Muž na Měsíci

• Velká Británie Man on the Moon (více)
USA / Velká Británie / Německo / Japonsko, 1999, 118 min

Režie:

Miloš Forman

Mr.Roman

To čo Jim Carrey predvádza v tomto filme je úžasné, aj keby ho človek nepoznal z jeho predošlých filmov, a nenastal preto až taký paradox. Ale tento film nieje o ňom, hoci by bol bez neho úplne niečím iných a mnou pravdepodobne ohodnotený o niečo vlažnejšie, no je o jedinečnom človeku, ktorého život vydal svojou pestrosťou a náplňou za mnoho ďalších, hoci trval o niečo kratšie. Príbeh je to bez pochyby zaujímavý a pestrý, no jeho spracovanie až tak zaujímavé a pestré nieje, hoci originálne riešená hneď úvodná scéna rozhodne zaujme, ako aj zopár ďalších. Z hľadiska réžie sa jedná o Formanovu slabšiu chvíľu, no zachraňuje to výborným vedením hlavne už spomínaného Jim "gumový ksicht" Carreyho a výbornou látkou, ktorá si spracovanie rozhodne zaslúžila. ()

pe3czech

Výborná podívaná. Trošku tomu ubírá fakt, že jde o příběh podle skutečné události, protože daleko úžasnější by bylo vidět toto samé s vědomím, že je to vymyšlené od začátku až do konce, jelikož skutečnost je uvěřitelnější, vymyslet takovou fikci je snad nad lidské možnosti. A to ať se jedná o kterýkoliv extrém. Když byl Andy na konci své cesty, možná si položil otázku "jestli to stálo za to?", zajímala by mě jeho odpověď, případně, co by udělal jinak, měl-li by šanci. 83% ()

HarlanWade

Naprosto úchvatné! Miloš Forman měl celý život točit jen biografické snímky a Jim Carrey už by měl brát jen vážné role. Neskutečně jsem se nasmál a přesto se mi Muž na měsíci zažral hodně hluboko do srdce (zdaleka nejen díky poslední čtvrthodince). ()

Bendiys

Uzasny. To, co Carrey predvadi je naprosto skvele a i kdy treba nemusite souhlasit s tim co jeho postava dela, budete ho mit radi za jeho originalni a misty dosti drsne myslenky. Vtipne, neobvykle, smutne... ()

Le artist nova

Příběh tohodle filmu mě téměř šokoval, Andy koufman dělal doslava umění. Zkoušel jak daleko lze zajít, rozšířil obzory humoru a absrdity a téměř tyhle dva světy spojil. Průměrné hodnocení jsem dal proto že samotný film nebyl tak jedinečný ale určitě si ho dám ještě jednou, a hodnocení možná časem změním. ()

cress

Celý film som váhal nad hodnotením ale posledných pár minút ma presvedčilo o 5*. Naozaj veľmi dojemný záver, aspoň ja som to tak vnímal. Jim Carrey sa nezapre. ()

Born2BeAlone

Pocta Andymu balancující na hraně geniality a nudné pitomosti - takže přesně taková, jaká by měla být. Famózní Carrey a emotivní scéna v krematoriu stojí za vidění. ()

Cikinko

Bez Jima si tento film neviem predstaviť :)miestami som mal otvorené ústa a inokedy zasa slzy v očiach :D no aj tak to alter-ego bolo na mňa trošku moc :P objektívna 4ka :) Skutočne podarený film od Miloša Formana. ()

4k7

Kdybych hned na začátku poslechl úvodní řeč Andyho Kaufmana, dobře bych udělal. Zajímalo mě ale, co všichni na filmu vidí a odpovědi se mi nedostalo. I když jsem se párkrát zasmál, tento humor není moje krevní skupina a film mi přišel trapný. Samozřejmě že to byl asi záměr, ale prostě to neumím ocenit. A vůbec, už o tom nechci mluvit............................ Thank you very much ()

vitac.

Je pro mě celkem překvapením, že hodnocení MOTM je vesměs pozitivní. Čekal jsem spíš, že bude publikum dělit na ty, kteří ho milují a na ty, kteří ho nenávidí. Jima Carreyho pravda moc nemusím, navzdory jeho nepřehlédnutelným schopnostem a talentu, jako Andy Kaufmana jsem se na něj díval moc rád. Tony Clifton byl ovšem ještě větší masér:) ()

Kubi21

Výborný Carrey a opravdu dojemný příběh. Skvělá režie a píseň od R.E.M. Ale přece mi něco drobet chybí, vadí, přebývá. Možná ta Courtney Love, možná něco jiného. Už jsem to viděl několikrát. Poprvé to bylo za plný počet, pak to šlo skoro až na průměr, ale teď už u mne zase leze výš. Možná, že to hodnocení kolísá pouze podle nálady, kterou zrovna mám. Tak snad příště bude za pět. Ten film si to zaslouží. ()

Brziii odpad!

vubec nicim nezaujmulo, on sam humor pana kaufmana me neprijde vubec vtipnej, proto klobouk dolu pro ti kteri, z toho filmu neco meli, nuda a co je vlastne vtipnyho, pane forman respekt :D ()

Agneszka

U tohohle filmu jsem dlouho nevěděla jak ohodnotit. Absolutní propadák? Nebo naprosto geniální film? Fakt je, že je točen podle skutečné události, takže námět asi moc kritizovat nejde. Určitě se na něj nikdy znovu nepodívám. Na můj vkus moc ukřičenej a šílenej a prostě znovu bych na to neměla. Ale... to neustálé napětí a zmatek a nečekané konspirace, mě donutili koukat až do konce. Takže jedna hvězdička dolu za příliš velkou uječenost a stupidní humor (který ovšem nemohl být lepší, právě kvůli reálnému základu) a druhá, protože ho nikdy znovu vidět nemusím. Sama ještě pořád nevím, co si o něm myslet. ()

boombang

Třetí nejlepší film Miloše Formana a úplně nejlepší film Jima Carreyho - tak dobrý už nikdy nebude. Jedinou výtku mám ke vdově po Kurtovi - ta tam vážně být nemusela... ale Miloš ji tam asi chtěl, tak co... ()

MaxForValue

"Ďekuji, děkuji, za ten pěkný film a sbohem". Na môj vkus trochu formanovsky zidealizované, ale na to som si už zvykol od Larryho Flynta, miestami patetické, miestami dojímavé, Miestami správne namiešaná limonáda (scéna v kostole), ktorá však vo výsledku pre mňa pôsobí priliš profesionálne a menej ľudsky, než by mala. Viem, kto bol Kaufman ako komik, netuším však kto bol ako človek. ()