Útok na věžák

Thomas Townend

Steven Price

Nira Park, James Wilson

Jonathan Amos

Inu, není všechno zlato, co se britsky třpytí. S Útokem na věžák mám jeden základní problém: Skupinu ústředních, ehm, no, řekněme hrdinů. Nebyli mi ani za mák sympatičtí, nebyli vůbec vtipní a nebyli vlastně ani natolik směšní, abych se jim mohl občas zasmát. Celou dobu jsem jen čekal, kdy a na koho z nich nějaká ta chlupatá příšera vyskočí a nadělá z něj fašírku, co bude konečně mlčet a nebude neustále pronášet „cool hustý hlášky“. Ne. To, že někdo neustále hulí trávu a pak s divným výrazem v obličeji pronáší divné věci, mi opravdu vtipné nepřijde. Zrovna tak jako sledování namachrovaných puberťáků, jejichž vtipnost zřejmě pramení z něčeho, co jsem ani nezachytil. A když se do děje přimíchala sympatická dívka, kterou tahle parta na začátku okradla, a díky které se někteří z nich začali dokonce polidšťovat, bylo bohužel pozdě na to, abych jim fandil. Ano, je chvályhodné, že Útok na věžák má dobrou atmosféru a přitom se obejde bez supernáročných efektů, je dobré, že v závěru vyznívá úplně jinak než byste čekali, ale já chtěl něco úplně jiného a lepšího.(4.2.2012)

// Production Companies: StudioCanal // Tak takto vtipné a vulgárne hlášky ako sú práve v Attack the Block som už veľmi dávno nepočul. Banda faganov killujúca gorilopsov z vesmíru ktorý chcú pretiahnuť samičku svojho druhu je nápad naozaj kreatívny, no ale že by ma to špeciálne zaujalo tak to ani nie.(7.9.2011)

Mno, na tak mladé děcka trošku drsné, příjemná sci-fi komedie s dobře udělanýma nestvůrama.(16.9.2011)

Zapamatujte si dobře jméno Joe Cornish. Tenhle týpek by si s M. Bayem, R. Emmerichem, J.J. Abramsem a podobnou sortičkou lidí hravě vytřel prdel a taky tak (v tomto jeho režijním debutu) dělá. Tohle je „akční-sci-fi nářez“ s NOTNOU dávkou humoru, pořádným nadhledem a (světe div se) jasně čitelným sociálním přesahem (poselstvím) a nastolenou otázkou. Uživ verbal má pravdu. Otázka zní, co si počít s tímhle „bordelem“, když ani tyhle „nevinní fosforeskující chlupáči“ (co si nemohli pro své sex. hrátky vybrat horší místo než zdejší block) neporadí s místním osazenstvem v čele s ninjou Mosesem? Možná by to vyřešil O. Stone a jeho „boys“, co milují vůni napalmu po ránu.... Attack the block je VELMI svěžím „osvěžením“ v současné záplavě všech těch „velkolepých akčních-scifi“ a navíc musím přiznat jedno, musel bych zapátrat HODNĚ hluboko v paměti, kdy naposledy jsem se u snímku (nejen) podobného ražení takhle královsky bavil s dovětkem překvapivě přirozených hereckých výkonů všech mladých představitelů, až člověka (nejednou) napadne otázka, jestli J. Cornish pouze nenavšívil (inkognito) jedno takovéto ghetto a nestiskl pouze tl. play na kameře..... Napoprvé zůstanu u 85% (ikdyž nezastírám, jsem v pokušení vytasit i 5-tou *) s tím , že opakovaná projekce rozhodně bude.... p.s. a to jsem šel s kámošem původně „pouze“ na pivko a do kina vlezl „omylem, nic netušíc a zcela nepřipraven“, zvlašť na toto. Inu, občas se zadaří. („OKO NASLEPO“ 21.9.2011) zajímavý komentář: uživ. verbal(22.9.2011)

• paascha

Fuj, nesnáším filmy, ve kterých špína z (k)análu, navíc černá, zabírá víc místa, než rohožka. Tady je to jen o negrech, z nichž někteří mají svítící zuby. Jako rodák z Ústí nad Labem si můžu dovolit malou vsuvku: Kdy už konečně někdo rozezná ty ROMOALIENY mezi námi? Řešení se nabízí.....(25.9.2011)