Lorax

• USA Dr. Seuss' The Lorax (více)

Ted je až po uši zamilovaný do kamarádky Audrey. Jenže jeho láska myslí jen na to, jak asi vypadá pravý strom. V jejich rodné Vševsi totiž mají kytky, stromy a zkrátka cokoli, co vzdáleně připomíná přírodu, z plastu. Proto se vydává na cestu za hranice města, kde odhaluje neobyčejný příběh Loraxe, nerudného, ale okouzlujícího tvora a mýtického ochránce stromů. To se ale ani trochu nezamlouvá super mocnému majiteli místní výrobny čerstvého vzduchu. Zdejší lidé si zvykli, že se čerstvý vzduch prodává, a většina z nich už dávno zapomněla, jak vypadá opravdová příroda. (TV Nova)

ABLABLABLA

Barvičky, stromečky, blbostičky, srandičky...krásný animák s docela dobrým nápadem, ale není na tom nic moc extra. Slovo, které se sem hodí, ač ho nerada používám, je průměrný. Ano průměrný animák řekla bych spíše pro menší děti... ()

kaylin

Když by si někdo pustil "maraton" filmů, v kterém by - v jakémkoli pořadí - byly zahrnuty oba dva díly "Happy Feet" a k tomu ještě "Lorax", nejspíš by poslední film vypínal s tím, že už nikdy nepoužije nic, co by znamenalo, že kvůli němu budou muset kácet stromy, anebo to způsobí tání ledovců. Hned po tom otevře svou starou ledničku, cestou zabije nějaký otravný hmyz, vyhodí hromadu letáků do netříděného odpadu a nejspíš nechá i kapat vodu. "Lorax" je trochu nošením dříví na hromadu, která je každému ukradená. Jak se to říká? Házet perly sviním? Dospělé nezajímá, že je film silně ekologický, nejspíš jim to bude i vadit, u dětí můžeme jen doufat, že si z toho vezmou něco víc, než toho divného, malého a oranžového mrože bez zubů. Film má celkem dobrou vizuální stránku, ale většinu kreseb a proporcí světa a stromů stejně již vytvořil Dr. Seuss ve svých ilustrovaných knihách, které jsou pro Američany něco, jako jsou pro nás knihy od Lady a dalších. Seuss se ve svých knihách zabýval různými tématy a v "Loraxovi" je to právě environmentalismus. Nemá cenu kritizovat film za to, že je ekologicky laděný, taková je předloha. Příběh pak není z nejoriginálnějších, ale film obsahuje vtipy, které jsou velmi snesitelné. Viděl jsem horší animáky ("Žraloci na s(o)uši" například, ať nechodím tak daleko), a tak si myslím, že si film minimálně průměrné hodnocení zaslouží. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/07/mistrovsky-plan-nerdi-bel-ami-susi.html ()

Jigy

Hezká taškeřice, milá, roztomilá a příjemná. Přesto jsem to viděl již tolikrát, že mě to neuchvátilo a nebude trvat dlouho a tento film zapadne do vzdálené paměti, kam se ukládají všechny filmy, které jsem viděl, ale nemám potřebu je znova vyhledávat. ()

M.i.k.e

Ne vše,co kdy stvořil Dr.Seuss mi přijde úplně normální (třeba takový Kocour v klobouku),ale tohle je vizuálně hodně povedená a nad míru zábavná záležitost,která si takhle nízké hodnocení nezaslouží.Vtípky vydařené a vyberou si jak děti,tak dospělí,což se tvůrcům animáků ne pokaždé povede.Nakonec mi ani tolik nevadilo,že druhá půlka je naprosto do očí bijící ekoagitka (knížku neznám,takže nevím jak moc to takhle Dr.Seuss chtěl)...70% ()

uterox

Zajímavá animovaná pohádka o tom, jak je dobré mít rád stromy pro nejmenší. Jsou tam i krásná zvířátka a příroda. Takže proč ne, ale pro dospělé to moc není. ()

Wiikii

Je to takové poselství pro děti, aby si vážili přírody a nebyly chamtivý. Vše zaobaleno do pěkného příběhu co nenudí... Musím uznat, mě se to líbilo !!.. HODNOCENÍ: 75% (4*) ()

honajz2

Ekoagitka pro děti, která by mohla fungovat, ale má dost blbý timing a ten nejhloupější typ humoru jak z Mimoňů - padání na zem. On to ale dost kazí ten timing, protože než se zápletka rozjede tak, jak všichni čekáme, je hodina filmu v tahu. Fakt, celá hodina. Z 86 minut. Včetně pětiminutových závěrečných titulků. Překvapivě to ale není tím hlavním, co mi na filmu vadí. Nejvíc mě totiž štvali ty písničky, jelikož mě v animácích strašně vadí, když se v nich hodně zpívá a jen málokdy jsem schopný to akceptovat nebo dokonce říct, že se mi líbily. Taky mě to docela nudilo, ale jinak to nemá špatné vymyšlený svět, animované je to dobře, obzvlášť ta pestrobarevná příroda včetně zvířátek (z nichž některé se snaží působit strašně roztomile, ale to už je můj osobní problém) a na jedno zhlédnutí by to asi bylo. Na víc ani náhodou. Akorát jsem teda ještě čekal, že se Lorax objeví i víc v současnosti, ne jen v tom vyprávěném příběhu (který stejně zabírá nejmíň půlku filmu). 2* ()

rakovnik

Vall-I 2, v jiném hábitu, ale v podstatě stejný film. Fantastický svět je celkem hezky vytvořený, jeho obyvatelé prvoplánově roztomilí a Lorax se svým vstupem mě také pobavil. Potom už příběh pokračoval zcela předvídatelným směrem k akčnějšímu konci. Docela vtipné - 3 a půl hvězdy. ()

Crawler-D

Vzhledem k tomu, že se pohybujeme naprosto mimo čas, prostor, realitu a logiku, lze některé bláznivé nesmysly přijmout jakou nutnou součást alegorického příběhu s ekomorálním poselstvím. Lze přehlédnout syndrom davové hysterie, která po vzoru kam vítr, tam plášť agitují tu za jednu věc tu za druhou a ke změně názoru stačí jakési podivné semínko, o němž by vlastně nikdo neměl nic vědět. Lze mávnout rukou nad tím, že celý smysl ekologického boje padá s tím, že hlavní hrdina za stromy nebojuje kvůli přírodě jako takové, ale aby se dostal pod sukni jedné slečny. Lze se pousmát nad tím, že po filmu mohou děti jak stromy bránit vlastním tělem, tak se aktivně pustit do jeho kácení, protože chtějí mít vlastního žlutého Loraxe, který se zjeví až tehdy, když je pokácen strom. Ovšem to, co je na filmu nejhorší, že se hned zkraje dopustí logického lapsu, který nelze ani omluvit jakýmkoliv zjednodušením v rámci pohádky, dětského filmu, animovaného filmu, alegorie atd. Aby se chlapec něco dozvěděl o stromech, musí přinést tři zvláštní předměty. Jedním z nich je velmi starý šnek. Kde ho ale tak jednoduše vzal ve světě tvořeném umělou hmotou, kde by se takový šnek mohl živit maximálně sám sebou? Neodpustitelná chyba, kvůli které je celý zbytek nedůvěryhodný. ()

C0r0ner

Bídný animák. A to mám přitom kreslené filmy hodně rád. Lorax se ale dost nepovedl. Děj byl okopírovaný ze sta jiných filmů, takže člověk přesně věděl co se kdy stane a jak to všechno skončí. Něco takového bych možná ještě odpustil, ale k tomu to bylo velmi nevtipné a navíc ošklivě naanimované, takže nakonec podprůměr. 35% ()

Dannysek4U

Ryby jsou fajn :o) Ale jinak jsem se regulerne zasekl na tom, jde-li o otravnou agitku, anebo o chytrej postuchujici film. Kazdopadne libilo. ()

campix

The Lorax je animovaným filmem, který splňuje všechna kriteria k tomu, aby na něj rodiny s dětmi chodili a alespoň si na sebe v rámci mezí vydělal. Bohužel tam není nějaká ta nadstavba, která by posunula tento počin mezi, na které jen tak nezapomenete. Ani v případě Loraxe nechybí několik známých jmen, která se postarala o dabing a zároveň je všechno strašně hravé a barevné. Písničky nějak nevadí, ale všechno je řečeno v nich a zbytek filmu je jenom takovým můstkem k další písni. Také je vidět, rukopis tvůrce, protože lesní zvířátka a rybičky se chovají podobně ztřeštěně a podivně pískají jako v Despicable Me poskoci. Pro děti možná přitažlivé a pro nás odrostlejší možná trochu otravné. Průměr. ()

carly

veselé. farebné, poteší. a má to myšlienku. Dr. Seuss vedel, o čom hovorí. najlepší boli jednoznačne macíkovia ()

pakobylka

Hmmm ... jak se zdá, je DALEKO snazší zachraňovat svět imaginární nežli svět skutečný. Protože v reálu ekosystém rozhodně nespasí JEDINÝ efektní čin, vtělený do zábavné adrenalinové jízdy, po jejímž úspěšném završení můžete být opět free a happy. Tudíž mám určité pochybnosti jak o snímku samotném, tak i o jeho výchovném působení nejen na potenciální budoucí ekology, ale prakticky na všechny, kdož budou jednoho krásného - ale ne až tak vzdáleného dne ovlivňovat kvalitu prostředí, v němž budeme žít ... svým profesním i osobním přístupem. ()

majo25

Prilíš agitačný animák, ktorý prvoplánovo pred nás predostiera enviromentálne "chúťky". Keby to bolo aspoň zabalené do vtipného hábu - bohužiaľ, pousmial som sa maximálne 2-3 krát. Animačne to bolo ok, aj keď so zvieratami by nebolo na škodu pohrať sa viac. A tá enkláva nekonečných piesní? - nehovorte, že toto deti žerú. ()

FrankSusta

No... jako... film Lorax, je zaujímavé dílko. Na jednu stranu se jedná o film se zajímavou myšlenkou. Téma ekologie z toho srší a je chytře využito pro příběh, který je jako celek vlastně moc chytře propojen (všechno vším). Na stranu druhou to je infantilní ne-moc-vtipná blbost s otravnejma a divně vypadajícíma postavama a příběhem (sic chytře vymyšleným) ne zas tak příjemným na sledování. A netvrďte mi, že se o to tvůrci snažili. Jako ok, snaží se to v rámci vyprávění jít jiným směrem a poskládání příběhových linií je docela zajímavé, ale zároveň to je strašně krátký film a tenhle experiment není úplně místní. A celý kontext postavy Loraxe je absolutně ''wtf''. Jako nápad pěkný, provedení už ne. A tak to platí pro celý film, který se bohužel zaseknul někde uprostřed. P.S. O'Hare je neskutečnej sympaťák a navíc mě šikovně naučil nenávidět stromy. Víc ZDE: ()