, milý a slušný člověk, možná nás gangy před podobnými hazjlíky jednou ochrání. Pomalý začátek, který je nahrazen docela slušnou akcičkou, typickou pro Británii. Film nepotřebuje mít miliony výbuchů, aby dokázal zaujmout.(4.7.2012)

Zbierka úchvatných ksichtov proti invázii gorilla-wolf motherfuckers z vesmíru. Všetko dobre: fajn postavy, fajn presahy, šikovná hra s lacnými trikmi, hláška na hláške, krv, akcia. Aj napriek citeľnej strate tempa niekde okolo hodiny ohromná zábava.(19.11.2011)