Sviňák

• Velká Británie Filth (více)

fila.tes

Hlavní postava J. McAvoye, tak strašně nechutná a odpuzující, až komická, zachránila, nakonec film před naprostou katastrofou. Jinak bych šel ještě níž. Pokud stejně jako já, po shlédnutí traileru k tomuto filmu, který je bezvadný, budete na film natěšeni, neočekávejte stejnou pecku v následují hodině a půl. ()

Heroine

První a nejsilnější dojem? Zklamání! Čekala jsem něco opravdu silnýho, odpudivýho, profil nejnechutnějšího chlapa pod sluncem! A ono co? Je to až ironický, ale Bruce se chová jako průměrný chlap. Trochu lže, trochu pije, trochu nadává ženským, zneužívá svoje pravomoci (celkem v rámci normality), má mindráky, a nikdo ho nemá rád. Jenže takových lidí je na světě tolik, že proč o tom vůbec točit? Navíc je to pojaté trochu dětinsky (když ukáže dva prostředníky protivnému děcku, a sebere mu balónek, nijak zvlášť ho to v mých očích neočerní...), a taky trapně (závěrečná pointa, WTF???)! Celkově je to podle mně hloupý, trapný a nepovedený, slabý odvar filmů jako Mechanický pomeranč, nebo skutečně drsných filmů, jako Life Is Hot in Cracktown. Obsazení celkem nenápadité, ale McAvoy umí, a užívá si to:-) Hvězdičku pro něj, jinak je to ztráta času. ()

Damned_turok

Za druhou polovinu filmu dávám dvě hvězdičky, ačkoliv tou první jsem byl dosti znechucený a nechtělo se mi ani pokračovat ve sledování. Nakonec to nebylo tak úplně zlé, ale podruhé už tento film jisto jistě neuvidím. ()

Raziel_cz

Strašně smíšené pocity. Chvíli je to strašná prdel, chvíli depka jako prase, ale většinou jenom psychedelický sled nahodilých scén. James McAvoy podává svůj asi nejlepší herecký výkon a o knižní předloze jsem četl, že je nejlepším dílem Irvina Welshe, tenhle film má však ke konzistentní zábavě daleko. ()

burton

No jasně, je to hustý a komu se to nelíbí, protože je tam moc hnusáren a prasáren a perverzáren, tak se na to koukat nemusíííííí. Tento film doporučuji všem, kteří jsou maximálně znechucení televizníma novelama. ()

Ombak▼Penari

James McAvoy si roli musel jistojistě užívat, je to dobrá chlívařina a v zásadě i zábavná. Svět se z toho nezboří, ale je to celkem fajn. ()

Rathalos

James McAvoy je presne ten typ herca,co dokaze dokonale zahrat psychopata a prave preto je tento film tak dobry,vdaka nemu,aj napriek tomu,ze obsahuje vsetko zle,co by nemali vidiet a pocut hlavne deti...:-) ()

Allcinna

Jenom víc takových skotských filmů. Skotštinu jsem si užívala plnými doušky, doufám, že nikoho nenapadne film předabovat. Ztratil by tak své jedinečné, whiskou a koksem nasáklé kouzlo. "The same rules apply" a opravdu příhodný cynický konec, který mě donutil film vidět ještě jednou, abych si užila McAvoye v době, kdy byl ještě sympatickým sviňákem. ()

bararich8

Tak tohle vyznění jsem vážně nečekal, tudíž jsem tak nějak rozpolcen. Z počátku šílená jízda a dokonale ujeté scény, to byl formát, který jsem čekal, tak to i ostatně vyznělo z trailerů. Postupně se to však překlápí do vážnější roviny a máme tu rázem takový smutný film o zkaženém lidském charakteru. Herecky a režijně ale naprosto v pořádku. Nakonec tedy "jen" 3,5* cítil jsem se podveden :) ()

Hartigan

Komedie s černým podtextem mě vždycky takhle po noci dokáží napružit a tato o polišovi, valícího nonstop na koksíku a zároveň stíhajícího ošetřovat rozpálené manželky svých kolegů z hokny, byla vynikající a nastolené hlody britského (vlastně skotského) humoru zaručeně musí vytvořit úsměv na tváři. Ty halucinace s představami zvířecích hlav a tím malým klučinou byly rovněž dobře zmáknuté. McAvoy jde každým dalším filmem nahoru a začíná šlapat na paty McGregorovi. I jiné známé obličeje, jako třeba Marsan, coby nejlepší přítěl, potěšili. ()

redwik

Od Veľkej Británie som čakal čosi viac. Nehovorím, že film bol zlý, ale osobne mám veľmi rád britský humor, prízvuk, filmy a hercov, a Filth nebol práve vzorový film. I keď James McAvoy bol super, tak isto aj Eddie Marsan, no na druhej strane taký Jim Broadbent a scénky s ním sa mi nepáčili. Škoda, že tu nebolo viac vtipov, spolu s dobrým záverom by film iba pozdvihli. Takto je to len taký obyčajný priemer. James McAvoy - Bruce Robertson /:/ Jamie Bell - Ray Lennox /:/ Eddie Marsan - Bladesey /:/ Joanne Froggatt - Mary /:/ Shirley Henderson - Bunty /:/ Jim Broadbent - Dr. Rossi /:/ Imogen Poots - Amanda Drummond /:/ Emun Elliott - Peter Inglis /:/ Gary Lewis - Gus Bain /:/ Kate Dickie - Chrissie /:/ Shauna Macdonald - Carole Robertson ()

palmrus

Do tohoto počinu jsem si Jimmyho McAvoye nedokázal představit jinak než jako nažehlenýho slušňáka či dobráka od kosti se slušnými mravy, ale jak vidno dokáže sehrát i poněkud žoviálnější karakter. Po shlédnutí jsem také trošku zavzpomínal na Trainspotting. Celkový dojem je tak někde ve vákuu mezi 4 a 5*. ()

darkreider

McAvoy jak mi je nesympatický, tak to doháňa hereckým umom. Záver zbytočne šablónovitý na to ako to je celé psychadelické. Inak ale film odsýpa a ťažko súdiť, čo sa deje až do konca. ()

Whitebeard

Mělo pobavit? Pobavilo. James McAvoy? Prvotřídní výkon. Sviňák, parchant, grázl jak má být. S grácií až do konce. Ukázka jednoho tragickýho života. Nenudilo, fajné to bylo. Lehkej nadprůměr, dávat tomu trojku by to podrazilo, takže 4* s mínusem, ale pořád 4. ()

Ondr@932

Nečekané příjemné překvapení ! Upřímně jsem nečekal takovou pecku ! Ve filmu se jedná především o sex - drogy - chlast - halucinace. Což je docela šílený námět na film, ale vskutku velmi originální, chvílemi s naprosto ďábelským tempem, především v jeho první polovině, kdy jsem byl naprosto nadšený. V druhé polovině tempo trochu kleslo, ale i tak to byla pořád jízda ! James McAvoy byl prostě mě vždycky jako nesympatický herec, ale zde mi nevadil nebo přímo mě připadalo, že se na tuto roli fakt hodí ! Příjemné překvapení ... 80% PS : Je to taková černá krimi komedie, která mi tímto stylem trochu připomíná film V Bruggách (i když se samozřejmě jednalo úplně o jiný obsah filmu). ()

Kingjiri

Řek bych, že trailer sliboval přece jenom větší jízdu. Žádný velký prasárny se nekonaj (pro slabší jedince možná akorát škrcení při sexu). Příběh mě nijak nedokázal zaujmout a v podstatě jsem ani pořádně nepochopil "co tím chtěl autor říci". Zustává teda jenom velice dobrej James McAvoy, kterej s přehledem zahrál ujetýho detektiva, pár jeho hlášek a slušnej soundtrack, dvě silnější hvězdy. ()