Kapitán Whip Whitaker (Denzel Washington) je velezkušený pilot, kterému sebeprudší turbulence ani nestojí za zvýšení hlasu či adrenalinu v krvi. Když během rutinního letu jím pilotované dopravní letadlo vlétne do mohutné bouře, chladnokrevně ho vyvede do bezpečí, za což si vyslouží potlesk 96 cestujících a šesti členů posádky. Radost je předčasná, letadlu postupně začnou vynechávat funkce, je čím dál neovladatelnější a Whip se odhodlá k šílenému činu – otočí ho vzhůru nohama, což ho má déle udržet ve vzduchu a mezitím se pokusí najít co nejvhodnější místo k přistání. Před rovným pásem louky ho znovu otočí a ve dvousetkilometrové rychlosti sedne na zem. Jako zázrakem přežije 96 lidí. Když se Whip posléze probudí v nemocnici, dozví se, že se stal národním hrdinou. Adorace ale trvá jen do chvíle, než padne klíčová otázka: Co dělal kapitán před osudným letem? V tu chvíli pro něj začíná nový boj. Boj, který nakonec bude těžší než ten, který svedl se živly a neovladatelným letadlem. (oficiální text distributora)

MikO_NR_1909

Komorný príbeh o alkoholikovi, ktorý ponúka pár vtipných momentov, pár zložitejších životných situácií, ale pri tak zdĺhavej stopáži neponúkne nič extra. Alkohol by nemal byť automatickým merítkom k vyššiemu hodnoteniu. Denzel zahral svoj slušný štandard a Zemeckis sa konečne vrátil k filmom. ()

sta

konecne americký film, ve kterym "alkoholik" skutečně chlastá aspon tolik, co prumerny cesky delnik vypije behem rachoty.. ()

zipper111

A sakra. Já myslel že to bude super dráma o tom jak položil letadlo na krovky, všichni ho budou oslavovat ale zároveň bude trošku průser že chlastal. Bude se tam řešit hlavně to přistání a prostě bude to film spíš o letu než o chlastu. Film by se měl jmenovat Booze. Protože všechno co Let je, je film o alkoholikovi, kterej si to nechce přiznat. Nechce si to přiznat skoro dvě a půl hodiny. Jasně, natočený to je pěkně, docela i poutavě a tak hrozná nuda to není, Zemeckis prostě umí. Jen jsem se asi těšil na něco jinýho. Děj filmu by se vešel do jednoho dílu Big Bang Theory. No nic, 3* a Denzel byl jako vždy skvělej. John Goodman ještě lepší! ()

numi

Snaha o úkrok z nekonečné řady umakartových dramat tam je, ale ve finále jsou to především dvě hoďky a kousek tuctové filmové rutiny, která vypráví o skvělém Denzelovi Washingtonovi a ještě skvělejší Kelly Reilly. ()

blackrain

Denzel Washington byl dobrou volbou pro tenhle film. Byl naprosto přirozený a uvěřitelný. Vidět letadlo letět takovým stylem, tak se asi zblázním. Přes místo, kde bydlím taky létá hodně letadel směrem na Ruzyň. Jenomže u nás není žádná pořádná louka nebo pole, kam by to letadlo šlo v nejhorším poslat. Za zmíňku stojí ještě postava Johna Goodmana, ta se z hlavy tak snadno nevykouří. Stopáž filmu je zbytečně natažená. Mohlo to být kratší alespoň o půl hodiny. ()

Alementina

Sice vic nez o litani a vysetrovani je to o alkoholismu, zavislostech a fanaticke vire (to skutecne byly sceny, kdy se mi z te zaslepene viry zvedal zaludek, amen). Navic, Whip by asi nebyl jediny clovek, ktereho znam, ktery pod parou funguje lip nez mnozi jini za strizliva. Mne se to libilo. ()

kaylin

Musím říct, že k tomuhle filmu jsem přistupoval jako slepý k houslím. Nic jsem si o něm nečetl, pouze mě zaujalo obsazení, skutečnost, že je nominovaný v několika kategoriích na Oscara, nechybí samozřejmě herec v hlavní roli pro Denzela Washingtona, ale ještě více mě zaujalo jméno režiséra - Robert Zemeckis. Toho si v poslední době spojuji především s vizuálně náročnými filmy, kde je hodně dbáno na animaci. Vždyť tři jeho poslední filmy ("Polární expres", "Beowulf" a "Vánoční koleda") byly všechny 3D animací. Nějak jsem ale zapomněl na to, že tenhle režisér má na svém kontě filmy jako "Forrest Gump" nebo "Trosečník", kde se vizuálními efekty šetřilo, případně jste si jich ani nevšimli. Měl dar pro silné příběhy, a jak se ukázalo, tento má pořád, když se odpoutá od motion capture. Snímek "Let" je o jednom letu, to jsem očekával, ale co jsem nečekal, to je fakt, že tohle je film o závislostech. Závislost na drogách, ale hlavně na alkoholu. Jak je tenká hranice mezi hrdinstvím a naprostým odvrhnutím. Stačí skutečně málo - jedna dvě skleničky v nepravou chvíli a potom velké množství dalších. Zemeckis, což je jeho silná stránka, dokázal naprosto dokonale ztvárnit problémový let, o kterém snímek vypráví. Budete mít závratě, bude vám špatně z toho, co se děje, uvědomíte si, že se skutečně jedná o velkou rakev, která, když se zřítí, tak jste prostě většinou v háji. Jsem slušný. Skutečně skvělá fáze filmu, která se musí vyzdvihnout. Zbytek už pak drží pohromadě hlavně skvělé Washingtonovo herectví. Tenhle člověk skutečně vyrostl ve skvělého herce. Kdyby se film zbytečně nezabýval nějakými náboženskými pindy, byl by pro mě ještě snesitelnější, stejně tak, kdyby více zohlednil i vedlejší postavy, které jsou v tomhle případě skutečně vedlejší, ale celkový výsledek je dobrý. "Lincoln" ten měl Daniela Day-Lewise, který byl dokonalý, ale "Let" má nejen skvělého herce (Denzel ale tentokrát na sošku nedosáhne), ale také příběh a zpracování, které stojí za vidění. Jako celek funguje mnohem lépe. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/01/divosi-10-years-divoka-stvoreni-lets.html ()

Tony.cs

Skvěle zahrané, skvěle natočené, ale bohužel ne tak silné jak bych od Zemeckise očekával. Umí to lépe. Mnohem lépe. ()

René.girl

Nebylo to špatné, ale hrozně mě mrzela ta předvídatelnost, která celý film provázela. A co se týče nominace na Oskara pro Danzela Washingtona, musím se přiznat, že ač patří k mým oblíbeným hercům, tak v tomhle filmu zdaleka neukázal všechen svůj herecký um. 72% ()

italka63

Vím, že spousta uživatelů říká, že film má dlouhou stopáž.Má ovšem přesně takovou, aby režisér vyjádřil to co chtěl a jak chtěl.Vůbec jsem s ní poblém neměla, film neztratil moji pozornost. Třeba je to tím, že si každý vybere svůj úhel pohledu, kterým hodnotí. Pilotní eso, které při pádu letadla zachrání všechny pasažéry kromě čtyř a dvou členů posádky zvládnutím situace, ve které by žádný jiný neobstál. Pilotní eso, které pije jako duha a ani koks není pro něj žádná neznámá. Rozvedený, syn ho nesnáší, letuška přítelkyně. Zabila se při jeho letu. Co převáží při procesu -zachráněné životy nebo osobní problém kapitána? Denzel byl skvělý -střízlivý, opilý, lhář, slaboch , kdo mu bude věřit.....A udělal rozhodnutí, k němuž cesta svědomí byla trnitá. Cesta o ztrátách i nálezech,trestu a svobodě. To je prostě život a s klidným svědomím za plný počet hvězd. ()

Maq

Klame tělem, tenhle film. Napřed se parádně vyseká eroplán, ale nakonec je z toho zajímavé drama. ()

Dr. Hawkeye

Roberta Zemeckise mám rád jako jednoho z nejlepších režisérů na planetě. A Denzel Washington je prostě herec, kterému se stačí nějak podívat do kamery a věříte mu naprosto cokoliv. A když se sejdou tyto dvě veličiny, nemůže to dopadnout špatně. ()

MATADOR

John Goodman, letecká scéna a hrdinství s hromadou alkoholu v krvi jsou asi jedinými pozitivy na tomto natáhnutém filmu. Jo, vlastně ještě soundtrack byl dobrým doplňkem. ()

Philcze

Chlast, lži a letadla. Nebýt ultra zbytečné linie s narkomankou, neřeknu proti Zemeckisově návratu vůbec nic a vychutnávám si solidní drama se sympatickým ochlastou v hlavní roli. Takhle ale notně natažená selanka s vynikajícím Denzelem, ale tunou scén, které nikam neplynou, nic neznamenají a zkrátka jen vyšumí. 65% ()

Thomassi

Na Let jsem se opravdu moc těšil. Podle traileru to vypadalo na excelentní drama z prostředí letecké katastrofy. Přesně to, jak jsem si to představoval, tak to dopadlo. I po dějové stránce. Nebudu tady spoilerovat, ale příběh byl ucelený, od katastrofy, přes vyšetřování, až po soudní líčení. Co ale stojí za zmínku, a na čem vlastně celý film staví svůj úspěch, alespoň u mě, je dokonale vyšperkovaný děj, se spoustou detailů. Skvěle tam bylo ukázáno téma alkoholismu, kdy užuž věříte, že se z toho člověk dostane, a v tu nejdůležitější chvíli to tak není. Film dokázal udržet napětí po celou dobu. Nudné pasáže? Tady žádné nenajdete. Film běží a divák si jej užívá. Za poslední dobu navíc Danzel Washington předvedl nejlepší herecké vystoupení. A troufnu si říct, že mohlo být klidně oscarové. Skvěle ho doplňovala Kelly Reilly, která mu herecky šlapala na paty. Je to film, ke kterému se rozhodně vrátím a který jen tak nezmizí z mé paměti. ()

vanadium

Film o "opileckém arogantním praseti"-pilotovi. Rozdělil bych ho na tři části. Ta úplně nejlepší byla úplně na začátku a byla krátká - nahá Nadine Velazques :) Ta druhá, pár desítek minut dlouhá, byl samotný let a jeho havárie. Dramatické, zajímavé, šlapalo to, byť se to neobešlo bez několika klišé a určité neuvěřitelnosti chování postav i celé situace. No a ta třetí, nejdelší, zbytečně dlouhá, to byl ponehodový zbytek filmu. Jo, bylo tam několik zajímavých, podnětných scén k zapřemýšlení. Ale taky mnoho vaty, kterou jsem místy i přeskakoval. ()

Derek

od navratu zemeckisa k hranemu filmu som ocakaval vselico, ale dostat len prostoducho vlecucu sa historku o probleme s alkoholom (i ked spestrenu vynikajucou leteckou pasazou) so slusnym denzelom v ulohe totalneho idiota, je dost velke sklamanie. nominacia na oskara za scenar je z kategorie WTF? momentov pretoze prave scenar je jedna z najhorsich sucasti filmu... ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

22.02.2013

Kdo si zalétá s Denzelem?

Kdo si zalétá s Denzelem?

29.09.2011

Robert Zemeckis konečně učinil rozhodnutí. Věděli jsme, že se po rozpačitých reakcích na své animované pokusy nakonec vrátí k „živé akci“. Byl spojován se spoustou projektů, ale nakonec definitivně… (více)

Zemeckis na lovu mořských příšer?

Zemeckis na lovu mořských příšer?

29.07.2011