Kříž cti

• Norsko Into the White (více)

Derny

Lidství. Miluju lidství. A miluju lidství v obraze. V obraze, který nám předá ač smyšlený, tak přesto opravdový příběh z války právě o tom lidství, které bych si přál, aby nikdá nezhynulo. Příběh vlněn přesně na této frekvenci. Koho to nenadchne nebo aspoň trošku neobměkčí, je ztracen. ()

Wargoo

Dôkaz o tom, že vojna, a vojny globálne sú len myšlienkami tých najmocnejších, ktorí túžia po niečom, a keď to dosiahnu, chcú opäť niečo viac. Tí, ktorí za mocných bojujú mnohokrát nesúhlasia s myšlienkami svojich veliteľov, a tento film je práve o uvedomení si, že vojna je len jeden veľký omyl. Rozmar, pre ktorí zomierajú ľudia. Film ma upútal príbehom, aj keď najviac vysvetľujú záverečné informačné titulky... Príbeh o troch Nemcoch, dvoch Angličanoch, ktorých spojila vojna. Silný odkaz do sveta, kde vojny vznikajú aj pre tie najmenšie malichernosti. 4**** , 77,904 % ()

agassi68

Veľmi predvídateľný protivojnový povedal by som až divadelný kus. Klasická nutnosť spolupráce v nehostinných podmienkach vojny. Malá zápletka, trošku romantiky, štipka humoru a je to. Nie zlé, to nemôžem povedať, no chýbalo mi tam niečo navyše. 65% ()

vojo

Niečo podobné natočili kedysi i Slováci a nie raz. Barabášove (nie dokumentarista-cestovateľ) Zvony pre bosých tiež využívajú silu prírody na poukázanie jej veľkosti a upozorňovanie, ako je človek (a jeho spory) popritom malicherný. Či v novšom oveľa menej vydarenom Rozhovore s nepriateľom, ktorý priveľmi šušťal papierovými dialógmi. Kríž cti je niekde medzi nimi, tiež som sa vďaka uzatvorenému priestoru chaty cítil ako na divadelnom javisku, chvíľami trpel, bál, či smial sa. Originalita námetu nie je teda bohvie aká , ale ide o dobre odvedenú prácu(až na ten "romantický" koniec") s témou na ktorú netreba zabúdať a to nie je až tak málo ... S kina som odchádzal spokojný i keď s pocitom, že si budem musieť čoskoro znovu pozrieť Rogožkinovu Kukušku. ()

blitzein373

Dokonale propracovaný příběh opásaný atmosférou z 2. světové války, velmi výstižně popsán tehdejší vztah mezi Němci a Angličany, dvě posádky (německé a anglické) skončily na zasněžené norské planině a za špatných podmínek k životu si našli loveckou chatu, kde se zabydlili. Nejdříve na sebe vzhlíželi se vzájemným odporem a nenávistí, ale postupem času se z nich stali přátelé a to neobvyklým způsobem, taky oceňuji jazykovou bariéru, kterou si procházeli, zkrátka dobře provedený příběh, vytknul bych tomu ten závěr, jako pohádka to nedopadlo, to se však ale dalo čekat. 95% ()

Hapretor

V rámci Skandinávských filmů opravdu klasa. Ke konci mě to, přiznávám, dojalo. Proto ty 4 *. Tohle může napsat opravdu jen sám život a osud s ním spojený. Vůbec ne akční, vůbec ne násilný, vůbec ne vojenský, ale sakra dojímavý film. A navíc překvapení v podobě "Rona Wesleyho". Ještě, že tam nebyl i Harry!!! ()

WillyMarks

Vskutku zajímavý příběh vojáků sestřelených v mrazivém Norsku podle skutečných událostí. Nejedná se o žádné velkolepé dráma či napínavou akci, ale seznamte se - Dva angličtí a tři němečtí piloti v jedné chatě a všichni chtějí přežít. Životní příběh, který za války nemohl mít pochopení..Velice příjemné pokoukaní neobyčejného přátelství 80% ()

Rockerman

Těžko bychom hledali film, který odhaluje absurditu války lépe, než tento. Krásný příběh, který se z 90ti % odehrává v jediné místnosti v dřevěné boudě kdesi vysoko v horách v Norsku. Veselé i dramatické rozhovory, veselé i dramatické scény se odehrávají v této chatě a člověk se přitom baví a přemýšlí nad nesmyslností všech válek. A je tu Rupert Grint. Harry i Hermiona své "po Potterovské" role zvládli, ale Ron je z těch tří asi nejlepší. Viděl jsem ho už ve druhé "nečarodějnické" roli a jeho výkon roste. Tento malý velký film hodnotím všemi pěti hvězdami. Proč se film jmenuje česky "Kříž cti", ví Bůh? ()

Evander

Velmi dobré drama odehrávající se kdesi v norských horách v průběhu druhé světové války. Film má silný příběh a pojednává vztazích ve skupince britsko-německých vojáků, kteří se vzájemně se střelili a okolnosti je přinutily obývat společně jednu malou horskou chatu. Díky výborným a hlavně uvěřitelným hereckým výkonům hlavních protagonistů, je dílo dobře stravitelné přesto, že válečné filmy obyčejně nepreferuji. ()

Ombak▼Penari

První polovina na tři hvězdy, celkově jsem ale dal čtyři. V podstatě se toho ve filmu tak moc neděje, ale postupem času to prostě lidsky chytne za srdce. Samotný příběh o spřátelení bývalých nepřátel za speciálních okolností není nijak objevné a tahle látka pravděpodobně neměla šanci udělat velkou díru do světa. Ale i vzhledem k tomuto faktu bylo téma zpracováno na maximum a sledování osudů izolované různorodé skupinky vojáků ve výsledku nijak nenudí a velmi snadno si k nim divák vytvoří vztah, který pak nutí k zamyšlení nad absurditou války. Bylo to prostě příjemné sledování a není moc důvod něco vytýkat. ()

Dimo

Filmový rok 2013 nemohl začít lépe. Loni jsem začal Moneyballem a letos Into the White. Parádní film, který tak skvěle ukáže, že ve válce se může všecko posrat zrovna v momentě, když už to vypadá docela nadějně. Což vlastně i v běžným životě. Hmm. Tak nic. Film perfektní, dialogy upoutají a celou dobu táhnou a Rupert Grint do toho vtáhne solidní humor z Británie. Skvělá kinopodívaná za pár šupů. ()

Majduska

Mám ráda komorní filmy a tento mezi komorní řadím. Obyčejný příběh, obyčejně kruté prostředí, neobyčejní lidé. ()

Jakubik

V podstatě ničím zvláštní válečné drama. Myslím, že po stránce scénáře i režie vše OK a stopáž není přepálená, takže film nenudí. Film opět ukazuje na absurdnosti, které ve válce vznikají a na které pak doplácejí její hlavní aktéři. Mě se film líbil i když vím, že si na něj třeba za rok asi ani nevzpomenu… ()

Kingjiri

Slušnej "malej" film, ale tomu, kde se bere tolik nadšení na hodnocení kolem 80 % uplně nerozumim. Chápu, že rozpočet v přepočtu na miliony dolarů nejspíš neatakoval dvojcifernou částku, nicméně ukázat aspoň pád letadel obou posádek by bylo vcelku fajn. Díky slušnejm hereckejm výkonům se ale v "chatce" daří udržovat napětí a divák má možnost se ztotožnit s postavama, jenomže nic uplně neočekávanýho se nestane a vše jen zůstává na rovině poselství, jak jsou války dementní a zbytečná věc (což však každej soudnej člověk ví). Palec nahoru za sympatickej závěr a uvěřitelnej příběh "dle skutečné události". ()

IXOXI

Další z řady válečných filmů na jedno zhlédnutí. Poselství je jako vždy stejné – trpí nevinní, zatímco papaláši, kteří vše rozpoutali jsou uctívání a v bezpečí. ()

Jeand´Boa

Povedené ztvárnění klasických lidských příběhů, které na pozadí války bezesporu byly. Možná už ničím překvapivé, nicméně ztvárněné a zpracované poctivě... ()

Rikky007

Krásné komorní válečné drama. Jak vystřižené z Remarqua. Film uběhne ani se nenadějete a uvědomíte si, jak dokonale vás vtáhl až když skončí. To, co schází v amerických válečných spektáklech, je tu přítomno neustále - ryze lidské drama, prosto jakýchkoliv propagand a ideologií. Tenhle nenápadný film by si měl pustit každý válečný fanatik. ()

Franc1s

Ukázka toho jak je válka zku*vená. 3 němečtí piloti a 2 angličtí se navzájem sestřelí a musí přežít několik dní v drsné norské přírodě a chajdě. Inspirováno skutečnými událostmi a norové opět natočili výtečný film. I z nepřátel se mohou stát přátelé... Doporučuji! 9/10 ()

aLCaP0Ne

Možno to neni absolútny trhák, ale ten príbej je neskutočný a človek by nikdy neveril, že je niečo také vôbec možné. Ako sa hovorí, život a osud je najlepší maliar a tento film o tom svedčí, lepšie by to nenapísal ani samotný hollywood.. V roku 1977 Davenport zavolal Horstovi a vzniklo doživotné priateľstvo.. 90% ()