Členové amerických zvláštních jednotek Navy SEALs jsou nejlepší vojáci na světě: fyzicky zdatní a psychicky odolní takřka za hranice lidských možností; nejlépe vycvičení, vybavení dokonalou schopností přežít kdekoli. V noci z 27. na 28. června 2005 jsou čtyři členové elitní jednotky vysazeni helikoptérou v afghánských horách. Úkolem operace Red Wings je na nedaleké základně Talibánců zneškodnit jednoho z jejich pohlavárů, blízkého přítele Usámy bin Ládina. Hned na začátku ale řeší problém, který nečekali. Narazí na místního pastevce, ještě chlapce, a vojáci rázem stojí před morálním dilematem: mají dítě zabít anebo ho pustit a riskovat prozrazení? Rozhodnou se pro druhou možnost. Chyba. V krátké chvíli čelí obrovské přesile po zuby ozbrojených Talibánců a následuje krvavá bitva na život a na smrt. (Bontonfilm)

Ragazzo

Slušně zvládnutá akce, která v divákovi nejednou vyvolá emoce, avšak patřičně naivní a s pořádnou dávkou americké produkce. Konec k zamyšlení dobrý. ()

jjemi

Podruhé už ne, chyběl by prvek překvapení, ale pro nevojandu a pouze čtenářku Afgánce a pod. zajímavé a vzrušující a ... . Prostě nelituji těch 121 minut. ()

andydufrsn

Tenhle snímek by se klidně mohl jmenovat Pádem a skokem Afghánistánem. A právě nebýt trapných scén pádů na hlavu (i když je pravda, že u vojáka nemůže mít pád na hlavu žádný následek) , nárazů páteří na stromy a mnohonásobných průstřelů, po kterých se američtí hrdinové chovají tak, jak se na správné americké hrdiny sluší a patří, tak by to nebyl špatný film. Drsná realita drsné země a hlavně to, že Paštunové nejsou jen psychopati s černým turbanem na hlavě dělá i přes výše popsanou americkou patetičnost z filmu solidní podívanou ()

bezchli

Film, který většinu diváků připoutá do sedadel a křesel, díky strhujícím scénám a efektnímu zpracování tématu, o kterém si většina z nás neumí představit, co vše obnáší a jakým způsobem se dané situace řeší. Drsný výcvik a zvládání krizových situací není pro běžného smrtelníka představitelnou scénou z běžného života. Dobrá hudba a efektní scény celý film jen podtrhují. ()

Foltin

No jestli měl Lone Survivor dostat někoho do kolenou, tak se to celkem dost povedlo a z filmu si odnáším hodně dobrý dojem. Ten dojem jsem dostal po pěkném intru, pěkné přeživší scéně, která byla krásně přehledná, ale místy dost přehnaná. Což zas tak nevadí, jelikož se jedná o Hollywood biják. Závěr je taková pohoda, která na štěstí není pojatá jako v každém válečném filmu (finální projev a udělení medaile)._____ Nicméně od Marka Wahlberga jsem toho zas tolik nečekal, ale Lone Survivoru se ujal ve velkém stylu a má u mě obrovský palec nahoru, dokázal do filmu dát takřka vše a sklidil stejně jako celý štáb můj aplaus po shlédnutí. Tento rok svého krále ještě nemám a proto se asi chytne zrovna Lone Survivor. každopádně usoudím po Interstellar. ()

eexDon

Für mich - 75%, - /některé neprůstřelné scény byly velmi zajímavé a celý film je vlastně oslavný pomník chlapům z Red Wings, no ale tak to jsem vlastně čekal, takže se není moc co divit/, + /Mark se mi docela líbil, začínám ho mít docela rád, akce slušná, film opravdu velmi realistický a podle skutečné, ikdyž samozřejmě upravené události - proč ne slavné bitvy nebo zpackané vojenské akce se dobře filmují/, hodnocení - dobrý film, líbil se mi, ale také je to tak trochu oslavný film, heroizující pomník Navy Seals, ale jak říkám, docela ochotně jsem přimhouřil oči ()

LDvorak

Perfektně filmařsky zmáknutý kousek o boji USNS na život a na smrt v Afghánských horách. Má snad jen jednu, ale zato zásadní vadu. Je to film pro amerického diváka, kterého má přesvědčit, že svět (v tomto případě jeho Afghánská část) je černobílý. Natočený způsobem, který na amerického diváka platí. To že v něm hraje můj oblíbený americký neherec T. Kitsch je toho důkazem :)... Ale jsem rozhodně v menšině (nebo už je to tu taky pěkná amerika), protože můj favorit na zcela shodné téma>>>http://www.csfd.cz/film/293957-specialni-jednotka/<<< nemá tak dobré hodnocení jako tahle agitka. ()

Pitman.tom

Strýček Sam k útoku poručil hnedle/ pohledným vojákům, klukům jak buk/ neboj se...taliban střílí vždy vedle!!/ zato my je tam dáváme jak Jarda puk./ Kdyby to bylo natočený jako rambo (klasický akční Béčko) dám 4.Jenže tohle si hraje na víc a to se mi moc nezamlouvá. Americká vlajka už je pasé jako klobouky ()

pqj1971

Upřímně, jestli tohle jsou nejlepší vojáci na světě.... "Zulu 6 Zulu 6, čtyři slanění" - určitě prozradím nepříteli kolik vojáků jsem vysadil... Nebo jsem z vojenských filmů asi moc zhloupl, protože bych čekal spíše něco jako "Náklad vyložen". Když se pak jednotka rozhodne ve chvíli, kdy má ještě kontakt se základnou, přemístit na "výhodnější" stanoviště bez toho, aby o svém plánovaném pohybu dala vědět, začal jsem pochybovat o kvalitách SEAL. Přednáška o tom, co je a není správné a propuštění evidentně teroristy podporující pastevců, mne pak už vyloudila na tváři úsměv. A když členové jednotky s různým počtem průstřelů padají z dlouhé srázu, opakovaně celou svoji vahou naráží páteří a dalšími částmi těl do skal, už jsem se jen řehtal.... To málem překonalo i nesmrtelnou scénu běžícího rozstříleného seržanta Eliase z Platoon.... Omlouvám se tvůrcům, ale nedokázal jsem dokoukat. Jestli tohle je film podle skutečnosti, pak bych chtěl mít konstituci těch chlapíků a mozek Toma Clancyho.... :-) Raději si znovu pustím Smrt číhá všude... ()

brano921

take slabe 3+ prva hodina filmu žiadna akcia . potom sa to však celkom slušne rozbehne wahlberga mam rad tak film ma celkom bavil . inak taky priemer ()

vonverny

Sám jsem v roce 2003 v Iráku byl a s "amíkama" byl 9 měsíců na základně, takže jsem vždy zvědav na filmy tohoto typu. Film nenudil, nestranil jako mnoho jiných "západu", herci zahráli své akční hrdiny dobře. Jen zas ta realičnost.... S kometářem obsahu, že jsou SEALs to nej na světě, souhlasí jen pubošové nebo najivkové. Ani oni samotní by to o sobě neřekli, tohle totiž není měřitelné. Potkal jsem Gurkhy, polský Grom, Speciálky s Nového Zálandu, Austrálie....... Všichni jsou výborní vojáci. Ale ani Gurkha s Kukrou v puse tolik zásahů nevydrží. Tohle bohužel celý film sundalo o 20%. Zásahy 7,62mm municí udělá z těla maso na guláš. I ty nárazy do skal a balvanů.....škoda. Jinak se jedná o nadprůměrný válečný film. Ještě jednou škoda toho "Rambo efektu". 65% ()

SpeedyGon

Začátek filmu mě nadchnul, dokážu si představit, jak těžký výcvik semkne vojáky a utvoří mezi nimi nerozdělitelné pouto. Ale pak to opět přišlo, oslavování amerických jednotek, kteří by nikdy nezabili starého dědka a dvě děcka aby si zahranili svůj vlastní krk. Taková propaganda mi vždy znechutí celý film. Také nesmrtelnost amerických vojáků mě přišla až trapná. Pro mě je tento film podprůměrná slátanina. ()

limalama

Pecka. Ani chvíli jsem se nenudil, neustálé přestřelky a nakonec i pár hodných afgháncu a nějaké to představení vojáků i jejich zachránců!! Prostě bomba, víc takových ()

alKalda

Ano, tak přesně takový film mi z podobného prostředí od 9 roty chyběl.... Jediné, co mi přišlo trochu přes čáru byly neuvěřitelné seskoky po skalách a možná přehnaná výdrž vojáků SEAL. Na druhou stranu SEAL nejsem a kulku jsem také nikdy neschytal, takže nevím, co všechno je možné. Každopádně perfektní podívaná. ()

WHITY

Veľmi slušne spracovaný film o skupinke ''nezničiteľných'' vojakov NAVY SEALS ktorí majú zabiť kamaráta Usámi bin Ládina. hviezdičku strhávam za prehnané pády. Určite sa oplatí si tento film pozrieť. ()

DavidAAAA

Možná je to americká propaganda, ale sežral jsem ji i s navijákem a vůbec se za to nestydím. Námět je vzdáleně podobný Černému jestřábovi, ale daleko komornější a přitom podobně výborně zpracovaný. Fyzickou bolest těch vojáků jsem doslova cítil a s nima snad i dýchal. Tvůrcům se podařilo stvořit film plný akce, hodně drsné atmosféry, ale i přátelství a odvahy. Ano, pomáhají si hromadou klišé, ale čert to vem. Hodní Afghánci nakonec jsou dost neuvěřitelní ( ale po vysvětlivkách v závěrečných titulcích už tomu věřím ). 90% A ponaučení? Až někde na horách potkáte pasáčka koz, okamžitě ho zabijte, protože jinak jste v pěkným průseru... ()

zmirix

Celkově to mělo dobrou atmosféru a trochu jsem se o ně i bál. Hrdinové však byli téměř nesmrtelní a nepřátelé strašně leví. U filmů tohoto typu s tím sice počítám ale tady to bylo fakt moc. 50% ()

ambrobene

Poslednú dobu vyberajú do všetkých filmov samé nudné ksichty. A do všetkých erotických filmov ženy s malými kozami. Neviem čo si od toho sľubujú, ale tento film si viem pekne predstaviť s Stathamom, Swarzenegrom, Stalloneom a Leeom ()

Kdo potopí obří ropnou plošinu?

Kdo potopí obří ropnou plošinu?

31.01.2015

J.C. Chandor patří mezi mladé režiséry, které se vyplatí sledovat. Zatím má na kontě tři povedená dramata (Margin Call, Vše je ztraceno, A Most Violent Year) a jeho příštím projektem mělo být… (více)

Michael Bay se vrátí do akce?

Michael Bay se vrátí do akce?

01.11.2014

Šestimilionový Mark Wahlberg?

Šestimilionový Mark Wahlberg?

06.07.2014

O celovečerní adaptaci seriálu The Six Milion Dollar Man se v Hollywoodu pokoušejí už nějakou dobu. Sedmdesátkovou klasiku chtěl v devadesátých letech resuscitovat Kevin Smith (Mladí muži za pultem),… (více)

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014