Kapitán Whip Whitaker (Denzel Washington) je velezkušený pilot, kterému sebeprudší turbulence ani nestojí za zvýšení hlasu či adrenalinu v krvi. Když během rutinního letu jím pilotované dopravní letadlo vlétne do mohutné bouře, chladnokrevně ho vyvede do bezpečí, za což si vyslouží potlesk 96 cestujících a šesti členů posádky. Radost je předčasná, letadlu postupně začnou vynechávat funkce, je čím dál neovladatelnější a Whip se odhodlá k šílenému činu – otočí ho vzhůru nohama, což ho má déle udržet ve vzduchu a mezitím se pokusí najít co nejvhodnější místo k přistání. Před rovným pásem louky ho znovu otočí a ve dvousetkilometrové rychlosti sedne na zem. Jako zázrakem přežije 96 lidí. Když se Whip posléze probudí v nemocnici, dozví se, že se stal národním hrdinou. Adorace ale trvá jen do chvíle, než padne klíčová otázka: Co dělal kapitán před osudným letem? V tu chvíli pro něj začíná nový boj. Boj, který nakonec bude těžší než ten, který svedl se živly a neovladatelným letadlem. (oficiální text distributora)

Torision

Je to stoprocentně koukatelné a bavil jsem se celou dobu. Nicméně několik připomínek mám. Jednou z nich je zbytečně natahovaná stopáž. Zmiňovaná linie s Washingtonovu feťáckou milenkou je tam podle mě naprosto bezvýznamně. Linie, který se zabývají jeho vztahu k alkoholu (odvykání, pak zase chlastání vodky) tam bylo taky až příliš. Ale třeba dějový linky s "doktorem přes kokain" - mým oblíbencem Johnem Goodmanem, samotný letecký neštěstí (natočený precizně), scény z nemocnice nebo ze soudu jsou třeba perfektní. Možná bych si vybral i lepšího herce, kterej by zahrál pilota-alkoholika o ždibec líp, než Denzel, ale i tak můžu říct, že jsem spokojenej. ()

Kevin 3171

Konečně jsem se dočkal. Film, na který jen tak nezapomenu. Whip Whitaker je velmi silný alkoholik, ale také skvělý pilot. To co dokáže on v letu do Atlanty s letadlem, by v herním leteckém simulátoru nedokázal nikdo z 11ti pilotů. Denzel Washington opět špičkový herecký výkon. Parádně natočené drama. Nemám téměř žádné výhrady a tomuto skvostu dávám 90% ()

PauloZ

Velmi slušný napínák a výtečný Denzel v poutavé a silně vlezlé studii o následcích byť velmi dobře zvládnutého nouzového přistání s minimem strát na životech v křížku s konzumací omamných látek. Aneb chlast a fet za knipl nepatří! ()

Tryskomyš

,,Do prdele, ty krávo.´´ Druhý pilot: ,,bože, letíme na zádech´´,,Ale letíme, letíme rovně, takhle udržíme výšku.´´ Říkám si, jestli je to vůbec technicky možné. Jako vážně? Úplně mě zamrazilo. ()

Kryton

Zemeckis se po animaci vrátil zpět k hranému filmu. V historii natočil takové skvosty jako Forrest Gump, trilogie Návrat do budoucnosti a i skvělého Trosečníka. Jenže minulost je minulost a ta je již pryč. Let je průměrný, zbytečně roztahaný a s děravým scénářem. Samotný film, pak ani neví, čím chce být. Drama, komedie anebo sonda do života alkoholika? Prvně začátek je to nejzábavnější (pokud je pád letadla zábava) a nejlepším z celého filmu. Bohužel po půl hodině se klesá dolů a dolů a ani Denzel Washington u kniplu nepomáhá. Jeho nominace na oskara je z toho důvodu, že dokázal dvouhodinové nic udržet. Spielberg letos vytáhl Lincolna a Zemeckis Washingtona. Opilec, feťák a zoufalec v jedné poloze, který s velkým štěstím zachrání 96 lidí. Zahyne celkem 6 lidí (2 z posádky, 4 cestující) a člověk by čekal např. kriminalistické hledání chyby jako v CIS anebo revenge tažení proti pilotovi. Jenže film se drží "hrdiny", který hrdina není a nechce jím být. Už dlouho jsem neviděl tupější dialogy, vatu a celé to vydávat za velké umění. Nalijme si čisté vodky - tohle je nejhorší hraný film z rukou Zemeckise. Pád letadla je efektní, ale třeba katastrofa pádu mě připadala lepší v Proroctví od Proyase. Hodně směšné mi přišlo nominovat tento film na oskara v kategorii scénář. Mraky postav je tu do počtu a zaplácnou jen prostor, aby film měl přes 2 hodiny. Ve výsledku jen jedna postava dokázala z minima maximum - John Goodman a jeho doktor na kocovinu. Jinak mě osud hlavního hrdiny a všech byla ukradena. Verdikt - nafouknutá televizní sonda do života alkoholika. Hodnocení OST: Silvestri je dvorní skladatel pro Zemeckise, ale on už je v posledníí době hodně průměrný. Film není ani založen na hudbě, takže průměr. 5/10 ()

EastWicka

Jeden z těch filmů, u nichž sice po čase nedokážete souvisle odvyprávět zápletku, ale nikdy, nikdy na ně nezapomenete. Pilot Denzel Washington, démoni alkoholu a lásky, tragikomické zvraty osudu a ta černá skříňka, kterou v sobě všichni nosíme, ale málokdo má odvahu ji otevřít, dokud není po všem. ()

baribal

Tak alibisticky tři hvězdy. Dobrý námět, celkem zajímavé, ale pojetí filmu jako psychologie postavy Washingtona mě moc nebralo. Vše okolo nehody bylo zajímavé, ale jakmile se do toho dostával chlast, tak nic moc. To už mam radši Leaving las Vegas. Nicméně Denzel Washington je super herec. ()

JimWayne

Washington je tip herca, ktorý nesklame, ten chlap môže hrať čokoľvek a vždy sa na to dobre pozerá. Tento snímok nie je výnimkou. Scenár super, réžia čo povedať, vitaj späť Zemeckis. Vedľajšie postavy správne uletené, dokonalé. Znamenitý film. ()

RasputincZ

Zemeckis pro mě představuje vše, co na současném Hollywoodu nesnáším. Let měl amerického režiséra vrátit mezi elitu po ne zcela vydařeném motion capture období. Scéna s havárii je parádní, Goodman k popukání a Washington přesvědčivý, ale tím to končí. Zbytečně natahované, vedlejší příběh fetačky naprosto přebytečný, ale co by to bylo za film, kdyby tam nehrála zásadní roli z prstu vycucaná, nepropracovaná láska, že? Vyšetřovací proces mohl být poddán mnohem napínavěji, místo toho se nás Zemeckis snaží přesvědčit, že je jeho hrdina opravdu nenapravitelný do morku kostí nemocný alkoholik. Jenže to by nebyl Robert Zemeckis, aby v samém závěru nedošlo k morálnímu uvědomění a připomenutí skutečných, životních hodnot. A závěrečná scéna ve vězení se synem je snad zlý vtip. Mám pocit, že Zemeckis zaspal dobu a myšlenkově uvízl někdy v devadesátých letech. ()

MartinezZ

Tak, na úvod bych chtěl poděkovat originálnímu distributorovi (nevím, jestli přímo Paramount Pictures) a českému distributorovi Bontonfilm, za další jejich fail - nevím, na čí straně je v mých očích vina (protože nevím, jestli je to rozhodnutí Bontonfilmu nebo původního distributora poskytnout film s několikaměsíčním zpožděním), ale nyní jsem film viděl ve skvělé obrazové kvalitě a to ještě podotýkám, že poměrně se zpožděním, z poněkud neoficiálního zdroje. Píše se datum 25.1.2013 a oficiální distribuce u nás jde až 21.02.2013 - takže minimálně měsíc zpoždění (a v USA, pominu-li jakési festivaly, šel už v listopadu 2012, v Evropě a Skandinávii nyní koncem ledna 2013). Gratuluji. Film jsem měl v plánu, jako i mnohé další, navštívit v kině, ale pakli-že to dokáží "i děti" rozdistribuovat rychleji a mnohem lépe, než oficiální distributoři, proč bych v éře internetu čekal. Ale jak kdo chcete :) ~~~ K filmu: Překvapivě koukatelné drama s Denzelem, které trochu kazilo jen příliš keců o Božím záměru (WTF?) a poněkud kýčovitý konec. Má to drive, vypadá to věrohodně, nenudí to a těch 138 minut uteče poměrně rychle. Denzel hraje, hraje dobře, sice asi ne Oscarově, ale dobře. Bohužel jsem si nevšiml hudby, koukám že od Silvestriho. Kvalitní pomalu vyprávěné drama, dorazivší s několika měsíčním zpožděním, škoda. Ale film určitě zkoukněte. A nechlastejte a nedrogujte a pak nelezte pilotovat dopravní letadla - ještě zachráníte 96 životů a omlátí vám to o hlavu (a dobře vám tak ;) ()

Hannibal92

2* za úžasné záběry při pádu letadla, 1* za originální nápad. Od té doby co se Whip probere v nemocnici, až do konce, se vás film bude snažit přesvědčit o tom, že Whip je neuvěřitelný imbecil, ožrala a kromě řízení letadla neumí nic jiného a všechno posere. Když už si náhodou začnete myslet že by se mu něco povedlo, tak vás rázem vyvedou z omylu a vám nezbyde nic jiného, než se vrátit ke svému původnímu obrázku. Aspoň že ten konec je jakž takž rozumný. [Cinestar Anděl - 21.2.2013] ()

Paxxx.cz

Film těžící hlavně na (jako vždy) skvělém výkonu Denzela Washingtona. Samotná scéna s letadlem byla natočena parádně, po ní sice přišlo několik zbytečných scén, které místy nudily, nicméně naskytla se zde zajímavá otázka zda-li vnímat kapitána Whipa jako hrdinu či jen ztraceného opilce, který se neumí vypořádat se svým životem...7/10. ()

Wysch

Velice těsné čtyři. Velice těsné proto, že film stojí a padá na Denzelovi. A jedinej problém, kterej s tím mám, je, že scénář se mi fakt nelíbil. Ne, že by to bylo nějak vyloženě špatný, ale jako velkej nedostatek vidím v tý jakože nesoustředěnosti, nebo jak to říct. Tempo lítá sem a tam, první polovice filmu je ještě dobrá, slibuje jakýsi vystřízlivění a hrdinův boj se závislostí nebo tak něco, jenže v jednu chvíli se najednou prudce změní a tempo letí závratně dolů, scénář pohřbívá hrdinu a bez nějakých prvoplánových kliček ukazuje prostě závislýho staršího negra, kterej vzdal nějakej souboj s nějakou závislostí. Nejhorší na tom je, že neukáže proč. A pak zase, nějak zázračně, v závěrečné desetiminutovce, se Whip (tedy Denzelova postava) rozhodne, že je to špatný a že se musí změnit. A zase se neukáže, proč by to měl dělat. Potom jako výsměch působí to, že ve finále pro nějaký jedince vyjde ponaučení, že tím hybatelem je Whipovi rodina. Prdlačky, ta ho nedokopala k tomu, aby něco s tou závislostí udělal. Zkrátka a jednoduše mi vadí, že ten film je neurovnanej a nevysvětluje proč. Ne, že by to některý filmy potřebovaly, ale máš filmy, který neříkaj proč, protože jsou tak myšlený, a pak máš filmy, kdy "proč" ukazuje, jakým směrem se film a postavy v něm vydávaj. Ale Denzel je naprosto výbornej, a to ho nemám moc rád. ()

ivishka

Od první minuty je tento film pro mě jedním velkým nudným utrpením. Má to být drama a mezitím se tam párkrát zasmějete a potom se podivíte jak nechutně zní zvuk prasklé kosti. Člověk je zde svědkem bezvýznamné a nudné - po povrchu filmaři a kritiky asi uznávané a hluboké - tlachačky na požárním schodišti v nemocnici. Místo hlubokého dramatu o tragédii s letadlem či nějakým hlubším myšlenkám se oddáváte nekončícímu údivu např. jak je možné, že dříve nepřišli na to, že chlastá, jak je možné, že se najednou objevila v jeho pokoji plná lednička chlastu a proč neustále Danzel Washington vylívá buď do umyvadla nebo svého hrdla chlast a olizuje si neustále jazykem patro? Opět jsem mohla vidět typické nápady pro takovéto filmy o hrdinech co vlastně ani hrdiny nejsou jako jsou třeba chvalozpěvy, výčitky, sáhodlouhé proslovy s podkladovou hudbou a hlavně konečné otázky - kdo teda jsem? Jedno velké novinkové zklamání a kdybych na to šla do kina tak skutečně lituju. ()

javak810i

Ponaučení: opilí za volant nesedejte. A o kniplu letadla to platí dvojnásob! Nezáleží na tom, jak skvělý pilot jste, za porušení zákona se prostě platí. Let je celkem zajímavou sondou do duše alkoholika, která mnohým lidem bude proti srsti, právě díky tomu, jak je podaná a k jakému závěru dojde. Nabízí také kvalitní herecké výkony, ovšem jinak je to celkem průměrný film. ()

Praxis

Klub anonymních alkoholiků a jejich modla film. Jo, jasně. Chlast je svině, o tom není žádná pochyb. Navíc, když vám to ukáže brilantní vychlastaný a prázdný Denzel, tak mu vážně máte chuť uvěřit. Jen si nejsem úplně jistý, jestli Zemeckis prodal všechno, co si tak hezky ve svém alkodeníčku naplánoval. To nejzajímavější se stane hned na začátku, protože scéna pádu letadla je absolutně kulervoucí, zbytek filmu se vlastně je tak plytce táhne a vůbec nevyvrcholí. A Amíci a jejich náboženská mytologie začíná být už dost ohraná. 75% ()

Laxik

Mohlo to být solidní drama, kdyby to někdy v hotelu absolutně neztratilo kontakt s žánrem a realitou. Od Johna Goodmana, týpka, který automaticky zvedá každý film o třídu výš, a jeho kokainového šroubováka, to šlo paradoxně všechno z kopce. Herci výborní, let a pád bravůrní, ale jak se mi nechtělo věřit tomu, že je Whip takový idiot, tak se mi těžko věřilo jeho nápravě. Britská Vica Kerekes měla dostat víc prostoru, protože její postava měla rozhodně co nabídnout. A drama se nemělo zvrhnout v deseti minutovou Pařbu ve Vegas, která se neměla zvrhnout v nevkusnou a hlavně neuvěřitelnou moralitu. Ale jinak se na to koukat dalo i přes tu 138minutovou stopáž. Subjektivně 70%, objektivně ale o něco méně. ()

O.Peta

Zemeckis se opravdu po více jak deseti letech vzpamatoval a vrátil se k tomu, co perfektně ovládá. Vůbec bych se nebránil nějakým Oscarovým nominacím, alespoň pro Denzela. Hlavně proto, že z Letu nesmrdí akademie na sto metrů, jak to často bývá. Téma o letadlových neštěstích, katastrofách a hrdinech je tak ohrané, přesto se z něj dá vykouzlit něco navíc. Samotnému vzduchovému prostoru je vyhrazena pouhá půlhodinka a dál se Zemeckis věnuje postavám. Denzel je výborný, ale i vedlejší role jsou skvěle obsazeny a hlavně zahrány. John Goodmen vytěžil ze svého prostoru maximum. 80% ()

GodComplex

Robert Zemeckis se po 12ti letech a serii 3D demicek do IMAXu vraci k hranemu filmu, aby nam predstavil tezkeho alkoholika Denzela Washingtona. Vyborna letecka scena, fascniuji me US mini lahvicky a pobavila me scena "Praise Jesus!", ale to hlavni na co se film zameruje, tedy Denzeluv alkoholismus na me nefungovalo, ani me to nezajimalo. Ahoj, ja jsem Denzel a jsem alkoholik. Hmm. "Makes me wanna sniff some lines and go fly a jet!" 5/10 ()

Riddick77

Denzel Washington je v roli Whipa "neustále-kalíme" Whitakera naprosto dokonalý, nicméně vlivem "násilného" závěru předkládaný materiál nerezonuje v člověku tak, jak by asi měl (a mohl). Postavy jsou dobře napsané, mimochodem linka s feťačkou je z hlediska závěru naprosto klíčová, režie je nadstandardní, hudba boží a stopáž docela úměrná. Chybky se najdou, ale rozhodně se jedná o drama, jež má co říct, a navíc to říká stylově. Klobouk dolů před reorientací Zemeckise, neboť svůj "návrat" zvládnul se ctí. 7/10! ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

22.02.2013

Kdo si zalétá s Denzelem?

Kdo si zalétá s Denzelem?

29.09.2011

Robert Zemeckis konečně učinil rozhodnutí. Věděli jsme, že se po rozpačitých reakcích na své animované pokusy nakonec vrátí k „živé akci“. Byl spojován se spoustou projektů, ale nakonec definitivně… (více)

Zemeckis na lovu mořských příšer?

Zemeckis na lovu mořských příšer?

29.07.2011