Útok na věžák

Nira Park, James Wilson

Jonathan Amos

Scénografie:

Marcus Rowland

Sympatická žánrovka s několika velmi vtipnými momenty a přesvědčivým sociálním přesahem. Samozřejmě, festivalové publikum znuděné artovkami se bude domnívat, že jde o nějaký významnější počin v rámci hororových sci-fi komedií... takhle to ale chodí každý rok a je to jen klasický festivalový hype okolo oddychovek a od lidí, co přes rok buď málo čučí na popcornovky, nebo ve Varech přes den příliš pijí a spokojí se s jakoukoliv troškou zábavy.(6.7.2011)

Ejchuchů, kolena do vzduchu! Jen stěží by Karlovy Vary mohly nabídnout tak tepající snímek, jakým je právě Útok na věžák. Joe Cornish prošlapává cestu filmům pro mládež jednadvacátého století. Kdyby bylo po mém, tak Útok na věžák už dávno uvede Zlínský festival pro děti a mládež i se všemi náležitými poctami. Navíc žádný film by lépe nepasoval do dramaturgie školních představení. Konečně film o "dětech" pro děti. Ne, pro ty, které jsme si zidealizovali, ale pro ty, které nám v dětských pokojčcích paří gétéá čtverku a vyhulují na sídlištích trávu. Drahé děti, všechna akce má svoji reakci, budete-li dýlovat koks a trávu, tak neničíte jen sami sebe, ale i své okolí. Nikdy před tím nebylo vychovné poselství filmu tak sexy jako právě u Útoku na věžák.(11.7.2011)

Net/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Hudba 9/10 Efekty 7/10/// +netradiční, originální, napínavé, akční a vtipné -ještě více vtipů bych uvítal, větší rozpočet a velkolepější akci rovněž, takhle to působý jako "malý" film/// Útok na věžák je svým spůsobem unikátní film. Na nic si nehraje a snaží se bavit. Přitom se občas dokáže tvářit vážně a trochu postrašit. Je to taková nová podoba Critters s Nickem Frostem ve vedlejší roli. Kdyby byl ještě větší tah na bránici, hodnotil bych ještě lépe. I tak ale stojí za zhlédnutí./// Celkem 76%///(18.10.2011)

A je to tady……………. černá útočí!! Attack the Block je nadupaná a kurevsky zábavná žánrovka. "Hele, i kdyby jsme tu měli invazi vetřelců! ... jsou metr velký… jsou slepý… a nechali si dát na frak od party dětí. Nemáme se čeho bát."(31.8.2012)

Solidní scifi-horor, jemuž nechybí humor, ani režijní nápady. Avšak Cornish moc nezvládá rytmus vyprávění a film, který se jinak snaží hnát "příběh" neustále dopředu, začíná místy trochu nudit. Mezi karlovarskými sociálními dramaty z Ugandy jistě vítané osvěžení. Jinak ovšem standardní oddychovka jednohubkového střihu, z které si až na dvě tři hlášky nic nepamatuju.(6.7.2011)

• - Režisér Joe Cornish sa rozhodol zasadiť dej do dištriktu South London, kde sám vyrastal. (HelenOfTroy)

• - Film sa natáčal v chronologickom poradí. (HelenOfTroy)

• - Wyndham Block, ve kterém se příběh odehrával, byl pojmenován podle spisovatele Johna Wyndhama, autora několika sci-fi románů pojednávajících o mimozemské invazi. (Martrix)