Mýtický motocyklový kaskadér Luke (Ryan Gosling) se rozhodne opustit svět karnevalu a hry se smrtí. Dozvěděl se totiž, že jeho bývalá milenka Romina (Eva Mendes) nedávno porodila syna. Chce je oba najít a postarat se o rodinu. Aby je finančně zajistil, spáchá na svém motocyklu řadu bankovních loupeží. Jeho dokonalé zločiny ale přilákají zájem ambiciózního detektiva policie Avery Crosse (Bradley Cooper) a zkorumpovaného šéfa místního policejního oddělení Delucu (Ray Liotta). Začíná nemilosrdný boj, ve kterém neexistují žádná pravidla. Drama přesahuje i po patnácti letech do života dvou středoškoláků, kteří zápasí s dědictvím, jehož se jim dostalo. Jediným útočištěm se pro ně stalo místo za borovicovým hájem. (JOJ Cinema)

Aljak

Dosť preceňovaný film veru, lebo podľa mňa to bolo nič moc. Vzhľadom na to, že to malo takmer 2 a pol hodiny som očakával, že ten príbeh bude omnoho rozvetvenejší a dramatickejší. Ale bola to bieda - hoci zozačiatku to vyzeralo dosť zaujímavo, no potom to akosi celé padalo ku dnu a bolo to veľmi predvídateľné. No po tom všetkom som čakal aspoň, že koniec bude nejaký oslnivý - ale ten bol snáď ešte viac nevydarený ako celý film. A pritom to vyzeralo tak dobre (podľa obsahu a hodnotení). Pre mňa obrovské sklamanie... ()

M.i.k.e

film který hodně klame tělem a ve výsledku nemá daleko k Cianfrancově předchozímu kousku.Trailer sliboval něco,člověk se díky jménu režiséra a docela brutál stopáži připravil na něco jiného,aby to nakonec bylo ještě něco úplně jiného.I přes to všechno je Za borovicovým hájem kusem solidní filmařiny,která i přes zmiňovanou stopáž nudit nestihne a všechny tři dějství,kterými tahle tragedie dvou rodin proplouvá opravdu stojí za to.Gosling si opět střihnul svoji skoro již klasickou pózu a i tentokrát to stačí...80% ()

peiton

Slušne vystavaná dráma o slávne-neslávnej kariére zlodejíčka,ktorá sa končí predčasne,nás zároveň v druhom pláne varuje pred špinavým zákulisím policajnej korupcie a nekalými praktikami v nej.Gosling v dnešnom hereckom svete už ,,známa firma" a preto ma sklamalo,že ho nechali zomrieť už v prvej polovici.Bol jedným zo záporných hrdinov-mojich hrdinov,...som mu fandila,pretože mi je nesmierne sympatický.Bojovala som s pocitom či ho mám pochopiť alebo zatratiť,ved v konečnom dôsledku to nemyslel zle... ()

Martin741

Takze asi aj reziser Derek Cianfrance videl v klude svojho obyvaku kultovy film Amores Perros od Alejandra G. Inarritu a rozhodol sa teda natocit nieco na ten sposob. Bernala sa mu sice zohnat nepodarilo, ale aspon ze ten Ryan Gosling prikyvol na spolupracu /herec ma talent/. A samotny Gosling veru dobre spravil, ze po dementnych Gangster Squad - Lovci Mafie si zahral v tomto filme. Pribeh tvoria 3 viac-menej nesurode vrstvy, ktore pekne graduju, od zaciatku az do konca. Hoci mi dementne vykradacky dost vadia /Stallone so svojou Cobrou vykradol Dirty Harryho/, tato vykradacka aspon nie je dementna a mne je vcelku sympaticka. 70 % ()

Lischai

Měl jsme z popisku pochyby, co čekat od citlivé lidské story, kde se vylupují banky - a už nemám. To bylo super, hodně civilní, pochopitelné. Film jako celek mě ale nějak nenadchl, i když těžko pojmenovávám proč. Trefný příměr jsem tu zahlédl v komentářích od uživatele Fr. "Zkrácená sága dvou rodin." Film má docela zajímavou strukturu, kterou bych popsáním vyspoiloval, ale střídá hrdiny a vykresluje paralely ve vztahu "hodné" a "špatné" rodiny. Ale na rozdíl od knižní epické ságy to má jen pár zvratů, na kost ořezaný oblouk, takže (a) vlastně není moc co porovnávat a (b) to nepůsobí osudově, ale přitaženě za vlasy. Bylo to jako vidět zfilmovaný zápis ze čtenářského deníku. Dává to smysl, je tam cítit příběh, ale jak kdyby za každým zvratem chyběly tři další, které mu dají plastičnost. ()

bourec

Začátek slibuje podle vzevření Ryana Goslinga peprnou záležitost,a taky zhruba půlhoďku v napětí sledujete,co se vlastně z toho vyvrbí.Pak se z toho ale vyvrbí parádní nuda ,která dokáže oslovit jen unylce.Obsazení tohodle filmu je opravdu bombový,ale film je nataženej až běda.Opravdu je takovej problém natočit film,kde se něco děje.Pro někoho asi jo.30%. ()

Kwaichi

Nemám rád motorky. Nemám rád failerských lupičov. Nemám rád neúspešných policajtov. Čakal som viac "pozitívnej" energie. ()

zuzinka2

Vynikající film, který i přes dlouhou stopáž uteče velmi rychle, a dokázala bych si představit, že by trval klidně i delší dobu. Tři zajímavé propojení příběhy, ze kterých se mi nejvíc líbil ten prostřední (docela překvapivě, neboť jsem měla trochu obavy z B. Coopera, ale ten zde předvádí výborný herecký výkon a možná se mi dokonce líbil i víc než také výborný R. Gosling). Jediný problém, který mám je, že třetí část, přestože se tam hodí a předcházející dvě velmi dobře doplňuje, je z mého pohledu dost předvídatelná. Celkově 85% a možná, že tomu dám druhé projekci plný počet. ()

Topco

Dejovo nečakane epické, ale žiaľ medzi jednotlivými dejstvami nevyvážené. V prvej (nepredvídateľnej) tretine sledujeme lúpežný neo-noir s cool antihrdinom, neskôr sme svedkami policajnej drámy uprostred oddelenia a v záverečnej tretine tu máme vyrovnávanie sa s minulosťou v podaní mladšej generácie protagonistov (kde nastupuje rada klišé a predvídateľnosť). Škoda, že Gosling nemal väčší priestor. Inak slušná krimi dráma. ()

tormento

Po druhom zhliadnutí, definitívne dávam 5*. Derek Cianfrance, má zvláštny talent točiť neobyčajné filmy o obyčajných veciach. Je to tak, muža najviac zmení dieťa. To sa aj z nezodpovedného rebela, stáva starostlivý otec. O hereckých kvalitách Coopera a Goslinga netreba pochybovať, trošku mi vadila Mendez (na jej mieste by som si vedel predstaviť niekoho schopnejšieho). Najväčším prekvapením je však DeHaan, v záverečnej pasáži kraľuje. Treba pochváliť aj soundtrack, a scenár, ktorý ani pri dlhej stopáži nenudí. Je príjemný zistenie, že stále vznikajú "netuctové" filmy, s myšlienkou a svojským štýlom. O to viac, keď si v nich strihnú herci, ktorým bude patriť budúcnosť...k dokonalosti však niečo chýba, no možno tento film nemal byť vôbec dokonalý. ()

campix

Mám hodně rád filmy postavené na podobném principu jako je Za borovicovým hájem. Tedy několik osudů několika neznámých lidí, které se tak různě protínají až se osudově zakončí. Jenže tady je to trošku jiné, jde především o rodiče a jejich syny. Film by se dal rozdělit do tří části z nichž ty první dvě jsou velmi zajímavé a nepostrádají drive, bohužel ta část třetí je poměrně hodně nudná a její stopáž je hodně přestřelená. Co se týče osudového finále, tak to se až tolik nekoná. Jemný náznak v lese, ale ten je poté zabit scénou, ze které čiší amerika na sto honů. Herecké obsazení také docela zklamalo, jelikož Gosling s peroxidovým přelivem nezaujal, ale paradoxně byl nejlepší ze všech, jelikož Cooper má v první část strašně debilní účes a působí neustále jakoby mu ulétly včely, dále pak Eva Mendes známá z rolí samých fame fatale, zde působí omšele a strašně nudně. Pokus to je zajímavý, ale v konečném hodnocení naprosto průměrný. ()

Pajky3

S takhle dobrou dvojicí herců a taková nuda? K tomu jako bonus přihodit maximálně nesympatickou Mendesku, z které oči bolí jen co se objeví na plátně. Byl jsme na to docela zvědavej, ale tohle jsem vážně nečekal. První část, kdy je na scéně hlavně Gosling mi přišla ještě poměrně zajímavá a stále jsem čekal co se bude dít. Potom co se na scénu vkradl Bradley to ale začalo jít z kopce, vrchol všeho byla dvojice mlaďasů, kdy už jsem se vážně nemohl dočkat toho až to skončí. Že jim to ale trvalo... ()

Gaaron

Gosling i Cooper musí být s Cianfrancem hodně dobří kamarádi... anebo to na papíře vypadalo o dost lépe. ()

PROCESOR

Film se rozjíždí, jako klasický kýčovitý venkovský, kde je vše předem jasné. Frajírek na motorce co vystupuje na pouti zbouchne aniž by to věděl…místní holku, za rok má štaci na stejném místě, tak se rozhodne jí navštívit a překvápko, má synka! Jenomže radost kalí existenční problémy, a tak se dá na dráhu zločinu a tady už je to jako z červený knihovny, do doby než si účty mezi s sebou nevyrovná až další generace. Za mě zbytečně dlouhý… ()

Juto

Že je film úspešný ako kriminálny thriller s vysokým podielom, tak aj ako oveľa tichšia a empatickejšia štúdia nahnevaných, osamelých mužov, dokazuje, že režisér Cianfrance má záľubu v odvážnom rozprávaní a má záujem o predstavenia, ktorými by sa mohol realizovať. 8/10 ()

Martrix

Derek Cianfrance mě zaujal Světlem mezi oceány. Takže jsem doufal v podobně audiovizuální a emočně propracovaný film. I proto mě první minuty trochu vyděsily, protože tento film má televizní look, který je silně kontrastní vůči hvězdnému obsazení (a to i v malých rolích). Rozpočet asi padl na platy herců, tak nezbylo na kameramana a pořádnou výbavu. Rušit to bude hlavně v akčnějších pasážích. Ale ono je vlastně jedno, že to vypadá tak lacině, protože jakmile se roztočí spirála špatných rozhodnutí, naivity, viny a odpuštění, bude vaše pozornost jinde. Spoustě diváků to bude připadat přitažené za vlasy. Čím chytřejší divák, tím menší pochopení pro chyby, které všichni udělali, ale já v USA žil, takže vím že velké množství lidí mimo velká města, rozhodně nejsou nejostřejší tužky v penále. A Luke je jako mnoho jiných. Nic nemá. Vede prázdný život ze dne na den, citově strádající mladý muž. A najednou je tady něco, na co se může upnout, co si nenechá vzít, co symbolizuje normální život. Ale k tomu potřebuje prachy ... . Ten příběh je fádní že? Však taky v něm pointu nenajdete. Je to jen polovina stopáže...vlastně jakýsi prequel k příběhu poldy. Nebo spíš pojednává o systému, který generuje zločince jak z řad obyčejných lidí, tak těch na straně zákona? Taky. O nástrahách, které život nachystal a o těch, kteří do nich padli? Ano, krev není voda, ale chyby otců se nedědí. Ve své komplexnosti je to dost krkolomné vyprávění, ale něco do sebe má. 3,72 hvězdy. ()

arnybossy

Nemal som velke ocakavania, a hoci na zadok som z toho nespadol, ostal som milo prekvapeny, aj ked neviem presne z coho. Skvela rezia, podmaniva hudba a zopar silnejsich okamzikov. Skoda len, ze Ryan Gosling dvihol cvicky tak skoro, no zase dobre, ze sa dej presunul o zopar rokov dopredu, lebo Bradley Cooper vyzeral na zaciatku doslova ako vyliahnute kuriatko :) ()

Carrie_3

Derek Cianfrance mě velmi příjemně překvapil již svou prvotinou (pokud to tak mohu nazvat) Blue Valentine a č ekala jsem, jakou to filmovou lahůdku pro mě připraví tentokrát. Ovšem chvíle očekávání a nadšení brzy vystřídaly pocity nepochopení a zklamání. Za borovicovým hájem je snímek, který je v mnoha ohledech velmi nedotažený. Scénář mi přišel jako kdyby byl ušit horkou jehlou, charaktery postav mnohdy byly velmi povrchní a výběr herců rovněž nepovažuji za nejlépe zvolený. Eva Mendes je herečka, které nevěřím ani slovo a neustále mám pocit, že přehrává. Ryan Gosling, ač je můj velký oblíbenec, ve své roli vůbec nevynikal, chvílemi jsem měla pocit, že až zanikal. O jeho vizáži netřeba ani hovořit. Jsem toho názoru, že jej vizáž nikoliv nepodporovala, ale spíše potápěla. Bradley Cooper byl ve své roli rovněž nevýrazný. Co dodat na závěr po této kritice? Snad jen, že přeji režisérovi, ať má příště při výběru námětu lepší ruku a více propracuje scénář. ()

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper