Parker (Jason Statham) je zloděj, který chce vyloupit budovu, kde jsou uložené peníze v zábavním parku. Jeho tchán Hurley (Nick Nolte) mu tuto práci domluvil a doporučil mu další čtyři zloděje. Parker loupež vede a je převlečený za kněze. Když dostane znamení, jde do budovy, kde naráz s dalšími dvěma kumpány přepadne hlídanou místnost s penězi. Další jeho pomocník August Hardwicke zapálí stoh se slámou, aby odvedl pozornost. Kvůli ochrance, která ho zastavila, se ale nedostal k tomu správnému stohu a tak musel zapálit jiný, který se dostal až k nebezpečnému materiálu, který vybuchl a jeden člověk zemřel. Parker vybere peníze a utíká pryč. Po cestě je nabere do hasičského vozu poslední, pátý komplic Carlson. Parker chce rozdělit peníze, ale lupič Melander mu nabízí, aby dal svůj podíl na nový kšeft, který všem vynese dva miliony na hlavu. Parker odmítá a ostatní se rozhodnou ho zabít. Parker je postřelen a za jízdy vyskočí z auta. Melander říká, aby ho Hardwicke dodělal. Tomu se moc nechce, ale pak jde a vystřelí. Poté Parkera kopne dolů ze stráně. Parker ale žije a v příkopu ho najdou kolemjedoucí lidé. Ti ho odvezou do nemocnice, kde se Parker probere a dřív než přijede policie, zmizí převlečený za zdravotníka. Poté se jede převléct, sežene si zbraň a jede vykrást směnárnu, kde proplácejí šeky. Při tom postřelí jednoho člověka z ochranky do nohy, ale pak mu zavolá sanitku. Parker pak volá Hurleymu a říká, že má problém, vše mu vysvětlí a chce po něm klienta Melandra. Ten se jmenuje Dancinger a je to velký boss v Chicagu... (TV Prima)

Londi

Kurýra prostě nezastaví ani kulka a upištěná hysterická J.Lo! Jednoduchá oddychovka s neoriginálním dějem, přesto na jedno podívání příjemná. ()

mseet

Na stathamovské filmy místy utahané. Zato poznáte nejdrsnější hlášku před popravou záporáka: "Měl jsi zapálit stohy slámy za pavilony s dobytkem...". ()

buchannon

Ze snímku mám rozporuplné pocity. Většinou jsem čekal na nějakou akci nebo aspoň nějaký větší smysl filmu. Je ale pravda, že místy v určitých dávkách akce a napětí byly. Nechyběla však celkem dynamická atmosféra, i díky decentní vhodné hudbě. Kvůli tomu i díky mému oblíbenci Stathamovi hodnotím takto. ()

BarGoldstein

Klasické dvě hodiny kopání do držek a vystřelování krvavých pilin z míst, kde jiní lidé nosí mozek. Ničím neurazí ani nenadchne. Když člověk kažých 15 min vstane a jde si pro další salám a lahváče do lednice a trochu pohoňká na toaletě, děj mu nijak neunikne. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 2/10 ... Celkový dojem: 3/10. ()

B0mb4st1c

Klasická stathamovka té doby, jednoduchý příběh a hlavně akční bitky. Vlastně se to dá připodobnit k filmům Rocka a Reynoldse, co sledujeme dneska. Taky jsou to furt ty samé filmy, co vychází několikrát do roka. Za mě obyčejný akční béčko, ale se Stathamem, takže ještě za 6/10. ()

david141474

No, je to o něco slabší než si pamatuju, ale stále to má svoje Stathamovský kouzlo. Děj je stále zajímavej. Postavy jsou skvělý, ale nejvíc válí Statham. Soundtrack taky jde. Nejlepší na celým filmu jsou potyčky a vloupání s následným ukradnutím. Začátek a konec jsou skvělý scény, ale ta nejlepší je potyčka v hotelu se skvělým vyvrcholením. 9/10 Je to stále skvělá Stathamovka! ()

joker211

Klasická "Stathamovka". Poriadna akcia, veľa fightov a prestreliek + napínavý dej. Trošku som sa bál stopáže, ale na moje prekvapenie tam neboli žiadne nudné časti. Čo viac mi treba? Ja som sa bavil viac než dosť takže Jason to má za 5. ()

pepca72

Dávám 3 zasloužené *. Stethemovky jsou pořád kool, a každý další kousek, tohoto plešatého drsnáka vyhledávám, a hltám mu to jeho charisma i s navijákem. Do parchantů buší jak se na Stethama sluší. Nik Nolte zestárl, ale do filmu sedl svou rolí jak prdýlka na hrnec. Lopezka tam byla tek nějak naroubovaně navíc, ale což, baba je to pěkná, tak co by ne. Filmu nijak neublížila. Scénář byl dobrý, suchý humor, akční scény a rvačky drsné, krvavé, dobrá choreografie a hlavně přehlednost scén. Konečně návrat k poctivé práci, kdy taky něco vidíme. Kdyby film malinko zkrátili, dostal by rychlejší spád, a byla by to nadrůměrná Stethemovka. Ale stejně jsem spokojen a těším se na další elimainace padouchů Stetheminátorem. ()

tonowie

Dúfal som, že ďalšia Stathamovka. Trochu si oddýchnuť a obdivovať regeneračne schopnosti hlavného hrdinu. Tie si síce stále udržuje ale film bola bieda od začiatku do konca ()

Mark1983

Pohodový akční snímek,kde děj od začátku do konce tak jaký slabý akční film?No každému se líbí něco jiného,ale já se bavil celkem dobře. ()

ZekiZeki

Lupiči a gauneři sluší Stathamovi přece jen o poznání více, než role policajtů, hodných manželů a hrdinů z donucení. Čerte drž se svého kopyta! ()

Djflash

Herec Jason Statham se opět vpravil do role nezničitelného akčního hrdiny, kterému neřekne nikdo jinak než Parker. I když film trvá bezmála dvě hodiny, tak jsem se toho o panu Parkerovi věru moc nedozvěděl. Z probíhajícího děje mi vyplynulo, že jeho hlavním povoláním, (tedy kromě zabíjeni ) budou nejspíš loupeže na zakázku. Nechce se mi ani věřit, že předlohou pro tento počin byla nějaká kniha. Konstrukce Příběhu totiž tomu rozhodně neodpovídá. Scénář nemá pevně vytyčené body, od kterých by se následně odvíjel. Nad tím si už, ale scénárista zřejmě hlavu nelámal, a proto to ve výsledku vypadá jako slátanina všeho a přitom ničeho. Vzhledem k tomu co Statham poslední dobou natáčí za snímky jsem s tím už tak trochu dopředu počítal, že to nebude po dějové stránce žádná sláva. Těšil jsem se proto především na akci. V tomhle ohledu se díky bohu nedostavilo žádné velké zklamání. Akce je znovu svižná a dynamická s uspokojivě dostatečným množstvím krve, i když připouštím, že jí tu mohlo být klidně o něco více vezmu-li v potaz celkovou stopáž. Mile mě překvapilo, že film hned od začátku nabere vcelku slušné tempo a daří se mu ho i držet do určité chvíle. Tím momentem je vpád postavy, kterou ztvárňuje herečka a zpěvačka v jedné osobě, a tou je Jennifer Lopez. Její přítomnost má zcela jistě fatální dopad na již zmíněné tempo, které tak postupně úplně uvadne. Její role je jako osina v zadku jenž byste se hrozně rádi zbavili, ale dopředu už víte že to nebude možné. A tak určité pasáže budete muset s vypětím všech sil přetrpět. Faktem je, že právě výkon Jennifer Lopez hodně táhne počin dolů. V druhé polovině snímku tak budete rádi, za každou akční scénu, která se naskytne. Parker je určitě to na co jsme si u Jasona statthama poslední dobou zvyklí, Tedy hlavně akce a zas jen akce. V tomto případě však bohužel doplněnou o velké fiasko v hlavní ženské roli. Tím pádem film už nedosahuje ani průměru, a velmi snadno tak sklouzává mezi podprůměrné akční počiny, o které už jen tak divák nezavadí ()

Shane Black a Robert Downey chystají film

Shane Black a Robert Downey chystají film