Muž na Měsíci

• Velká Británie Man on the Moon (více)
USA / Velká Británie / Německo / Japonsko, 1999, 118 min

Režie:

Miloš Forman

Duky69

Pred zhliadnutím tohto filmu som Jima Carreyho považoval za šaška. Ale ukázal, že je pán herec. Film núti premýšľať a miestami sa vynárajú otázky, na ktoré nie je nutné odpovedať. (Tony Clifton) Bez ohľadu na to, či človek už niečo počul o Andy Kaufmanovi alebo nie, réžii Miloša Formana nie je čo vytknúť. ()

feeme

9x výborný za každé shlédnutí! http://www.youtube.com/watch?v=tAU6HYpvzUU Odkaz pro trochu prohloubení požitku, Andy totiž opravdu žil! A většina scén je jen přehraný už tehdy pořízený záběr. Je jen škoda, že Forman byl celkem omezen v režii co se důležitého fakta o Tonyho&Andyho rakoviny týče, jinak by bylo dílo ještě o to víc emotivnější, i tak ale dokázal vytvořit opravdu skvost pro Andyho fanoušky, mezi které se řadím. Film i samotný Kaufman - srdcová záležitost, naprosto. ()

Frederika

Carrey předvádí naprosto neuvěřitelný výkon! Nepřehání to, nešklebí se, nepitvoří se, ale hraje! A famózně! Další bod za to, že se do filmu snažili dostat mnoho z původních herců "Taxi" a povedlo se jim to. Moc hezká pocta Andy Kaufmannovi. Akorát komedie to příliš není. Nutí vás to spíš se zamyslet nad Andyho svérázným humorem, jeho charakterem, jeho publikem a společností obecně. ()

Ollie235

Popravdě řečeno, jsem zklamán. Andy Kaufman mě nezabavil ani zdaleka tak, jak jsem čekal, i když se Carrey na tu roli hodil jako málokdo. Ono je to hezké, má to i příjemný hudební doprovod a pár skvělých scén (show Lettermana, samotný konec), ale já se u celého filmu v podstatě ani nezasmál. Jestli měla společnost problém rozhodnout, zda je Andy Kaufman génius nebo blázen, tak já mám obdobný problém s tímto snímkem. Bohužel v něm tu genialitu nevidím, snad příště. ()

nany2121

Z môjho subjektívneho pohľadu mi Jim Carrey ako herec nesedí. Pre mňa ostane vždy šašom, a aj pri tom najlepšom výkone už sa mi na serióznu rolu nehodí. Nerád ľudí škatuľkujem, ale v jeho prípade si nemôžem pomôcť. Film začne ako komédia a v závere sa začne meniť na drámu. Tím pádom by som film rozdelil na dve pomyselné časti: 1 časť - komédia ma dosť nudila. Nakoľko mi servírovaný humor vôbec nesedel a voči Carreyho mimike tváre mám vypestovanú doslova až apatiu. Prvá časť filmu bola pre mňa dosť veľkým utrpením, bohužiaľ táto časť je tou dlhšou časťou filmu. 2. časť - dráma dáva filmu úplne iný rozmer. A len vďaka záveru dávam tri hviezdičky. ()

GreatestFan

Jim Carrey po Truman Show dokazuje i zde, že vyniká i jako drama herec, ikdyž zde však dává více toho svého smyslu pro humor, než v TS , takže se nedivím, že za tohle svého globa vyhrál za nejlepšího herce v komedii. Ale to je spíš dobře, protože mám rád když je v dramatu nějaký humor. Pro mě skvělý mix obojího. // viděno 1X 12. Května. 2012 ()

Mimomisu

po deseti letech jsem na to kouknul znova a musel jsem pridat hvezdu...ze ctyr na pet...larry flynt a tohle jsou nejlepsi Formanovy filmy. Přelet je jasnej, ale ve vysledku mi tyhle dva filmy přijdou dospělejší, dotahnutější...krasa ()

NaughtyKoopa

Andy Kaufman, asi nejpozoruhodnější postava komediální scény, ztvárněna výborným výkonem Jima Carreyho pod vedením Miloše Formana dává dohromady krásnou, ale zároveň smutnou podívanou. Bavil a oblboval lidi až do doby, kdy na něho přišli špatné časy a nikdo už mu na jeho "fóry" nechtěl skočit. S nahlédnutím do Kaufmanova života, do jeho způsobu přemýšlení o životě a smyslu pro humor vás Formanův snímek dostane do stejné životní vlny jakou prožíval Andy Kaufman a během filmu zjistíte, že to byl nejoriginálnější komik s geniální myslí. "You're surrounded by what you create." 9/10 ()

geimz

Andyho Kaufmana som až do tohto filmu vôbec nepoznal, a celú stopáž som si len ťažko k nemu hľadal cestu. Nerozumiem mu ako zabávačovi, nebaví ma, nezdá sa mi vtipným ani zaujímavým a napriek tomu, že sa považujem za celkom open-minded človeka, toto letí celkom mimo mňa. ()

Rufete

"Andy, you have to look inside and ask this question: who are you trying to entertain - the audience or yourself?" Komentář může obsahovat spoilery. Jméno Andy Kaufman jsem v životě neslyšel a po vidění tohoto filmu mě nijak neláká kouknout se na nějaké jeho známější vystoupení. Ale rád jsem sledoval, jak se s touto rolí popral Jim Carrey. Místy mi film nešel do hlavy, nevěděl jsem, co se mi vlastně snaží sdělit, některé vtipy snad ani vtipy nebyly. Závěr však hodně napomohl celkovému obrazu, dobře si pamatuji scénu, ve které se Andy snažil najít lékaře, který by mu pomohl. Je to jistě dobře zpracovaný životopis, ale na mě udělal dojem spíš Jim, než celé dílo Miloše Formana. Zkrátka zpracovávaná látka ve mě nebudí takový zájem. R.E.M. - Man On the Moon - krásná skladba na konec. ()

Garch

"Co je to za chlapíka?" "hmm, Myslím že je z Litvy". ...P.S.: "Promiňte, existuje klíč jak být vtipný?"... "Ano. Mlčení". ()

Oralfabet

Udělat si názor na Andyho Kaufmana nebo jeho výstupy není zrovna jednoduché, ale o to jednodušší je pro mě udělat si názor na tenhle film. Protože to je na Andym nejspíš tak skvělé, ta nejistota... Byl to génius nebo totální dement? Chvíli jsem si myslel to, chvíli zase to... Každopádně Forman byl mistr. 10/10 ()

perko

Když se mě někdo zeptá, co na tomhle filmu vlastně miluju, asi nedokážu odpovědět tak, abych přesně vyjádřil svoje pocity a dojmy. Ale každopádně je to pro mě velice silný film a nenechává mě ani na chvíli chladným. A minimálně tohle je jasná známka jeho kvalit. ()

bobstock

Mistrná režie Miloše Formana a životní obsazení Jima Carreyho, který hrál Andyho Kaufmana nebo Kaufman hrál Jima Carreyho?  90%  + music: R.E.M. - Man on the Moon ()

Kingpin

Milos Forman je osoba, ktera dokaze vyzdvihnout obycejne jedince, kteri jsou svym zpusobem jedinecni. At jde o Flynta ci Kaufmanna. Tento snimek nabizi kvalitni vizualni podivanou, tema k zamysleni a navic strhujici hudba v podani REM. ()

zdenur

Film, který se mně vryl hluboko do mozku, po shlédnutí jsem měl snad celý měsíc takový zvláštní pocit. Carrey podal excelentí výkon, Forman dokázal, že na biografické snímky je expert. ()

JM87

Krasnej film, Andy je legenda a Forman to dokázal zhmotnit aniž by z toho udělal kravinu, fakt mě to dostalo, ač Carreyho absolutně nemusím, tak v tomhle filmu mi nehorazně seděl. Doporučuju na youtube zhlídnout original Andyho! ()

crozet

Svérázná, suverénní a formanovsky osobitá biografie (doporučuji všem rychle zapomenout na bathoryovské Goyovy přízraky). No a hlavně definitivní vstup Jima Carreyho do klubu hereckých lordů (konečně uplatněný talent). Životopisný žánr a síla jeho interpretace je to, co Formana odlišuje od ostatních globálních režisérů. ATony Clifton? Je bůh! ()