Zásnuby na dobu neurčitou

Five-Year Engagement, The

Five-Year Engagement, The

Komedie / Romantický

USA, 2012, 131 min

Príjemné prekvapenie. A nechápem to šokujúco nízke hodnotenie na čsfd. Ľudia, čo by ste ešte chceli? Aby tam E. Blunt tancovala nahá odzemok? Pritom ide o príjemnú, pohodovú romantickú komédiu, ktorá aj keď trvá vyše dve hodiny ani chvíľu nenudí. Takto nejak si to predstavujem. Zaujímavý dej a príjemní herci sa rovná polovica úspechu. Vo filme sa rozoberá jeden z najvážnejších problémov v partnerskom vzťahu - keď sa jeden musí prispôsobiť tomu druhému, ak chcú zostať spolu. V scenári sa pamätalo asi na všetky možné variácie a kombinácie, ktoré z tohto problému môžu vzniknúť a dej nás tak previedol cez všetky úskalia, ktoré sú potrebné na vyriešenie. Jasona Segela si ako scenáristu asi budem viac všímať, chlapec má talent. A to nehovorím o tom, že je aj skvelý herec. No a E. Blunt bola čerešnička na torte. Jeden z ďalších filmov vhodných na zlepšenie vnútornej pohody a momentálnej nálady. 85/100(25.2.2014)

Asi takhle, oceňuju fakt, že se tvůrci pokusili uchopit žánr romantické komedie trošku jinak, než jsme obecně zvyklí. Jasně, ve výsledku film zůstává v jakýchsi mantinelech šablonovitosti, ale alespoň se pohybuje při těchto mantinelech a trošku přeci jen vybočuje. Ukazuje problémy, kterým musí mladý pár čelit před svatbou (mnohé z těchto problémů se dají aplikovat na vztahy v kterékoliv fázi) a přichází s poměrně zajímavým přístupem postav k těmto problémům a s jejich leckdy neotřelými reakcemi na různě životní příhody. Na co ovšem Zásnuby na dobu neurčitou podle mého dojíždějí je těžkopádnost a natahovaná stopáž. Oproti mým oblíbeným Kopačkám (srovnání se neubráním přeci jen – stejný režisér, producent, mužský hlavní hrdina a Segel podepsán pod scénářem) chybí tomuto počinu z dílny Apatowa lehkost, se kterou je příběh vyprávěn. To je skutečnost, která mi zkrátka vadila a kvůli které zůstávám u průměrného hodnocení o třech hvězdách. 65%(19.11.2012)

Ale jo, mně se to líbilo:) Emily Blunt je strašně fajn herečka a hrozně hezky se mi na ni kouká. S Jasonem Segelem už je to horší. Ne že by byl špatný herec (to přímo naopak), ale on se mi tak strašně nelíbí! Se stopáží to tvůrci tedy trošku přehnali, kdyby ji zkrátili a vyškrtli několik zbytečných a nudných scén, mohl být výsledek mnohem zábavnější. Dala bych 3*, ale mělo to příjemnou atmosféru tak jednu přidávám.(31.10.2012)

• Kaluž

Když prasit romantickou komedii, tak pořádně. Nasadíme herecké poleno Jasona Segela a střihnem to přes dvě hodiny. Však oni z toho kina nakonec odejdou. Jediným plusem jsou kukadla Emily Blunt a přicmrndávání její praštěné ségry v podání Alison "♥Annie♥" Brie. S Judem Apatowem je to jako na horské dráze, jednou jste nahoře a bavíte se s pusou od ucha k uchu, jindy zas vyletíte mimo kolejnici a rozsekáte se o stánek s cukrovou vatou.(17.12.2012)

Nie je to až také vtipné ako by som od tohto druhu filmu čakal. Hlavne ak sa pod neho podpísal Apatow. Jedná sa o ďalší scenáristický počin vyníkajúceho herca a komika Jasona Segela, kedy si znova napísal sebe postavu na telo. Film má niečo cez vyše dve hodiny a bohužiaľ prostredie ani situácie nenaberajú taký spád ako tomu bolo vo Forgetting Sarah Marshall. Tým sa dostáva film do priemernej roviny. Na druhú stranu je ale príjemný. Hercom to svedčí a hlavne sa na nich dobre pozerá. Po predchádzajúcom Stollerovom filme Get him to the greek! výrazné zlepšenie aj keď sa to jeho debutovému filmu nevyrovná. Ale ak máte polovičku s ktorou si chcete spríjemniť večer, ťažko by som vám odporučiť lepší film.(30.8.2012)

• - Zingermanova reštaurácia, kde Tom (Jason Segel) pracoval po presťahovaní do Michiganu, je skutočná lahôdkáreň v Ann Arbor, ktorá bola otvorená v roku 1982. (misterz)

• - Šaty, které má na sobě Violet (Emily Blunt) během své svatby, jsou od Valentina. (žvanimírek)

• - Jedná se už o druhou spolupráci režiséra Nicholase Stollera a herce Jasona Segela, přičemž v prvním případě se sešli při natáčení snímku Kopačky (2008). Jason Segel a Emily Blunt se sešli už jako pár ve filmu Gulliverovy cesty (2010). Oba se také objevili ve filmu Mupeti (2011). (Riddick77)