V Pennsylvanii dojde ke střelbě do lidí z nedalekého parkovacího domu. Výsledkem je pět nevinných obětí, které nemají nic společného. Případ vyšetřuje detektiv Emerson, který podle otisku prstu na minci, vhozené do parkovacího automatu, odhalí střelce. Je jím bývalý vojenský sniper James Barr, který byl již v minulosti vyšetřován pro vraždu lidí na misi v Iráku. Emerson si pro Barra okamžitě dojede, ale Barr tvrdí, že je nevinný. Emerson mu dává na výběr. Buď podepíše přiznání a dostane doživotí, nebo bude popraven. Státní zástupce Alex Rodin své případy neprohrává. Barr vezme tužku a na papír napíše, aby zavolali Jacka Reachera. Jedná se o bývalého vojenského vyšetřovatele, který po opuštění armády mění místa svého pobytu a nikdo neví, kde ho hledat. Jack se o případu dozví z médií a přijíždí sám. Rodin a Emerson mu však nedovolí nahlédnout do spisů. Reacher se dozvídá, že Barr byl ve vězení brutálně napaden a leží v nemocnici v komatu. Jeho obhájkyní je Helen Rodinová, dcera státního zástupce. Všichni, včetně jejího otce, to vidí jako ztracený případ, který její kariéře neprospěje. Reacher od ní dostane nabídku. Pokud  pro ni bude pracovat jako vyšetřovatel, zařídí, aby se mohl seznámit s důkazy. Informuje ji také o tom, že Barr byl vyšetřován pro vraždy v Iráku, ale protože se jednalo o lidi, kteří hromadně znásilnili několik žen, armáda případ nechtěla vyšetřovat. Barr ví, že kdyby Reacher zjistil, že je v tomto novém případě vinný, dostal by ho před soud a proto si je již teď jistý, že těchto pět vražd nespáchal. Reacher ví, jak by Barr uvažoval a jak by postupoval, kdyby to chtěl udělat. A způsob, jakým byly vraždy spáchány, rozhodně neodpovídá tomu, jak byl Barr vycvičen... (TV Prima)

BMW12

Viděl jsem už několik filmů s podobným scénářem, ale i tak to bylo celkem fajn. Bylo to dobře natočeno, Tom Cruise a Rosamund Pike byli také v pohodě, takže celkem spokojenost, i když jsem od toho čekal malinko víc. ()

Roman.Ticka

Jak jsem byla natěšená, tak jsem se zklamala. Něco mezi M:I, James Bondem a Akty X zabaleném do Kriminální ústředny pátrá bylo nudné a předlouhé, plné nelogických děr, bez pořádné akce, bez vztahu ke komukoli z účastníků, snad až na oběti, kteří byli prakticky mimo hru. Tom za to nemůže, chci to svést na režii a scénář, protože ten chlap mě baví už od legendárního Top Gunu. Jeho závěrečná bohužel jediná pořádná akce ovšem neměla chybu... I justice did. ()

honajz

Moc pěkné. Žádná hluchá místa, příběh šlape od začátku, nabízí nové pohledy na situaci a vyšetřování, twisty jsou logické, dává to smysl, a nakonec nechybí (po nutně ukecanějším začátku) ani akční finále. Drželo mě to od začátku do konce, znovu se na to rád podívám, a to se o mnoha filmech říct nedá. Líbily se mi i hrátky s kamerou (snad jen panorama je tam zbytečně často), jemné vtipy v replikách, i drobné detaily, které jsou vlastně důkazem (mince). Dokonce ani Tom Cruise si nehraje na tak velkého hrdinu jako v Mission Impossible. Velmi dobře natočené. ()

hrona

Jack Reacher Nás vrací do kraje devadesátých let, kdy se řešila hlavně akce, a nikdo si nedělal hlavu s tím, co hlavní hrdinové hlásí. A že zde tedy skutečně plácají nesmysly, dialogy jsou opravdu divoké, ale na druhou stranu zrovna tomuto snímku to vůbec neubližuje, jelikož akce je dosti, a o to tu jde. Boje jsou velmi kontaktní, což je dobře, přes to žádné potoky krve se nekonají, jedná se o vyložené pouliční rvačky. Tomáš je stále ve formě, to se musí říct. Já byl spokojen, agent Bourne má dobrého kolegu. ()

Ivoshek

Podstatou tohohle filmu je, že Tom Cruise je absolutně nejvíc cool. Nejvíc. Ať už jde o střelbu na 200 metrů, honičky v autech, nebo bitky proti pěti a více lidem. Je to samozřejmě přepálený a ke konci to už nemá takovou zábavnost, ale pořád je to slušně odsejpající film. ()

HellFire

Nakonec musím dát silnější tři hvězdy. Cruise je sice slušný a uvěřitelný, ale stopáž je poněkud dlouhá na to, že akce ve filmu není zase tolik. ()

Othello

Člověk by si už skoro myslel, že Nicolas Cage má čas vždycky. Tentokrát však štafetu přebírá zavržený hobití bratr Richarda Krajča, který v sobě skrývá trošku Langdona, Equalizéra, bojového guru se srdcem na správném místě Michaela Jai Whita a mixuje to s charakterem člověka, co na prohlídkách hradu neustále posměšně odfrkává při každé větě průvodce. Film, který tak monumentálně postrádá charisma, že i Rosamund Pike tom z nudy válí výstřih po stole, aby daná scéna dala divákovi motivaci k jejímu přežití. Když z ničeho nic odněkud přikvačí třeskutý humor, připomíná to, jako kdyby někdo na pohřbu svých rodičů začal prdět podpažím a to jsem ještě pozapomněl na akční scény, které nemají vůbec žádný nápad a choreografii, zato dominují takovými expozicemi, že by se za ně nestyděl Ben Hur. A hlavně, já nevim, ale jestli dle hodnocení ten film opravdu přináší závan "starých, dobrých, poctivých" kriminálek, po kterých se tu každý jedenapůltý za srdce chytá, tak nechápu třeba nízký rating takového Road House, kterého mi to neustále připomínalo. ()

anderson

Nekonečne hlúpy a dramaturgicky nevyvážený film, ktorým Cruise opäť dokazuje prečo je dobré a zdraviuprospešné sa jeho "blokbástrom" veľkým oblúkom vyhýbať. (6.8.2016) ()

Pítrs85

Nejsem sice fanouškem Toma Cruise, ale tomu chlapovi se nedá upřít, že má čich na dobré role v zajímavých filmech (aspoň většinou), navíc jeho agent Ethan Hunt není o nic horší než třeba James Bond nebo Jason Bourne (jako fakt). Ale tady jejich další kolega, Jack Reacher, to už je jiný příběh... smutný příběh. Tam, kde mě Cruise jako Hunt baví a věřím mu, že si dává všechny padouchy světa k večeři, mi tady jako Reacher přijde naprosto a úplně... nevěrohodný. Prostě jsem mu to nežral. Samotný příběh je sice béčkový jak noha, ale ne nezajímavý. Jenže dvouhodinová stopáž to zabíjí kvalitněji než Jack svoje protivníky. Takže dvě hvězdičky pro Rosamund Pike, páč Rosamund :-) A já jdu pátrat po knižní předloze. ()

claudel

Specifické akční krimi anebo možná ještě přiléhavější akční detektivka se zvláštně vybudovaným dějem - vyšetřováním. Jméno Lee Child mi je samozřejmě známo, ale zatím jsem se nijak čtenářsky nevyznamenal. Možná mě filmové zpracování přiměje sáhnout po knize. Tom Cruise září jako vždy, ten bude napořád patřit do mé desítky. Rosamund Pike na mě působila, že je pořád vyděšená, překvapená, zmatená a zaražená, přitom jí víc sluší, když se chová chladnokrevně a sebejistě. Postava je holt nějak napsaná. Werner Herzog ve vedlejší roli více než přesvědčivý. ()

Ištván87

Poctivá stará škola. Což je věc, kterou dnešní Hollywood poměrně citelně postrádá. Spolu s filmem Drive se jedná o příjemně retro záležitost. Retro v tom smyslu, že se ten film točil se skutečnými herci, před skutečnými stavbami a se skutečnými auty. Tím mířím například k vynikající automobilové honičce. V dnešní době filmů typu Need for Speed už jsme si prakticky odvykli, že někteří filmaři klidně rozmlátí skutečné auto. Jestli ve scéně automobilové honičky byl nějaký složitější trikový záběr (kromě případného vymazávání pozadí), tak se to nedá poznat. V tomhle filmu je hodně takhle překvapivých prvků. Žádné křiklavé efekty, rvačka, při níž se protagonisté unaví a když do sebe přestanou mlátit, okamžitě pociťují bolest z utržených ran, inteligentní zápletka, během níž přesně nevíte, kam se děj bude posouvat. Je to opravdu vzácný úkaz a je to super. Myslím, že Tom Cruise má v poslední dekádě opravdu vynikající nos na kvalitní filmové látky. Začalo to už v roce 2002 Collateralem, úspěšně pokračovalo třetí (a nejlepší) částí Mission: Impossible, přes vynikající Valkýru až po právě Jacka Reachera, resp. geniální Na hraně zítřka. Půjde-li to takhle dál, lidé možná zapomenou na Cruiseův soukromý život, resp. na působení v jedné nejmenované sektě. Mně osobně se daří to odlišovat. ()

ARI50

Slabý Tom a to umí celkem slušně zaválet ve filmech, ale na druhou stranu akce v příběhu byla super a šlo to velmi rychle tak proč ne dobrý. ()

JASON_X

Asi jsem neměl zrovna tu správnou náladu... A nebo se nepletu a tenhle film je opravdu jedno velké a neskutečně otravné klišé se spoustou plytkého plkání, scénáristické vaty a úmorně zdlouhavým a nudným dějem. A navíc ho ještě svou přítomností zasvinil thetan Cruise s tím svým otravným chlapeckým charmem (už jen to, že si padesátiletý chlap stále nechá říkat Tom namísto Thomas, mě irituje). A ty jeho postavy všelijakých špičkových agentů, specialistů, nebo prvotřídních bijců, kteří se tváří jako mistři světa, mě ani trochu nebaví. Takže jsme u jádra věci - kdyby Jacka Reachera hrál někdo jiný, byl bych možná k filmu vstřícnější. Ale ne o moc - patetická scéna "představování obětí" (milující dcera /matka /manželka /manžel) mi zvedla kufr natolik, že jsem běžel na hajzl vyzvrátit výbornou večeři, a to mě fakt hodně naštvalo. Ona scéna byla sice vzápětí trochu uvedena na pravou míru, ale to už bylo bohužel pozdě. Dále: Scéna se dvěma klauny, kteří se vzájemně pomlátí při pokusu sejmout Jacka v koupelně - je tak extrémně blbá, že není vtipná ani nechtěně (za závěrečný hlavičkový sendvič ovšem malé plus). Dále: Obligátní nudná a zdlouhavá automobilová honička - bože jak já se u těchhle scén nudím. Dále: Závěr s dědkem ostrostřelcem, starým mariňákem, který přijede na pomoc armádě - no to snad... Dále: Zec Čelověk (sic), šéf záporáků s ohryzanými prsty, který nemluví ale šeptá, to proto, aby působil drsně - hmmm... Tohle že někdo srovnává s bourneovkami? Pche, nenechte se vysmát. Vleče se to jako smrad a je to absolutně nezábavné, i ty vysmívané a opovrhované seagalovky jsou stokrát zábavnější. Dvě za Rosamundu, Courtneyho a hudbu. ()

luka4615

Krásně staromódní akční záležitost, jejíž hlavní předností je přehledná akce a charismatický hlavní hrdina. Snímek Jack Reacher rovněž zaujme i příběhem, který je v rámci žánru podáván s velkou dávkou svěžesti, přičemž k celkovému dojmu také napomáhá střih, jež z tohoto počinu činí svižnou podívanou, která Vám velmi příjemně uteče. Tohle se zkrátka moc povedlo. Skvělá práce! (Netflix) „There are four types of people who join the military. For some, it's a family trade. Others are patriots, eager to serve. Next, you have those who just need a job. Than there's the kind who want a legal means of killing other people.“ ()

Sawy

Jack Reacher aneb vykašleme se na moderní thrillerové trendy a natočíme si proklatě old-school detektivku říznutou notnou dávkou sebeparodie. Jako podtitul na prd, ale přesně taková první reacherovka pro kina je. Místo dynamického střihu, rozklepané kamery a smrtícího spádu ála Bourne nám předkládá pomalou, spíše atmosférickou kriminálku ve stylu klasik typu Žít a zemřít v L.A. Trochu jí schází skutečně přesvědčivé herecké výkony, protože Tom sice nepůsobí vyloženě směšně, ale jeho snaha být i v padesáti borcem drsným jak šmirglpapír není úplně ideální, stejný otazník se vznáší prakticky nad všemi herci s výjimkou zábavného Duvalla a skvěle přestřeleného Herzogova záporáka. Nicméně Rosamund Pike to sluší jako snad ještě nikdy, takže jí topornost protentokrát prominu. Režisér si na všechno dává spoustu času, přesto film nepůsoní dojmem, že se vleče, naopak pomalá expozice je famózní a mrazivá a celé to staromódní tempo mě v dnešní době příjemně překvapilo. Chyběl mi nějaký skutečně vrcholný moment, pro který bych měl chuť si film pustit znova, ale paradoxně díky tomu Reacher působí hezky konzistentně. Pro široké publikum ten film nemá moc na co lákat, oproti konkurenci nenabízí žádnou skutečně zajímavou atrakci, ovšem pro lidi, kteří si rádi dají trochu uměřenější a staromódnější žánrový kousek, je rozhodně moc fajn. A nevadilo by mi, kdyby nastartoval sérii, protože nějakýho ikonickýho vyšetřovatele by filmová plátna dnes už potřebovala. 75 % ()

Morholt

Stará dobrá poctivá akce, která netrpí současným neduhem předimenzovanosti a klade důraz i na stavbu příběhu. Sice jsem se trošku bál přítomnosti Toma Cruise, kterého vůbec nemusím, ale kupodivu v téhle roli mi ani trošku nevadil. Naopak u Rosamunde Pike mi vadilo, že se opět nesvlékla. :D Nový Bourne z toho nebude, ale určitě se na další díly Reacherových dobrodružství rád podívám. 85% ()

Coleator

Trefa do černého... Reachera jsem dlouho odkládal, ale protože právě vstupuje do kin pokračování, byl nejvyšší čas splnit jeden z mnoha filmových restů... Podle vypsaných žánrů a plakátu (na další věci nekoukám, nesnáším spoilery) jsem očekával něco úplně jiného, ale ve výsledku jsem právě proto byl hodně mile překvapen... Reacher je takový drsnější brácha Sherlocka, který stejně jako spousta dalších postav v tomto filmu, nechodí pro hlášku daleko... Dvě hodiny utekly jako voda a já se vážně skvěle bavil - když pominu místy až přílišnou naivitu, nemám moc co vytknout... Jen se bojím, aby pokračování nepotkal dobře známý osud špatných sequelů - ale co, pořád bude aspoň povedená jednička... ()

ScarPoul

Tom Cruise sa po príšernom Rock of Ages znova objavil v polohe v ktorej ho milujem najviac. Chlapík, ktorý vie toho viac ako ostatný, má svoje osvedčené metódy a nebojí sa zlomiť nejakému zlosynovi končatinu a ani povedať trefnú a často krát vtipnú hlášku. Film sa nesie v duchu konšpiračných zločinov za ktorými sa skrýva viac ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Jack Reacher je výborne natočený aj obsadený triller ktorý neprekračuje hranice žánru ani sa nesnaží z filmu spraviť niečo iné. Je to čistokrvná žánrovka v ktorej aj napriek drobným nelogickostiam funguje tempo, dramatizácia aj vzťahy medzi postavami. To robí s Jacka Reachera výbornú chuťovku. Herzog ako zloduch, Pike ako Fame Fatalle, Duvall ako ten starý dedko, ktorý príde na konci aby nakopal niekoľko zadkov a samozrejme Cruise, ktorý znova dokazuje, že si vyberať vie a že vie svojím postavám vdýchnuť život. Pevne verím, že sa ešte dočkáme ďalšieho pokračovania. Lee Child napísal niekoľko príbehov o tomto prazvláštnom dobráckom hrdinovi a ja pevne dúfam, že pokračovanie na seba nebude dlho čakať. Tento druh filmov totiž zbožňujem. ()

Khalesi

Vôbec to nie je zlé! Napriek tomu, že je Tom Cruise zakrslý a strašne zostarol, predviedol dosť dobrý výkon a scenár nebol tiež práve na zahodenie. Film sa mi zdal trochu zbytočne dlhý, ale pozornosť som udržala napriek tomu, že som sa naň dívala k smrti unavená. Predvídateľný minimálne a Rosamund Pike k nakousnutí. Určite sa nebojím doporučiť. ()

Jack Reacher míří do televize

Jack Reacher míří do televize

16.11.2018

6 let od uvedení prvního snímku Jack Reacher: Poslední výstřel přišel autor knižních předloh Lee Child s poněkud překvapivým obratem. Tom Cruise (Mission: Impossible – Fallout) je prý moc malý na to,… (více)

Jack Reacher 2 má režiséra

Jack Reacher 2 má režiséra

19.05.2015

První Jack Reacher vydělal 218 milionů dolarů a potvrdil tak lukrativnost Toma Cruise. Režisér Christopher McQuarrie se ale po Reacherovi vrhnul na pátý díl Mission: Impossible (uvidíme ho už 30.… (více)

Tom Cruise v novém Highlanderovi?

Tom Cruise v novém Highlanderovi?

20.11.2014

Highlander se v roce 2007 dočkal pátého dílu s podnázvem The Source, který se ale nedostal ani do amerických kin. Bylo to jasné znamení, že by se klasika z roku 1986 měla nechat spát, v Hollywoodu to… (více)

Jack Reacher přijde o režiséra

Jack Reacher přijde o režiséra

18.09.2014

Tomu Cruiseovi je 52 let, stále se ale vrhá z jednoho akčňáku do druhého. Loni to bylo Nevědomí, letos Na hraně zítřka a příští rok nás čeká Mission Impossible 5. Na horizontu je pak i dvojka Top… (více)