Argo

USA, 2012, 120 min (Director's Cut: 129 min)

Režie:

Ben Affleck

Předloha:

Antonio J. Mendez (kniha)

Scénář:

Chris Terrio

Kamera:

Rodrigo Prieto

Ben Affleck, Bryan Cranston, Alan Arkin, John Goodman, Victor Garber, Tate Donovan, Clea DuVall, Scoot McNairy, Rory Cochrane, Christopher Denham, Kerry Bishé (více)

Příběh je inspirován skutečnými událostmi a odehrává se v tehdy velmi nestabilním Íránu, kde na konci roku 1979 vrcholí islámská revoluce. Americká ambasáda je obsazena revolučními gardami a více než 50 Američanů je vzato jako rukojmí. Šestici z nich se podaří uniknout a najít úkryt v rezidenci kanadského velvyslance. Situace je napjatá a americká vláda hledá způsob, jak je dostat ze země. Nakonec expert CIA Tony Mendez přijde s neobvyklým řešením - navrhne vytvoření "filmového štábu", který by v Íránu hledal vhodné lokace pro natáčení filmu. Američané by pak odjeli jako členové tohoto štábu. Mendez začne spolupracovat s hollywoodskými filmaři a pro svůj fiktivní film si vyberou scénář sci-fi příběhu s názvem Argo. Když je vše připraveno, přichází Mendezovi pokyn, aby operaci zrušil. Rozhodne se rozkaz ignorovat a v kritický den se s uprchlíky objeví na letiště. Úspěšně projdou kontrolou. Chvíli poté se však revolučním gardám podaří sestavit portrét jednoho z uprchlíků, který získají ze skartovaných materiálů z americké ambasády. Ozbrojená skupina okamžitě vyráží ke startujícímu letadlu. (TV Nova)

Welsiot

Ano Affleck mně tady vůbec nevadí a pozor, on dokonce i hraje, sic jen místy, ale hraje...jinak výborné drama založené na skutečné události ()

gatuso

Videno na malinke obrazovce v letadle Emirates, a i tak to bylo strhujici. Jeste ze to bylo z Dubaje do Vidne, vetsina bilych prevazovala. Vniknuti luzy na ambasadu a vsudypritomny strach z veci nasledujicich, celym filmem se tahne viditelne poselstvi ze je treba chranit a neustale branit nasi zidovsko-krestanskou civilizaci pred kymkoliv. Nejen fanatickymi ci umirnene fanatickymi muslimy. Ted si predstavte ze izraelci se s timhle potykaji x let, k tomu predposranost EU z multi-kulti politiky a zjistime ze at jsou amici jaci jsou, tak delaji porad za Evropu dirty job... Na konci filmu jsem byl zdarnym utekem tak dojat, ze se me trosku zaleskly oci. Empatie s postavama jakou jsem dlouho nemel. Well done, Ben!! Asi zacinam mekkosrdcatet.:-] ()

chicotomas

Věřil by někdo tomu, že se tohle může opravdu stát? Kdyby film nebyl inspirován skutečnou událostí, asi by zapadnul do některé z 50 odstínů šedi. Musím se přiznat, že jsem na film koukal s tím, že jsem nevěděl, jak to dopadne, a o to více jsem si to užil. Atmosféru film opravdu natavil úchvatně (skvěle zrežírované). A je fajn, že i v dnešním zvráceném světě se takového věci dějí... ()

RoyBatty444

Silný zážitok hlavne v partiách keď sa snažia rukojemníci o útek z prevratom zmietanej krajiny. Plnej násilia, zastrašovania. V okamžikoch keď je ale Affleck zaberaný kamerou a to je skoro stále. Zdá sa ako by zastal čas alebo ste sa preniesli do pokrovej partie kde si hráči nemôžu dovoliť žiadnu emóciu len tú hranú. Napätie správne vygradované a aj keď neznalý historických faktov nezdalo sa mi, že by bolo niečo prikrášľované alebo opomínané. Veľmi mi to pripomínalo Wag the Dog/Vrtieť psom Argo je ale viac dokument. ()

snupko13

Americká vlajka veje, Ben Affleck sa nám smeje. Opäť dokázal zaujať kvalitou. No opäť je to bohužiaľ tak, že muž dvoch tvári, skvelý režisér, no mizerný herec si to neprizná a buď sa mu to boja povedať alebo je mu to jedno. Vo filme ako je tento, je nutné podporiť hlavnú postavu silnejším charakterom. Trochu mi tiež vadila prílišná americkosť, aj keď zo začiatku ma prekvapila historická úprimnosť a kritika. ()

Pavelkedar

Samotný závěr, bohužel od prvopočátku předvídatelný, mě nepřekvapil a hluboce zklamal, typická americká červená knihovna ! Jinak je to příjemný nerváček...... Po filmu "Město" další dobrej Affleckův snímek. ()

Mr.Hackels

Určitě stojí za to tenhle film vidět. Oscar za letošní rok je možná trochu moc, ale ještě jsem neviděl konkurenci tak nedokážu úplně přesně posoudit. Celá atmosféra filmu je dobrá, ale ne vynikající, protože to prostředí muselo být pro cizince(ne jen pro Amíky) opravdu dusné. A to se asi dalo přiblížit líp. Závěr celkem gradoval, ale tyhlety "ofous" ůniky už byly v tolika filmech, že mě to moc nebaví. Nechápu neustálou kritiku Affleckova hraní. Zdál se mi dobrej jako ostatní. No celkově velmi dobrý nadprůměr - 85% ()

pps

O celém incidentu jsem se dozvěděl až u filmu. Nejspíš způsobeno mým "čerstvějším" datem narození. Neskutečný příběh v nervy drásajícím snímku o naději a hlavně důvěře. Není co dodat. ()

blare

Moc nemám rád Affleka...ale když už za to teda získal toho úžasného, významného, skvělého, slavného, třpytícího se AmerYckého Osrala, tak jsem se podíval. A kupodivu to šlo. Závěr "nečekaně", krutopřísně těsný jak gatě po nedělním obědu.. ()

funkyman

i love retro and 70-s...vo vsetkom..a preto ta jedna hviezdicka...ostatne je z mojho pohladu babkova hra bez gul a tahu na branu.hadam okrem scen Arkina A Goodmana-ale tí vedia zahrat aj černocha v tme....takze naozaj pre mna zbytocny film.. Oscar -to len potvrdzuje..dolezita je tema ..nie spracovanie a to Afflecka mozem v jeho dvoch predchadzajucich reziinych pocinoch.. ()

xwerm

mne to pripadalo celé ako dokument, a film sa mi vôbec nezamlúva. lacne a o ničom. Cela atmosféra filmu je tak povediac slabá. Nechápem za čo dostal tento film oscara. trapárna 2/10 ()

Lasa

Film už od samého začátku dává silné napětí,které je pak po celý film až do úplného konce.Na to,že jsem od filmu moc nečekal mě napětí a zpracování dost překvapilo a hodnotim jen kladně.Uznávám ale, že oscara bych dal jiným snímkům ale vřele doporučuji všem,co jsou fandy filmů podle skutečných událostí. ()

mentos.

Popravdě jsem to tahle dobrý nečekal. Skvělý rozjezd a vlastně celé to bylo zajímavé a napínavé. Ben Affleck je opravdu dobrý režisér. Jako herec ucházející, tady ještě o chlup lepší než normálně. Ostatní herci téměř neznámí, což přidalo na reálnosti příběhu. Přesto, že film hovoří o tématu dotýkajícího se spíše vlastenectví Američanů, tak i mě to zasáhlo na těch pravých místech. Asi největší překvapení roku, protože na historické politické thrillery moc nejsem. ()

Reddman

Filmy podle skutečných událostí mám hodně rád. Zásadní věcí je u nich to, že vlastně vždycky víte jak to celé dopadne a díky tomu je snadné rozlišit ty dobré od těch špatných. Tady se jedná o jednoznačný úspěch. Vím to proto protože jsem byl celou druhou půli filmu hodně nervózní a okousal jsem si nehty i na nohách. I přesto, že jsem věděl, že to všech šest osob nakonec zvládne. To je už samo o sobě důkaz o dobře odvedené práci. Natočené a zrežírované je to zkušeně. Ben Affleck a jeho herectví je tu hodně na druhé koleji. Jeho postavě vlastně dodává její vlastní topornost i něco reálného a snímku to celkem prospívá takže mi tu vůbec nic nekazilo zábavu. Není to sice takový trhák jak se všude hlásá, ale rozhodně to stojí za zkouknutí. ()

roboroz

Nie práve najhoršie, no nedá sa povedať, že by som od blaha upadal do bezvedomia. Zdá sa mi, že podobných filmov bolo natočených už desiatky - nesmierne vynaliezaví a šikovní američania opäť "prekabátili" totálne neschopných arabov... ()

mirushbiatch

Z oskarovych nominacii som videl zatial len 2 filmy a Django je mojou srdcovkou.Argo je dobovo velmi presvedcivo stvarneny,dobre sa na neho pozera a clovek veri,ze to tak ozaj mohlo byt.Avsak ci si ozaj zasluzil film sosku, nech je moj subjektivny nazor akokolvek irelevantny,dokaze asi cas.Alebo z mojej strany zhliadnutie zvysku nominovanych.Takto pre mna za slabsie 4*. ()

Pavlo

Kvalitná napínavá snímka, ktorej však podľa mňa škodia odľahčené vtipné scény a hlášky. Nezdajú sa mi moc vhodné, keďže sa vo filme odohrávajú dramatické udalosti. Inak Oscar môže byť. ()

zjs

Výborný napínavý film, avšak nesmyslný hon na letadlo, místo aby mu zakázali jednoduše odlet, je do očí bijící - proč nebyl konec více podle pravdy, opravdu by to ublížilo tolik filmu? O tom příběhu si lze přečíst. ()

AlohaAnty

Slyšel jsem na tento film velkou chválu, tak jsem si to teda pustil, a nelituji toho velmi povedený a dramatický film, ale prostě mě to tak nedostalo takže **** ideální. Ale, když si uvědomíme že se to vážně stalo WOW! To muselo být peklo. ()

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin

30.06.2023

Zemřel herec Philip Baker Hall

Zemřel herec Philip Baker Hall

13.06.2022

Jak to vypadá s novým Batmanem?

Jak to vypadá s novým Batmanem?

03.01.2017