Mýtický motocyklový kaskadér Luke (Ryan Gosling) se rozhodne opustit svět karnevalu a hry se smrtí. Dozvěděl se totiž, že jeho bývalá milenka Romina (Eva Mendes) nedávno porodila syna. Chce je oba najít a postarat se o rodinu. Aby je finančně zajistil, spáchá na svém motocyklu řadu bankovních loupeží. Jeho dokonalé zločiny ale přilákají zájem ambiciózního detektiva policie Avery Crosse (Bradley Cooper) a zkorumpovaného šéfa místního policejního oddělení Delucu (Ray Liotta). Začíná nemilosrdný boj, ve kterém neexistují žádná pravidla. Drama přesahuje i po patnácti letech do života dvou středoškoláků, kteří zápasí s dědictvím, jehož se jim dostalo. Jediným útočištěm se pro ně stalo místo za borovicovým hájem. (JOJ Cinema)

claudel

Velmi zvláštní film, na nějž si stále ještě i den po zhlédnutí utvářím názor. Pravděpodobně mi nesedl do nálady, možná kdybych jej viděl v jiné době, v jiném rozpoložení, třeba by mě zval za srdce. Nechápu tu souslednost a přejímání hlavních otěží mezi asi třemi, čtyřmi postavami. Nejvíc mě nakonec dojala hudební složka, vystihuje v sobě značnou dávku melancholie a smutku po té, co se ve snímku odehraje v první polovině. Poznámka pod čarou - nechápu, jak může distributor pustit do světa tak nesmyslný obsah. ()

mm13

Rozdelenie na dve časti neprekáža. Naopak, zaujímavý moment. Kto vadí, je Gosling s jeho upadaním do škatulky bezmenných, vykorenených (anti)hrdinov a Cooper, ktorý okrem ufňukancov snáď ešte inú postavu nehral. Celý "borovicový háj" je potom taký pozérsky a uplakaný zároveň. Čo mi napovedá, že Cianfrance nebude zlý scenárista ani režisér, on to tak chcel a vedel si vybrať hlavných predstaviteľov. Okey, nech, ale je to mimo mňa. ()

JASON_X

Film (respektive spíš trojfilm) s bohužel citelně klesající záživností. První třetina bez debat na pět, strhující příběh, Goslingův herecký koncert a la Drive a jeden dlouhý padesátiminutový divácký orgasmus, zakončený docela slušným překvapením (aspoň pro mě). Druhá třetina celkem fajn krimi, vzdáleně připomínající Training Day, určitě za čtyři. Ale poslední třetina celý film stáhla do sféry průměrného hollywoodského bahna. Nejenže syn Goslinga je neurotický srábek a po mámě Mendesové má nějak podezřele málo pigmentu, nejenže syn státního návladního Coopera a křehké Byrneové mluví jako negr a chová se jako pouliční smažka z bílé chátry, ale navíc je celá pointa závěru filmu tak křečovitě vyumělkovaná a kýčovitá, že mě docela slušně znechutila. Škoda, dlouho jsem měl pocit, že jsem svědkem výjimečného filmového díla. Za tu první hodinu hodnotím tak jak hodnotím, ale jestli si to někdy pustím znova, zbytek asi už proklikám. ()

Morholt

Spoilery. Výborné obsazení a ne úplně špatný scénář, ale nebylo to ono. První dějství, ve kterém hrál hlavní úlohu Gosling, bylo perfektní. Motorkář vykrádající banku ve snaze uživit rodinu, která o něj beztak moc nestojí, se mi trefil do vkusu. Druhá část, policejní, už haprovala. Bradley Cooper jako policista trpící výčitkami svědomí, protože zastřelil lupiče s malým dítětem, mi místy lezl silně na nervy. Nemluvě o tom, že se vyprofiloval jako jeden z těch extrémně čestných strážců zákona. V třetím dějství se obě předchozí protnou a to už mi přišlo úplně přitažené za vlasy a dvojice mladých herců mě také zrovna nepřesvědčila. Celkově mi to sedlo tak napůl, takže 50%. ()

jhrasko odpad!

Dve tretiny sa "to" tvári len ako neškodný & zbytočný & prázdny film. Posledný príbeh je ale zakončením "rodinnej ságy", ktorá je (nielen v kontexte videného) neznesiteľná. Postavy bez akejkoľvek psychológie, s nevyjasnenými motívmi, navyše s absurdnou optikou, ktorou je divákovi ponúkaný zvláštny sebaklam - svet prehnitý skrz naskrz vs.tradičné americké hodnoty, ktoré ale logicky vedľa seba vôbec nefungujú (práve naopak). Scénu pri bazéne, pohľady syn < > otec si budem z dévedčka opakovane rewindovať ako ukážku autorskej geniality. PRÁZDNO. Prečo je mnoho komentárov naplnených viacmenej sklamaním a napriek tomu spojených s troma či dokonca štyrmi ****?! Maroo, Míšo, POMÓÓC. And God save America. P.S. Malá technická na záver: prečo Bradley a Ben M. vypadajú po15rokoch lepšie než na začiatku a Eva M. je po15r. životom tak brutálne zničená?! ()

RelaxMan

Silný příběh, skvěle natočený a zahraný. Velké očekávání se mi splnilo. Nezbývá než ohodnotit plným počtem bodů. ()

maseer2

kvalitativně dost nevyrovnaný film, který je nabitý skvělými hereckými výkony.. Goslingova část je našlapaná a správně stylová (jak jinak), Cooperova naopak dost nudná a závěr pak vcelku povedený i přesto, že působí poněkud křečovitým dojmem.. silnější 3* ()

Tommassi3

"Víš ty co, Luku ?? Jestli budeš řídit jako blesk, tak narazíš jako hrom !!" Přiznám se, že po zhlédnutí jiného letošního neméně působivého Goslingova snímku Jen Bůh odpouští, jsem si slíbil silně přejedený toho Goslingova mlčenlivě nečitelného charismatu, že si od Ryana na nějaký čas odpočinu, nicméně nakonec jsem velmi rád, že jsem dal The Place Beyond the Pines šanci, protože tenhle atmosféricky nesmírně hutný film mě překvapil měrou vrchovatou, byť paradoxně především na hereckých výkonech staví, a tak si potlesk ve stoje zaslouží hlavně již zmiňovaný Ryan Gosling a Bradley Cooper !! Právě Gosling se již tak trochu zaškatulkoval, či spíše, chcete-li, vytvořil si vlastně svůj vlastní typ postav, mlčenlivého hezouna, jehož fatální sled událostí popostrkuje k činnosti docela mimo jeho gusto, zatímco čím dál lepší Bradley Cooper, jehož zde oholená tvář mě zprvu docela mátla, naopak poslední dobou charaktery zřetelně střídá, a tak si po cholerikovi z Terapie láskou tentokrát zahrál překvapivě ustrašeného egoistu, který se sice snaží především konat dobro i za cenu pomyslné střelby do řad vlastních kolegů, ale zároveň z něj přímo cítíte tu touhu po vlastním prospěchu a ukojení svého ultraega !! Samotný příběh snímku tedy pojednává o velmi nadaném, byť maličko jednodušší mysli, motorkáři, který po večerech udivuje diváky svým představením, kdy řídí svoji motorku uvnitř obří železné koule i hlavou dolů, nechává si říkat hezoun Luke a je tak trochu vlk samotář.. Nečekaně !! ;) Jeden obyčejný večer mu však překazí jeho dávná jednorázovka Romina, v podání v této roli rovněž velmi netypické lidské, ač stále sexy, Evy Mendez, která s ním má syna, což postupně Luke zjistí.. Okamžitě se rozhodně, že se o Ro i malého synka bude starat, a to i přes to, že ona již má jiného muže přítele, a tak o jeho pomoc ani příliš nestojí !! Luke ví, že si nevydělá dost peněz, a proto se rozhodne postupně s mechanikem Robinem v podání Bena Mendelsona, který je zodpovědný za onu hlášku zkraje mého komentáře, ta navíc vznikla jen dílem jeho vlastní improvizace, symbolický odkaz k Lukovu tričku s logem Metallicy a jejího alba Ride the Lighting mě velmi bavil, k vykrádání bank, kde při útěku může naplno využívat svůj motorkářský talent, přičemž vše vychází až do chvíle, kdy se Luke s Robinem rozhádá a ten mu poškodí motorku, Luke proto usedne na jinou, nespolehlivou, a on po loupeži zůstává uvězněn v neznámém bytě s policistou přede dveřmi !! Právě zde se linie obou mužů protnou, přičemž dál vlastně už sledujeme pouze příběh toho druhého, a že tohoto policistu ztvárnil právě Cooper, je už určitě každému jasné !! ;) Potud je to asi všechno, co můžu k ději vyzradit, abych nalákal, zároveň však příliš nespoileroval !! Právě zmiňované pojmy jako loupeže, syn(ové), motorka či policista totiž příběh pouze rozvíjejí, i když v podstatě o ně až tak nejde, zásadní roli zaujímají postavy i hloubka, která se postupně u všech hrdinů dále rozvíjí, a to ať už v podobě špatného svědomí či očekávané pomsty, vždy se vnímavý divák dokáže do postavy vcítit, a tak i skoro slyšet, co se jí honí hlavou !! Je však naprosto jasné, že ani sebedokonalejší scénář by neuspěl, kdyby ho do rukou nevzal alespoň trochu slušný režisér, jímž bezesporu Derek Cianfrance, který se podílel i na scénáři a nedávno u mě rozhodně zabodoval s podobně netradičním dramatem Blue Valentine, v němž hlavní roli ztvárnil také Ryan Gosling, je !! Cianfrance se maximálně snaží originálně navrátit divákovi éru přerývání scén, kdy jeden záběr zesvětlí, přičemž ten druhý ho opatrně překryje, a byť jsem tento styl nikdy neměl příliš v lásce, zde to funguje až překvapivě dobře !! Cianfrance používá, zejména z počátku dost efektivně, ten známý tarantinovský pohled na záda osoby, byť uznávám, že na dost lacině odpudivě a nevkusně zobrázkovaného Goslinga se mi nekoukalo zrovna příjemně či se sympatiemi, která někam ležérně jde, což dokáže diváka už v prvních minutách filmu pořádně nažhavit a vtáhnout do děje, alespoň na mě to tedy zabírá dokonale !! Casting se vytáhl a přiznávám, že všichni zúčastnění herci předvádějí neskutečné výkony, ani si nepamatuji, kdy naposled jsem v některém filmu viděl hrát všechny do jednoho s takovým dokonalým nasazením, Gosling, Cooper dokonalí, veterán Ray Liotta, dobře doplňující nastupující garnituru, si střihnul tvrdého policajta ze staré školy skvěle, role mu opravdu sedí, Eva Mendes dokazuje, že určitě není jen hezkou tvářičkou a Dane DeHaan si po Kronice a Zemi bez zákona s přehledem kráčí rovnou cestou do Hollywoodu !! Nemám výhrad ani k slušnému a minimálně rušivému soundtracku Mika Pattona, proto ve výsledku Za Borovicovým hájem patří mezi opravdu špičkové filmy, byť rozhodně ne mainstreamové, kdo by taky od Cianfrance čekal snímek jednoduše stravitelný, byť se však přes všechno to netradiční rozpínání vyvíjí nanejvýš předvídatelně, vynechává dost podstatné části příběhu, a záměrným roztříštěním děje tak oslabuje svůj dopad s každou další dějovou změnou !! () (méně) (více)

bouncer

Nesourodý film, který si krásně hraje s divákem a sám se nenechá vyvést z tempa. Režie zajímavá, herci perfektní, snad jen poslední část mohla být trochu lépe propracovaná. 80 %. ()

Terva

Aneb jak se s kaskadéra záhy stane profesionální zloděj. To je tak sladký až se mi lepí med kolem huby CITÁT - Tak na hrdinu............ ()

Dale

Zaujímavo koncipovaný film. Aj som si po trištvrte hodine hovoril, kde k sakru je ten Cooper, ktorý mal hrať s Goslingom hlavnú rolu a keď sa zjavil, tak som nevedel, či budú spolu hodinu a pol klabosiť cez dvere alebo sa skamarátia a zájdu na pivo a zrazu hups, prišlo prekvapko... Škoda, že prvé a posledné a po ňom už nič zaujímavé na mňa nečakalo. Film je teda rozdelený na tri časti, no ich kvalita postupne klesá. Prvá časť s Goslingom bola veľmi dobrá, druhá s Cooperom bola taký slušný priemer - nič čo by sme nevideli stokrát predtým a v lepšom prevedení a záverečná časť je podpriemerná a nezaujímavá, dokonca ani logicky to tam moc nefunguje. Takže miesto gradovania príbehu a silného konca sa nám vytratí všetko vrátane pointy (ak tu nejaká mala byť) do stratena, čo je vzhľadom na skvelý rozjazd veľká škoda. ()

JohnCZ

Řemeslně velice zručně natočené drama, které je působivé jak kompozicemi záběrů (v první části jsem si nemohl nevzpomenout na perfektní Drive), tak hereckými výkony. Nemůžu si pomoct, ale následné skákání v čase na mě působilo trochu rušivě a v konečném důsledku nesourodě, díky čemuž jsem se do filmu nebyl schopen naplno ponořit. ()

joehot

Uměle (a přehnaně) vykonstruované přednášení na téma příčiny a následku. Minimálně 4 filmy v jednom, přičemž každý z nich od kdekoho opisuje a každý z nich jste viděli i lépe. Postavy se chovají nesmyslně a hloupě a stopáž je přestřelená. Ani Gosling, ani Cooper (který se mi zamlouval víc, ač měl Gosling jedinou funkční postavu) film nahoru nevytáhnou, stejně jako "lákavé" artové balení. Vcelku zklamání. ()

tomeš

Laťka nejen nezávislé filmařiny zůstává po Cianfrancově užasné prvotině Blue Valentine (2010) velmi, velmi vysoko, máme tu co dočinění s filmovým uměním v nejčistčí podobě. Opět ten epický, temný příběh moderní doby, dokonalý casting a herecké výkony, soundtrack... všechno do sebe zapadá, film si těch 140 minut obhájí beze zbytku. Obvykle tu nehýřím superlativy, ale Dereka Cianfrance si po jeho druhém filmu nemůžu nepřidat mezi oblíbené režiséry. ()

Haluzz

Cops and robbers sága (v tom nejklasičtějším coppolovském vyznění) , zločiny otců a jejich synů a nejistota budoucnosti, ale funguje to hlavně protože Cianfrance ví, kdy přepnout z celků na detaily. A stejně jako Blue Valentine je to skvěle rozfázované a to drží pohromadě nejlépe v momentech, kdy se nemluví a moc se neděje (Cooper drží Goslingova syna, Cooper na nemocniční posteli) . ()

PauloZ

Velice oceňuji práci s dějem a doufám, že to ocení většina z diváků. Takhle komplexní děj zahrnující dvě životní dekády asi nebylo nejlehčí sepsat a hlavně ho napasovat do relativně krátkého času. Nicméně i pan řežisér si s tím skvěle poradil. Námět tohohle kalibru by zvládl 3 hodky s detailnějším vyprávě úplně z přehledem. SPOILER: Přiznám se, že jsem byl celkem rozhozený po cca hodině filmu, kdy Rayen odstupuje ze scény a příběh začíná sledovat život Bradleyho. Pro mě to byla nečekaná otočka o 360 stupňů. Člověk si ale zvykne, protože to všechno dává smysl a realizace je věru neokoukaná. Na druhou stranu se při takovéhle dějové náročnostui a daném čase asi nejde vyhnout několika zbrklým scénám a lehkým failům, abychom to celé popohnaly kupředu. Není to ale nic zásadního a pro mě velmi dobré. ()

Marsik

Hodně zvláštní, ale svým způsobem velmi zajímavý film, kde můžeme hovořit o třech filmech v jednom. Díky tomuto je délka 140 minut sice pochopitelná, leč zkrácení o cca 30 minut by rozhodně neuškodilo. 1. část velmi dobrá, připomínající snímek Drive s Ryanem, kde zejména záběry z motorek a policejní honička dominují. 2. část dle mého ještě lepší, sledující Bradleyho a jeho vypořádávání se se slávou a jejím hořkým dopadem. Korupce v řadách policie opět připomíná jiný film, tentokrát např. Street kings nebo Hrdost a sláva. 3. část to podle mě pokazila a dějová linie se syny byla dost natahovaná. Jaká to náhoda, že se kluci po 15 letech setkají ve stejné škole a začnou spolu kamarádit, že? Pokud to však sečtu, bylo by nefér dát pouze 3 hvězdičky. Protože to mělo sice x slabých zdlouhavých a nudných scén, ale také velké množství okamžiků, které byly velmi napínavé, místy i braly dech. Takže mi to ve finále dělá 4 hvězdičky. 70% (with J.) ()

schizmo

Přísné kriminální drama o třech propojených dějstvích, která jsou napsaná tak napínavě, že vám dovolí vydechnout až v samotném závěru. Film je ve své podstatě veden velice stroze tak, aby vás nerozptylovalo spousta nepotřebných vlivů, ale naopak dostaly vyniknout takové jemné niance jako jsou Rynovy otřésné tepláky, otřesné kérky, triko naruby, nesympatické výrazy a účesy policajtů - vše jako by bylo napsáno tak, aby jste si přesně tohodle všimli. Podíl na tom jistě má také jakási venkovská produkce, která vás o to intenzivněji vtáhne do děje. Je evidentně těžké hrát po boku takového hereckého fenoménu, jakým Ryan Gosling bez pochyb je, přičemž nikdo neumí zahrát takovou škálu charakterů a nálad tak efektivně a přitom s nulovou námahou, nicméně Bradley Cooper mu sekunduje velice zdatně a tam, kde Ryan vydechne naposled, přebírá suverénně vládu nad celým filmem do svých rukou, což vlastně předvedl už v případě Limitless. Hodně povedená záležitost! ()

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper