Kříž cti

• Norsko Into the White (více)

vojta...

Tenhle film by byl zamrznutý, i kdyby se odehrával třeba na poušti. Panebože! Trochu emocí do toho umírání v té opuštěné chatě! Nikdo jakoby si neuvědomoval, že až spálí poslední prkýnko z podlahy, tak asi déle nezůstanou. A tak si tady raději pořádně opucujme uniformu, než zasedneme k večeři. Že došly vločky? No co, mechu máme přece plnou předzahrádku. Jen škoda, že nikdo nemá karty, to by to pak nebyla taková nuda. Nakonec ještě trochu zalyžujem a večer popijeme jablečný džus, u kterýho se budem tvářit, jak pěkně píše. Teda hlavně mimické výrazivo Ruperta jako kdyby zaostalo ve věku, kdy si do pusy dal místo cigára slanou tyčinku a tvářil se jako Don Corleone. Jako dobře, válka vlastně byla hrozně nelogická a zcela neosobní a kromě některých jedinců se lidé nedělili na zlé a hodné. Ale to přeci není nic nového. ()

drovi

Táto protivojnová severská vojnová dráma ma vtiahla od začiatku do deja tak silno, že pri konci som chcel ešte ostať v deji. Nórom sa podaril natočiť film, ktorý ukázal s humorom aj s nadhľadom vlastnosti znepriatelených strán a absurditu vojny ako takej. O to lepšie ,že to bolo podľa skutočnej udalosti. V ťažkých podmienkach na prežitie sa zrútili všetky predsudky a vzniklo priateľstvo. Herecké obsadenie sa podarilo perfektne a všetkým som uveril, ako by tam spadli oni osobne. Každému to odporúčam vidieť, zvlášť teraz keď zase rinčia zbrane. Som rád že som na ten film narazil. Prinúti Vás rozmýšľať aj pobaví. ()

Rajca

A to som myslela, že po Kukuške a Mandarinkách ma proste na túto tému už žiadny iný film nedostane a predsa! Skvelý film o tom, že celoživotné priateľstvo sa môže zrodiť za tých najnepravdepodobnejších okolností. Presne takéto filmy milujem, s minimálnou výpravou, vystavané na silných konverzačných zvratoch a vynikajúcich hereckých výkonoch. Silné, ľudské, nadčasové! ()

stuj

Drámo z války. Komornější a bez dech beroucích scén. Ale zato příjemné. Celkově dávám sice jen tři hvězdy, ale jsou dost silné. Za čas se na to dá kouknout klidně znovu. ()

Soldier_666

Konec byl trochu hollywoodsky nasládlý, to ale nic neubírá na celkové kvalitě tohohle filmu, několik podobných již natočeno bylo, co mě ale zazdilo byl dovětek k filmu, ať už je snímek natočen na základě skutečných událostí či je celý dílem fikce, poselství je jasné - válka je vůl a i mezi těmi kteří stojí na straně "zla" se najde několik jedinců kteří se snaží jen přežít a nehltají každé slovo psychopata jenž vydává rozkazy a je zrovna u moci. Po Kukušce která se mi líbila přeci jen trochu víc, dávám 4/5. ()

arit

Mám rád dobré filmy. Tím myslím dobrý příběh, dobře zpracovaný a vyprávěný. Pokud je jeho základem skutečný příběh, tím lépe. Rád se podívám na dobrý válečný film a tím myslím obzvlášť takové filmy, jako je třeba Četa nebo Brestská pevnost a k takovým přidávám i Kříž cti. ()

Ladas70

Skvělý film z válečného období 2.sv.v., skvělý příběh, skvěle podané pro diváka mého gusta - ano mám rád válečné filmy, ale musí mít v sobě ten pomyslný náboj a tento film ho rozhodně má. Prostě nic složitého, příběh se plynule posouvá a vás jako diváka to mile drží v pozornosti a v očekávání. ()