Parker (Jason Statham) je zloděj, který chce vyloupit budovu, kde jsou uložené peníze v zábavním parku. Jeho tchán Hurley (Nick Nolte) mu tuto práci domluvil a doporučil mu další čtyři zloděje. Parker loupež vede a je převlečený za kněze. Když dostane znamení, jde do budovy, kde naráz s dalšími dvěma kumpány přepadne hlídanou místnost s penězi. Další jeho pomocník August Hardwicke zapálí stoh se slámou, aby odvedl pozornost. Kvůli ochrance, která ho zastavila, se ale nedostal k tomu správnému stohu a tak musel zapálit jiný, který se dostal až k nebezpečnému materiálu, který vybuchl a jeden člověk zemřel. Parker vybere peníze a utíká pryč. Po cestě je nabere do hasičského vozu poslední, pátý komplic Carlson. Parker chce rozdělit peníze, ale lupič Melander mu nabízí, aby dal svůj podíl na nový kšeft, který všem vynese dva miliony na hlavu. Parker odmítá a ostatní se rozhodnou ho zabít. Parker je postřelen a za jízdy vyskočí z auta. Melander říká, aby ho Hardwicke dodělal. Tomu se moc nechce, ale pak jde a vystřelí. Poté Parkera kopne dolů ze stráně. Parker ale žije a v příkopu ho najdou kolemjedoucí lidé. Ti ho odvezou do nemocnice, kde se Parker probere a dřív než přijede policie, zmizí převlečený za zdravotníka. Poté se jede převléct, sežene si zbraň a jede vykrást směnárnu, kde proplácejí šeky. Při tom postřelí jednoho člověka z ochranky do nohy, ale pak mu zavolá sanitku. Parker pak volá Hurleymu a říká, že má problém, vše mu vysvětlí a chce po něm klienta Melandra. Ten se jmenuje Dancinger a je to velký boss v Chicagu... (TV Prima)

Snakefinger

Standardní řemeslo. Ve smyslu standardní což je na vysoké úrovni a Jason bojuje o svůj život a pak proti celému světu, vlastně se nic nezměnilo. Takže překvapení vůbec ale vůbec nečekejte. Prostě standard, normálně velmi vysoký, u Jasona průměr, tedy klasika. No a tu Jennifer Lopez vlastně ani vnímat vůbec nebudete. Normálně dělá Jasonovi křoví protože jeho filmy jsou o něm a jenom o něm. Tak to má být. Že jste z toho komentáře zmateni? Nedivím se. Já byl z filmu zmatený též. ()

Pythonator

Příjemné akční áčkové béčko, kde nezazní žádný hip-hop a kamera nestojí za hovno, takže paráda. Navíc do dozdobila ta kráva Lopez, na kterou se dá ještě pořád dívat se slinou na bradě, takže ještě jednou paráda. Kdyby tam byl místo Stathema Seagal a lámalo by se tam více kostí, tak to může směle konkurovat i Těžko ho zabít. Proč do řiti někdo nedá Seagala do podobného filmu???? Ten tlustý přimhouřený dědek mi je pořád sympatičtější, než nabubřelý nudný a nedůvěryhodně nezničitelný Statham. ()

nevergiveup

Za mne fajn film. Takové typické staré dobré béčko, které vám celovečerní zábavu nepřipraví, ale určitě neurazí. Pokud máte rádi Stathama tak se budete bavit. A na Jennifer Lopez je hezký pohled :) Solidních 60% ()

as-minor

Bez dejovej línie s umrnčanou Lopezovou by to bol vcelku skvostne vyskladaný akčný film o diamantovej lúpeži. Neviem prečo sa tvorcovia podujali k tomu, aby takto znížili výsledný efekt filmu, len kvôli pár scénam, kde má pohybujúce sa pozadie zatraktívniť príbeh odohrávajúci sa na plátne, vyvolať krátkodobú extázu a typologicky sexuálne traumatickú slintačku. Nielenže to nepodnecuje ani jeden zo spomínaných želaných efektov, dokonca to nepríjemne narúša chod vskutku dobre rozbehnutého kinematografického snímku. Statham je vlastne ako vždy fajn, len škoda toho zbytočného „latinoamerického diamantu s nadbytočnými fazetami”, ktorý sa síce blyští, no až nepríjemne prenikavo. Takto je to len podpriemerne vyskladaná zábavka na jedno premietanie, ktorá sa dá pozrieť, ale ako hovorím, zrejme sa už k nej cielene nevrátite. ()

JimLogan

Že je to dlouhé...no prosím, to většina dnešních filmů! Že je to nelogické a nereálné...fajn je to akční film! Že je to nuda...ouč, na to nemám omluvu! Věnováno památce Donalda E. Westlakea. Škoda. Tento žánrový mistr by si zasloužil lepší poctu. ()

Sa.sa

Jason Statham jako Parker se hodí pro tuto roli... Přestřelky slušné, námět ujde, lokace super... Nemám co tomu vytknout ()

MartinNewman

První půlka filmu byla fajn, řekl bych hodně fajn a Parker vypadal nelítostně. Druhé půlky filmu už bylo zase líto mě. Druhá půlka už mě začala nudit a přál jsem si konec. Jsou jednoduché filmy, co mají náboj a tím vynahradí jednodušší scénář. Tady se to boužel nestalo. J-Lo byla fajn a je to prostě kus, ale taky to nezachránila. Víc jak za 3 body to nevidím, Jasoň má mnohem lepší filmy. ()

Alairik

Šablonovitá Stathamovka. Naprostej průměr. 50% Přijde, nasere se, zmlátí/zabije. Do toho tam pobíhá JenLo, což je rozhodně plus. ()

Googooplexer

Jáson je späť, tak ako každý rok. Či vlastne každého pol roka? Človek si myslí, že akcia sa takému hercovi časom minie ako Willisovi krvavé tielka, ale kupodivu si Jáson drží štandart. Jeho dvojzmyslená mimika (a tri tváre, ktoré vie zahrať) sa v spolupráci s Džajnteskou vyvinula až do neočakávaných rozmerov. Možno sa niekomu tie jeho filmy a scény časom omrzia, ale povedzte: neotvoríte si fľašu, aj keď viete, že minule vám po nej nebolo dobre? ()

Montmorency

Slušná aktion ala Statham, kupodivu ani ty dvě hoďky moc nevadí....(moc jsem nepochopila naprosto zbytečnou roli J.Lopez, která jako rozvedená neúspěšná makléřka slintala za Parkerem jako háravá fena) ()

Upswing

Moja matka tohto Jasona proste miluje, aj keď si asi nikdy nezapamätá jeho celé meno. Každopádne film to nie je špatný, no hyzdí ho tá vraj speváčka a ešte horšia herečka, seňora Lopez a samozrejme pridlhá stopáž, takže bola aj nuda. Akcia ale nesklamala a hlavne tá v hotelovej izbe bola luxusná ... ()

Zidas_35

Je to klasické klišé. Představte si JasonaStathama, jak vykrade Matějskou pouť. Jenže si tomu vybere partičku zmrdů, která ho při nejbližší příležitosti podrazí. Statham tak skončí bez peněz zakrvácený na ulici s jediným cílem. Pomstít se. Taylor Hackford, který v minulosti natočil dost slušného Ďáblova advokáta s Pacinem a Revesem spáchal veskrze průněrné béčno které sice brutálně neurazí a taky ani trochu nenadchne. Horší je, že vzhledem k dvouhodinové stopáži místy nudí, což se u „stathamovek“ moc často nestává. Lopez už taky není co bývala, o čem svědčí fakt, že jí v tomto filmu chce ojet akorát tlustý gangsterský negr. Taky holka zažila lepší časy. Prostě film na nedělní odpoledne. Bez chutě a bez zápachu. ()

Farchio

Zpočátku se to vyvíjelo jako Stathamův "slabší průměr", ovšem během děje, se snímek pomalu a jistě propadá mezi počiny spíše silně podprůměrné. Krve jako z vola, hodně ale na Stathamův styl hodně slabé bitky, pointa vymýšlená během velké přestávky na základní škole a herecké výkony jak z divadelního kroužku té samé instituce. Takže jedna hvězda za obsazení Jasona, a ta druhá, za naprosto zbytečnou a do očí bijící účelovou scénu s Jennifer, dokazující že štěnici prostě nemá!! Po vzoru dalších čtyřicátnic ji ani nic jiného nezbylo, a myslím si, že to dopadlo hodně podobně jako u druhé Jennifer ve "Zkus mě rozesmát", takže v celku hodně dobře :-) Ovšem herecky nepředvedla zhola nic ... No nic, tužka byla asi vypsána na Černé labuti, Kurýr pravděpodobně potřebuje prachy,a taktovka Ďáblova advokáta se přefetoval Arthrostopem ... Ach jo .. ()

Bednobuch odpad!

Naprostá ztráta času. Hodně nepovedená napodobenina filmu Odplata, kde hlavní roli Porterra hraje Mel Gibson. V tomto filmu Statham ani nebojuje, ani nestřílí a vlastně ani moc dobře nehraje. A ani Lopez filmu moc nepřidala. Opravdu naprosto nesmyslný film, u kterého si člověk neodpočine, spíš naštve. Radši si po dvacáté pustím Odplatu. ()

JARDAHONDA

Ústřední postavou filmu držitele Oscara, režiséra Taylora Hackforda, je chladnokrevný kultovní antihrdina známý z románů spisovatele Donalda E. Westlakea. Drsná podívaná ve stylu film noir, Parker, se odehrává v přepychovém a nablýskaném prostředí Palm Beach. Pořádně nasraný Stathem, celkem slušně ztvárněný příběh, který neujíždí na sci-fi efektech a drží se "poměrně" reálu, podařená zápletka a je tu o stupínek lepší snímek, než průměrné akční krimi. ()

Shane Black a Robert Downey chystají film

Shane Black a Robert Downey chystají film