Členové amerických zvláštních jednotek Navy SEALs jsou nejlepší vojáci na světě: fyzicky zdatní a psychicky odolní takřka za hranice lidských možností; nejlépe vycvičení, vybavení dokonalou schopností přežít kdekoli. V noci z 27. na 28. června 2005 jsou čtyři členové elitní jednotky vysazeni helikoptérou v afghánských horách. Úkolem operace Red Wings je na nedaleké základně Talibánců zneškodnit jednoho z jejich pohlavárů, blízkého přítele Usámy bin Ládina. Hned na začátku ale řeší problém, který nečekali. Narazí na místního pastevce, ještě chlapce, a vojáci rázem stojí před morálním dilematem: mají dítě zabít anebo ho pustit a riskovat prozrazení? Rozhodnou se pro druhou možnost. Chyba. V krátké chvíli čelí obrovské přesile po zuby ozbrojených Talibánců a následuje krvavá bitva na život a na smrt. (Bontonfilm)

DanZverina

Ze začátku mi to přišlo moc rádoby dojemný a český dabing mi přišel hrozný, ale za nedlouho když začala akce tak mi to přestalo vadit a začalo to být docela napínavé a scéna jak skočili a následně se rozsekávali cestou dolů ze skály mi přijde přímo epická. Vojáci postupem času začínají být dost pošramocení a zranění se jim jenom kupí a jestli je film alespoň trochu podle skutečných událostí tak to muselo být dost šílený. Film se nakonec vyvíjí celkem nečekaně což oceňuji a detailní záběry na různé zranění vypadají dobře. Takže pokud se chcete zasmát dojemným rozhovorům a zároveň se trochu vcítit do vojáků kteří tam bojují tak se na film určitě podívejte. ()

rytir1

Francouzská Speciální jednotka o mnoho lepší. Kde tohle vzalo tolik procent nechápu a uživatelé píšící o střídání akce za akcí zřejmě koukali souběžně s filmem i na psa honící kočku po zahradě, jinak si to vysvětlit neumím. Bez Wahlberga to celé spadne. ()

Veber

Tak jo, dalo by se tomu vytknout mnohé (ti vojáci jsou neuvěřitelně odolní), ale... Prostě to dobře odsýpalo. Závěr, kdy byli ukázáni skuteční vojáci z akce tomu pomohl taky. Ano, americký patos a velebení jejich armády a několik klišoidních scén, ale zase to vše skvěle nasnímala kamera (občas záběry jak z nějaké PC hry). A nepsaný etický kodex Paštúnválí jsem si musela vygooglit abych se dozvěděla více. Oceňuji, že zde nejsou zobrazeni jen zlí Afgánci, to mě mole překvapilo. ()

Gregor_Samsa

Taková polopatická nepřikrášlovaná byť lehce americky pojatá Peter-Bergovina, by jeden řekl. Turbaníci s utěrkama na hlavách, prach a písek a trošku toho afghánského nebo jakého nedorozumění. Ale líbilo doma, jo! [70%; někdy 2015 Home sweet home] Jo a koukám, jasná věc, Exploze v oblacích v soundtracku... asi proto jsem přidal nějaké to procento... ()

sromhrom84

“Look at me… I’m gonna make the call!” Promluva, při které vám v doprovodu silného soundtracku proběhne mráz po zádech. Ačkoliv se může zdát, že je snímek svými akčními scénami “přetažený za vlasy”, fanoušci, kteří o známé operaci Red Wings alespoň něco málo ví, rozhodně nebudou tuto skutečnost vnímat negativně. Ba naopak si mohou počínání amerických NAVY SEALS nasazených v afghánských horách vychutnat v plné parádě. Úkol, který se pro dokonale vycvičené profesionály zdá být naprostou “prkotinou”, se rázem změní v boj na život a na smrt. Nečekané odhalení totiž hlavní protagonisty staví do situace, které značí nemilé následky. Po zvážení všech možností a chvilkovém odpočinku začíná pravá řežba plná emocí a odhodlání porazit nepřítele za každou cenu. Horský terén a převaha stoupenců Talibanu však přes veškeré snahy postupně hraje v neprospěch čtyř amerických “žabáků” a pro celou akci je takřka fatální. Nejhorším pocitem pro každého diváka je uvědomění si, že na všechny zúčastněné doma čekají přítelkyně nebo manželky a oni i tak jsou schopni za své bratry položit život. Snímek plný bratrství, patriotismu a heroismu musí chytit za srdíčko opravdu každého, kdo se alespoň trošku svým zájmem “otřel” o moderní válku. Vedle titulů Americký sniper (2014) a Černý jestřáb sestřelen (2001) se dle mého jedná o jeden z nejlepších filmů s touto tematikou. Příjemné kamerové záběry a chytlavý soundtrack tento dojem jen utvrzují. Nemůžu jinak než 5*. ()

frenkie

K tomuto filmu jsem přistupoval jako k dalšímu bijáku z vojenskou tématikou a přiběhem podle skutečnosti(což je dneska snad každý druhý film),tudíž s lehkým despektem. Ovšem to co následovalo po celkem krátké expozici, bylo tedy něco moc často nevídaného. Naprosto realisticky působící střetnutí čtyř elitních vojáků s bandou slušně vyzbrojených talibánců. Celé je to takové správně špinavé, syrové, autentické, ruční kamera je pořád v pernamenci. Herecké složení čtveřice je naprosto ok, dokonce i ten hošík Hirsh působil docela chlapácky(alespoň se tak snažil tvářit) . Největší borec je ovšem Ben Foster, kterého jsem málem ani nepoznal, neboť vypadal jak Rumcajs v Řáholci. Dost jsem byl překvapený, co všechno vojáci schytali a přesto zůstali po dlouhou dobu plně bojeschopní. Také jsem s povděkem kvitoval absenci jakéhokoliv patriotismu ,patosu a nesmyslného hrdinství, tolik typického pro americké válečné filmy. I přesto , že jsem věděl, jak to asi dopadne(název a začátek filmu), byl jsem napnutý jak struna a nemohl jsem odtrhnout oči od monitoru. Nějaké podstatnější masařky jsem na filmu neshledal a proto dávám plnou palbu. 5*. ()

joker211

Na film som sa tešil ako sviňa a nesklamal ma. Parádne zobrazenie nepodarenej operácie Red Wings. Výborný herci sa vžili do svojich rolí a počas sledovania filmu to bolo cítíť. Je jasné, že niektoré scény boli prehnané, ale tie nájdeme v každom filme. Navy Seals sú poriadne tvrdí chlapi, na začiatku filmu je možné vidieť útržky s výberových konaní, nie je to žiadna prechádzka ružovou záhradou. ()

hitman957

v poslednej dobe mal Marky Mark celkom dobré filmy tak som sa rozhodol že si pozriem aj tento ---> sklamanie..zbytočne pretiahnutý film na 2 hodiny pričom dej je uuplne mimo..cely film by sa dal vtesnať do 75 minutovej verzii aby sa potom aj dalo povedať že je to pozerateľné a že som sa nenudil...inač o ničom..keby tam nebol Wahlberg tak o tom ani pes neštekne ()

Thug_Leo

Jak je vidno je tu pár rádoby intelektuálů co si nechápou že USMC mají kevlarové uniformy, které absorbují náraz(jak kulky tak výbušninami) a drasticky sniží utrpenou škodu. Za druhé, některými nepochopený zvrat v poslední čtvrtině filmu pouze ukazuje že i někdo kdesi z afganistánu chápe rčení "Fuck taliban". Teď k filmu, úvodní ukázka výcviku funguje stejně jako v BoB, divák pokorně zamumlá že asi jen to budou tvrdí chlapi co jen nekecají v hospodě ale hravě strčí do kapsy i Jacka Bauera. Akce je dobře natočená, dialogy nejsou stupidní a omezují se a podstatná fakta řečená divákovi. Nejlepší žánrovka od Black Hawk down? rozhodně! ()

Poga

Poctivo budovaná dusná atmosféra prvej tretiny filmu je výborná. Postavy sa nám síce viac už neodkryju ale budiz. A posledná tretina filmu je ozaj výborná. Tu sa nám ukazuje ich čom a ako to vlastne mohlo byť. Prečo ten zbytok Berg tak pokazil??? ()

migl

Ako bývalý vojak špeciálnych jednotiek viem čo všetko je človek schopný vydržať,viac než si niekto vôbec dokáže predstaviť,zvlášť keď mu ide o život.To čo nám tu naservíroval P.Berg je po filmovej stránke o ničom,skôr pripomína jedno z mnohých tupých náborových videí alá Rambo,nakoľko je tento film pravdivý?,možno tak 20-25%. "Členové amerických zvláštních jednotek Navy SEALs jsou nejlepší vojáci na světě...",o tom by som si dovolil pochybovať ()

Avern

fascinuje me jak tady všichni rvou o tom jak jsou neprustrelny a kdesi cosi.. ja mel moznost precist si knuhu i jsem se problematikou operace red wings zabyval.. a docela me mrzi ze když to je podle skutecnych udalosti nikdo se o tom nenamaha nic zjistit.. :-( ty pady a zraneni jsou potvrzene a jediny co me na filmu trosku mrzelo ze nakonec ne všechny věci jsou na 100% spravne natoceny.. (uprimne jsem si rikal jestli axeovu smrt natoci jak se stala a koule na to nemeli :-( )...docela me prekvapila ucast skutecnyho marcuse který ani není v titulcích tak doufam ze mi na imdb potvrdi jeho zacleneni do her. tymu.. navíc jestli si někdo vsiml ale zahral si tam i pan reziser :-) (ironie je i to ze luttrel ma 1,96 m a wahlberg??? skoda mluvit :-D ) ()

snupko13

Až na pár prehnaných, neskutočne "skutočných udalostí" vo filme ide o vcelku podarený snímok a v neposlednej rade samozrejme o reklamu pre slávnu americkú armádu. Niečo na škodu, niečo nie, ale amíci to na každý pád pevne v rukách nemali. Dramatičnosť na vysokej úrovni sa však nedá uprieť a to film posúva vysokoooo a vďaka tomu som zase ušetril na manikúre. Možno zaujímavosť: Názov filmu pochádza z rovnomennej nadácie Marcusa Luttrella v Housone, ktorá od roku 2010 pomáha v rekonvalescencii fyzickej a hlavne psychickej bývalým vojakom amerických armád, prípadne ich rodinám v zaradení sa naspäť do života po otrasov vojny. ()

stroke

První polovina slušná (obsahuje snad všechny skvělé dialogy/monology a hudbu z traileru což opravdu chválím) ale jakmile Amérikáni běhají po lese děraví jak střecha perníkové chaloupky, zvrhává se to v Rambo show a to je veliká škoda. Z traileru to vypadalo jako mladší bratříček Černého jestřába ale když shlédnete 2h zjistíte že jde o naprostý průměr místy podprůměr. Docela zklamání. 65% ()

Luciaaas2

Tak jak sem se těšil na tenhle film, tak mě to úplně zklamalo na celé čáře. Američané opět nejlepší, postřílí 3/4 Talibanu, přežijí pády z několika desítek metrů na kameny, nárazy do stromu, několik střel do těla, výbuchy pancéřovek v těsné blízkosti. Je to kravina na entou, dávám jednu hvězdičku jen za akci... ()

Tomiczekk

Prostě mám rád tenhle typ "filmu" Škoda jen, že se amíci serou do té jeblé války, mají se tam postřílet mezi sebou a teď ti chlapi mohli žít. Ať či tak, mě tenhle typ filmů vždycky osloví 100% ***** ()

Kdo potopí obří ropnou plošinu?

Kdo potopí obří ropnou plošinu?

31.01.2015

J.C. Chandor patří mezi mladé režiséry, které se vyplatí sledovat. Zatím má na kontě tři povedená dramata (Margin Call, Vše je ztraceno, A Most Violent Year) a jeho příštím projektem mělo být… (více)

Michael Bay se vrátí do akce?

Michael Bay se vrátí do akce?

01.11.2014

Šestimilionový Mark Wahlberg?

Šestimilionový Mark Wahlberg?

06.07.2014

O celovečerní adaptaci seriálu The Six Milion Dollar Man se v Hollywoodu pokoušejí už nějakou dobu. Sedmdesátkovou klasiku chtěl v devadesátých letech resuscitovat Kevin Smith (Mladí muži za pultem),… (více)

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014