Mýtický motocyklový kaskadér Luke (Ryan Gosling) se rozhodne opustit svět karnevalu a hry se smrtí. Dozvěděl se totiž, že jeho bývalá milenka Romina (Eva Mendes) nedávno porodila syna. Chce je oba najít a postarat se o rodinu. Aby je finančně zajistil, spáchá na svém motocyklu řadu bankovních loupeží. Jeho dokonalé zločiny ale přilákají zájem ambiciózního detektiva policie Avery Crosse (Bradley Cooper) a zkorumpovaného šéfa místního policejního oddělení Delucu (Ray Liotta). Začíná nemilosrdný boj, ve kterém neexistují žádná pravidla. Drama přesahuje i po patnácti letech do života dvou středoškoláků, kteří zápasí s dědictvím, jehož se jim dostalo. Jediným útočištěm se pro ně stalo místo za borovicovým hájem. (JOJ Cinema)

cheyene

Navzdory ne příliš ohromujícímu hodnocení dávám plný počet hvězd, protože košatý příběh tohoto snímku mě ohromil. První část, kde hraje prim příběh Hezouna Luka, jenž je ochoten pro svého malého synka udělat vše, aby mu zajistil dobrou budoucnost. Perfektně jej ztvárnil Ryan Gosling, kterému role mlčenlivých a nevyzpytatelných chlapíků svědčí. Další část filmu, která se zaměřuje na život policisty, je také velmi poutavá a o nic méně zábavná je i část, v níž se příběh soustřeďuje na syny hlavních dvou hrdinů. Snímek je navíc obohacen o dobrý soundtrack a kvalitní herce. Pro mě osobně byl tento počin velmi příjemným překvapením. ()

chezush

If you ride like lightning, you're going to crash like thunder.. Nebudu lhát a přiznám se hned na začátku, že největším lákadlem pro mě byl Gosling, bez kterého bych se tomuto filmu nejspíše velkým obloukem vyhnula. A je to právě on, kdo film drží pohromadě. Příběh, který je rozdělen do tří částí, tři dějové linie, které se mezi sebou na první pohled liší, ale přesto se navzájem prolínají. Každá část filmu je svým způsobem zajímavá, ale první s Goslingem je určitě ta nejsilnější. Kdyby se film nesl v duchu první části, neváhala bych napálit plný počet. Nechápu, jak někdo může mít tak obrovské charisma, téměř bez dialogů jen s pomocí výrazů obličeje. Zbylé dva příběhy bylo obtížné sledovat, protože tady Cooper nemá na to, aby utáhl celý film, zvlášť po prvním příběhu a výkonu Goslinga. Ztrácí se tempo, atmosféra a vše se tak nějak táhne. Režisér sice zachytil podstatu, kterou chtěl prostřednictvím filmu sdělit ''naše rozhodnutí/činy budou mít následky.. historie se opakuje.. hříchy otců'' .. ale myslím si, že se to dalo sdělit i jinou/zajímavější formou. Jako celek to určitě není špatný film, ale kdyby nebylo první hodiny a soundtracku, určitě bych šla s hodnocením dolu. Takhle musím to hodnocení zvýšit, protože na tom prvním a nejsilnějším příběhu vše stojí. ()

nunka

Kde jeden film končí, iný ešte len začína. A to stopercentne platí pre The Place Beyond the Pines. Nielenže ma svojou účasťou potešil Gosling i Cooper, každá postava dala do filmu iný rozmer. Americká nižšia stredná vrstva a rebélia v podaní Ryana Goslinga versus kariérne postupujúci Cooper, obaja so srdcom bijúcim pre rodinu a jej hodnoty. Prekvapivo dobre premostené dva svety, paralelne odlišné a predsa niečím podobné. Film bol pre mňa príjemným prekvapením, do ktorého som šla bez očakávaní ala "tabula rasa" a vyplatilo sa. ()

Fiftis

Niekoľkokrát za rok sa do kín dostane dráma, ktorá stojí za pozornosť naozaj pre všetkých. O to väčšia škoda je, keď ho v tých kinách vidí len pár vyvolených. Za borovicovým hájom je bohužiaľ presne ten prípad. Dlhé roky som ani len netušil, že niečo takéto existuje (ďakujem Real Tom Hardy) a mrzí ma, že sa k tomu už v kine nikdy nedostanem. Práve kvôli takýmto momentom situáciu vždy zachráni moja predražená premietačka, ktorou si takéto magadiela premietnem na stenu z pohodlia postele. Človeka len mrzí že to tak nevidel hneď na prvý krát, pretože som nevedel že je to dielo hodné premietania v širokouhlom prevedení. Prechádzka borovicovým hájom nieje ani trochu ľahká. Je ťažká a emocionálne náročná. Pre mňa osobne to bola jedna z tých chvíľ, na ktoré človek nezabudne. Jedna z tých, na ktoré sa o dlhé mesiace neskôr pokúsi rozpamätať a vidí sám seba, ako pred monitorom len zíza pred seba a vie, že práve zažil film, na ktorý nezabudne a ešte veľmi dlho zostane potichu a nechá ho doznievať. Brilantné herecké výkony mlčanlivého Goslinga aj dramaticky dokonalého Coopera. Tak si toto DVD nenechajte ujsť. Ja by som dal čokoľvek aj za steelbook, ale toho sa asi nedočkám. ()

Shakers

Tak to som ešte nevidel. Film s dvojtvárnym hrdinom a príbeh, ktorý sa príjemne dopĺňa a kde herci a postavy sú čoraz viac a viac zaujímavejšie. Komorná dráma, ktorá dokáže zaujať postavami, hereckým obsadením a hlavne príbehom, ale ktorej chýbajú emócie. 80% - 4* ()

Pepinec

Nechal jsem se nalákat na Goslinga, a pak většinu času čučel na DiCapria juniora. No ale nevadí, na rozdíl od Coopera jsem z nich alespoň neměl pocit, že by jim v zadku překážela borovicová šiška. Přesně nevím, o co se Derek tímhle zpracováním ve finále snažil; jestli o moji pozornost, tak výsledek nic moc teda, ta byla v háji. A docela dlouho, na 140 minut je tu málo Evy Mendes. ()

Boogeyman

Stačilo o půl hodiny zkrátit a dal bych za pět, výtečně natočené drama s mírně netradiční stavbou příběhu, ale nechutně pomalým tempem. ()

playboxguest

Ve chvíli, kdy vzal Gosling děcko do ruky, já z té své vysadila ovladač a začala jsem se filmu věnovat naplno. Tři příběhy na rozmezí sedmnácti let, které jsou možná až moc okatě náhodama poslepované, ale rozhodně jsou lidské a dobře se na ně tu půl třetí hodinu kouká, ač mě nejsilnější připadl právě ten začátek s Goslingem. 80% ()

Nin

Gosling "deanovatěl", Cooper zase pěkně civilně a i vedlejší role jsou většinou zahrány lahůdkově. Jenže jejich postavy jsou do jednoho nesympatické a přišlo mi, že se chovají hlavně podle toho, aby jim ta velká tragédie s osudovým závěrem vyšla co nejčistěji. Pomalé tempo by mi výjimečně nevadilo, protože i hudba byla super, ale ten příběh a postavy jsou jedno velké MEH. (5/10) ()

Rosomak

Derek Cianfrance má neuvěřitelný talent vnést skrze detaily do obyčejných scén vnitřní hloubku. Pohyby rukou, styl chůze, způsob oblékání - v tom všem dokáže své postavy obdařit nebývalou realističností. Přesto však ve výsledku film působí pro svou tuctovou zápletku a nepřekvapivé vyústění příliš banálně. Gosling ale konečně vypadl ze svýho hereckýho pozérství a od Blue Valentine jde snad o jeho první roli, kde lze mluvit o nějaké plastičnosti. Zato Cooper všechno hraje jen na svý psí oči. V detailech shledávám The Place Beyond the Pines za nápaditej film (vůbec práce s hudbou a záběrovánim je hodně zajímavá), kterej ale v celistvosti bohužel nefunguje. ()

Pilda17

První polovina s Ryanem Goslingem výborná, druhá s Bradley Cooperem slabší. Hodně zajímavý příběh a diváka dokáže zaujmout. Bohužel děj od druhé poloviny začal kolísat a přišlo několik nudných pasáží. Čekal jsem víc, ale abych byl nějak zklamán, to říct nemohu. Place Beyond the Pines je stravitelné krimi/drama, které se snést dá .. 6/10 = 62% ()

Rosaviva

Zajímavé obsazení, zajímavý nápad na film, ale celé to působilo hrozně zdlouhavě. Kdyby se to trošku prostříhalo, asi by to vůbec nemuselo být špatné drama, ale takhle mě to už ke konci mírně uspávalo. 3* ()

S.Quentin QUALE

Přesně ten typ filmu, který mám v lásce asi tak jako když mám jít v půlce pařby dom chrápat. Zvládnu to bez problémů, ale podle situace jsem více či méně nasranej. Tady se jedná o metr dlouhý, na rádoby nevhodným místě vysraný a navrch rozšmatlaný hovno, který ale vůbec nesmrdí. Abych to přeložil - strašně natažený drama, kterého cílem je jistě vyvolat nějaké pocity, jenže divák neví vlastně jaké, takže se jedná v podstatě o zbytečnou záležitost. Nebavilo mě to, nevěřil jsem tomu, nehnulo to se mnou, je zázrak, že jsem se na to dodíval. Nedávno jsem viděl jedno silné drama o pomstě, které byť také nebylo mojí krevní, tak ho rád doporučím místo této nicky. Kdybych mě nebylo líto herců, tak tomu dám snad jen jednu. 45% ()

misterz

Tak sklamanie, čakal som viac. Prvá časť s Ryanom Goslingom ešte ušla, ale potom sa z toho stala nudná zplácanina o ničom. Našťastie záver sa snažil o akúsi nostalgiu, keď si chlapec išiel za svojimi koreňmi, ale rovnako to nebola žiadna sláva. Ale aspoň niečo. Celkovo však ide o film na jedno použitie, ktorý do 15 minút zabudnete. Veľmi slabý priemer. 50/100 ()

Vančura

Dost ubíjející film s - pro mě osobně - nesympatickým obsazením (kupříkladu Evu Mendes jsem nikdy nemusel, ale zde je fakt hnusná), nezajímavým dějem, a příšerně nataženou stopáží, která by šla v pohodě zkrátit o takových 40 minut. Pár momentů tam ujde, ale jako celek mě to nebavilo, postavy mi byly protivné, není tam nic, co bychom už neviděli stokrát jinde, a celé to končí zvláštně rozplizle a nedramaticky. Za mě palec dolů, ten film je ztráta času. ()

Payushka

Slaba ctyrka, protoze ze zacatku mirne labilni scenar drzeli nad vodou dva vyborni herci s charismatem. Kdyz se film prikloni k vypraveni pribehu "chudaku mladych", zacne byt nejen predvidatelny, ale i dost prumerny. Zaroven me zrovna nefascinuje ustredni myslenka o kraceni ve slepejich otcu - myslim, ze neco takovyho je uz davno prekonany. ()

dr.horrible

Fail. Pokus o tri filmy v jednom, pričom prvá (najzaujímavejšia) a druhá tretina mali trvať dohromady tak 20 minút a slúžia iba nato, aby mohla prísť tretina tretia, ktorá je falošná, nudná, iritujúca a rovnako ako celý film, úplne zbytočná. Aká bola pointa? Čo tým chcel autor povedať? Že život stojí za hovno? Že policajti ničia ľuďom životy? Katarzia nulová, posledné dve scény vôbec nefungujú; tendenčná báchorka celé jak to je a že ten film nedostal nomináciu, je jedným z najrozumnejších rozhodnutí akadémie za posledných niekoľko dekád. A väčšina komentárov ľudí, ktorým sa to z nejakých - mne nejasných - dôvodov páčilo na päť hviezdičiek, hovorí len o tom, ako to ostatní nepochopili. Dobre. 50%, tretia hviezda len za Goslinga a prekvapivo vynikajúcu Evu Mendes. PS: Atrapu Johnnyho Deppa už prosím do filmov neobsadzovať. ()

InJo

Ohromně zrežírovaný (ta honička!) velký, osudový p-ř-í-b-ě-h. Skvělá osobitá hudba, hutná atmosféra a výborní herci v čele s Goslingem a Cooperem. Mám s tím jen dva problémy - pocitově je ten film ještě delší, než je jeho reálných 140 minut, a poslední dějství je oproti takřka perfektním dvěma předchozím o dost předvídatelnější a budí dojem účelové vykonstruovanosti. Největší ostudou ovšem je, že takhle kvalitní a rozhodně netuctové dílo u nás nešlo v kinech... 80 % ()

Tsuki

Jak popis filmu na zadní straně krabičky od DVD, tak i popis zde na CSFD, jsou podle mého docela dost zavádějící. Někdy mívám u popisů některých filmů pocit, že buď dotyčný pisatel onen film pořádně neviděl, nebo není schopný v jeho popisu zachytit to podstatné. A to je velká škoda, protože potenciální divák pak může film zavrhnout s myšlenkou, že jde o tuctový příběh a že to není tématika, která by ho zajímala. Ani Za borovicovým hájem není obyčejný akčňak nebo snad kriminálka o tom, jak lupič a policista svádějí "nemilosrdný souboj". Ve skutečnosti je to film o těch lidech samotných - o jejich záměrech, svědomí, dobrých i špatných životních volbách, které ovlivňují životy ostatních... o karmě, která se (jak se zdá) může přenést na další generaci. Až dokud se kruh neuzavře. Nechci toho prozrazovat příliš mnoho, ale každopádně jde o mnohem zajímavější a hlubší film, než napovídá jeho popis. A rozhodně nejde jen o Ryana Goslinga (Luka), přestože z jeho umístění na filmovém plakátě uprostřed bychom soudili, že je to především příběh o něm... Ne ne, tohle není jen tak ledajaký tuctový film. A je třeba pamatovat, že jen protože je člověk kriminálník, tak to nemusí znamenat, že je v jádru špatným člověkem, stejně jako policista nemusí být nutně tím nejctnostnějším dobrákem. O tom všem film je. O reálných nedokonalých lidech a jejich činech, které si nesou s sebou. Konec se mi obzvlášť líbil. Právě proto, jak film klame tělem, jsem byla o to víc mile překvapena. ~(4,2)~ ()

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper