Argo

USA, 2012, 120 min (Director's Cut: 129 min)

Režie:

Ben Affleck

Předloha:

Antonio J. Mendez (kniha)

Scénář:

Chris Terrio

Kamera:

Rodrigo Prieto

Ben Affleck, Bryan Cranston, Alan Arkin, John Goodman, Victor Garber, Tate Donovan, Clea DuVall, Scoot McNairy, Rory Cochrane, Christopher Denham, Kerry Bishé (více)

Příběh je inspirován skutečnými událostmi a odehrává se v tehdy velmi nestabilním Íránu, kde na konci roku 1979 vrcholí islámská revoluce. Americká ambasáda je obsazena revolučními gardami a více než 50 Američanů je vzato jako rukojmí. Šestici z nich se podaří uniknout a najít úkryt v rezidenci kanadského velvyslance. Situace je napjatá a americká vláda hledá způsob, jak je dostat ze země. Nakonec expert CIA Tony Mendez přijde s neobvyklým řešením - navrhne vytvoření "filmového štábu", který by v Íránu hledal vhodné lokace pro natáčení filmu. Američané by pak odjeli jako členové tohoto štábu. Mendez začne spolupracovat s hollywoodskými filmaři a pro svůj fiktivní film si vyberou scénář sci-fi příběhu s názvem Argo. Když je vše připraveno, přichází Mendezovi pokyn, aby operaci zrušil. Rozhodne se rozkaz ignorovat a v kritický den se s uprchlíky objeví na letiště. Úspěšně projdou kontrolou. Chvíli poté se však revolučním gardám podaří sestavit portrét jednoho z uprchlíků, který získají ze skartovaných materiálů z americké ambasády. Ozbrojená skupina okamžitě vyráží ke startujícímu letadlu. (TV Nova)

Gorefa

Nečekaně dobré, v dohledné době si to pustím určitě znovu... Na blu s geniálním zvukem, pouliční scény provětrají aparaturu.... ()

Honzyg

S přimhouřením oka 3 hvězdy. Jako by to celé trpělo tím, že hlavní herec zároveň režíruje a tak se za kamerou nenajde nikdo, kdo by se odvážil Benovi Affleckovi říct, že když se bude 2 hodiny v kuse tvářit pořád stejně, bude to stát za starou belu. Díky Benovi jinak poměrně povedený film pokulhává na obě nohy a podle mého názoru byl v tomto případě Oskar za nejlpší film udělen spíš za obsah spojený s reálnou minulostí silně patriotických Států, než za filmové zpracování samotné. ()

Ferguson

Trochu vadila ta vsuvka alá Dannyho parťáci/Pamatkáři atd (scéna kdy se dává dohromady komploťácká parta), která se do takové filmu vůbec nehodí, ale jinak jsem byl příjemně překvapený. Nejvíce mě ale potěšilo, že se nejedná o vývoz americké (euroatlantické) demokracie pomocí dramatických slov a srdceryvných scén. V poslední době zjišťuje, že toto je hlavně parketa necomicsových akčňáku a u filmuů, kde by to i obsahově zapadlo, jako je tento, to je "zcela" potlačeno. ()

nauru

Trochu se to vleklo, ale dobře zahrané.I když člověk věděl, že to dobře dopadne, přesto se ve scéně na letišti obával, zda se jim to podaří. ()

Pimburger

Přiznám se, že film Argo jsem viděl už před delší dobou. I tak si vzpomínám, proč tento film stojí za to vidět. Důvod jedna: rádi vzpomínáte na dobu, kdy v USA nevládl černoch. Důvod dva: rádi vzpomínáte na dobu, kdy muslimské bojůvky byly pouhým zpestřením televizních zpráv o výnosech v zemědělství. Důvod tři: máte rádi napínavé filmy, které mají smysl. Vše toto Argo splňuje a kdybych si ho pustil ještě jednou, tak určitě vymyslím i vtipnější kometář. ()

BH7

Film zobrazující tvrdou realitu zmrdského chování lidí vždycky chytne za srdce, to se musí nechat. Moc se mi líbily chvilky vyostřujícího se napětí, díky nim jsem byl ve střehu celý dvě hodiny. Chválim Bene, díky filmu vim o těch sračkách, co se tam děly zase o trochu víc. ()

Horn

Na základě toho co jsem o filmu slyšel a jak byl vysoce hodnocen, jsem se na něj velmi těšil. Bohužel jsem se celou dobu velmi nudil. Film je podle mne naprosto nevýrazný, herci působí nesympatickým dojmem a o nějakém dramatu se rozhodně nedá mluvit. Pro mne velké zklamání. ()

bambiz

Skvela uvodni scena navodi napeti na cely film, kde se toho vlastne zase az tolik nedeje a da se předvídat, ale Aflfeck vasi pozornost drzi az do konce (jak jiz bylo napsana, poněkud prehnaneho). Docela jsem pak mela depku z toho, kam az jsou lidi ve svém fanatismu schopni zajit a najednou me prepadla obava o budoucnost lidstva. Doufam, ze se te apokalypsy nase generace ještě nedozije. ()

kalmaf

Jeden z málo filmů o kterém si myslím, že popisuje alespoň přibližně prostředí tajných služeb. Skvěle vykreslená atmosféra Iráku i napětí během tajné operace. To jak Američané podceňovali muslimský svět je zde jasně patrné. ()

Wiceman

Oscara bych tomu asi nedal, ale špatný to nebylo. Takovej průměr. Film se netáhne, drží si celkem slušný tempo a z režiserskýho hlediska je to spíš překvapení, že Affleck není úplně ve všem tak, jako by měl zaražený prkno v prdeli. :D Za mě nenadchne, ale ani neurazí. ()

Widlicka4

Ve své podstatě zcela ne-hollywoodský film, který o jedné neobyčejné, utajené, komorní a skoro až neuvěřitelně znějící špionážní akci natočil neobyčejný, komorní film. V tuto chvíli mě napadá srovnání třeba s bombastickými vojenskými akcemi v Black Hawk Down nebo Tears of the Sun (což jsou jinak taky solidní filmy) - to je opravdu diametrálně odlišné pojetí "záchranné mise" :) Režijně skvěle zvládnutý film, ve kterém nic nechybělo a nic nepřebývalo, rovné dvě hodiny naplněné přesně tím, čím naplněné být měly. A Ben Affleck v hlavní roli senzačně (a zřejmě úmyslně) prkenný. Bingo. Někdy je Oscar zcela po právu v rukou filmu podobného typu. A pro Argo to platí rozhodně víc než třeba pro Hurt Locker. ()

BR23

Budúci Batman a perníkový Heisenberg v jednom filme? Dobrééé, film ma bavil, bolo to napínavé hlavne tá záverečná časť... až potom som sa dozvedel že to bolo na motívy skutočnej udalosti... moslimský svet ma akosi fascinuje, nechápte to zle, len je to taká odlišná kultúra v niektorých veciach že ma to skrátka tak letmo zaujíma prostredníctvom filmov a médii, ktoré mi prídu pod ruku... no nevyhľadávam to náročky. áno bolo to historické, dráma a trocha politické... napriek tomu 4/5 a to už je čo pri mne v súvislosti s takýmto žánrom čo povedať. :D ()

shakeXL

Fakt dobrý film. Čekal jsem trochu, na můj vkus nudu, co také čekat od 2hodinového snímku kde Affleck zachraňuje partu amerických lidí. Opak byl však pravdou - opravdu povedené. ()

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin

30.06.2023

Zemřel herec Philip Baker Hall

Zemřel herec Philip Baker Hall

13.06.2022

Jak to vypadá s novým Batmanem?

Jak to vypadá s novým Batmanem?

03.01.2017