V Pennsylvanii dojde ke střelbě do lidí z nedalekého parkovacího domu. Výsledkem je pět nevinných obětí, které nemají nic společného. Případ vyšetřuje detektiv Emerson, který podle otisku prstu na minci, vhozené do parkovacího automatu, odhalí střelce. Je jím bývalý vojenský sniper James Barr, který byl již v minulosti vyšetřován pro vraždu lidí na misi v Iráku. Emerson si pro Barra okamžitě dojede, ale Barr tvrdí, že je nevinný. Emerson mu dává na výběr. Buď podepíše přiznání a dostane doživotí, nebo bude popraven. Státní zástupce Alex Rodin své případy neprohrává. Barr vezme tužku a na papír napíše, aby zavolali Jacka Reachera. Jedná se o bývalého vojenského vyšetřovatele, který po opuštění armády mění místa svého pobytu a nikdo neví, kde ho hledat. Jack se o případu dozví z médií a přijíždí sám. Rodin a Emerson mu však nedovolí nahlédnout do spisů. Reacher se dozvídá, že Barr byl ve vězení brutálně napaden a leží v nemocnici v komatu. Jeho obhájkyní je Helen Rodinová, dcera státního zástupce. Všichni, včetně jejího otce, to vidí jako ztracený případ, který její kariéře neprospěje. Reacher od ní dostane nabídku. Pokud  pro ni bude pracovat jako vyšetřovatel, zařídí, aby se mohl seznámit s důkazy. Informuje ji také o tom, že Barr byl vyšetřován pro vraždy v Iráku, ale protože se jednalo o lidi, kteří hromadně znásilnili několik žen, armáda případ nechtěla vyšetřovat. Barr ví, že kdyby Reacher zjistil, že je v tomto novém případě vinný, dostal by ho před soud a proto si je již teď jistý, že těchto pět vražd nespáchal. Reacher ví, jak by Barr uvažoval a jak by postupoval, kdyby to chtěl udělat. A způsob, jakým byly vraždy spáchány, rozhodně neodpovídá tomu, jak byl Barr vycvičen... (TV Prima)

A_FISH

Ač mi to rozhodně žádný pecky McQueena nepřipomenulo a žádnou naháněčku s Mustangem sem tam neviděl, epesní sedmdesátkovej look příběhu mě okouzlil - 3,5*. Kam se poděly tyhle... ale to už známe. ()

cheyene

Poměrně zdařilý thriller s atmosférou, dobrou zápletkou, zajímavou hlavní postavou a několika dobrými scénami. Divák se u sledování Jacka Reachera nemusí nudit, neboť tempo je slušné, hudba potěšující, herci sympatičtí, akce našlápnutá. Scéna hospodské rvačky byla nejlepší! :) ()

LiVentura

Mně se velmi líbilo. Mám pro výrazivo a vůbec herectví pana Cruise slabost, už od dob Minority Report... Tento snímek dokládá, že někteří autoři Hollywoodu ještě umí dělat opravdu zábavné napínavé krimi, které, i když má přes dvě hodiny, vám uteče jakoby nic.. :-) ()

kinej

Nečekaně obyčejná, ale možná právě tím dobrá kriminálka, natočená tak nějak postaru. Do paměti se mi zapíše díky jedné z nejzábavnějších automobilových honiček, co jsem v poslední době viděl, a taky slyšel (zvukové efekty jsou mimořádné). I ostatní scény, ve kterých dojde na akci, ale považuji, díky citu pro detail, za hodně vydařené a uvěřitelné. Možná až na tu řež v koupelně, kde se ty dvě gorily snaží demonstrovat, že jim jejich dlouhé zbraně na malém prostoru k ničemu nejsou, až moc okatě. Asi největší slabinou filmu je Rosamund Pike, jejíž snaha předvést co nejlepší výkon vyznívá mezi ostatními obyčejně domluvenými replikami, tak nějak nepatřičně a klidně mohla ubrat. ()

nunka

Hlavná postava je zaujímavá a Tom Cruise jej dáva osobitý rozmer ( ... taký .... komicko-seriózny). Jack Reacher je vlažná akčná pohodovka na jeden večer. Príjemne pobaví, poskytne aj nejakú tajomnú zápetku, ktorá časom naberá klišé nad klišé, ale vlastne o tom Jack Reacher bol. Hlavne potešil. ()

Fiftis

Neodpustím si na začiatok poznámku k Rosamund Pike. Aj tie jej právnické keci som žral s chuťou, pri pohľade na jej peknú tváričku a odetú do sexi právnickej košieľky s nenápadným výstrihom. Náš šťastlivec a cool chlapík, ktorému to páli aj mláti je Cruise, ktorý si užíva, že môže odriekať drsné heslá, občas ukázať telo päťdesiatnika, čo zjavne celý minulý kvartál strávil v posilňovni, a do toho stíha dopĺňať slepé miesta prípadu a ešte ako správny vlastenec premietať o útrapách obyčajných ľudí zatvorených v kancli. Reacher v týchto chvíľach balansuje na hrane smiešnosti, ale vlastne sa tým dostáva na druhú stranu "Nolanovsky realistického pojatia comicsu", kedy stretávame hrdinu z ľudu, čo chodí po svete, zastáva sa slabších a trestá parchantov.. ()

Hunt

Fajn snímek s charismatickým hrdinou, stylovým vyprávěním a dobrou zápletkou. Pohodový-víkendový snímek! 70% ()

TedGeorge

Tom Cruise mě v té roli přišel strašně směšnej. Stylovka to možná je, ale já se nudil už po dvaceti minutách. Velmi neštastný bylo odkrytí vraha už na začátku. Nikdy víc. ()

Shakers

Tom Crusie hraje presne to čo vie a presne to čomu najviac sedí - drsného agenta, ktorý bez problémov nakope zadok komukoľvek. Síce nie tak doslova, ale v podstate to tak v záverečnom finále aj tak bude. Jack Reacher vsádza tento krát viac na fakty a inteligenciu a až potom strieľa. Natočené je to fajn, akcie sú dravé, dobre sa na ne pozerá, tak ako aj na Rosamunde Pike. Scenár je tiež celkom zaujímavo zapletení a atmosféra a napätie pri vyšetrovaní taktiež nechýbajú. Christopher McQuarrie to natočil nie len bravúrne akčne, ale aj pútavo a zaujímavo, vďaka čomu vás Jack Reacher drží až do konca. 85% - 4* ()

ladynka

Dobrá, není to ztělesnění Reachera, které jsem chtěla (Kde je Nikolaj Coster-Waldau, když ho fanoušek potřebuje?) Ale jinak to má znaky slušného krimithrileru - nikoli vyložené akce, jak ji možná mylně prezentují upoutávky. Stejně jako v knihách velkou část zabere vyšetřování zločinu. Umně sestříhané roviny jednotlivých osob a jejich činů jsou sympatickým základem, mezi které je roztroušeno několik akčních scén a byť Cruise určitě není typem bouráka, jak je prezentován knižní i filmový Reacher, mně jako fanouškovi otrávenému anonymními jatkami posledních akčňáků to takhle vyhovuje. ()

Pepinec

To zas bylo jednou řevu pro nic... Jack Reacher není náčelník Apačů, aby mě jeho Poslední výstřel nějak významněji zasáhl. Umí sice docela dobře řídit, má úctyhodné teoretické dovednosti, správnýho taťku a rajcovní Rosamundu k tomu, ale nadprůměrné záblesky semlelo příliš dlouhé balancování na hraně vtipu a vážnosti. ()

Big Bear

Z tohohle filmu mám dost rozporuplné pocity. Příběh o tajemném vyšetřovateli, který mstí bezpráví a vždy se objeví u nějaké nepravosti ve stylu Majkla Najta mi ani tak nevadil. Začátek byl velmi solidní. Pak se hodně kecá. Bezesporu nejsilnějším místem filmu je automobilová honička, ta byla skvostná. Ve chcíli kde se ve filmu objeví Duvall, to ale s logikou začalo jít z kopce. Vůbec jsem nechápal proč se do toho tak angažoval. Nejvíce mne však odvařil moment, kdy Tom měl hlavního záporáka pěkně lebzou před muškou své pětačtyřicítky. To m jí však odhodil a šel si to se zlounem rozdat pěkně po staru ručně... Jistě je to oldschoool, ale mně tenhle moment kdy si ve filmu padouch a hrdina ukazují kdo má většího pindíka nikdy nebavil. Takže co říci závěrem? Docela film odsýpal, Cruise mi nevadil i když opravdu s jeho postavou toto nebyl tym filmu pro něj. Mlátička on nikdy nebyl. Za mně jsou to tři náboje do sniperky. * * * ()

Madsbender

McQuarrie vyťažil z Childových brilantných románov maximum - inteligentný, dusný kriminálny thriller. ktorý dokáže do realistického potemnelého sveta tlmených farieb vsadiť akčného hrdinu odrasteného na románoch americkej drsnej školy a preberajúceho návyky ich hrdinov. Werner Herzog a skrz neho komunikované mystifikačné odkazy sú čerešničkou na torte (skelého castingu). Oldschool dynamics. ()

sheen

Už jsem to zmínil několikrát ale neodpustím si to. Cruise tady tyto drsné, stárnoucí a našlapané agenty prostě umí. Žádná přeplácanina speciálních efektů ale upovídaná akční detektivka. ()

Indiana

Super film, jak kdyby vypadl z devadesátejch let. Je to napínavý, nápaditý, ve správnejch místech zábavný. Cruise mám čim dál radši a potvrzuje, že je snad už jediná pořádná hvězda, na kterou je opravdu spoleh (i když obvilion mě trochu zklamalo). ()

Pilda17

Tom Cruise znovu na scéně a zahraje si bývalého vojenského vyšetřovatele. Tento krimi thriller má slušné tempo, ale bohužel chybí trochu víc akce. Na druhou stranu to nemusí být tolik na škodu, záleží jen na Vás jak se s tím vypořádáte.. 7/10 = 76% ()

salahadin

Na rovinu, ta 4. hvězda je za Rosamund a fakt, že jsem Jenkinse považoval za padoucha. Další z řady filmů o hrdinech "vždy-o-krok-vepředu", přijdou - vidí - zmlátí - zastřelí - ádié. A pakliže byl na mě Jason Bourne moc sebevážný, Jack Reacher se vážně nebere a mně to sedlo. Tomík předvádí celou paletu xichtů, které umí - Cruise drsný, Cruise sarkastický a Cruise žertík, nebo lépe Cruise z profilu, Cruise zezadu a Cruise z anfasu. Herecké řemeslo dohání skvostná a svým způsobem silná Rosamund Pike. Zábavná jednohubka. ()

Deimos

***Celkem 74%***KINO/// Obsazení 9/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Akce 7/10/// PLUS: Tom Cruise opět akční a Jai Courtney se začíná dostávat do akčních rolí, Rosamund Pike tentokrát není jen na okrasu, Robert Duvall zajisté potěší, doslova špionážní děj, zajímavé vyšetřování i akční závěr jsou jedině k dobru MÍNUS: na můj vkus málo akční, hodně ukecané, chybí tomu prostě svižnější tempo, navíc by tomu víc slušel i Blu-ray disk, rozpočet sice neznám, ale rozhodně bych mu nehádal víc jak 50 miliónů./// Shrnutí: Pro Toma mám slabost a není téměř žádný jeho film, který bych si nechal v kině ujít. Tentokrát jsem ale mohl udělat výjimku, protože film je všechno, jen ne nadupaný, akční kinotrhák (přesto že byl myslím docela úspěšný). Ovšem pro jiný tip diváků, kteří hledají v kině pravý a nefalšovaný špionážní film, bude tohle působit jako oáza na poušti. Aby jsme mi rozuměli, je to vše zručně natočené, s určitou dávkou pečlivosti a pokud pominu nějaké ty typické zvraty, budete vlastně velice mile překvapeni./// PS: Už dlouho dobu se těším na další Tomův film, konkrétně Oblivion, to bude skutečně film hoden filmového plátna. ()

Cappuccino

Absolútne sa neviem rozhodnúť medzi troma a štyrmi hviezdami. Neviem sa rozhodnúť, či mi skôr prekážalo alebo ma tešilo, že snímok nebol natoľko akčný, ako som z prvopočiatku očakával.. ()

Jack Reacher míří do televize

Jack Reacher míří do televize

16.11.2018

6 let od uvedení prvního snímku Jack Reacher: Poslední výstřel přišel autor knižních předloh Lee Child s poněkud překvapivým obratem. Tom Cruise (Mission: Impossible – Fallout) je prý moc malý na to,… (více)

Jack Reacher 2 má režiséra

Jack Reacher 2 má režiséra

19.05.2015

První Jack Reacher vydělal 218 milionů dolarů a potvrdil tak lukrativnost Toma Cruise. Režisér Christopher McQuarrie se ale po Reacherovi vrhnul na pátý díl Mission: Impossible (uvidíme ho už 30.… (více)

Tom Cruise v novém Highlanderovi?

Tom Cruise v novém Highlanderovi?

20.11.2014

Highlander se v roce 2007 dočkal pátého dílu s podnázvem The Source, který se ale nedostal ani do amerických kin. Bylo to jasné znamení, že by se klasika z roku 1986 měla nechat spát, v Hollywoodu to… (více)

Jack Reacher přijde o režiséra

Jack Reacher přijde o režiséra

18.09.2014

Tomu Cruiseovi je 52 let, stále se ale vrhá z jednoho akčňáku do druhého. Loni to bylo Nevědomí, letos Na hraně zítřka a příští rok nás čeká Mission Impossible 5. Na horizontu je pak i dvojka Top… (více)