poster

Domů na svátky

 • USA

  Home for the Holidays

 • Slovensko

  Domov na sviatky

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1995, 103 min

 • Dale
  **

  Mám rád konverzačné filmy, kde sa riešia rôzne vzťahy a problémy, no toto sa veľmi nevydarilo. Väčšina postáv sa chová, akoby ušli z blázinca, postavy medzi sebou riešia len samé nepodstatné veci a celé to je veľká nuda. Jedine vďaka výborným hercom sa to dalo dopozerať, inak veľké sklamanie.(27.6.2015)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $17,519,169Tržby Celosvetovo $-(10.7.2009)

 • kingik
  **

  Tady marně režisérka Jodie Foster čekala na zázrak. Bez dobře zvládnuté režie, to ani zkušení herci nemohou dobře odehrát. Zázrak se nekonal, ale podprůměrný film je na světě.(20.2.2009)

 • nash.
  *****

  Jak do devadesáti minut zachytit charaktery a vztahy jedné obyčejné rodiny plné svérázných osobností? Jodie Foster zvolila cestu nadsazení a razantního zhuštění. Výsledný koncentrát nemusí chutnat každému, ale správné ředění, nebo chcete-li naladění, z něj udělá skvělou a v mnoha ohledech nezapomenutelnou podívanou. Zábavnou, současně i znepokojující, neučesanou a nevyhlazenou do líbivě třpytivé tretky, razantní a přece křehkou, plnou skvělých dialogů, geniálně načrtnutých a vystižených postav a hereckých výkonů. Od hlavní postavy Claudie v podání Holly Hunter, přes skvěle hláškující matku Anne Bancroftové až po trhlou tetu Gladys Geraldine Chaplinové, kde jediný, kdo trochu kazil výsledný dojem, byl Robert Downey Jr. možná až příliš přehrávající a tlačící na pilu. Některým scénám se člověk zasměje, některé mu připomenou vlastní zážitky a občas tím hektickým a upovídaným hurikánem probleskne okamžik, který vám silou svých emocí doslova vrazí srdce do krku a zastaví dech. Ať už je to scéna v „tělocvičně“, vyprávění Gladys o polibku nebo otcova vzpomínka na deset vteřin štěstí.(8.4.2011)

 • mandes

  rozpočet : ? tržby americke : $17,519,169(18.4.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace